Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre 9 sati, Darko SB je napisao:

Bas dobro izgleda, nek je sa srecom i da te sluzi kako treba..
Ako neko prodaje neki dobar maksi nek pise, ja nisam jos ni krenuo da gledam, a ne znam ni sta cu... Silver, Burgman, Spider, mozda Downtown 300, Nexus 500, X10 tako nesto..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Bice jedan Downtown 300i na prodaju, ceka se jedna nc750x sa foruma. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Iz mog skorijeg, doduše jako skromnog iskustva, Kymco xciting i downtown, ako kupuješ razumom, best buy

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Ako je Tmax uzet u NS onda je najverovatnije @Alexa90 u pravu. Brat je uzeo tamo Downtown 300i sa isto nekih 20ak hiljada km dok ga Dare nije otvorio. Posle je bilo x2.......

Promenio član lestra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

x3, bas je izgledao izrabljeno.

Posebno se primeti razlika dok je stajao pored Down300 od @Savamalac nebo-zemlja stanje. :neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
2 hours ago, lestra said:

Ako je Tmax uzet u NS onda je najverovatnije @Alexa90 u pravu. Brat je uzeo tamo Downtown 300i sa isto nekih 20ak hiljada km dok ga Dare nije otvorio. Posle je bilo x2.......

Tmax jeste kupljen  u NS. Koliko km ima ko zna, nisam ni obraćao paznju, jasno je da ono što piše na satu može da se okači mačku o rep. Bitno mi je da je u originalnom stanju ( da nema nekih budzotina) da motor ne dimi , ne lupa... da ne izgled umorno. Ostalo je potrošni materijal. Kupovina polovnog je uvek mačka u dzaku, retko će ko da proda sređen motor. Jedino pravo rešenje je novo, tu ne treba neka pamet. Meni svakako treba za godišnje 2.000-3.000 km. Da je  i raga izdržaće. A na kraju mi se možda i ne svidi svet skutera pa se vratim na motore, ko će ga znati. Meni je bilo bitno da u startu ne košta previše, jer eksperimentišem.

 

Ovaj prodavac kod koga sam ja kupio ima na stanju sigurno bar 30ak skutera, ima tu svašta, bas umornih i nikakvih a ima i lepih, za svačiji džep. Ispostavilo se na kraju da lik živi u istoj zgradi gde i ja. Dovoze skutere iz Italije, ali se ne razumeju previše u njih, niti ih nešto budže i šminkaju nego manje više kako tamo kupe tako ovde prodaju, ugrade se par stotina eur i to je cela matematika...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Mene zanima kako se ta kilometraza zapravo vraca, tj. kojom tehnikom. Dijagnostikom ili nekom drugom metodom?
Ne planiram da vracam kilometrazu nego pitam cisto informativno. Znam da na autima postoje cake da se to provjeri. Neka auta na vise mjesta cuvaju podatak o kilometrazi, a vecina "prodavaca" vrati samo na satu pa se kasnije ta kilometraza moze iscitati iz drugih memorija.
A sa motorima nemam predstave kako to funkcionise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Mislim da na autima ima vise elektronike i malih kompjutera koji sluze za svasta nesto pa i za predjenih km, ako se obrise “negde” negde tamo ostane trag.. kod skutera pogotovu starijih tipa 2010 ne verujem da ima vise mesta na kome se cuvaju podaci pa se i samim tim lakse brisu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Постоји апликација која се зове "Veicolo" укуцате регистрационе табилце које су биле на скутеру и избаци вам реалну километражу и сваша нешто од података, избацује последњу километражу која је забележена на последњем техичком прегледу. Није битно годиште битно је да је скутер увежен из италија и да имате италијанску саобраћајну дозволу, у њој пише регистрациони број скутера, сваки скутер који је увежен из Италија продавац вам даје и Саобраћајну. 

 

Ја сам за мој тако проверио и видео да је километража враћена за 20к. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ma šta da proveravam, da se sekiram...

Kad kupujem auto/motor, bukvalno iz zaj*banc*je pogledam koliko ima na satu...to mi nikada nije bilo merilo za kupovinu. Ovo pišem iz iskustva sa automobilima kojih sam mnooogo promenio, od skutera tek dva...isti đavo...

Stari km satovi (analogni) ako skidaš/povećavaš km na silu, uvek se poznaje, retko kad su cifre baš u idealnoj liniji...ako motaš bušilicom preko pinjona/sajle, nećeš zeznuti "liniju", al treba vremena...

Ovi digitalni, ništa lakše...pričao mi čovek...u busu...

p.s. Batalite cajgere, gledajte stanje vozila/motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Meni postalo sada zanimljivo to sto na svim skuterima ~2005-2010 god stoji oko 40000km predjenih ( toliko bilo i na mom kada sam ga kupio) i to mu dodje kao nekada kada su se uvozila auto iz evrope (pre 20god) sa 120000 km predjenih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Isto kao kod kola odlicno stanje oko 25k,osrednje 44k,ofucano jos vise.Na proslom bevu sam primetio cifre km sata razmaknute,i nisu stojale u idealnom redu.Zakljucujem da ih malo razmaknu i okrenu kako misle da treba.Inace poreklo je bilo Italija,Subotica,pa Vrsac.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Moj na satu ima 25.000km, znaci da je dobar :). 

Ja km nisam ni gledao, sećam je se sa oglasa.

Ako cemo zdravorazumski, TMax je sadasnjih para 12.000 eur. Moj je star 17 godina. Da li neko misli da je italijan blesav da tolike pare da bi vozio 1.500 km godisnje?

Sa druge strane kome treba skuter za par hiljada km godišnje svaki ce da posluži ako nije ubijen u startu, a to se vidi ako se iole razumete u tehniku.

Pre mesec dana sam prodao VStrom 650 da 85.000 km (pravih). Stanje salonsko.  Garantujem da ce lako da uzgura 200.000 sa redovnim odrzavanjem . Generalno mogu motori da predaju dosta, nije njima kraj na 50.000 km, ako se iole normalno voze i odrzavaju.

Promenio član lemy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv
Pre 2 sati, lemy je napisao:

Moj na satu ima 25.000km, znaci da je dobar :). 

Ja km nisam ni gledao, sećam je se sa oglasa.

Ako cemo zdravorazumski, TMax je sadasnjih para 12.000 eur. Moj je star 17 godina. Da li neko misli da je italijan blesav da tolike pare da bi vozio 1.500 km godisnje?

Sa druge strane kome treba skuter za par hiljada km godišnje svaki ce da posluži ako nije ubijen u startu, a to se vidi ako se iole razumete u tehniku.

Pre mesec dana sam prodao VStrom 650 da 85.000 km (pravih). Stanje salonsko.  Garantujem da ce lako da uzgura 200.000 sa redovnim odrzavanjem . Generalno mogu motori da predaju dosta, nije njima kraj na 50.000 km, ako se iole normalno voze i odrzavaju.

Sve si tacno napisao ,ko je lud da uzme tako skuo skuter i vozi 1500km to je prosto ne realno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2909 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ama ništa ne mora da znači. Znam par ljudi koji su kupili luksuzne motore, jer to vole, al nemaju vremena da ih voze od posla i ostalih obaveza.

Kao i ja, imam relativno pristojnu opremu za pecanje, 20ak štapova, razne ribolovačke dodatke- stolice, suncobrane, razne meredove i ostale andromolje... I uzmem dozvolu svake godine u nameri da budem redovan na vodi, a odem par puta... Taki ti je život.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Koliko ima takvih?

 

Ispade svi iz Svajcsrske, svi malo vozeni, svi garazirani u idealnim uslovima, svi kupljeni iz ljubavi prema motociklizmu a nemaju vreme da voze, i samo nasa vozila imaju "pravu" kilometrazu. Bitno je generalno stanje vozila. Da nije leš.

 

Ali sam skoro procitao i video (mozda se zaista tako i pise i izgovara, ne znam) Cweiz! Pa kad nisam umro. Covek obrnuo igricu. Znaci, nije vise iz Svajcarske, Svice, CH, sad upisuju i Cweiz kako bi ekskluzivnije izgledao oglas i upecatljiviji bio... Jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Moj na satu ima 25.000km, znaci da je dobar :)
Ja km nisam ni gledao, sećam je se sa oglasa.
Ako cemo zdravorazumski, TMax je sadasnjih para 12.000 eur. Moj je star 17 godina. Da li neko misli da je italijan blesav da tolike pare da bi vozio 1.500 km godisnje?
Sa druge strane kome treba skuter za par hiljada km godišnje svaki ce da posluži ako nije ubijen u startu, a to se vidi ako se iole razumete u tehniku.
Pre mesec dana sam prodao VStrom 650 da 85.000 km (pravih). Stanje salonsko.  Garantujem da ce lako da uzgura 200.000 sa redovnim odrzavanjem . Generalno mogu motori da predaju dosta, nije njima kraj na 50.000 km, ako se iole normalno voze i odrzavaju.
Jedan od najboljih stromova koji je bio u zadnje vreme na oglasu i ako je toliko presao. Kad su ga sve poznate kolege vozile, mazile i pazile mora biti dobar.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2909 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 35 minuta, MaxiS je napisao:

Koliko ima takvih?

Ja ih znam dvojicu, ne znam za ostale :) Samo načelno kažem, ima raznih slučajeva, pa kome se kako zalomi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Bio sam danas da pogledam skutere, prvo sam otisao u Nis na auto plac Muzicar, znam da je pisano sve najgore ovde ali isao sam jer mogu da vidim modele uzivo da sednem i da vidim kako mi koji lezi, a i nadao sam se da mozda pogodim dobar neki pa da pazarim na srecu.. Prvo dve bele Honde Silver wing 400, obe su slicnog stanja, izvozene, ostavljaju utisak da su presle debelo preko 100 000km, jednu smo palili, rad masine je odlican, lep uravnotezen miran, nisam je probao ali ne bih pazario zbog stanja, ni jedan nisam probao jer ni jedan mi nije delovao kao dobra kupovina, osim jednog crnog Burgmana 400, vizualno je bio odlican, tockovi gume diskovi, prekidaci, boja, vizir sve na svom mestu, taman rekoh ovo je ok moze da se proba i ako je ok da se pazari pa kako bude ali kaze covek rezevisan i tako otpade i on..  Imao je i x10 500 ali prejaka cena, 4500e. Interesovao me je Spidermax koji stoji na oglasima ali ga nema na placu, rekao mi je da je prodat, medjutim tu je bio jos jedan stariji covek koji mi rece da je na farbanju u Alkeksincu i da se vraca na plac, ko ce da ih pohvata vise, takodje kaze da su oba bela Silvera prodata i ako stoje na placu.. Tako da nista od svega, bio video i idemo dalje.  Kad sam vec krenuo na dole bio sam i do Leskovca da vidim Silvera od 400cc sivog, taj prodavac je imao i crnog od 600cc koji je prodat pre desetak dana, ako nije ovaj u temi o Silveru, kako god, lose stanje realno, tesko je upalio, u radu se cuju ventili, bar mislim da su ventili, neravnomerno radi, u voznji dobar prav, dobro vuce bez vibracija, vizualno los, ne rade prekidaci na kocnicama za stop svetla, odnosno radi jedan pa mora krvnicki da se stisne zadnja da bi upalio motor, sve u svemu ne odgovara mi stanje i trazim dalje.. Od svih koje sam video danas iz nekog razloga mi najlepsi utisak kao model ostavio Burgman 400 iz 2008god, kako lep skuter, tabla sediste, sve po mom ukusu..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Tesko da se moze naci dobar motor 12, 13 god star... jedino od vlasnika, ako je ljubitelj motora i uziva u njemu pa ga odrzava. Ne kazem da je nemoguce, samo da je jako tesko i da treba biti strpljiv. Motori iz uvoza : racunica je prosta. Cena preko+prevoz+ carina i amss. Da bi cena bila konkurentna mora se preko kupiti povoljno. 2 su opcije : ili izrabljeno ili havarisano. Pogledajte koliko dobar sw 09, 10 kosta na mobil.de i sve ce vam biti jasno. Zasto se onda ljudi zalecu? Kontam da ne voze mnogo, par hiljada km po lokalu pa ih sluzi par godina bez vecih problema. Za onog ko hoce ozbiljno da vozi treba strpljenja da naleti prava masina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre sat vremena, Milllan 83 je napisao:

 Zasto se onda ljudi zalecu? Kontam da ne voze mnogo, par hiljada km po lokalu pa ih sluzi par godina bez vecih problema. Za onog ko hoce ozbiljno da vozi treba strpljenja da naleti prava masina.

E, ovo je glavno pitanje. Sustina je sto se skuteri ne zadrzavaju mnogo po oglasima, a cene presoljene. 

 

Zasto? Zasto se neko zaleti? Zasto neko plati tu cenu? Znaci ima ovaca... Kad' ima ovaca ima i vune...

 

Ili ono drugo iz citata, kupe da se svrckaju po gradu, i briga ih za stanje i sta ce da se desi, jer ce neko da okrpi i zakrpi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja