Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Pa da baš sam tebe pitao za beverlija, a za ovo guranje neću ništa da pominjem, neke su stvari zanimljive samo prvi put :)

 

Gledam u oglasima beverlija ima mali milion i da, svi su prešli 20000 :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5695 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pa vidi, ja ti ni pijan a ni 'vaki lud kaki sam ne bih rekao da Bev 500 može da ide 180 i to još "ko od šale"...

 

Za gurku Tenere smo ti svi odali priznanje :care:

 

A što se tiče cufre od 20 000 km ima tu više faktora u celoj priči... Jedan i veoma sveprisutan faktor je vraćanje kilometraže, drugi - takođe sveprisutan je skidanje sajle i sat ne broji kilometre - do prodaje i treći sveprisutan faktor je taj da je 20 000 km psihološka barijera u glavama vlasnika "dokle će motor da radi bez kvarova" pa ga kad priđu toj kilometraži brže - bolje prodaju zbog straha od ranije navedenog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

sad sam malo čitao temu o plinu na maxi skuterima i vidim ljudi baš voze bre to, kidaju :)

 

Tako da sada u ovom saznanju možda i povećam kubikažu mog budućeg maxi skuteru, pa majku mu ipak sam imao teneru xt600 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Ove godine se nadam kupovini svog prvog motora. Zelja mi je bila neka supermoto masina, konkretno Yamaha XT660X, medjutim kako finansije to ne dozvoljavaju ostace jos neko vreme. Naime, vecina ce se sloziti da prosecnom platom ne moze mnogo da se ustedi, a kredit ne zelim da dizem, tako da je odluka pala na neki maksi skuter. Nije ni ovo sigurno ali sad sam blizi kupovini vise nego ikad, a nada poslednja umire...

Dosta sam citao forum i da kazem pobeleo od informacija i oglasa zadnjih mesec, 2, sem kompletnih tema o bugiju, x9 i atlantiku. Video sam teme prethodnika, ima nekih poklapanja ali dosta razlika pa hajde da izlozim svoju.

Od motora koji mi se svidjaju izdvojio bih:

1.suzuki burgman (najlepsi i neka mi ne zamere vlasnici drugih motora, najudobniji ili gresim ali i najskuplji)

2.honda jazz (svidja mi se prednja agresivna maska i reputacija koja prati brend ali jako malo ili nikako je nema po oglasima)

3.x9 (po prici nudi najvise za iste pare u odnosu na konkureciju)

4.aprilia atlantic (ok mi je ali imam neku odbojnost)

Kubikaza da nije ispod 200, gornja granica neka bude 400/500 kako koji model nudi. Posto vozim auto koje pije oko 10l racunam da mi razlika u potrosnji ne igra neku ulogu, a ni registracija nije puno veca posebno ako se plati na rate...

Visok sam 181, tezina 82kg, a motor bih koristio za svaki dan, posao, kad god mogu i nemam preterane potrebe za kolima. Video sam teme okupljanja sa foruma i to mi se jako svidja tako da kad god mogu prikljucivao bih se istim i volim dugacke voznje i izlete u prirodi.

Sad ono glavno, budzet, recimo 1500e.

Na osnovu ovoga prvo bih voleo iskren odgovor od svih na pitanje da li sa tim parama moze da se kupi nesto normalno ili ce to biti rka koju cu vise drzati na klocnama nego voziti. Znam da sve zavisi od primerka ali neki iskusniji bajkeri bi mogli da mi kazu generalni utisak. Takvo iskustvo sam vec imao sa automobilima, gde se desavalo da sam vise pod haubom nego za volanom i iskreno dosta mi je toga, bolje da ne vozim nista.

Izvinjavam se na dugackom postu i zahvaljujem svima koji su ga procitali ili odgovorili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Dobrodosao na forum. Prvo, pisi opustenije, ovde smo svi drugari.

 

Drugo, sa raspolozivim budzetom neces moci da nadjes besprekoran primerak navedenih skutera. E sad, nije resenje da ne vozis nista pa pogledaj i druge modele.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2341289/piaggio_beverly_500/

 

500ccm, veliki tocak, popularan (nece gubiti na ceni)... ovo je samo predlog.

 

I nemoj da gubis vreme, sezona prolazi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Pa gde bre čoveka "ubode" sa Bev???

Lep naveo kolega šta mu se đa.....O apriliji neću govoriti....(obrati se ovim "sektašima" za više informacija), o hondi nemem/ne znam nič da kažem, dosta je retka. Bugi je uvek dobar izbor, samo sa tvojim budžetom teško da ćeš imati iole pristojno godišta u pristojnom stanju, a to neminovno vodi ka investiranju a investiranje u bugija 400 nek kažu koliko je, oni koji voze isti.

Što nas dovodi do X9......najbolji odnos cena/kvalitet, sve zavisi od toga u kakvom je stanju. A onda kad uštediš malo više, onda pazariš ono što si naveo na početku....

Srećno u potrazi i odabiru! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Pogledaj Piaggio X8, po meni mnogo lepsa i elegantnija linija od X9... Ima ga moj drugar i bruka je dobar... :takoje:

 

Evo nesto na brzinu, a ti detaljno baci pogled

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2341245/piaggio_x8/

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2338567/piaggio_x8/

 

p.s.- Onaj Beverly presao preko 50000km... :staa2: Sto je mnogo, mnogo je...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Što se tiče kubikaže nemoj da ideš od 200 već isključivo od samo 250ccm ,jer 250-ica je dosta rasterećenija na nekoj npr. 110 km/h putnoj brzini od 200-ke.Burgman je odličan izbor s tim sto msm da je cena odrzavanja malo skuplja kod njega nego kod italijana ali njega kad uradiš uradio si ga,ne kvari se,ne kvari se ni x9,nemoj pogrešno da me shvatiš al' npr x9 ima ''problem'' sa digitalnom tablom ako u nju dospe suviše vlage i to pri kupovini treba obavezno proveriti.A je l' si razmisljao mozda o ovom : SYM GTS 250 ,ja imam 125 i nema nikakvih ''bagova'' tj. nekih nebuloznih kvarova,samo sam mu odradio servis i vozim,prednost ovog je sto je 2006 godiste,dosta mladji od X9-ki i burgmana u tom cenovnom rangu.

 

Aprlia

 

X9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

hvala svima na predlozima i svatima pa da i ja kazem koju. beverly mi se ne svidja pa ga nisam ni naveo tako da on otpada u startu.

nole honde su mi ok, ali od njenih modela bih iskljucivo jazz,a i ove sa cenama su vec blize bugiju sto je okacio PremieRacing. jeste x8 lepa ali sam je izbacio iz potrebe da se suzi izbor. nalazio sam sebe sa 30+ tabova oglasa u mozili pa se nesto moralo zrtvovati.

sutra zorom idem za suboticu pogledati ovog bugija od 400. video sam oglas odmah po objavi, cuo se sa prodavcem i prelomio pa sta bude. bilo bi lepo da je neko otisao za mene ali nema se vremena. receno mi je da je uradjen servis i da je motor totalno ok mehanicki, ne vuce, ne trese... ogrebotine sa leve strane su navodno od utovara, a na auspuhu se samo hrom oljustio. ja sam na odmoru jos par dana, prijatelj sa kojim idem je sutra slobodan, a prodavac ide na more u nedelju vece. jos mi je spakovao pricu, trebaju mu pare zato je niza cena, kad se vrati nece ga dati ispod 1650. mozda sam i ja naseo ali videcu sve sutra...

pozdrav pa vam javljam sta sam uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Pogledaj makinu, ali znaš kako kažu, brzo-kuso. Ako ti deluje da te vlasnik brza, tipa nema vremena sada da gleda majstor ili slično - zaobiđi. Kada se čovek vrati sa odmora, natenane i temeljno pregledaj motor. Malo uštede ne vredi rizika da se kupi krš...

 

Srećno! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Au Palija kakva priča, ni sam ne znam kako bi postupio u takvoj situaciji al znam kako groznica trese kad imaš pare i nameračiš se na motor koji ti se sviđa, ludilo. E tu je problem ostati ladne glave. Ako se iole ti i tvoj drug razumete u mehaniku, kad ga provozaš i čuješ kako radi-ide mislim da će biti ok ako si zadovoljan. Ono što bi mene više mučilo su papiri koje treba srediti radi registracije nakon što on ode na "more". U slučaju da nešto (nedaj bože) krene po zlu sa podacima na papirima, zaglavio si se. Ali ovo je opet samo pretpostavka.

Meni se lično ovaj restilizovani bugi izuzetno sviđa a mašine su odlične ako su održavane.

Srećno ti bilo i što kaže Nole, ako počne nešto da te "ubrzava" samo reci doviđenja i vidimo se posle mora... strpljen-spašen.

Aj pa da gledamo slike i slušamo utiske ako sve lepo prođe :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...

to bi bilo to. nisam imao vremena ranije da se javim. drugar kojeg sam vodio probao je motor na licu mesta, kaze lepo vuce, koci, ne vrluda kad se pusti upravljac i eto ga kod mene sad. danas oteran kod majstora da se uradi mali servis. kaze ok je masina, nema nista da se radi na njoj.

sa slika se vidi da nije bas sjajno ocuvan, bilo je tu padova i bahatog odnosa (ja sam uspeo da odvalim prednji blatobran na vrata od kombija pri transportu >:( ). meni bitno je da se dovede sve u funkcionalno stanje, a sminka kad se nadje vremena. ima par nejasnoca i stvari koje me zanimaju ali to mozda bolje u drugoj temi. iskreno nisam ocekivao ovakvo cudo i cudan je osecaj pri voznji. verovatno stvar vremena i navike :)

ja sam zadovoljan ali naravno kao i u svakoj porodici i okruzenju bliskih osoba naleteo sam na bujicu negodovanja :D

papiri su ok, ako nisu videcu pri registraciji, a onda bolje prodavcu da se ne vraca sa mora ;) salim se, lik je prodao motora gomile valjda se ence meni zalomiti neki felerican primerak. ok je bio i dosledan ceni, na meni je bilo sta cu.

post-24969-0-94632000-1342464316_thumb.jpg

post-24969-0-48841500-1342464331_thumb.jpg

post-24969-0-45039500-1342464343_thumb.jpg

post-24969-0-17561000-1342464358_thumb.jpg

post-24969-0-13148700-1342464371_thumb.jpg

post-24969-0-10611300-1342464398_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

E pa u zdravlje da te sluzi i dugo da traje! :moto3: Jedino sto sam primetio na slikama, a to je da ti je ulje u kocnicama zrelo za zamenu, ako me oko ne vara... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Odličan ti je Bugi. To što ima koju ogrebotinicu, nema bre druže veze, vozio ga je živ čovek i šta sad. Važno da se tebi svidja i da si mogao da ga kupiš. Lep motor i želim ti mnogo lepih kilometara sa lepšom polovinom i sa ovom bandom maxiskuteraša.

 

:takoje::zdravo:

 

 

PS proveri i zameni ako treba ulje u diferencijalu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

hvala svima na podršci i lepim željama.

majstor je danas odradio sve sto je trebalo, ulje, filtere, kočionu večnost (svaka čast na oštrom oku kolega), neko crevo od kočnica i neke zaptivače ispod sedišta. ne znam sta tačno, nisam ja išao po motor, samo mi je drugar tako preneo. majstor je inače hvaljen u gradu pa verujem da je sve pretresao.

jel zna neko gde imaju plastične zabice sto drže plastike da se kupe ili je to strogo namenski za skutere. imam još par pitanja samo ne znam da li ovde da ih postavim ili na nekom drugom delu foruma, možda otvoriti novu temu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

hvala svima na podršci i lepim željama.

majstor je danas odradio sve sto je trebalo, ulje, filtere, kočionu večnost (svaka čast na oštrom oku kolega), neko crevo od kočnica i neke zaptivače ispod sedišta. ne znam sta tačno, nisam ja išao po motor, samo mi je drugar tako preneo. majstor je inače hvaljen u gradu pa verujem da je sve pretresao.

jel zna neko gde imaju plastične zabice sto drže plastike da se kupe ili je to strogo namenski za skutere. imam još par pitanja samo ne znam da li ovde da ih postavim ili na nekom drugom delu foruma, možda otvoriti novu temu?

 

DOBRODOSAO BURGMANDZIJO1nanana.gif1nanana.gif1moto3.gifzabice imas u dobro snabdevenim prodavnicama autodeovaali nisu jeftine(ja sam za mog bugija uzeo doduse sive ali potpuno iste 100din kom)

a temu mozes da postavis u ljubitelji burgmana tamo ces najbrze dobiti odgovor.

ps.ova maska gde je slovo S ti ne lezi lepo kao da dpnja zabica ne lezi kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

hvala kolega, obicu radnje ovih dana.

inace da, imam problema sa zabicama fali par komada pa plastike nisu najutegnutije...

poceo sam da radim pa sam u skripcu sa vremenom, malo ce se oteci ovo vizuelno doterivanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja