Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kymco mi se mnogo svidja, tj nakvise, ali me strah da ce mnogo da izgubi na ceni. Odnosno da ce honda vise da vredi kao polovna... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2004; Honda Integra NC750D, 2019;

Kymco Xciting S 400I sam ja gledao početkom leta kad sam razmišljao o novom skuteru. Lepo izgleda, ali me plastike plaše, pogotovu one ostave za sitnice su nekako nežne i loše završne obrade.

Isto je bilo i na AK550 koji je još ozbiljniji.

Ima ih po auto školama, viđao sam par po BG na obuci.

Kymco se kupuje na duge staze, ne isplati se prodati ga posle 2-3 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

I ja sam gledao novi Xciting proletos u salonu u NS. Malo seo na njega i tako to, i meni je prvi utisak bio da su mu plastike nežne.

A posle sam pogledao i Hondu Forzu, pa i novi Bev, ali ni tu stvari nisu mnogo bolje. Mislim da su trendovi danas takvi, materijali su tanji, sve se kopča nitnama, deluje nesolidnije... U stvari, drugačiji su u odnosu stanje od pre nekoliko godina. Ne mora da znači da su zato nekvalitetni.

 

Kymco će sigurno da izgubi više na ceni od Honde, ali ako već uzimaš kredit, kupi ono što ti se sviđa i što ti odgovara, pusti te kalkulacije. Logično je da će vozilo biti u tvom vlasništvu malo duže u tom slučaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Em ima posebna tema o kupovini skutera na kredit (tamo sam detaljnije obrazložio), em niko ništa nije ni pitao u vezi kredita nego u vezi skutera. 

 

Al ja svejedno ne mogu da oćutim. To bi mi bilo isto kao da me čovek pita da li da gurne prste u utičnicu plave ili crvene boje i mi sad diskutujemo o boji.

Ne guraj, bre, prste u struju!

 

Lud je onaj ko kupuje skuter na kredit. Ili letovanje. Ili bilo koje zadovoljstvo. 

Kredit je napunjena puška. 

 

Unapred se izvinjavam ako se bilo ko uvredi, nije mi to namera. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Drugar mi radi u Plattneru.

Kaze da ne mogu da obezbede dovoljno komada koliko mogu da prodaju.

400cc mislim da je su ubile ove nove eko norme, da nisu hteli da investiraju u doradu agregata...

Kymco x town 300i je 4690€, yamaha xmax 300 6190€... ja ne znam kolika je razlika u gubitku jer cena polovnog zavisi od mnogo stvari, ali razlika u novom je 1500e.

Meni lično ta mala razlika u kvalitetu (ako i postoji) i performansama ne vredi toliko. Sad će mnogi da me kamenuju zbog toga što sam rekao, ali kymco nije makar kakav, a ko pati od značke i može da plati, njemu vredi. Ne kažem da su isti, ali razlika nije +35% koliko je cena. Za tu namenu (a budimo realni to je motor koji će 95% provesti u gradu i okolini) ta razlika je minorna u korišćenju.... 

Barem moje mišljenje... a ja nisam normalan  ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
10 minutes ago, ParadajzTurista said:

 

Lud je onaj ko kupuje skuter na kredit. Ili letovanje. Ili bilo koje zadovoljstvo. 

Kredit je napunjena puška. 

 

 

 

...skuter jedino ima smisla kupiti na kredit.

;)

Mogu i da objasnim svoje mišljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Skuter nije motor. Skuter je zamena za auto. I on je alatka za svaki dan, poso - kuća, po bakaluk, do druga(rice), do amo tamo. 

Praktičnost, vreme koje uštedi, traženje parkinga, živce koje sačuva... o uštedi para ne vredi ni pričati. Za mene je skuter nov 2000-3000e i da traje 10ak godina i par stoja usput višestruko isplaćen.

1000e učešće (umesto na polovni koji je neko drndo 10+ godina) a ratu sebi krojiš, zavisnosti koliko dugo hoćeš da se bakćeš, izađe tipa 30-50e. Reč je u tome da je inicijalno ulaganje malo a taj kreditić ti omogući da smanjiš druge troškove, u odnosu na to koliko auto pojede samo za gorivo (gde je održavanje, amortizacija?!) skuter mesečno uštedi 3 te rate. Ako radiš iole neki normalan posao 800-1000e tu ratu ne osetiš (koliko košta internet i telefon mesečno?!).

Koliko je busplus nedeljno nekom u BGu? Koliko je taxi?!

Svugde u svetu radnička klasa vozi skutere, samo kod nas je to još uvek "luksuz".

Po meni, svaka domaćinska kuća treba da ima makar jedan. (Nikad više bez).

Motor je luksuz. To se slažem...

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre sat vremena, ParadajzTurista je napisao:

Em ima posebna tema o kupovini skutera na kredit (tamo sam detaljnije obrazložio), em niko ništa nije ni pitao u vezi kredita nego u vezi skutera. 

 

Al ja svejedno ne mogu da oćutim. To bi mi bilo isto kao da me čovek pita da li da gurne prste u utičnicu plave ili crvene boje i mi sad diskutujemo o boji.

Ne guraj, bre, prste u struju!

 

Lud je onaj ko kupuje skuter na kredit. Ili letovanje. Ili bilo koje zadovoljstvo. 

Kredit je napunjena puška. 

 

Unapred se izvinjavam ako se bilo ko uvredi, nije mi to namera. 

 

Ma bravo bre :lol2: šta ljudi znaju o sopstvenoj finansijskoj situaciji, treba im objasniti svima kako treba

Promenio član JunioR.
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 9 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

1000e učešće (umesto na polovni koji je neko drndo 10+ godina) a ratu sebi krojiš, zavisnosti koliko dugo hoćeš da se bakćeš, izađe tipa 30-50e.

Andrej, sve si lepo rekao, ali to ti je kalkulacija za jeftini skuter. Ako recimo kupiš Xciting, to dobrano pređe 7.000 evrića, kad još dodaš kofer, ceradu i još neke sitnice koje ti trebaju. 2100 € je učešće, plus 81 € na 6 godina. Ili recimo oko 100 evrića na 5 dugih godina mesečno.

Ni cena servisa u ovlašćenom servisu, zbog garancije, isto nije zanemariva.

 

Nije ni to strašno, ali realno jeste luksuz. To je vozilo za srednju radničku klasu, svuda u svetu, a kod nas bogami za višu srednju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Naravno da postoji. IT stručnjaci, bankari, inžinjeri, majstori, razni rukovodioci u proizvodnim firmama, ginekolozi ;) itd.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ja sam posle mnogo, mnoogo razmisljanja, citanja, razgovaranja, konacno (?) dosao do odluke da to ipak bude skuter i to 250 - 300ccm.

  Nisam u situaciji da dobijem kredit ali bih vrlo rado kupio na taj nacin. Nesto malo kesa sto sam sakupio preusmerio bih na druge stvari. Mislim da ima dosta ljudi koji mogu da daju do 100e mesecno. Znam ih dosta koji su kupili polovne automobile sa tolikom ratom a to vec nije povoljno. Polovnjak platis bar 25% vise od njegove vrednosti za kes.

 Moj kolega placa auto 7000e a za po oglasima za kes su oko 5500e.

  Kada bih mogao da kupim nov skuter na kredit (250 - 400ccm) onda bi mi i ovaj auto od 20 god. bio odlican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Po meni najbolja kupovina je staro nekoliko godina 4,5,6 za znatno manje novca od novog naravno govorim o primerima o kojima se vodilo racuna o odrzavanju I vozilo se sa ljubavlju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Motocikl: 2022 Honda SH125i
pre 11 minuta, Goran1982 je napisao:

Po meni najbolja kupovina je staro nekoliko godina 4,5,6 za znatno manje novca od novog naravno govorim o primerima o kojima se vodilo racuna o odrzavanju I vozilo se sa ljubavlju.

Jedino ako si Satelis pa prilikom kupovine iskontrolišeš SveEeEeEe AaAaAaAaaaa… za laike/početnike, sve to mačku o rep. 
I taj kredit za motor se ne može samo tako crno-belo gledati. Da, kroz kredit platiš 1-2k € više, ali ako tih 2k razvučeš na 5 godina, to je takoreći neosetno. Tu razliku u kamati takoreći ni ne osetiš na toliki period. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne plaćaš kamatu za kredit. Ako je i ima, onda su je već prodavci uračunali u cenu. U Kymcu je ista cena i za keš i za kredit, tako je u Yamahi, a verovatno i kod ostalih većih prodavaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Motocikl: 2022 Honda SH125i

Pa evo ti bukvalno gore poster iz jamahe, kamata 5%, i na to uzmu valjda i poneki dinarčić za “održavanje računa”. Ako je zaista ista cena na keš i kredit onda bukvalno ne postoji ni jedna pozitivna stvar kod keš kupovine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

@boza_kgNije tako. Ne plaćaš kamatu njima već banci koja radi kredit :D.

 

 Ovo u Yamahi je akcija za beskamatni od 2 godine, zato ga i naglašavaju toliko. Imaju saradnju s jednom bankom, verovatno oni pokriju kamatu.

 

Forza 350 npr. izadje 6500 za kes, 7380 na kredit na 7 god.

 

I taj Agility+ 300 je 4690, a 5295 na kredit.

 

Screenshot-1.png

Promenio član JunioR.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

OK, moguće da sam prezupčio. Proletos sam hteo da uzmem skuter na kredit, dobio sam predračun i papire od Kymca uz priču da je u pitanju bezkamatni kredit, ali potrefilo se da sam menjao firmu u tom momentu, pa sam se ipak odlučio za keš, te nisam ni otišao do  CreditAgricole banke.

 

Ovo u Yamahi je sad nešto novo, za kredit bez učešća, pa sam pomislio da je zato sa kamatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700
Pre 6 sati, boza_kg je napisao:

Naravno da postoji. IT stručnjaci, bankari, inžinjeri, majstori, razni rukovodioci u proizvodnim firmama, ginekolozi ;) itd.

Ja sam it strucnjak/inzenjer. Ne postoji.

 

I da, kad uzimas auto/motor na beskamatni kredit, gubis pravo na cenkanje ali kao ne placas kamatu. Umesto tebe kamatu banci placa distributer koji ti je prodao auto/motor. Banka nikad nije na nuli a ne daj boze u minusu.

Promenio član francuz69

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja