Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 minutes ago, boza_kg said:

Noviji Scarabeo ima 14" pozadi, isto kao i Bev.

Zato ja gledam samo onaj 2008-2010, 250cc injection

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja idem i na pecanje skuterom, po seoskim i drndavim putevima... i ti ćeš falabogu kad ti bebče dozvoli :), znači mnogo veći točak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Marko, moj Scarabeo je 400i (2007), Light, skoro ista mašina kao 500. Mislim da to Light znači da ima pozadi 150/70-14, nema bočne kofere, možda još nešto, ne znam. Drugi model je sa bočnim koferima i 16" pozadi.

Moj nije neki primerak (na oko), mašina odlična, po kupovini pre god ipo Dare je izmenjao šta je trebalo, ja sam prezadovoljan. Nisam probao druge maxi skutere (osim AA) pa ne mogu da pričam ovo je bolje, ono nije. Kada smo se videli, rekao sam ti da bih prešao na nešto jače, ali ne znam šta. Odustao sam, ovo mi završava 95%, ma do sada 100% mojih potreba.

I da, ne prodajem, samo pričam da sam ja zadovoljan, što ne mora da važi i za tebe ako probaš...pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Scarabeo light je značajno manji i lepši od starijeg Scarabea. Proizvodio se od kraja 2006, to je godina u kojoj postoje oba modela. Poslednji su, mislim 2012 ili 2013 godište. Light ima motore 250ie, 400ie i 500ie, a od 2010 i 300ie. Svi su, znači ie i svi imaju točkove 16-14.

Razlika izmedju 250 i 300, oba quassar agregati je u malo većem obrtnom momentu 300, malo manjoj potrošnji i značajno skupljoj registraciji. Naravno, i novije su godište.

Ja bih, na tvom mestu, razmislio i o svetskom hitu u toj klasi, Hondi SH300. Nešto su skuplji, ali možeš se verovatno uklopiti, značajno jači i brži, manje troše od Piaggio agregata. Jeste nešto skuplje i održavanje, ali Honda je Honda.:sampion:

Promenio član sale-kum
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Od Piaggio grupacije, samo Bev 250, bilo koji, ima zadnji točak 16. Već Bev 300 iz 2009 ima zadnji točak 14.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 18 minuta, sale-kum je napisao:

Ja bih, na tvom mestu, razmislio i o svetskom hitu u toj klasi, Hondi SH300

Hondu SH300 sam iznajmio na jedan dan na odmoru na Siciliji pre neku godinu, i razduševio se. Tako lagan, kultivisan i živahan motorin, da je to milinče za voziti. A tamo falabogu svi voze skutere i bar polovina je ova Hondica. Piaggio je možda tek možda četvrti, peti po redu po zastupljenosti, a ispred su i Yamaha, Kymco, Sym, pa i Peugeot...

 

Nameravao sam da je kupim, ali mi bila preskupa, grebiga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Bev 300 iz 2009 ima i dalje zadnji tocak 16. Tocak 14 pocinje sa novijim modelom. Imam upravo ovaj iz 2009 turer i mislim da daje puno muzike za te pare. Inace, slazem se, nista kao honda :)

Promenio član Gastrorider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

probao sam X7 udara korman u kolena, X8 sam isto probao, i tu malo kaci, ali je daleko udobniji.

 

Da li neko ima iskustva sa Kymco Xciting 500 2009

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Udaraće ti i na njemu kolena, bojim se. Al, to i nije toliki problem ko što na prvi pogled izgleda. Nije da ćeš da okrećeš ceo krug kormana svako malo. Kad zatreba u vožnji, lako skupiš\raširiš noge, navikne se čovek. Više gledaj koliko ti je generalno komotan. Da li ćeš da se grbiš mnogo, da nije je ugao u kukovima nezgodan, pa da bude neudobno itd.

 

Ili traži pelcer od @alexanto. I on je dugonja, koliko kontam, pa je povisio korman i prepravljao sedište na svom magaretu, da mu odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Što se gabarita tiče, može da pomogne@Zuba87 i@Krmco, oni su vozili stariji model, ali su gabariti i položaj sedenja isti. Što se agregata tiče, stari je karburator verzija a noviji (taj što ti razmatrao) sa sitnom te sigurno ima razlike. Ne sećam se ko je pisao o njemu...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
probao sam X7 udara korman u kolena, X8 sam isto probao, i tu malo kaci, ali je daleko udobniji.
 
Da li neko ima iskustva sa Kymco Xciting 500 2009
 
 
Ja sam vozio xciting ali 250. Msm da je 500 isti, što se tiče mesta za sedenje. Video si mog pašu, visok je kao ti. Njemu je xciting bio ok, vozio ga nekoliko godina.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
Pre sat vremena, Markone88 je napisao:

probao sam X7 udara korman u kolena, X8 sam isto probao, i tu malo kaci, ali je daleko udobniji.

 

 

 

 

 Koji X8 si probao? Utici? Razmisljam o nabavci nekog iz te price pa ako imas nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 minutes ago, zec said:

 Koji X8 si probao? Utici? Razmisljam o nabavci nekog iz te price pa ako imas nesto...

probao sam X8 2007, 250i. Super se sedi, lepo se vozi. Ali hocu da vidim i nesto sa vecim tockom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Кимко са карбуратором у верзији 500 избегавај, кад је карбуртор наштелован све је ок, чим се раштелује, кажу да може и до 10лит/100км да попије. 
Значи само инџекшн, не знам од кад али одприлике 09-2010 је почео да се производи.

Препознаћеш га по црвеним кочионим клиповима и ознаци на боковима исто са неким црвеним детаљима

0f7938ea999c-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco Xciting 500 R, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 23650...

Ево га 

Promenio član bracabgd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Браца је највише помогао, а што се кормана тиче, чак не мора ни да се диже дистанцерима, може да се заротира на горе и било би ок. Маре је висок, али га јебе што нема стомак, па му је избор далеко шири. А ако хоћеш да зезнеш човека, само му дај велики избор. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

A Spidermax 500? Ima ih nekoliko u oglasima, dobra masina i veliki skuter, tockovi 16 inca, a cena koliko toliko normalna, jedino sto je Malaguti pa se tesko prodaje bas.. Xciting 500 sam jednom prilikom probao i secam se da mi polozaj sedenja nije bas odgovarao, ali, ima ih par u oglasima i deluju bas ok, i ja planiram opet neki maksi pa pratim desavanja na PA..

Promenio član Darko SB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
On 5/5/2021 at 6:46 PM, Darko SB said:

A Spidermax 500? Ima ih nekoliko u oglasima, dobra masina i veliki skuter, tockovi 16 inca, a cena koliko toliko normalna, jedino sto je Malaguti pa se tesko prodaje bas.. Xciting 500 sam jednom prilikom probao i secam se da mi polozaj sedenja nije bas odgovarao, ali, ima ih par u oglasima i deluju bas ok, i ja planiram opet neki maksi pa pratim desavanja na PA..

Mnogo mi je ruzan SpiderMax.

 

Nego da vas pitam, ima li ko iskustva sa SYM skuterima. Kakvi su sa kvalitetom?

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 5.5.2021. at 12:41, sale-kum je napisao:

Light ima motore 250ie, 400ie i 500ie, a od 2010 i 300ie.

Zaboravio si kineski 200i, ima ga i u toj varianti :aha:

 

Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

SYM skuterima. Kakvi su sa kvalitetom?

Dobri

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imam da prodam bev 300, 2011-12, zlatno zuti, 27000km, veliki vizir, kofer, perfektno stanje, nije lomljen, farban, mozda ima 3 sitne ogrebotine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
Pre 11 sati, Satelis je napisao:

Zaboravio si kineski 200i, ima ga i u toj varianti :aha:

 

Znam za njega, ali to je po meni sasvim novi model, mislim da je dosta manji od italijanskih i motor mu nema nikakve veze sa prethodnicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nov nije sigurno, ne pravi se više :). Model 200 i.e. je imao Piaggio Leader agregat, isti je valjda išao i u Vespe i Bev 200.

Samo je prvi model čiju je proizvodnju Piaggio premestio u Kinu. A nakon njega i sve ostale.

 

I nije bio loš izor za svoje vreme. 14KW iliti 19 konja, a koštao nov nešto ispod 3.000 €

Sad je Piaggio Medley 150 tome najbliži, al em je slabiji (12\16 kw\HP) em je skuplji - 3650 €

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Nije baš tako.

Piaggio Leader agregat je prethodnik Quassar agregata, imao je 198ccm, jednu bregastu, karburator i oko 21KS. Mislim da je prestao da se pravi oko 2003-2004god. Nosio ga je Bev 200, X8 200, Vespe...

 

Mnogo kasnije je nastao ovaj 200ie agregat, pojavio se u kineskom Scarabeu 200ie 2010-2011god. Ima 181ccm, dve bregaste, ubrizgavanje i oko 19KS na dosta nižim obrtajima. Ima dva moda, normalan i sport, i daleko je moderniji. Ne znam koji još skuteri iz grupacije ga nose ili su ga nosili.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
probao sam X8 2007, 250i. Super se sedi, lepo se vozi. Ali hocu da vidim i nesto sa vecim tockom
Lepo što si me poslušao kad se rastasmo ja odoh skuterom i obratih pažnju gde su mi noge dok vozim noge su mi u V dok sam u gradu, male brzine, ladim 00 usput, kad je pravac i veće brzine skupim ih, al moje su malo kraće jer sam 190 i skoro pa dodirujem plastike napred. Ima jedan scarabeo stoji u dalmatinskoj, čini mi se da je još manji razmak izmedju plastika i sedišta. Nešto mi se čini da nijedan neće ispuniti tvoje zahteve, bez prepravke sedišta što će ti omogućiti jedno 5 cm. Mogu da slikam samo sedište pa pitaj Ivicu kako i kolko bi koštala modifikacija. Sretna potraga.
P.S. zbog visine nikad nisam uzimao u obzir R motore ni ove novije MT 7 i sl.

a67202990dd00ffc02b30d563d09dbd5.jpg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja