Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

6 sati citam ovu temu i opet sam na pocetku.

Pozdrav svima!

imam dilemu sta da kupim, bev 250, x max 250ie, honda sh 300... ok, videcu kako sedim na svakom od njih ali me interesuje kvalitet, izdrzljivost, servis...

 bev i x max su mi nekako prvi pa me zanima sta je bolja kupovina od ta dva i koja je razlika izmedju x max 250ie i one bez ie

 Pomagajte ljudi, bice jos malo lepih dana pa moram hitno da kupim.

 Uzgred video sam neke u NS na ulazu u Petrovaradin  pa ako znate nesto o prodavcu ili primercima znacilo bi mi. Hvala

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Javi se drug na 0642273331 da se cujemo.Pozdrav iz Nisa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Otprilike i jeste. Pogotovo ako se ne razumes mnogo a i jedva uspes da odvojis pare napokon.

  Posle duge i teske borbe sa samim sobom ipak se odlucim za skuter 250 - 300 ccm jer ce mi preko zime 99% km biti gradskih a preko leta verovatno 80%. 

  Saobracaj u Beogradu, parkiranje... sta reci? Jasno je sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, salem je napisao:

Pozdrav svima!

imam dilemu sta da kupim, bev 250, x max 250ie, honda sh 300... ok, videcu kako sedim na svakom od njih ali me interesuje kvalitet, izdrzljivost, servis...

Sva tri modela su tu negde, najpre boldovano, sledeca stanica je podvuceno ...... tak bi ja gledao a ti radi kako ti volja.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
12 hours ago, salem said:

6 sati citam ovu temu i opet sam na pocetku.

Pozdrav svima!

imam dilemu sta da kupim, bev 250, x max 250ie, honda sh 300... ok, videcu kako sedim na svakom od njih ali me interesuje kvalitet, izdrzljivost, servis...

 bev i x max su mi nekako prvi pa me zanima sta je bolja kupovina od ta dva i koja je razlika izmedju x max 250ie i one bez ie

 Pomagajte ljudi, bice jos malo lepih dana pa moram hitno da kupim.

 Uzgred video sam neke u NS na ulazu u Petrovaradin  pa ako znate nesto o prodavcu ili primercima znacilo bi mi. Hvala

 

Ako mislis na halu sa desne strane na ulasku u Petrovaradin, ja sam tu kupio Tmax. Prodavac ko prodavac, deluje korektno, ima strpljenjam ispostavilo se da mi je komsija :). Vraćaju km kao i drugi. Ima dosta motora  i sareno je, od grobova do ok primeraka. Mora se dobro procesljati. Ja sam isam min 3 puta, jedno 10kom isterao, upaliio, probao, dok nisam iscackao nesto sto mi je odgovaralo. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 937 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 6 sati, salem je napisao:

Svaka cast, hvala ti.

 Otici cu u svakom slucaju da vidim.

Javi kako je bilo, i ja razmišljam o izletu tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 937 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 43 minuta, cezarpa je napisao:

Polovno vozilo je macka u dzaku,zato 4 oka otvorite.I uvoza po placevima,povedite jos nekog.

Zato već sedmu godinu vozim auto za koji sam rekao da ću ga voziti max. 5 godina, i taman sam trebao do tad da ga zamenim, ali služi još uvek a ne vredi ništa na tržištu. Šta god da sam gledao ponovo da uzmem za slične pare za koliko sam uzeo ovaj pre 7 godina, ne isplati mi se ulaganje, više je bacanje para. Najbolje novo, još ko ima garažu... Ali nećemo sad o tome. Treba naći nešto jefitno a dobro, a to može na sreću i/ili znanje. Mi sa malo znanja moramo na sreću ili kao što si rekao, da povedemo znanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

mislim da cu u sredu da odem do te hale sa desne strane na ulasku u Petrovaradin.

 jedino ako sutra sa kumom ne naletim nesto ovde u Bg-u.

 Problem je sto nemam nikoga da povedem ko se dobro razume pa idem na srecu.

 verovatno cu samo gledati pa onda sabirati utiske a trudicu se i da ih prenesem ovde sto bolje budem umeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
@alagor2000@gmail.com Samo računaj da je takoreći neophodan vizir, a ovom sa oglasa to fali.
Mnogo duva bez njega, a ova Hondica zna lepo da potegne i na otvorenom putu.
Da li Honde generalno trose ulje kao Yamaha?

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Generalno ne, mada znam za primer jednog kolege sa foruma koji je kupio SH, a trošila je ulje.

Dakle, važi kao i kod svakog proizvođača - treba naći primerak koji je u dobrom stanju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
On 26.9.2021. at 23:24, zec je napisao:

Koliko je dozvoljeno da seta zadnji tocak levo desno, odnosno da ima lufta? Stajao na centralnom i ne znam sta mi bi da probam to.

SYM 300 je u pitanju, slucajno pomerih tocak nogom i iznenadih se.

 Da odgovorim ovde ako nekom zatreba, zavrnuta matica zadnjeg tocka skoro 2 kruga i sad se ne mrda zadnji tocak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Uparkirao sam skuter kod prijatelja u garazu, i ceka lepo vreme... Vozim ga dve sezone, max sam zadovoljan njime  ali msm da ga godine gaze. 2008 je godiste.

 

Dosadno mi, i gledam sta bih dalje. Sledece sezone.

Druga stvar, iskoristio bih ovo ludilo od cena i prodao bih ga, pa kupio novo. Izdvajaju se 3. Vrv bih kreditom placao (u sred sam kupovine novijeg vozila).

 

Kymco Xciting 400i noodie,

Yamaha Xmax 400 (mada vidim da je u ponudi samo Xmax 300.

Honda forza 350.

 

Svi su cca 6.000e. Na proslom letovanju u turskoj sam provalio da se xmax mnogo vozi tamo. Vrv je dobar. Novi kymco xciting, jos nisam video da neko vozi kod nas. Nema utisaka, klipova, slika, niko se ne javlja na forum. Vredi li tih para, ili je kao za novi burgman nerealno visoka cena?

 

Ima recenzija, onaj grk i jos par njih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 325 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Xmax ili Forza. S razlogom je ostao samo Xmax 300 :D 

 

Voze se puno po Turskoj, ali to nije taj Xmax. Drugačije sedište, završna obrada plastika, drugačija tabla.. i kod nas je bio takav 2017. godište, pa je promenjen za 2018.

 

Kod njih je nešto smešno jeftin, zato ih i ima toliko. Ako nemaš baš 2m, Xmax pun pogodak :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

I Xciting i XMAX 400 su oko ili preko 7.000€. Dosta je to bogami. Verujem da su dobri, ali cenom ulaze u rang ozbiljnih motocikala, a retki su kod nas baš maxi ljubitelji za te pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Skinuo sam cenovnik. Negde oko 6,5k su. Cak yamaha ima modele iz 2020, ima itech max koji je skuplju 500-700e. Cak sam naisao i na modele iz 2019. A novi. 

U sustini par stotina eura gore-dole nije problem, jer bih polovinu dao kao ucesce.

 

Sto se cena tice, recimo, honda sw 10 god stara ide do 4.500e ??? Pa bolje kupim nov ili mog ne menjam. Motocikl mi nesto ne lezi. Razmisljao sam dosta. 90% voznje mi je grad. Imam jedan dan u nedelji slobodan, i tada gledam da ga provedem sa porodicom. Drustvo za voznju moze samo vikendom, a ja imam randum slobodan dan... Prosle sezone sam vise km presao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ti Xmax 400 primerci iz ranijih godina verujem da su davno rasprodati. A ni novih nema u ponudi koliko vidim. Verovatno da će se tek početkom sledeće sezone videti šta ima i po kojoj ceni. Možda ni ne bude modela 400, videćemo. Video sam najave za Xmax 250 za 2022.-u godinu. Očigledno im ide dobro prodaja skutera srednje klase.

 

Inače, skroz razumem tvoje motive, samo ćaskamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja