Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Meni je skuter doneo mnogo - ne akam auto po gradu i potrošim mnoooogo manje goriva, što je opet manje bitno u odnosu na uštedu u vremenu i živcima. 

Sad se nerviram što odavno nisam (ponovo) uzeo motor, niti znam zašto nisam...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: -

Pozdrav svima,

Kupujem svoj prvi motor pa evo vec par sati citam komentare ovde.

 

Voleo bih da kupim skuter 200-300 kubika, budzet mi je 2000e (dodao bih i malo preko toga ako se ukaze dobra prilika)

 

Vidim da svi pisu o Beverly-u i X-max-u ali gledajuci oglase nisam siguran da za moj budzet mogu da kupim nesto sto valja.

 

Svidja mi se Kymco People 300i, trenutno na PA imaju 2 komada i meni to deluje kao ok odnos cene i kvaliteta. 

 

Kakvo je vase misljenje o ovim motorima? @boza_kg vidim da ti vozis ovakav motor pa mozda mozes da mi das neki savet.

 

Hvala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 20 minuta, Plavi88 je napisao:

Vidim da svi pisu o Beverly-u.................... nisam siguran da za moj budzet mogu da kupim nesto sto valja.

Zdravo zdravo

Upravo radim jednog Beva 500ccm Cruiser, 9.400km pravih presao. Dobro otvori oci, bas dobro.

Pisacu kad dodje vreme, sklopim sve kocke, ima zanimljivog.

 

Sto se Kimka tice.... nema greske ako je u dobrom stanju.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 9 sati, Plavi88 je napisao:

Kakvo je vase misljenje o ovim motorima? @boza_kg vidim da ti vozis ovakav motor pa mozda mozes da mi das neki savet.

Vozio sam People GTi 300 4+ godine, on je dosta moderniji od People 300i, ne znam šta si zapravo gledao, pošto su malo zbunili narod sa tim oznakama. GTi je u stvari Downtown u People "kućištu". Mana mu je malo mesta pod sedištem i mali rezervoar, ali je kvalitet super i ide ko zmaj. Nisam imao sa njim kvarova niti nekih problema vrednih pomena. Prodao sam ga supruzi jednog našeg poznatog bajkera, a ona je oduševljena :)

 

People je starija generacija, za njega kažu da je malo "dosadan" motorin. Nije baš ni nešto jak ni uzbudljiv, ali je generalno pouzdan, retko se kvari. Radno magare, što bi se reklo.

 

Naravno, sve to važi ako ubodeš očuvan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre 9 sati, Satelis je napisao:

Zdravo zdravo

Upravo radim jednog Beva 500ccm Cruiser, 9.400km pravih presao. Dobro otvori oci, bas dobro.

Pisacu kad dodje vreme, sklopim sve kocke, ima zanimljivog.

 

Sto se Kimka tice.... nema greske ako je u dobrom stanju.

 

 

 

Kakva je situacija s delovima kod nas, konkretno za Downtown? Bar za redovno održavanje, za kozmetiku pretpostavljam da je mrka kapa :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Za Dowtown sve može da se nabavi, do zanjeg šrafčića. Ako nema polovno kod nas, ima sa IT sajtova. A Kymco ima dugoročnu podršku za svoje motorine. Sve što ima na bike-parts-kymco je kod nas dobavljivo. A i još više puta pominjani Dejan nabavlja delove povoljno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Potrošnog materijala ima (kaiš, rolnice, pločice, f.v. i td), uglavnom Motocross Team je jedna od najbolje snabdevenih radnji.

Na Dejana se ne mogu osloniti jer mi se x puta desilo da je čovek ne zainteresovan za saradnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mala ograda - nije ista vožnja po gradu u manjem mestu u odnosu na Bg. U Kg su kraće relacije, mnogo više ima paljenja i gašenja, odnosno nepotrebnog zagrevanja i hlađenja makine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

Vozio sam People GTi 300 4+ godine, on je dosta moderniji od People 300i, ne znam šta si zapravo gledao, pošto su malo zbunili narod sa tim oznakama. GTi je u stvari Downtown u People "kućištu". Mana mu je malo mesta pod sedištem i mali rezervoar, ali je kvalitet super i ide ko zmaj. Nisam imao sa njim kvarova niti nekih problema vrednih pomena. Prodao sam ga supruzi jednog našeg poznatog bajkera, a ona je oduševljena :)

 

People je starija generacija, za njega kažu da je malo "dosadan" motorin. Nije baš ni nešto jak ni uzbudljiv, ali je generalno pouzdan, retko se kvari. Radno magare, što bi se reklo.

 

Naravno, sve to važi ako ubodeš očuvan primerak.

Ovaj sam isao da gledam i bas mi se svideo. Cena malo preko mog budzeta. Trazim sada majstora koji bi mogao da ga pogleda. @Satelisda li bi mogli da se dogovrimo da ga dovezem kod tebe da pogledas?

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/18417183/kymco-people-gti-300-2016

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Deluje korektna ponuda za to godište. S tim što mu auspuh nije original, a ni kofer. Verovatno mu je vlasnik sa namerom to menjao, ali proveri dobro da li je motorin pretrpeo neke ozbiljnije padove i da nije kriv. Ako je to OK, verovatno je i ostalo dobro, pošto nije mator.

 

Inače, očuvan GTi izgleda ovako :)

GTi.jpg

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mogu drug, pusti mi broj u pp pa se dogovaramo oko detalja.

 

Trenutno radim jednog Sym Joyride 200, 12.000km.....odlicnog stanja, sa regom je izašao 900€.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
4 hours ago, boza_kg said:

Mala ograda - nije ista vožnja po gradu u manjem mestu u odnosu na Bg. U Kg su kraće relacije, mnogo više ima paljenja i gašenja, odnosno nepotrebnog zagrevanja i hlađenja makine.

Po meni je potpuno suprotno. Više će trošiti u BG (starom delu) nego u bilo kojem manjem mestu. Prvo, konfiguracija terena je takva da su sve neka brda, od manjih do ogromnih. Drugo, gužve su toliko velike da neretko vozim u režimu kreni-stani, ne može se uvek provlačiti, tako da tu motor srče gorivo samo tako. Treće, u BG je saobraćaj generalno brži tako da i motor/skuter mora da se vozi žustrije.

 

Meni Kymco Downtown 300i 2016. nikako ne može ispod 4,2L isključivo po gradu, a uglavnom je 4,3-4,4L. Naravno, mereno najtačnijom metodom od čepa do čepa na istoj pumpi! Na otvorenom je potrošnja prilično niža. Ali skuter radi perfektno, čak i na ovim jutarnjim temperaturama od +2C pali i radi bez ikakvih problema. O udobnosti i upravljivosti ne želim da trošim reči, možda je čak i bolji u tom segmentu od nekih izvikanih brendova.

 

Dare Satelis je zakon za održavanje svih skutera, takvu pedantnost i preciznost ćemo teško naći. Ali je zbog toga lista čekanja na servis kod njega duga kao na pregled kod kardiologa u Kliničkom centru :)

Promenio član tomamega
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Uzmi sebi maximalno do 300ccm mozda budes zadovoljan I sa 125ccm ne vidim razlog sta ce ti 400ccm,500 jedino Ako ces na more da ides I da putujes.Razmisli preciznu svrhu skutera I upotrebu za koju ce biti namenjen konkretno u tvom slucaju.Probaj gabarit tezinu skutera it'd.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Zdravo, na prolece planiram da iskesiram kupovinu novog polovnog maksi skutera. Budzet ne bi prelazio 3000 evra. Smatram da ono sto meni treba ima radnu zapreminu 200, 250 kubika. Ne planiram da pravim ture do mora, vec po gradu i do sela koje je udaljeno 30ak km.  Postoji nekoliko opcija koje su mi zanimljive, a medju kojima se posebno isticu Xmax 250 (model sa ABS, znaci od 2011.)  i Aprilia Scarabeo 250. Kako su Scarabeo 250ice, koliko vidim, retke na nasim oglasima, u obzir bi mogla doci i Scarabeo 300tka. Helix mi je bas primamljiv, ali to je prakticno oldtajmer. Ono sto me narocito zanima, to su dostupnost i cena delova gore navedenih maksija, slabosti i mane itd.  Izvinjavam se sto ne kucam u pasusima, slabo se snalazim kucajuci poruke telefonom. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Helix je i meni jako simpatican, ali realno tebi treba radni gradski konj tako da njega batalis. Za 3 soma moze stosta lepo da se probere, najbitnije je sta se tebi svidja. Ako trazis preporuku, prelistaj par prethodnih strana ove teme i videces sta ljudi ovde uglavnom savetuju.

Scarabeo je u stvari Piaggio tako da osim plastika vecina stvari koje vaze za Beverly, vaze i za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Hvala na odgovoru. Zadnjih par dana citam ovu temu, ali koliko vidim malo se prica o novijem Xmaxu, koji me zanima kao i o Skarabeu.  Ima joj vremena do aprila, tako da mozda jos nesto dodje u obzir. Priznajem da su ova dva kandidata uglavnom meni vizuelno najprimamljivija. 

Zna li neko da li Skarabeo 250/300 imaju ABS? Stariji Xmax koliko vidim, nema, mislim da bi bilo vrlo pametno uzeti neki skuter sa istim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja