Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6
d4ebcdc09c6e-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda SILWERVING 400 NOV NOV, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 26000 km, Niš. Cena 3.200 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Jel zna mozda neko nesto vise o ovom prodavcu, Auto plac MUZICAR Nis, ima dosta skutera, bas onih koji bi mene interesovali, ovaj Silver pogotovo, prodao sam svoj motor pre desetak dana i Silver bi mi bio idealan kao model, mada gledam i neki x10, mozda Spidermax... Ako neki ima na prodaju neki Silver nek javi, moze i stariji i noviji model..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako može zaobiđi i Spidermax i x10.

Taj koji to prodaje (ne znam konkretne primerke) jedva čeka da ih se oslobodi.

Da se razumemo, ima ko to gotivi i to je sve ok. Lično smatram da ova dva modela treba izbegavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pa jesu malo neobicni i jedan i drugi, nekako mi Malagutija vise hvata oko, u sustini najvise me zanimaju zbog agregata, taj Master 500 me je tako lepo posluzio u Atlantiku da bih ponovo uzeo njega.. Znam da se tesko ili nikako ne prodaju, ovi sto su na oglasima stoje vec duze vreme.. Silvera ima 2 ili 3 komada u Leskovcu, jedan u Pirotu, 3 u Nisu, organizovacu se jedan dan i idem sve da pogledam, Silver tura po jugu Srbije, nego trenutno ne mogu moracu da sacekam desetak dana, mozda taman jos nesto izadje.. Za onog prodavca iz Leskovca je vec pisano ovde sve najgore, ali ajde bar da vidim licno kad krenem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Znam jedan skut kupljen od njega i nije u dobrom stanju. 

 

Generalno, lik je prepotentan do bola. Misli da je uhvatio Buga za 00. Prodaje kola vec neko vreme, a zadnjih par god se bacio i na skutere. ili je poceo da dize ruke od motora ili mu je zinulo dupe za pare i ubrzava prodaju. Lik koji mu ih farba poceo zestoko da fusari da bi ih sto pre zavrsio ili ga slabije placa. U pocetku mu bili skuteri vrh nalickani, sada malo kaska. Na svakom je zesce skinuta kilometraza, svi su NOV NOV,  a u strvari nije tako. Izvozeni su i umorni. Svaki ima manu, sto je i za ocekivati, ali treba razumno da spusti cenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kao i ostali placevi ,sve krsevi.I da se pojavi nesto da valja cena kao nov.I ta reklama NOV NOV deluje ne uverljivo.

Gledao kolega jedan skut za mene na tom placu ,i naravno posle prve recenice odustao.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Pisalo se ranije o tom muzičaru. Ne uliva poverenje ni malo. Ja se cuo s njim, svraćao, vozao me par dana, motor je na carini, u dolasku, na kamionu, a slike sa njegovog placa. Ovaj primerak vec ima namontirane, nosače bočnih kofera, putovao je taj poprilično, treba dodati 1 ispred kilometraze.

Moje pravilo je : Čim vidim u naslovu NOV NOV NOV, FABRIKA, ČITAJ OPIS...i sl., zaobiđem oglas.
Pa naravno da ću pročitati opis kad sam vec došao do oglasa..

Ovo je moje iskustvo, naravno da uvek ima izuzetaka.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

I kad vidim na kraju oglasa, "srećna kupovina"...ne znam, mene to odbija.

Srećna tebi prodaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ponavljam se često, al nema veze. Prošle su te priče da skuter iz uvoza ima samo 28000km za 10-15 godina. U to više nikone veruje. Kupovina i preko u ovde, samo od prvog vlasnika, ako je polovno, može da prodje. Odeš u kuću kod nekoga, pogledaš, popričate, kupiš ili ne.

 

A taj muzičar, od njega ni na poklon ne bih uzeo ni jedan skuter, jer su sve nalickane śklopocije. Ja previše volim sebe da bih se kockao svojim životom. Ima sad novih skutera za ok novac, 2-3-4 hiljade, 100-300cc. Na primer euro summar je počeo da radi sa SYM. Mnogo kvalitetni skuteri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ima li negde informacija\cenovnik o tim Eurosumar Sym skuterima? Pominje se ta priča, ali nigde ništa konkretno.

Ono što se vidi po oglasima, nov Sym HD 300 košta 4.500€, a Sym MAXSYM 400 6.300€, što je manje više isto kao mnogo zvučnija konkurencija.

 

Ako budu te cene kod nas, neće se oni leba najesti od prodaje, bojim se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, boza_kg said:

Ima li negde informacija\cenovnik o tim Eurosumar Sym skuterima? Pominje se ta priča, ali nigde ništa konkretno.

Ono što se vidi po oglasima, nov Sym HD 300 košta 4.500€, a Sym MAXSYM 400 6.300€, što je manje više isto kao mnogo zvučnija konkurencija.

 

Ako budu te cene kod nas, neće se oni leba najesti od prodaje, bojim se.

Ja sam bio kod njih. Ima na instagramu njihovom

 

https://instagram.com/sym_srbija?utm_medium=copy_link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Evo da se pohvalim . Od danas smo klinac i ja vlasnici jednog lepog i da kazem odlicnog Burgmana 250 . Evo slika prosuite sami . Mehanika je extra i odusevio sam se sta sam naso za malo novca ( iskreno lik ne zna sta ce sa novcem verovatno mu ovo i nije znacilo nista ) . 

 

Jedina mana su gumice motora ili silen blokovi . Ako neko zna gde to mogu da nadjem neka javi . 

 

Hvala svima na pomoci...........

IMG_5284.JPG

IMG_5285.JPG

IMG_5286.JPG

IMG_5287.JPG

IMG_5288.JPG

IMG_5291.JPG

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

A i mene nervira ovaj sa ovim opisima nov nov, nego sta da se radi, pogledacu kad stignem sve pa cu da mozgam nesto, lakse je da se kupi motor, skuter zeznut nista se vidi pogotovo prenos..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pozdrav kolege. Posle više od decenije raznih motora (kruzer, enduro, turing..) i dosta razmišljanja nekako sam na pragu da prelomim i kupim skuter. Tu mislim isključivo na maxi, jer ne mogu da sedim kao na hoklici, jako mi to deluje nesigurno a ne deluje ni udobno. Od iskustva sa skuterima imam samo sa mora 50 i 125 rentale.

Ono za sta mi skuter treba je da po potrebi skoknem da završim nešto u gradu, odem na posao,  i da se vikendom eventualno sa suprugom provozam par stotina km. Zbog ovog drugog min zapremina motora je 250 ccm, ali bilo bi dobro i da je više, do max 500, zbog registracije. Jako je pozeljno da je EFI, tj da nije karburator, dosta mi je toga.

Ovo smatram kao budzet prevoz tako da sam i budzet za kupovinu odredio tako 1.500 eur +- 200-300 eur

U opciji su sledeće makine, Suzuki burgman 400, Kimco Exciting 250, Aprilia Atlantic 500.

Kimca sam malo probao po parkingu, veliki skuter, sviđa mi se dizajn, moderan je, a opet prilicno okretan. Manje više ono što mi treba. Mane, reg kao za skuter od 500 ( zapremina motora je 251 ccm) što mi je malo iritatntno, i što sam posle seo na Burgmana i rekako sebi koja je ovo lađa. Aprilia je u opciji jer je relativn jeftna za stanje u kojem se može naći i 500 ccm je. Skuteri tima tmax, nexsus i sl su van budzeta.

Okreni obrni , Burgman 400 mi je prvi pik i to jurim, a ostali ako iskrsne nešto povoljno, i tu imam pitanje.

Gledam Burgmane 2003-2006 god, međutim od 2007 je urađen restile, i koliko sam uspeo da nadjem potpuno novi agregat, koji bi trebalo da bude bolji. Takođe ima 2 kociona diska napred, parkirnu kocnicu i verovatno jos nesto. Pitanje je da li taj noviji model ima opravdanje u višoj ceni, a mislim na tehničke specifikacije, to što je noviji par godina nista mi ne znaci jer je moguće da je i više prešao.

Tu ima dilemu za šta mi treba sltučno mišljenje, našao sam taj noviji model, skoro je u budzetu ali je godište 2006 što mi je čudno, kako je moguće, mada mozda postoji mogućnost da je to model za 2007 ali je počeo da se prodaje krajem 2006, ne pada mi ništa drugo na pamet ?

Evo jednog linka

Suzuki Burgman 400 AN | Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
1 hour ago, Borkosan said:

Mozda nisam pratio redovno, Strom otisao?

Otišao Vstrom, došao DRZ 400, ali nema smisla da ženu vozim na njemu, pobeći će :). Zato tražim neki skuter, da probam, deluje mi kao razumno rešenje za moje potrebe

Promenio član lemy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Kymco je 249cc, tako da jeste jeftinija registracija.

 

Za te pare bolje Atlantic pa da središ šta ima, nego Burgman da nategneš budžet samo za kupovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Gde god sam gledao Xciting je 251ccm. 

 

Budzet je odvoj spram očekivanja, nije problem ako se svidi koncept da kasnije sredim masinu ili uzmem bolju. Za sada ne bih ulagao previše u nešto što mi je nepoznanica, pošto mi se možda ne svidi, pa da uz sto manji gubitak prodam dalje.

 

 

image.png.0cc9958653a8e8c613b4398ed4ac3942.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jedna mala, ne baš tako bitna informacija (za srpske propise)...

U nekim većim evropskim zemljama, propisi koji važe za javni saobraćaj i upotrebu puteva kažu da se na "motoput" i "autoput" ne sme "kročiti" sa dvotočkašem koji ima manje od 150ccm, odnosno 250ccm. Pošto se dva točka u istim tim zemljama obilato koriste za prevoz do posla i nazad, a jednako obilato se koriste i pomenuti putevi...proizvođači računaju na to da će na taj način povećati prodaju. Tačnije, da će njihovi vlasnici pre da se odluče za kupovinu istih, jer će na taj način da ispoštuju propise i omoguće sebi vožnju putevima veće važnosti...čitaj, ići će brže.

Ovde se ne razmišlja niočemu...čak i kada se prepisuju propisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da su prestali da naplaćuju registraciju po klasama, već se gleda kubikaža i snaga. Nedavno sam registrovao novi skuter koji ima 276cc, izašlo je nešto preko 15.000 din, sa sve novim tablicama. Slična je cena i za nešto ispod i nešto iznad 250ccc, mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Po kalkulator sa neta koji je prilicno tacan razlika je izmedju 249 i 251. Za prvi je 7.500 a drugi 11.500, ovo su cene bez tehnickog pregleda. Nije stvar u 4.000 ali me iritira.

Nego, jel zna neko za onog burgmana, da li je 2006 sa novom maskom dosao i taj novijo agregat ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Noviji burgman je počeo od kraja 2006 i ima ih malo tog godišta.Mahom su od 2007-2017 Razlikuje se dosta od starijeg brata.Počev od savremenijeg izgleda,malo je viši i duži,prednji točak umesto 13" je 14".Motor je takođe poboljšan,nema potrošnje ulja ako je sve dobro održavano.Tvoj budžet je ja mislim malo kratak za ovaj model uzimajući u obzir servis i prenos koji bi trebalo uraditi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
pre 27 minuta, sasadoncic02 je napisao:

Noviji burgman je počeo od kraja 2006 i ima ih malo tog godišta.Mahom su od 2007-2017 Razlikuje se dosta od starijeg brata.Počev od savremenijeg izgleda,malo je viši i duži,prednji točak umesto 13" je 14".Motor je takođe poboljšan,nema potrošnje ulja ako je sve dobro održavano.Tvoj budžet je ja mislim malo kratak za ovaj model uzimajući u obzir servis i prenos koji bi trebalo uraditi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Burgman je sjajan motor, ali samo kada je nov. Odrzavanje, varijatori... ne vole ih majstori, poprilicno skupi i nezahvalni za odrzavanje. Skupi jos par stotina e i honda sw 400. Ogroman skuter, 2 klipa, radi kao satic... delova ima, a i ne kvari se kazu majstori.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
Burgman je sjajan motor, ali samo kada je nov. Odrzavanje, varijatori... ne vole ih majstori, poprilicno skupi i nezahvalni za odrzavanje. Skupi jos par stotina e i honda sw 400. Ogroman skuter, 2 klipa, radi kao satic... delova ima, a i ne kvari se kazu majstori.
To si u pravu ali nija razlika u ceni baš par stotina evra ako pričamo o burgmanu K7,8,9.. i silveru restajling od 2009-10..

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja