Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

E ovako posto ocigledno s tobom kraja nema, tako da cu ti odgovoriti i posto nismo ocigledno na istim talasnim duzinama, a necemo verovatno nikad ni biti, zaobidji me, teraj svojim putem i to je to. Ja sve sto ti pricam je iz licnog iskustva i na osnovu cinjenica. Dan voznje sa bilo kojim motorom moze najmanje da te kosta 50 e, ako ces da jedes nesto, popijes kafu, prespavas negde i sipas gorivo. Moze manje, ako predjes 100 km, ali zna se sta je dan voznje 400+ km. Tako da toliko od mene i samo uzivaj na svom ljubimcu.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Racunica je vrlo prosta.... 

 

400 ili 500+km voziti u danu, kod nas:

- bar 2 rezervoara = 25e

- stanes kupis vodu, kafu, rucak popodne, mozda sladoled = 20e

 

Ukupno bar 45e za kod nas, ako se vozi u zemljema okruzenja treba dodati jos 10-15e za nocenje.

Ako se vozi egzotika kao recimo Alpi, krstarenje, obilazenje sa svih strana, tad racunati min 80-100e/1dan.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Da se nadovežem na temu jer vidim da je zakukuljeno... Vozio sam Majesty 250ccm, sada teram Hondu od 700ccm. O da, i te kako je računica laganih 40e+ za ceo dan od 500+km nebitno od kubikaže, pogotovo u grupnoj vožnji. Ako si sa najslabijom mašinom, odvrneš gas pri polasku, pustiš kada stigneš. Sa većom ccm, jeste da nisi pun gas, ali shodno veličini troši isto. Bar meni. Najskoriji primer. Napravismo prošli vikend (nedelja) neki km ispod 600. Neki više neki manje. Suma sumarum, 1000 klopa, pa onda neki dezert opet 1000, uzmi vodu, guaranu, ko šta pije, sipanje goriva 2 puta, laganih 6300...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk





  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 4 sati, ParadajzTurista je napisao:

Ne mogu da ne prokomentarisem oko guma. Presao sam 18k za proteklih godinu dana, sa novim gumama. Tesko da bi se moglo reci da sam ih vozio mekano i samo po asfaltu. Evo i jedne i druge, bez greske, dobra sara, kontam izdrzace jos ovoliko.

Jesam ja to dobro razumeo napisano: Gume ti traju 18 K km na X9 i ti racunas da ce trajati jos toliko? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
1 hour ago, alexanto said:

Jesam ja to dobro razumeo napisano: Gume ti traju 18 K km na X9 i ti racunas da ce trajati jos toliko? :stabre:

Tako je, dobro si razumeo. Samo, sad sam proverio, ipak sam malo slagao.

31.07.2020. stavio sam zadnju gumu na 42000km, a prednju (nekoliko dana posle) na 43000km. Danas na satu pise 56200, dakle nisam presao 18000 kao sto sam rekao, nego 14000 sa zadnjom i 13000km sa prednjom.

(ja merim vreme od generalne, a gume sam stavio malo kasnije, zato sam se bio neprecizno izrazio).

 

Ali, slobodno dodaj tih 4000 na moje ocekivanje, dakle, ocekujem da mi traju bar jos godinu dana (i nekih 15-20 hiljada km). Naravno - ako sve ostalo posluzi na skuteru.

 

S druge strane, od tih 13-14 hiljada, bar je jedno 300-400km po makadamu na Kucaju, za koji se zna kakav je. Vredi kao bar 2-3000km asfalta ;)

 

Kada bih mislio da ima smisla, mogao bih da okacim slike, ali kontam da svako moze da mi kaze da lazem i da sam gume stavio juce ili da su presle 2000-3000km, a ja nemam nacina da tome odgovorim.

 

Inace, ovo moje ocekivanje za jos 15-20k uopste nije wishful thinking, nego imam prilicno iskustva sa kinezom, znam kakve sam mu gume (lose) koliko i kuda vozio.. devetku jos i dosta stedim ako bismo tako gledali.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

I Kinez ima plastične gume koje mogu da traju i 30.000km, sve ostale krštene, na težim maksijima teško mogu da izguraju više od 15-17.000km zadnja, prednja može 30.000km lagano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

NE znam dal cu bit od pomoci al ja sam prosle godine sisao s >Versysa 650..

Probao sam par skutera ai jedino sto je meni bilo vise manje ok je bio beverly 300cc 2010g (il je to 350 ne znam) i moja yamaha xmax. Na kraju sam se odlucio za xmax koja mi je dan danas za mojih 185cm /108kg  ugodnija za sjedit od tmaxa.. 

Motor je idealan za grad a mos potegnit i negdje dalje s njim.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Recimo da nova guma utice sa 50% na kvalitet voznje. Evo ja uzivam sa novim Andjelkama kao da sam ponovo kupio skuter.

Sta god kupio, ne stedi na gumama. ABS isto tako dobro dodje.Ostaje ti ergonomija i snaga a to zavisi iskljucivo od para.

Iz iskustva, Beverly ima nisko postavljeno sediste u odnosu na volan pa hoce da bole ramena posle duze voznje. 350 je mnogo jaci od 300.

Na Atlanticu 300 se mnogo lepse sedi. Dobre su i stare Forze 300.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 1200

Pozdrav kolege, 
 

Prilično sam zainteresovan da kupim motor iz naslova.

Jako bi mi značilo, ako možete, da mi date par saveta šta gledati prilikom kupovine i ako ima neko od kolega već ovaj model da prenese svoje iskustvo.

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Savet pre kupovine je da ga ne kupujes.

To je ukratko, a udugo nogu, ako te bas zanima.

 

Nepouzdanost, nedostatak rezervnih delova.. Samo su neke od stvari koje govore da bežiš od njega.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Drustvo evo update, da ne ispadnem trol.

Juce sam probao na otvorenom putu Burgman 400, 2007 i TMax 500 2002.

Burgman pliva, zastita od vetra fenomenalna, kocnice dobre, lepo vuce. Ali, na promeni pravca posebno ostrijoj kao da je od gume, uvija se, deluje nesigurno.

Tmax, vrhunski ram, totalno drugaciji od burmana i ostalih, prati putanju i promenu pravca kao pravi motor. Dosta tvrdji i duva kao na Prokletijama, zastita od vetra nula, kao na naked motociklu.

Presuda, ko hoce da mu ne duva  da je mekano a nije vozio pre toga ozbiljnije motocikle, burgman je dobro resenje, a verujem i ostali maxi skuteri. Za ostale TMax.

Ja sam danas prelomio i kupio TMax, model 2004-2007, u prilicno dobrom stanju, nista budzeno. Cekam potvrdu AMSS i fakturu pa da registrujem.

Ako mi se ne svidi, bice dogodine jeftin TMax na prodaju :)

 

IMG_20210707_180142.jpg

IMG_20210707_180246.jpg

IMG_20210707_180223.jpg

IMG_20210707_180355.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
8 minutes ago, Savamalac said:

Daj nam jos po neku info, ako nije tajna... Km, cena, poreklo... 

Nije tajna. Iz uvoza, Italija. Km na satu oko 25.000km. Stanje prilicno mint, bar estetika, svaki sraf originalan, nista budzeno i sl. Mehanika u principu ok, vidi se tragovi godina na kocnicama, diskovi nisu najbolji, ali nisu ni za bacanje, koce odlicno. Prenos ne ispusta nikakve cudne zvuke, za ostalo ne znam, videcu :). Za sada planiram da zamenim ulje i teram ovu sezonu bez mnogo filozofije. Ako mi se svidi i resim da ga ostavim onda cu preko zime da ga oteram na full servis.

Cena posle duzeg cenkanja 2.600 sto mislim da je fer.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
13 minutes ago, Alekre said:

Znao sam da će tako biti :) 

 

T MaX je klasa za sebe.

Jeste vala, nema ozbiljnu konkurenciju u voznim osobinama, opravdava cenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 13 sati, lemy je napisao:

Ako mi se ne svidi, bice dogodine jeftin TMax na prodaju :)

Koliko jeftin ? :)

Šalim se, naravno, da se slatko navozaš sa njim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Bas dobro izgleda, nek je sa srecom i da te sluzi kako treba..
Ako neko prodaje neki dobar maksi nek pise, ja nisam jos ni krenuo da gledam, a ne znam ni sta cu... Silver, Burgman, Spider, mozda Downtown 300, Nexus 500, X10 tako nesto..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Odlicno izgleda, ne zovu ga dzabe kralj skutera.
U zdravlju i veselju da mu trosis gume!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
1 hour ago, Darko SB said:

Bas dobro izgleda, nek je sa srecom i da te sluzi kako treba..
Ako neko prodaje neki dobar maksi nek pise, ja nisam jos ni krenuo da gledam, a ne znam ni sta cu... Silver, Burgman, Spider, mozda Downtown 300, Nexus 500, X10 tako nesto..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Hvala. Tako sam i ja poceo, nisam znao sta i kako. Za početak nadji u blizini firmu koja se bavi uvozom skutera, ako takva postoji. Onda odes i sedneš na svaki, za početak. Tada ćeš videti kako ti stoje noge, polozaj sedenja i sl i tu odmah odbacis bar 50%. Onda ih provozas malo po placu, vidis koliko su okreti, komande i sl.. Tu jos suzis izbor značajno. Kada ostanes na par modela, onda nadjes te modele što blize i da su registrovani da bi ih mogao probati na otvorenom putu, jer im je tu mesto. Tek tu ćeš znati šta ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
8 minutes ago, Borkosan said:

Odlicno izgleda, ne zovu ga dzabe kralj skutera.
U zdravlju i veselju da mu trosis gume!

Hvala komsija. Sada kada smo obojica skuterasi možemo da se vozamo po Fruskoj od kafane do kafane :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja