Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 19 sati, Bokes je napisao:

E *ebem te živote ako treba drugari da intervenišu da bi trgovac pristao da nam uzme pare

Boki, nema to veze ni sa parama više, prsli smo izgleda skroz , ništa više ne može ide normalnim tokom.

Za moj novi skuter, prodavac pogrešio broj šasije, pa nisam mogao da uzmem tablicu pre nego što stigne, službenica  MUP-u mi izgubila fiskalni račun kad je pregledala papire... vozač isporuke pogrešio adresu pa otišao na drugi kraj grada...

 

Tako da moj plan da uživam u novom motorinu ovog vikenda, za sopstvene, teško zarađene pare, ode u 3lpm :(

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

E do mojega...

A baš sam se juče sam nešto pitao šta li je sa tobom i tvojom novom mašinom...

Ma polako, živce u futrolu i peglas sve to dok je još sveže... Da bi uživanje kasnije bilo nenarušeno :-)

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1894 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
25 minutes ago, boza_kg said:

Boki, nema to veze ni sa parama više, prsli smo izgleda skroz , ništa više ne može ide normalnim tokom.

Za moj novi skuter, prodavac pogrešio broj šasije, pa nisam mogao da uzmem tablicu pre nego što stigne, službenica  MUP-u mi izgubila fiskalni račun kad je pregledala papire... vozač isporuke pogrešio adresu pa otišao na drugi kraj grada...

 

Tako da moj plan da uživam u novom motorinu ovog vikenda, za sopstvene, teško zarađene pare, ode u 3lpm :(

Gledaj kako da razbijes maler ili cd romkinja ili popu 20e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 13 sati, Jovan9 je napisao:

Ljudi u dilemi sam,koji bi vi pre scooter kupili Tmax 560 ili xadv 750 2021g:cirka1:

X adv definitivno. Oslanjanje napred od Afrike, nisam ga vozio, ali bi trebao biti jako udoban. Fabricki dolazinsa dct menjacem,.17 gume napred...moje licno misljanje je da se ne moze porediti sa t maxom. Vozio sam t maxa i ne svidja mi se, dosta vibracija u voznji, valjda me je honda razmazila, prede kao maca:). E sada ono sto adv nema, a t max ima je elektrovizir (manuelno se podesava u 5 polozaja kod adv), grejanje rucica i sl. Ako ces fensericu i grad onda t max, ako volis otvoren put i udobnu voznju onda adv. Na tebi je da odlucis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

Boki, nema to veze ni sa parama više, prsli smo izgleda skroz , ništa više ne može ide normalnim tokom.

Za moj novi skuter, prodavac pogrešio broj šasije, pa nisam mogao da uzmem tablicu pre nego što stigne, službenica  MUP-u mi izgubila fiskalni račun kad je pregledala papire... vozač isporuke pogrešio adresu pa otišao na drugi kraj grada...

 

Tako da moj plan da uživam u novom motorinu ovog vikenda, za sopstvene, teško zarađene pare, ode u 3lpm :(

Bozo i ja htedoh da te pitam za slike novog motora, ali da ne ispadnem nekulturan... strpljivo samo, resice se i to. Bitno je da si kupio,uzivancija ti ne gine. Ja sam moj danas kaparisao, isporuka polovinom jula...:jee:bice to zanimljiva lekcija iz strpljenja:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 6 sati, Milllan 83 je napisao:

Bozo i ja htedoh da te pitam za slike novog motora

Metio sam sličice u odgovarajuću temu :) Srećno čekanje!

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

od dosta ljudi sam cuo da je X-ADV dosta tvrd . Meni djeluje kao savrsen motor...

 

sa T-Max definitivno nema greske . Ja vozim AK550 i zao mi je sto nisam uzeo TMAX samo zbog boljih plastika i zavrsne obrade a dvoumio sam se prilikom kupovine maxi-ja , plus sto yamaha drzi cijenu neuporedivo bolje

Promenio član Slavo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ne bih se slozio sa tobom da nema greske. Potrosnja mu je velika, mada ko kupi motor od gotovo 14000 e ne gleda na potrosnju. Novog t maxa nisam vozio, ali svi strani novinari imaju jednu veliku primedbu na sediste koje je dosta tvrdo. Vec posle 1, 1.5h voznje utrne ti guzica. Pricam samo sta sam procitao, a pise se na nekoliko nezavisnih strana pa kontam da ima istine. Ako neko da 14000e za motor treba da bude toliko udoban da moze preci 700, 800 km u danu. Ovde to, izgleda, nije slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

T-max je u sustini sportski skuter i daleko je od udobnog za vece ture , ali nije toliko ni neudoban . Kod svih skutera je problem polozaj sjedjenja i pozicija noga . Ali jbg nedje dobijes a nedje izgubis. Npr. meni odgovara maxi skuter samo iz razloga sto tokom nedelje konstantno vozim po gradu u guzve , a opet bih da vikednom opcicim neku turu van grada i zarad lagane voznje kroz grad, toga sto ne saltas brzine konstantno i zbog prtljaga za kacigu  zrtvujes tu udobnost na otvrenom.

 

E sad idealno bi bilo imati u garazu skuter i veliki motor . Jbg nikad voznja skutera ne moze da se poredi sa uzitkom i voznjom velikog motora

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa i taj T max je udobniji od većine motora. T max je kkuter koji zapravo emulira motocikl i klasa je za sebe. Nije isto maksi skuter i t max. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Daleko od toga da je T max los motor, samo mislim da na kontu tradicije od 20 godina uzimaju novac. Za 40% je skuplji od kymca ak550, mislim da nije za toliko bolji od njega... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
T-max je u sustini sportski skuter i daleko je od udobnog za vece ture , ali nije toliko ni neudoban . Kod svih skutera je problem polozaj sjedjenja i pozicija noga . Ali jbg nedje dobijes a nedje izgubis. Npr. meni odgovara maxi skuter samo iz razloga sto tokom nedelje konstantno vozim po gradu u guzve , a opet bih da vikednom opcicim neku turu van grada i zarad lagane voznje kroz grad, toga sto ne saltas brzine konstantno i zbog prtljaga za kacigu  zrtvujes tu udobnost na otvrenom.
 
E sad idealno bi bilo imati u garazu skuter i veliki motor . Jbg nikad voznja skutera ne moze da se poredi sa uzitkom i voznjom velikog motora
Ne bih se složio da je kod svih skutera problem položaj sedenja i nogu... Znam za bar tri primera gde je sedenje i pozicija sama vrhunska. Burgman 250 i 400, Majesty 250 i 400, Honda SW bilo koja...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 30 minuta, Štef je napisao:

Znam za bar tri primera gde je sedenje i pozicija sama vrhunska. Burgman 250 i 400, Majesty 250 i 400, Honda SW bilo koja...

Možda tebi jeste, možda jeste i mnogima, ali meni, a takođe nekim drugima nije. Ja nit mogu da ispravim noge, nemam dosta mesta, niti mi odgovara taj položaj. Mogu na SW600 i Bugiju 650 samo, a ni ti modeli me ne zanimaju. Tako da je sve individualna stvar.

 

Malo mi žulja uši ta mantra da su to vrhunski modeli zato što se na njima leži. I SW i Majesty se više ne prave odavno, taj koncept je prevaziđen ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv

T max,ak 550 x adv forza ko to kaze da je skuter ,taj ili nema pojma  iki nikad iste nije vozio.To su klase za sebe, no da se vratim na temu  vise naginjem ka x adv ,atraktivniji mi je model ,jaci snazniji,manja potrosnja,trebo bi da je udobniji:cirka1:a i nesto mi se ne vozi ista klasa skutera Xd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 16 minuta, boza_kg je napisao:

 Ja nit mogu da ispravim noge, nemam dosta mesta, niti mi odgovara taj položaj. Mogu na SW600 i Bugiju 650

 

Koliko si ti visok? Na burgmanu 400 se isto udobno sedi. Yamaha takodje ima udoban polozaj sedenja. 

 

 

 

pre 16 minuta, boza_kg je napisao:

Malo mi žulja uši ta mantra da su to vrhunski modeli zato što se na njima leži. I SW i Majesty se više ne prave odavno, taj koncept je prevaziđen ;)

 

 

Koncept nije prevazidjen zato sto jamaha ne pravi vise majesty. Imas ih u ostalim brendovima. Upravo bas u xciting koji je stigao sa tvojim skuterom. Nego je snaga porasla, pa su porasli i modeli xtown i ostali, da ih ne nabrajam. 

 

 

Samim tim sto tebi ne odgovara neki model, ne znaci da je ta koncepcija losa. Upravo  ja sa takvim kao sto je tvoj, ne bih mogao ni do posla, pa ne.pisem da josa koncepcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 18 minuta, MaxiS je napisao:

Samim tim sto tebi ne odgovara neki model, ne znaci da je ta koncepcija losa

Pa to sam i ja rekao :) Nisam rekao da je koncepcija loša. A Xciting baš nije isti koncept, ima veće točkove, uspravnije se sedi ...

pre 19 minuta, MaxiS je napisao:

Upravo  ja sa takvim kao sto je tvoj, ne bih mogao ni do posla

Xexe, funny, biće da je bugi neka amfibija ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, samo da malo pojasnim šta sam želeo da kažem, pa neću više da davim.

Skutera ima raznih, ne odgovara svima isto, kao u basni o rodi i lisici, nekome odgovara ćup, a nekom tanjir za jelo. Nema idealnog položaja niti ukusa za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet
3 hours ago, Milllan 83 said:

Daleko od toga da je T max los motor, samo mislim da na kontu tradicije od 20 godina uzimaju novac. Za 40% je skuplji od kymca ak550, mislim da nije za toliko bolji od njega... 

Slazem se da je skup i da ne vrijedi te pare i da su generalno precijenjeni svi skuteri iz te klase. Sto se tice razlike u cijeni , yamaha je opravdano skuplja i kvalitetnija (ali definitivno ne vrijedi tolika razlika) . Sto se tice AK550 ja sam ga uzeo na nagovor prijatelja, i citajuci po netu masu pozitivnih komentara i ne mogu reci da nisam zadovoljan sa njim, vozi se brutalno, moderan je , izgleda lijepo ... ali na AK550 je zavrsna obrada katastrofalna s obzirom koliko kosta, nema sistem za proklizavanje , kljuc mu je ogroman i ruzan , nema na satovima spoljasnju temperaturu .... to su neke sitnice koje po mom misljenju motor od 10k eura i zadnje generacije mora da ima. Al ovo im je prvi ozbiljni model pa ce vj te stvari ispraviti na novi model

 

 

ps. ja sam svakako da svi probaju sto vise motora dok ne pronadju ono sto im odgovara :D

Promenio član Slavo
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Slazem se Slavo sa tobom, kada das 10000e za ak550 ocekujes u standardnoj opremi sistem protiv proklizavanja. Mislim da su maxi skuteri u zadnjih par godina izuzetno precenjeni, napisa neko da je SW 400 pre 10 godina kostao oko 8000e, a mislim da je i danas retko dobar i ocuvan primerak tata za sve nove maxi skutere. Maxi skuteri bi trebali biti "univerzalni" motori. Za grad, krace ture, kisno vreme (dobra zastita od kise, narocito za noge), dosta prostora bez torbi.... izgleda da su to proizvodjaci shvatili pa su i cene u skladu sa tim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja