Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Evo ja cu ti iz ogromnog i proverenog iskustva reci nesto. Taj motor je verovatno iz uvoza, i samo da znas da ''tamo negde'' prelaze 15-20 soma godisnje najopustenije sa skuterima, da se servisi ne rade redovno, da niko ne moze provereno da ti kaze sta je tacno bilo sa tim motorom, da li je imao udes, sta je sve nalickano i napickano da izgleda na oko lepo itd. a posle samo nekoliko hiljada kilometara mogu da krenu problemi i to rafalnom paljbom, da otkazuje jedno po jedno, neretko i delovi agregata radilica itd. i onda sve to izadje kao petra kajgana. Licno NIKADA vise, opet ponavljam NIKADA ne bih kupio motor iz uvoza, opekao se jednom i tu je kraj. Takodje znam dosta njih koji su kupili te strane Piaggio lesine i stvarno vozili jos 10 godina bez ikakvog kvara, takodje znam mnogo njih koji su zaboli katastrofu i pakao, pa cenu motora od 2-3 soma dali kroz godinu dve jos toliko za silne kvarove, kvazi majstore i prevarante. Nemoj neko slucajno da se vara, misleci da je dovoljno da skuter oteraju kod proverenog i dobrog majstora i njegova rec je amin. NIKO ne moze dati pravu informaciju kakav je komad u pitanju, kako se odrzavao, zvuk motora i ostale price za malu decu. Kao i kod graficke kartice, radila perfektno i majnovala, pa zakucala preko noci, tako je i sa tim strancima. Sve je macka u dzaku i cisto kockanje i rulet. Da stvar bude smesnija, svi ti motori iz uvoza po oglasima drze godinama visoku i precenjenu cenu, i nas narod to kupuje. Jos ako vide da imaju oko 30k na satu predjeno, za period izmedju 10 i 15 godina, onda im krene voda na usta  :D  

Promenio član 6.5 Creedmoor
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Pozdrav drustvo. Posto se vise razumem u Nmax i Tmax, moram da pitam neke stvari. Sto se tice Xmaxa 300 od 2017-2018 pa na ovamo, jel neko licno video neki primerak koji je presao preko 50 soma i da li je bilo nekih problema, osim potrosnih delova??  Kakav je generalno taj agregat od 292 kubika i 21kw, i da li mislite da moze preci 100k bez ozbiljnih intervencija? Planiram da kupim sebi jedan primerak, iskljucivo kupljen kod nas ispod 10k na satu, a mozda kupim i nov. Hocu da se iskuliram i skrasim vec jednom sa tim skuterom na 10ak godina i da zaboravim na druge motore. Osnovne servise znam da radim sam, i napominjem da cu prelaziti izmedju 13 i 15k godisnje. Zaista dosta vozim. Voznja u gradu me ne zanima, planiram sa njim svuda da zujim, verovatno da skoknem i do Lefkade, pa se mozda desi da zakucam gas na auto putu u Beogradu, a pustim ga u Vranju ako me razumete sta hocu reci... Ako sam mogao sa Nmaxom pola balkana da obidjem, uspecu i sa iksom do Lefkade :D Da li kompjuter regulise u tom slucaju broj obrtaja i nikada ne mogu uci u crveno, da li se tako nesto ne preporucuje? Takodje me zanima osim kaisa sta da ponesem sa sobom, ako ce vec skuter biti maksimalno stresiran i sta me to moze ostaviti na auto putu cak i sa novim motorom pod ovakvim okolnostima? Nemojte me ubiti, imam jos jedno pitanje. Jel ima neke posebno osetljive delove na vlagu i koroziju, posto ce stajati napolju tokom cele godine.   Hvala najlepse svima...

Promenio član 6.5 Creedmoor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
Pre 4 sati, 6.5 Creedmoor je napisao:

Evo ja cu ti iz ogromnog i proverenog iskustva reci nesto. Taj motor je verovatno iz uvoza, i samo da znas da ''tamo negde'' prelaze 15-20 soma godisnje najopustenije sa skuterima, da se servisi ne rade redovno, da niko ne moze provereno da ti kaze sta je tacno bilo sa tim motorom, da li je imao udes, sta je sve nalickano i napickano da izgleda na oko lepo itd. a posle samo nekoliko hiljada kilometara mogu da krenu problemi i to rafalnom paljbom, da otkazuje jedno po jedno, neretko i delovi agregata radilica itd. i onda sve to izadje kao petra kajgana. Licno NIKADA vise, opet ponavljam NIKADA ne bih kupio motor iz uvoza, opekao se jednom i tu je kraj. Takodje znam dosta njih koji su kupili te strane Piaggio lesine i stvarno vozili jos 10 godina bez ikakvog kvara, takodje znam mnogo njih koji su zaboli katastrofu i pakao, pa cenu motora od 2-3 soma dali kroz godinu dve jos toliko za silne kvarove, kvazi majstore i prevarante. Nemoj neko slucajno da se vara, misleci da je dovoljno da skuter oteraju kod proverenog i dobrog majstora i njegova rec je amin. NIKO ne moze dati pravu informaciju kakav je komad u pitanju, kako se odrzavao, zvuk motora i ostale price za malu decu. Kao i kod graficke kartice, radila perfektno i majnovala, pa zakucala preko noci, tako je i sa tim strancima. Sve je macka u dzaku i cisto kockanje i rulet. Da stvar bude smesnija, svi ti motori iz uvoza po oglasima drze godinama visoku i precenjenu cenu, i nas narod to kupuje. Jos ako vide da imaju oko 30k na satu predjeno, za period izmedju 10 i 15 godina, onda im krene voda na usta  :D  

Nije iz uvoza,proverio sam to,imao je 5 vlasnika,prvi ko ga je kupio nov prodao odma sledece godine,druga 2 vlasnika cuvali su ga po 2 godine,i ovaj posledni do sada,4 godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1483 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Prvo: Neces pustiti gas u Vranju nego negde kod Ioanine (grcka) posto je sada sve dotle autoput i kroz Srbiju i kroz Makedoniju. (I ja sam veliki ljubitelj Lefkade) :)

Drugo: Vozim Tricity300 koji je Xmax sa dodatnim tockom, isti agregat isti prenos.

Skoro svaki dan predjem 30-50km po autoputu gde vozim oko 110-120km/h na nekih 7k obrtaja. Nema nikakvih problema. Tesko je nabiti kazalju u crveno a cini mi se da ima i blokadu.

E sad na sve to dodaj da je Xmax laksi za nekih 50 kg sto znaci da ce biti i zivlji i da ce bolje ici a ja sam sa tricity-em prezadovoljan.

Plus prostor ispod sedista gde stanu dve fullface kacige i letnja jakna 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@6.5 Creedmoorpo tebi 'napolju' nema dobrih motora?! Ima,ali oni kostaju ovde,a gde je dovoz i carina do Srbije. U sustini,sve je stvar srece. Ovde je nedavno prica bila da je covek uzeo nov Volvo XC90 i trosi ulje,tako da...garancija da novo nece zastopati nije 100%,a ne za nesto od 10 godina. 

 

Stara dobra 'koliko para,toliko muzike...' Ja sam imao razna iskustva,sa kolima,sa motorima(skuterima),sad sam uzeo 'nov' auto,sveo verovatnocu kvarova na minimum,ali opet ubio me led neki dan. Tako da,SRECA ljudi,...u svemu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Poz ljudi,koliko vrijedi Bev 300,2010 god. U dobrom stanju? Presao kao 20000 km.
Kakva je to masina? Kvalitet i trajnost.
Hvala

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

To ti je tourer2010,,stariji model.Kojih 2000km je presao Talijanskih,Leskovackih ili Bugarskih?Ili pravih kupljen u SRB sa pravom km?Proletos kad sam kupovao motor trazili su po oglasima 2k-2,5k eur.Nije losa masina,ako se redovno odrzava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio Beverly Tourer 300IE, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 28000 km, Čukarica. Cena 2.400 € - Motori - Polovni Automobili

Ovaj je na oglasima jos od proletos

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio beverly 300, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 13000 km, Subotica. Cena 2.590 € - Motori - Polovni Automobili

Ovo je noviji model

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
dd309c63ce72-1920x1080.jpg WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Piaggio Beverly Tourer 300IE, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 28000 km, Čukarica. Cena 2.400 € - Motori - Polovni Automobili Ovaj je na oglasima jos od proletos
7d95e253989f-1920x1080.jpg WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Piaggio beverly 300, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 13000 km, Subotica. Cena 2.590 € - Motori - Polovni Automobili Ovo je noviji model
Ovakav.Screenshot_2021-09-02-19-26-57-441_ba.pik.v2.android.jpg

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 23.8.2021. at 18:55, ZeleniZub je napisao:

Ok, hvala na odgovorima, znaci da gledam DT od 2012 i dalje, samo nema ih mnogo na oglasima.

Nema ih mnogo ali ima dobrih ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Neki savet i predlog za skuter oko 1000e (gore dole 100-200). Kubikaza 150-300? Svasta citam ovde a ne znam sta je najpametnije. Za svakodnevne obaveze, pracenje biciklistickih treninga, za te namene treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

I meni je atlantic pao na pamet. Jedini komotan a nisam mogao vise ni jednog da se setim, al sad kad kazes pa da x9. To mi za trenera, vozi nekog kineza vec 8god. Bio nov, al sad se polako raspada pa trazi nesto. A ne vredi uzimati polovnog kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Ja bih najradije uzeo Yamahu xcity 250 ali tesko ispod 2000 e da ima.
Doduse,sad ce kise oktobarske pa mozda bude nesto za manje love. ;)

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.
On 4.9.2021. at 8:48, drmilan_ je napisao:

Neki savet i predlog za skuter oko 1000e (gore dole 100-200). Kubikaza 150-300? Svasta citam ovde a ne znam sta je najpametnije. Za svakodnevne obaveze, pracenje biciklistickih treninga, za te namene treba

Liberty mozda?Ima na oglasima dva komada od 200 ccm 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 minutes ago, cezarpa said:

Ta honda ns 125ccm je 2t,zar nije bolje honda cbr125 ona je 4t?

Ne. To je honda nes. Nekad imali 125, sad tera 150. Jako su retke al mnogo su dobri skuteri. 
 

1-F0-BA5-C1-061-E-422-B-AFA7-05-F949-B72

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z 750

Pozdrav clanovima,

 

Razmatram kupovinu skutera prvenstveno za po gradu ali da moze i da potera (relativno rastereceno) po Fruskoj Gori dve osobe i sa nesto prtljaga.

Trenutno su mi najinteresantniji Majesty i Burgman od po 400cc. Takodje, interesuje me misljenje o SW400.

Okvirno planiram da potrosim do 2000 eur.

 

Svaki savet je dobrodosao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja