Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Са срећом, да те лепо служи

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 423 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Super, kolega kupio isti sa 120000 u Barseloni za 1000, servis i gas do Beograda bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Darko SB Neka je sa srećom kupovina. Da se slatko navozaš i nauživaš

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Evo, i ja sam rešio dilemu oko kupovine maksi skutera.
Prešao oko 36000, 2015. godište, uvežen 2020 iz Švajcarske i sva dokumentacija u smislu servisa i održavanja deluje ok. Osim cene servisa u Švajcarskoj, koja nije normalna.


E sad da li i koliko sam se zeznuo će vreme reći.

IMG_20210804_174254.jpg

IMG_20210804_174303.jpg

IMG_20210804_174315.jpg

IMG_20210804_174332.jpg

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Evo, i ja sam rešio dilemu oko kupovine maksi skutera.
Prešao oko 36000, 2015. godište, uvežen 2020 iz Švajcarske i sva dokumentacija u smislu servisa i održavanja deluje ok. Osim cene servisa u Švajcarskoj, koja nije normalna.

E sad da li i koliko sam se zeznuo će vreme reći.
IMG_20210804_174254.thumb.jpg.a227b37e2f0717421598fc29d07cda13.jpg
IMG_20210804_174303.thumb.jpg.91dbc4d5012e37a679ff532d624fbd6b.jpg
IMG_20210804_174315.thumb.jpg.b2a55b9dd5e97ffe3858d65f90c3f4b0.jpg
IMG_20210804_174332.thumb.jpg.fbbc9d5929da4b70d2785e888edb83d9.jpg
Da sam ostao u svetu skutera to bi mi bio prvi pik. Brutalno izgleda i jos bolje ide, 60 ks za skuter, malo li je?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Srecna kupovina, sluzio te u zdravlju i veselju.

Dal mi se cini, kanda su dve razlicite boje kocione tecnosti u posudama?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 4 minuta, Satelis je napisao:

Srecna kupovina, sluzio te u zdravlju i veselju.

Dal mi se cini, kanda su dve razlicite boje kocione tecnosti u posudama?

Hvala lepo, valjda će biti sreće.
Blago se razlikuje nijansa. Navodno je zadnji servis rađen kod Spaleta, tako da sam pretpostavio da je OK u nekoj meri.
Ali svakako kada završim prenos vlasništva i dozvolu, a paralelno će se i sezona završiti, bih doterao kod tebe na pregled i servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobro izgleda na prvu, ta nijansa mi upade u oko jer nije mi jasno da neko ostavi tako.

Kakva mu je serv. istorija do sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 2 minuta, Satelis je napisao:

Dobro izgleda na prvu, ta nijansa mi upade u oko jer nije mi jasno da neko ostavi tako.

Kakva mu je serv. istorija do sad?

Iz Švajcarske deluje dosta uredno. Pečati u knjižici, fakture - poklapaju se i datumi i kilometraža i u jednom i u drugom. Naravno da se sve to relativno lako falsifikuje, ali deluje ok.
Kod nas ga je momak uvezao u martu 2020, odmah ga oterao kod Spaleta, zamenio kaiš, rolnice, vodenu pumpu, diskove i pločice, akumulator,  a on u međuvremenu imao operaciju leđa, pa onda još jednu i doktor mu zabranio da vozi motore. Od uvoza je prešao jedva 2000km. 

Inače su pumpa, kaiš i rolnice kupljeni u Delti (isto imam fiskalni), a diskovi i pločice naručeni iz Italije.
Ujedno mu je i prefarbao neke plastike na kojima je bilo malih ogrebotina, i to je jedina mana koju sada rešavam. Pri skidanju desnog prednjeg oklopa su nekako izlomili sve ušice, pa je plastika otpala na auto putu. Danas odneo kod plastičara da vidi šta može da uradi, pa ćemo videti.

Inače mi je pokazao i slike svega što je rađeno, a i u pitanju je prijatelj prijatelja, tako da sam sklon verovanju da je sve tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 2 minuta, Mr_Wolf je napisao:

Iz Švajcarske deluje dosta uredno. Pečati u knjižici, fakture - poklapaju se i datumi i kilometraža i u jednom i u drugom. Naravno da se sve to relativno lako falsifikuje, ali deluje ok.
Kod nas ga je momak uvezao u martu 2020, odmah ga oterao kod Spaleta, zamenio kaiš, rolnice, vodenu pumpu, diskove i pločice, akumulator,  a on u međuvremenu imao operaciju leđa, pa onda još jednu i doktor mu zabranio da vozi motore. Od uvoza je prešao jedva 2000km. 

Inače su pumpa, kaiš i rolnice kupljeni u Delti (isto imam fiskalni), a diskovi i pločice naručeni iz Italije.
Ujedno mu je i prefarbao neke plastike na kojima je bilo malih ogrebotina, i to je jedina mana koju sada rešavam. Pri skidanju desnog prednjeg oklopa su nekako izlomili sve ušice, pa je plastika otpala na auto putu. Danas odneo kod plastičara da vidi šta može da uradi, pa ćemo videti.

Inače mi je pokazao i slike svega što je rađeno, a i u pitanju je prijatelj prijatelja, tako da sam sklon verovanju da je sve tačno.

A da, i gume je stavio nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre sat vremena, bracabgd je napisao:

@Mr_Wolf
извини 36к км и мењани дискови?

 

Tako piše. Treba imati u vidu da je ovo motor težak 260 kila bez vozača, sa ozbiljnom putnom brzinom, nosivošću i bez menjača odnosno motornog kočenja. Ne znam da li je normalno da se potroše tako brzo, ali logika postoji.

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 23 sati, Satelis je napisao:

Dobro izgleda na prvu, ta nijansa mi upade u oko jer nije mi jasno da neko ostavi tako.

Kakva mu je serv. istorija do sad?

Slikao sam danas iz drugog ugla. Razlika u nijansi postoji, ali je mnogo manja nego na prošloj slici

IMG_20210805_155246.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da, ovo je sad vec druga slika skroz. Prihvatljiva jer se pre zaprlja kociona tecnost zadnje kocnice nego prednje :aha:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 2 sati, bracabgd je napisao:

@Mr_Wolf
извини 36к км и мењани дискови?

 

Evo, nisam bio lenj i da proverim na carverticalu. Verujem da je sve ok, uklapa se sa papirologijom.
slika.thumb.png.df468df8c95bb5d0c5ba2092e533e185.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mala pomoc drustvo, je li gledao neko ovog silvera?  Ima li koji valjan na prodaju? 

400/600ccm. Ovaj noviji model, sa mackastim farovima.

Hvala.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda SILWERVING 400, 2011. godište, Scooter, vozilo prešlo 24000 km, Niš. Cena 3.299 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2004; Honda Integra NC750D, 2019;

Mislim da je teško da je kao u opisu oglasa. Kad sam svojevremeno jurio Silverwing pre Integre, znam po priči drugih da ovaj plac Music Car iz Niša i onaj iz Leskovca su za izbegavanje.

Ima na prethodnim stranama loša iskustva ljudi i sa jednog i drugog mesta. Ovaj iz Niša je sad sklonio "kompletna ponuda" da se ne vidi na oglasu i nije njegov plac Oglašivač.

Ukucaj u pretrazi skutere iz Niša i videćeš gomilu oglasa sa istim brojem telefona i slikanih na njegovom placu. Plus mu je na dosta oglasa Nov,nov što je iritantno i odbija u startu (bar je tako moje razmišljanje).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo još jednog update za Tmax-a može nekom koristit.

 

Vožnja pri malim brzinama nije bas bila prijatna, jer je korman tezak i sklapa se. Juce doduvam prednju gumu, i drugi motor, glupost...

Skuter ide lepo, koci kao lud.

Ali... potrošnja. Juče sam potrošio prvi rezervoar i odem sa dopunim i proverim potrošnju. Ladno 7l/100km. Ukupno sam prešao 140km, potrošio 10l. Od toga 40 km u dvoje da probam skuter kada sam ga kupio. 100 km gradske vožnje solo, uglavnom lagano, 50-60 km/h bulevarima Novog Sada, do posla i nazad.

Sada me malo brine da li je sve ispravno ?

Kao paralelu, za vikend sa vozio DRZ 400, prilično zeznut offroad, nisam ga previše štedeo, i potrošnja na off road je bila 4.5l/100km, na asfaltu troši oko 3.5-4l/100 km, ako se na gazi. Motor koji je prgaviji i karburator, mada  i lakši.

 

Nije mi sada do novca, svakako ja ne prelazim mnogo, nego me brine da li je sve ispravno, jer mi ova potrošnja deluje nenormalno ? Motor radi super, ne dimi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Svi se zale na potrosnju T maxa, citao sam da su svi novinari koji su testirali novog t maxa (2019, 2020) imali 2 zamerke : tvrdo sediste i potrosnja koja nikako nije mogla ici ispod 6l. Ako je to istina onda ne cudi da stariji model trosi 7l...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja