Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Znam lika, licno koji je sa Runnerom 50 isao na more. On na Runneru drug na necem drugom. Svakih 100 km odmor. Iz Osijeka negdje u Hr na more.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ima putopis i dvojica sa skuterom od 50ccm, kad su granicu prelazili, jedan pesaka jedan na skuteru... 

Ima svega, pitanje je, ko je na sta spreman i koliko je "vozilo" spremno. 

 

Ja sam mislio da mogu burgmanom do Ostroga, ali vec posle 200km me bole "trtica" i ledja... Moram jos da vezbam

 

Svako kupuje ono za koju namenu mu je potrebno. Realno, ja sa 400ccm ne pobegnem onima sa kineskim skuterima od cirka 150ccm. Ali kad izadjem na vikend voznju, druga prica...

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kako bre te boli trtica na Burgmanu, pa to je nesto najudobnije sto postoji, to mu je i najveca vrlina, sta bi bilo da sedes na t- max ili neki motor gde si izlozen vetru i noge ti savijene. Ja sam na Silveru vozio redovno 400-500 km u danu bez problema i u celoj ekipi bio najodmorniji kad se dodje na odrediste. A pauze na 150 km se podrazumevaju bilo koji motor da vozis.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa nisu sve trtice iste :) Mnogo je bitna visina kormana, nije sve u sedištu. zaključio sam. Ruke moraju opušteno da leže na ručicama. Ako je korman prenizak (u odnosu na vozača), ili previsok, ne valja. To se reflektuje i na bol u leđima i u trtici, sve u svemu - neudobno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

To sve zavisi od sjedenja, mene na Burgmanu zna trtica da zaboli ali sam visok pa noge uvijek drzim na onim prenjim nogostupima pa se vjerovatno guram nazad na naslon. Ali nije to problematicno malo se mrdnem i sve ok.
Ali zato na x7 posle sat me bole ledja, trtica, noge, dusa...

Burgman je skroz druga prica, nisko sjediste, visoke rucice ma savrseno sjedenje. Za proteklih 2600km koliko ga vozim ni jednom me ledja nisu zabolila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Bem li ga. Do sada sam pravio ture po cca 150km. Sada u cugu odvozao tacno 220km, i trtica me bolela. Morao sam na levo, pa na desno da menjam polozaj bulje.  I meni stoje noge skroz napred, a guzica skroz pozadi do naslona i primetio sam da sedim povijeno. A nisam visok. 178cm.

 

Mada, imam problem sa ledjima dugo vec. Mozda se aktivirao bol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

;).. @MaxiS u principu za sve treba kondicija:neznam:.. pa cak i za dugo sedenje, mislim da si spomenuo da ces raditi sediste jer ti je tvrdo.., kicma kao problem zna da spusti probleme do gluteusa i da nervi pocnu da zezaju..za to savijanje kicme i ja imam problem gde sam sebe “uhvatim” da sam pogrbavljen pa se cimnem i ispravim i verovatno ne zadugo se ponovo savijem, ali to je problem sedenja kod beva, kod vas se koliko drugacije sedi..kilometraze ces verovatno povecavati i naci sebi neki ritam.. koliko km voznje pa pauza itd, itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Jel neko studirao malo detaljnije novu Hondu Forza-u 350ccm, mozda upadne neka povoljna varijanta pa se braca mi moj zaleti!
Ne sumnjam da je losa ali ako treba nesto da znam valjalo bi znati!?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 7/16/2021 at 5:11 AM, cezarpa said:

Tvoj Kymco 300 je nov ,i malko jaci od Beva 250 koji su vecinom presli 50k.Treba im vremena da obidju kamion i  sl.Probajte da vozite putem sa dve ili tri trake gde je ogranicenje 80.Takav je recimo od Zemuna od Pupinovog mosta ka Pancevu,na tvojih 100km/h putne brzine polovina automobila te pretice.O auto putu necu da pricam,tamo sleper jurca.

 Mene na autoputu preticu.. Pa Skoro svi, rekao bih. 

Vozim 100-110, preticem kamione i svaki deseti auto, uglavnom ko je u kvaru ili ako istovremeno jedu i kucaju po mobilnom .. Žene me preticu, neretko autobusi.. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Kaze drug da idemo na more sa Bevom.?!
I da me zena pusti mislim da Bev ne bi mogao u brdo sa dva konja.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk


Može može, samo je avantura u svakom smislu te reči... Budi spreman da će "videti" uzbrdicu pre tebe, na manjak prostora za stvari itd... Pre xy godina, vraćao se iz Crne Gore, pa na Zlatiboru sreo kolegu na poštarskom Liberty-ju, sa sve onim gepekom napred (i onaj ružni far), kao i sa onim velikim koferom pozadi... Kuda prijatelju ? Kaže na more, čeka ga društvo na Adi Bojani, pa nosi sve i svašta... Pravi pauze na svakih 100km i nosi 5l kanticu sa gorivom za svaki slučaj....

Sve se može kada se ima volje... Moje magare od 250ccm je za 3 sezone samnom prešlo 40000km... A bilo je tura u danu 500km... Ili za 3 dana 1300...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
Pre 19 sati, ParadajzTurista je napisao:

 Mene na autoputu preticu.. Pa Skoro svi, rekao bih. 

Vozim 100-110, preticem kamione i svaki deseti auto, uglavnom ko je u kvaru ili ako istovremeno jedu i kucaju po mobilnom .. Žene me preticu, neretko autobusi.. 

Koja deonica autoputa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
Misliš, ne sumnjaš da je dobra  
Upravo to... Hvala kolega ili ti komsija... :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
10 hours ago, zec said:

Koja deonica autoputa?

Sve :jee:

Jedino po Beogradu i gužvi pretičem.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
On 7/10/2021 at 12:45 PM, lemy said:

Moj na satu ima 25.000km, znaci da je dobar :). 

Ja km nisam ni gledao, sećam je se sa oglasa.

Ako cemo zdravorazumski, TMax je sadasnjih para 12.000 eur. Moj je star 17 godina. Da li neko misli da je italijan blesav da tolike pare da bi vozio 1.500 km godisnje?

Sa druge strane kome treba skuter za par hiljada km godišnje svaki ce da posluži ako nije ubijen u startu, a to se vidi ako se iole razumete u tehniku.

Pre mesec dana sam prodao VStrom 650 da 85.000 km (pravih). Stanje salonsko.  Garantujem da ce lako da uzgura 200.000 sa redovnim odrzavanjem . Generalno mogu motori da predaju dosta, nije njima kraj na 50.000 km, ako se iole normalno voze i odrzavaju.

Evo da sam sebi odgovorim, posto sam juče registrovao masinu. Ide lepo, nista ne skripi, ali ga jos nisam vozio osim tih par stotina metara  do tehničkog i nazad. Tehnički prosao glat, kazu sve ispravno.

A sada KM, posto sam dobio stari registarski broj iz Italije, nasam sa ga. Na poslednjem tehničkom pregledu je imao 89000 km, što znači da je kupljen sa skoro 100.000, odnosno 4x mu je skinuta kilometraza.

Nije mi to sada bitno, skuter lepo izgleda, lepo radi (prethodni motor sam prodao sa 85.000 km i bio je perfektan) ali da podelim sa zajednicom, posto je bilo licitiranja, pa da odagnamo sumnju.

Promenio član lemy
  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

A kako si uspeo da ga nađeš u Italiji?
Ima neka javno dostupna baza? Ili neki Vindekoder?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Sve jedno, prelepo izgleda sa tom kilometrazom. Verujem da bi ga opet kupio i da si znao kilometrazu. I ne mogu da verujem da svi to znaju, i prodavci i kupci, i opet se smanjuje kilometraza... Zasto? Cemu taj trend? Pa lakse je da se dobija prava istorija vozila i prava km, i da znas sta dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Dobro je sto sam scooter kupio u martu,sad verovatno ne bih.Ne bi stigao od camca ,pecanja,kupovine stapova i drugih igracaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Jbg, naučili naši ljudi da kupuju motor sa 10 godina starosti i 30-40 000 km, a auto sa 130-150000.
Iako službeni auto iz moje firme ima toliko posle nepune 2 godine..

Ponekad je neznanje blagoslov... lepše spavaju noću...

I mom silveru je na satu blizu 40.000 i ne želim da znam kolika mu je prava km.
Ima poznatu istoriju poslednje 3 godine, pre toga, samo Bog zna... i možda prethodni vlasnik.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 13 sati, MaxiS je napisao:

Verujem da bi ga opet kupio i da si znao kilometrazu

Ja nešto sumnjam u to. Digitalne tehnologije su nam omogućile da, kao, lako upoređujemo informacije i da se, kao, na osnovu njih odlučujemo. 

Ako je 90% oglasa skutera sa malom kilometražom, teško se mozak odlučuje onaj sa većom. Pa čak i kad znaš da to što piše na km satu nije istina, opet se nadaš da si ti taj srećnik koji je super prošao. To je jednostavno tako.

A mogao si da pročitaš i na ovim stranama da su se ljudi odlučivali za ovu ili onu marku (nova Honda vs Yamaha na pr.) zbog cene održavanja, tj servisa. I sad čiji marketing više laže je u prednosti. Istina je samo jedna od alternativnih pogleda na stvari...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam moj kupio sa 65.000km, dok su na oglasima bili svi sa max 24.000. 

 

Ja sam se odlucio za skuter vozen u srbiji min 2 god, gde je stiglo nesto da se pokvari i iz servisira... To je bio moj kriterijum. Bitnije mi je bilo da je agregat i pogon dobar. Estetika mi nije bila bitna, ja sam ga naknadno prefarbao... Za skuter je smesna cena farbanja bila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Skoro sam ovde ucestvovao u diskusiji koja se tice dnevnih troskova kada se vozi. Necu reci nista posebno novo, al' evo svezih iskustava.

 

5 nocenja u Canju, CG, 40e. Dakle, jedno je 8e, zajednicko kupatilo sa gazdama, uvek je bilo slobodno.

U Baru pored/u okviru Zelene pijace postoje tri cevabdzinice jedna do druge, mislim da dve drze Siptari a jednu Goranac, iste su im cene. 10 odlicnih cevapa sa prilozima i lepinja 3e. Sa stolovima, da sednes i jedes na miru. (muva ima pun kurac i one su gratis).

 

U Vranjskoj Banji, 4 noci, 2800din. Dakle, jedna je 6e. Isto zajednicko kupatilo sa gazdama, isto sve ok.

Na setalistu, odlicna pljeskavica od deset, sopska i koka kola - 380d.

U Vranju, kafana Mrkela Tekija ispod Gradske Meane, dobrih 10 sa lukom - 300din.

 

Ok, treba neko voce, flasa vode..

 

Moj ceo dan voznje (a nisam vozio svaki dan po ceo dan) je 300-350 km, sto je 2000din.

 

Ukratko, smestaj i klopa su 10-15e dnevno, plus benzin 15e. I to da se ne spava u satoru. (sator pominjem jer on uopste nije nebitna stvar, niti je tu poenta u ustedi. Naime, ja sam ovaj forum svojevremeno prvo i uocio upravo zbog Lalajkovih putopisa na Kucaju. Uz obilje drugih korisnih informacija, shvatio sam i da ce mi sator jako koristiti. Nekoliko puta sam satorovao na Valkaluciju i Mijajlovom vrhu, jednom u Vinatovaci.. tamo druge opcije i nema. U manastiru na Mikulju ti daju onu kucicu, vrlo su ljubazni, al' jbga, imao sam i tada sator, sta da su imali goste..).

 

Da li sam ja jednu veceru u Baru platio 14e? Da li su mi jednu koka kolu na Zabljaku naplatili 2e (240d)? Jesu, al' to je moja bahatost, a ne potreba.

Da li nocenje na Svetom Stefanu (ili bese nesto u Budvi, ne secam se sta je gazdarica tacno rekla) kosta 2000-3000e? Kosta, nisam probao.

 

Suma sumarum, u mojoj reziji, prosecno, jedan dan me kosta 20ak eura.

Ponavljam, ovim uopste ne diram u pravo bilo koga da me smatra siromasnim jadnikom i da njegov/njen dan kosta i 10,000 eura.

Svako kako voli.

 

 

 

 


 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja ispazari Silver Wing 400 2007 god. Uvezen iz Italije pocetkom godine. Odlican za sada, veliki skuter, udoban, stegnut, dobro ide, lako se vozi.. Moja prva Honda :)  

Malo mi se ne svidja samo sto dosta visoko drzi obrtaje na vecim brzinama ali tako valjda mora dvocilindras, navikao sam bio na Atlantik 500cc pa mi je sada cudno, a cudno je i sto nema vibracija, nista ne trese na ubrzanju, odlicno ide, sta vise i nisam ocekivao da ovako dobro povlaci.. Evo koja fotka..

 

20210729_1827391.thumb.jpg.f3c120d36ac5c313c1ae4a62ac014126.jpg20210729_182819555555555.thumb.jpg.593e613162b47371c39629b13cfb55dd.jpg20210729_182800333333333333333.thumb.jpg.ee736edba8a2f030d31e3ebc5822572e.jpg20210729_18274622222222222.thumb.jpg.296503c2c4d87d3253cc6ea28e683410.jpg

 

Promenio član Darko SB
  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja