Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Ima li neko da bi menjao skuter oko 250ccm za moj suzuki gsx 600 f iz 2004god registrovan odlican 065 223 23 82 Dusan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Dal Peugeot Satelis 400 il' Malaguti Spidermax RS 500 pitanje je sad...

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto se tice samih agregata nema greske, sto se tice odrzavanja jednako kostaju kod oba modela, sto se tice plastika....e tu je zajeb. 

Kod nas neces naci plasticne lemente ako ti zatrebaju, u Euroimpexu se ceka izmedju 3-6 meseci a za Malagutu mislim da Trion vise nije ovlasceni, cinimi se da je Mimoto (mozda gresim).

 

Sto se estetike tice, tu mi prednjaci pezola, lepsi mi na oko.....sto se tice gradske voznje, opet prednjaci pezola jer je gabaritno manji.

Malaguta zato prednjaci u velicini tockova, kod pezole ti je 14-14, kod malagute 16-16, malaguta ima duple trouglove i alu ram na prednjoj strani dok je kod pezole klasicna viljuska sa amortizerima i klasican ram.

Polozaj sedenja kod oba je dobar, udobna su sedista ali zato kod pezole mozes ispruziti noge za razliku od malagute....kako si seo tako ti je.

Kod pezole, od podnice do kormana mislim da ima manje prostora (visinski) za razliku od malagute, pa moz'se desiti da ce ti korman kaciti o kolena kad skreces (ako si visok).

 

To ti je to u principu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Hvala...ja sam 183 cm, sjutra idem da pogledam oba skutera.Razlika je 150€+ u korist Malagutija i 1+ godina u korist Pežoa.Pežo ima servisnu i prvog vlasnika a malag. nema... 

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema na cemu, pezola predpostavljam da je iz uvoza (ne secam se da je u Veranu ikad prodat Satelis od 400ccm)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Satelis, ja sam iz Cg, mislim da sada kod nas nema Peugeot maxi skutera u ponudi,samo malci.Ovaj je predpostavljam kupljen u Veranu 10-te, provjeriću sjutra Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Evo drustvo i ja da se pohvalim, kupio sam Burgmana 400. Motor sam kupio u Svajcarskoj i prezadovoljan sam za sad. Jedini problem je sto dozvolu jos uvek nemam, dobicu je tek za mesec dana, tako da se Burgman samo po malo vozi. Nadsm se da ce biti prilike da dodjem na neko druzenje, nov sam u ovome, ovo mi je prvi maxi scooter. Odlucio sam se za 400ccm zbog odrzavanja i potorsnje. Na bordu pise 3.5 - 3.7l.
Motor ima ugradjeno grejanje rucica, ima kofer od 47l, izveden kabal za dopunjavanje akumulatora, dobio sam i punjac uz motor itd.

Inace jedno pitanje za sve koji se razumeju i koji su vozili ovakve motore. Cini mi se da je neko kratio prenos, verovatmo sa nekim rolnicama. Cini mi se da dosta ide u obrtaje u voznji, npr 8000rmp 120kmh i onda sam ga juce probao da vidim koliko stvarno moze ici. Na 9500rpm udari u blokadu na 140kmh.
Verovatno je neko kratio prenos jer motor fenomenalno ubrzava. Ja bih voleo da to vratim na fabricki, jer sam gledao na yt da fabricki idu 150-160kmh.

Evo dve slike motora, bice vise slika ovih dana5dbc95446b9a2672ee759da56b39a32b.jpge13a20e005b52ea01f0ef6deaf380bc2.jpg

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

evo i ja da okačim fotke skutera koje meračim i dvoumim se kojeg da izaberem99b1d4d72981e183113e977c26dd986b.jpgf2772ef3ba363bcdd5d5946225e38f3a.jpga602e3fa2de2cac396d09b362b86211c.jpgb9a1c620f0ea117b1ee5dbe6dbfe949a.jpg

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc
Uzmi noviji...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Ove mi 16-tice nekako ulivaju više povjerenja od Pežoovih točkova...a razlika je godinu ili dvije

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 7 sati, Bocciaa je napisao:

evo i ja da okačim fotke skutera koje meračim i dvoumim se kojeg da izaberemb9a1c620f0ea117b1ee5dbe6dbfe949a.jpg

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 

Ovo je RS500  , sa dve svećice i par kubika više od GT500

 

...ja ću mog Spidera da menjam  samo za...noviji Spidermax :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Na kraju sam izabrao Pežo.Mnogo mi je uživo ljepši, em noviji em jeftiniji.Ona zver od Malagutija ipak nije za nekoga ko nikada ranije nije vozio motor

 

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

 

 

 

ca9a6f5222dd2690c27bc9805855f705.jpgbcbd6c2fcbac8a18a7ccc3185785ed26.jpg404e8c17fa8280996ee75498e59695a4.jpg0bf02816172c31db77949435c0baa0f5.jpg672cc36cc464b45e65792cc59ef978fe.jpg1e2b97d44c4acf4d3ed2719684ebdb58.jpgf44c75a65d60cffa7c3d7ee84b8435b1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nek je sa srecom, da te lepo i sigurno sluzi.

Koliko je presla pezola (ako je verovati tabli), cisto da ti dam par saveta sta da uradis.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc
Nek je sa srecom, da te lepo i sigurno sluzi. Koliko je presla pezola (ako je verovati tabli), cisto da ti dam par saveta sta da uradis.  

 

 

Hvala!27000, on je uvezao od prvog vlasnika,ima čak i račun i brdo papira, i pogodio si, nije iz Verana,neki servisi su rađeni to tek sjutra mogu pregledati i staviti ovdje ( ili porukom? ).Bio bih ti zahvalan na svim preporukama za satelis!! Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc
Cestitke, da te dobro sluzi!:moto2:
hvala!

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 2 minuta, Bocciaa je napisao:

Hvala!27000, on je uvezao od prvog vlasnika,ima čak i račun i brdo papira, i pogodio si, nije iz Verana,neki servisi su rađeni to tek sjutra mogu pregledati i staviti ovdje ( ili porukom? ).Bii bih ti zahvalan na svim preporukama za satelis!! 

Kad budes saznao sta je radjeno na kojoj km, pisi u ovoj temi  pa cu ti recem misljenje za dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc
Kad budes saznao sta je radjeno na kojoj km, pisi u ovoj temi  pa cu ti recem misljenje za dalje.
Ok hvala puno!

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Nek je sa srecom, da te lepo i sigurno sluzi.
Koliko je presla pezola (ako je verovati tabli), cisto da ti dam par saveta sta da uradis.
 
Da je Dare imao nekim slucajem 400 ili 500 nikad ga nebi prodao i presao na nesto drugo, tako da budi siguran da si napravio pravi izbor.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ni ja nikada ne bi menjao Beverly 500, da sam ga imao. Mada, sad me ubeđuju da je Honda bolja...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja