Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

I tu ima razlike ,ako je u startu skuplji odrzavan kupljen u SRB,ili neki krs sa placa uvoz Italija ,preko Bugarske ili Leskovca.Za prvog je 500e dosta.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
On 29.4.2021. at 1:01, Satelis je napisao:

Kad sam ulazio u Svet dvotockasa, predstavu nisam imao koliko je to zapravo opasan sport.

250ccm lagan, okretan, biciklo.... sta mi treba, samo kaciga i gasss odo.

Tako sam razmisljao dok sam cekao ata da mi stigne.

 

Ondak reko ajd da pogledam kompilacije udesa dvotockasa na YT.... kuku lele, ostao sam zabezeknut kako mogu proci i ako realno gledano 99% smatra da se tako nesto ili slicno tome ne moze bas nama desiti.

 

Menjam plocu, pravim spisak potrebnog.... 2 kacige, 2 podkape, jakna sa protektorima, pantale takodje sa protektori, pojas, rukavice, dublje moto cizme.

 

Vadim papir, olovku, palim Louis.de i zapisujem sta mi se svidja tj sta bi voleo da imam.

Podvlacim _____ i ne verujem koju cifru vidim.

Guzvam papir, gledam opet sta mi se manje svidja, podvlacim____ i opet mi nije dobro.

 

Pu sve ti hebem ma ovo nije moguce. Opet papir, opet pisi i dobro gledaj, podvukoh _____ i nekako se uklopih za pristojnu opremu.

Nista od zvucnih imena, narucih jaknu, pantale i cipelke marke Cycle Spirit preko Sekule. Probiker rukavice i flip up kaciga, jedino Revit mi je pojas. Kod nas to isto odnos cene/kvalitet min 30,40% cene gore.

 

Ubrzo zatim pravim novu porudzbinu.

Ovog puta treba mi dobar lanac+katanac da mi ne ukradu biciklo, greota da stoji gologuz te mi treba cirada i jedna Jet kaciga i ona usrana nosa.

 

Ta nosa pojma nemam koj mi je klinac trebala.

Kao stavim nosu, navcari za sunce, majica i ja sam smeker baja neki, ludilo..... budala, budala klasicna kad vam kazem!

Sreca nisam se omlatio, otreskao negde s'njom, kur moj bi me sacuvala.

 

Zurka nastaje kad je stigla oprema, velika kutija a ja srecan kao malo dete.

Trebali ste da me vidite kako menjam facu kad sam sve navukao na sebe. Gledam i pitam se kako cu ja ovako i u ovome uopste voziti, biti normalan, sve me davi, gusi me kad spustim vizir.......tresnem se po celu.... za sta sam ja dao novce, lepe novce.

 

Misliti o tome, opremi. 

Moramo se sami cuvati, drugi (osim Majke jer jedna je Majka) sigurno nece. 

 

Sad imam drugi ritual. Uvece sve spremim i poredjam po redosledu oblacenja da me ceka ujutru. Osecaj robota traje dok ne zabrunda masina..... posle nastaje prava milina :jee:

Slazem se Dare u potpunosti sa tobom. Ljudi vremenom shvate da kod voznje motorom vozac ima IMPERATIV da izbegne udes, ili ako ga dozivi da bude na malim brzinama sa sto manje povreda zato sto je inferioran u odnosu na ostale ucesnike u saobracaju. Zato : oprema od glave do pete (kaciga, rukavice, protektori na rukama i nogama), umerena brzina i SVESNOST da smo inferiorni u saobracaju (ne ku**iti se, ne oduzimati prednost, ako nama hoce da oduzmu ustupiti i sl.). Samo tako mislim da se motor moze voziti godinama bez ugrozavanja bezbednosti motoriste. Kompletna oprema i pamet u glavu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

pozdrav skuterasi :)

 

pitanje za prisutne, ko zeli da pomogne

 

sta biste mi preporucili da kupim za 2000e, kubikaza 200-500cc. Vozice se 80% grad, obaveze, prodavnice, pelene :D:D

 

ako neko nesto prodaje, takodje javite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Nadjes dobrog Beverly-a. Ima delova, lako se proda... Ili stariji X-max. Meni su licno ta dva modela top, u toj ceni, klasi. Samo ko I sve treba naci ocuvan primerak, sto je jedina problematika. Vecinom su izakani, ali uvek se iskopa nesto pazeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Dejan88 said:

Nadjes dobrog Beverly-a. Ima delova, lako se proda... Ili stariji X-max. Meni su licno ta dva modela top, u toj ceni, klasi. Samo ko I sve treba naci ocuvan primerak, sto je jedina problematika. Vecinom su izakani, ali uvek se iskopa nesto pazeno. emoji6.png

ovako nesto?

 

e19e0fdd906b-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio Beverly 250ie Tourer, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 33100 km, Beograd. Cena 2.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Markone88 Fino deluje ovaj oglas. Ako je sve tačno, moguće je da je to to.

Ovaj model ima i pozadi 16" točak, kofer i veliki vizir, tj. sve što treba, a kupljen u Srbiji i vlasnik ga prodaje.

 

Jedini problem za nas krakate je ovo njegovo sedište. Klizavo je, i dok sam vozio (kratko vreme doduše), stalno me guralo napred na ovu glupu ispopčinu i pritiskalo porodične dragulje, što bi rekli Amerikanci ;) Al sedište može i da se prepravi\promeni.

 

Posle sam prešao na Kymco People GTi, mnoogo bolji skuter od Beva IMHO, ali nije popularan u našim krajevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, boza_kg said:

@Markone88 Fino deluje ovaj oglas. Ako je sve tačno, moguće je da je to to.

Ovaj model ima i pozadi 16" točak, kofer i veliki vizir, tj. sve što treba, a kupljen u Srbiji i vlasnik ga prodaje.

 

Jedini problem za nas krakate je ovo njegovo sedište. Klizavo je, i dok sam vozio (kratko vreme doduše), stalno me guralo napred na ovu glupu ispopčinu i pritiskalo porodične dragulje, što bi rekli Amerikanci ;) Al sedište može i da se prepravi\promeni.

 

Posle sam prešao na Kymco People GTi, mnoogo bolji skuter od Beva IMHO, ali nije popularan u našim krajevima.

imao je neke padove, tako mi rece vlasnik, moracu da odem da vidim.

 

znam da sigurno uzimam injection.

 

moja visina od 191cm, zahtevaju masivne skutere, da se smeste noge.

 

kakav je taj kymco people, imas lik koji oglas da preporucis?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, DaliborBP said:

'Imao neke padove...' znaci mnozina. Zaobidji ga odmah u startu . 

 

 

gledam sutra od kolege Stilgar X7 evo 300ie, kod njega mi je sve super, osim sto su tockovi 14/12. Scarabeo ima 16/16. ali je izgleda svaki Scarabeo karburator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 38 minuta, Markone88 je napisao:

moja visina od 191cm, zahtevaju masivne skutere, da se smeste noge.

Iste smo visine. Nije poenta da skuter bude masivan, već komotan. Imaš na Youtube filmiće od 190 cml ika kako koji seda na različite skutere, uopšte nije veliki izbor. Ja sam svoj izabrao baš zato što na njemu imam mesta, iako je lagan i nije masivan.

 

Na žalost, nemam direktnu preporuku za GTi. Na PA od interesantnih, ima jedan u NS, uvežen iz IT, i jadan u Tehnodromu, ali je već dugo u oglasima. Ima i jedan 200cc iz Subotice, 2017.o godište. On je samo 1 KW slabiji od Beva 250, ali fali mu fabrički kofer, pa je sumnjivo dal nije padao...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, boza_kg said:

Iste smo visine. Nije poenta da skuter bude masivan, već komotan. Imaš na Youtube filmiće od 190 cml ika kako koji seda na različite skutere, uopšte nije veliki izbor. Ja sam svoj izabrao baš zato što na njemu imam mesta, iako je lagan i nije masivan.

 

Na žalost, nemam direktnu preporuku za GTi. Na PA od interesantnih, ima jedan u NS, uvežen iz IT, i jadan u Tehnodromu, ali je već dugo u oglasima. Ima i jedan 200cc iz Subotice, 2017.o godište. On je samo 1 KW slabiji od Beva 250, ali fali mu fabrički kofer, pa je sumnjivo dal nije padao...

 

jesi probao Scarabea 250-300 2008-2011 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Voio sam model 200, sa radvnim podom. Ima mesta za noge, al ispostavilo se jako neudoban. 300 sam samo probao, može da prođe. Komotniji je od Beva za krakate, čini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, boza_kg said:

Voio sam model 200, sa radvnim podom. Ima mesta za noge, al ispostavilo se jako neudoban. 300 sam samo probao, može da prođe. Komotniji je od Beva za krakate, čini mi se.

hvala drug. Odovjio sam 2 Scarabea i X7 od kolege naseg da pogledam. Iskreno, meni je velicina tocka bitna jako kada je skuter u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
pre 33 minuta, Markone88 je napisao:

gledam sutra od kolege Stilgar X7 evo 300ie, kod njega mi je sve super, osim sto su tockovi 14/12. Scarabeo ima 16/16. ali je izgleda svaki Scarabeo karburator

Са 191цм ћеш баш тешко да се сместиш на Х7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, bracabgd said:

Са 191цм ћеш баш тешко да се сместиш на Х7

i ja se toga plasim. ali probacu pa da vidim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

da li je velika razlika izmedju 2008 250cc i 2010 300cc Piaggio agregata? zna li neko

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Можда на задње седиште, Скарабео и Беверли су одличне солуције

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, bracabgd said:

Можда на задње седиште, Скарабео и Беверли су одличне солуције

Beverly mi se ne svidja, ali zato Scarabeo da. odvojio sam 2 dobra komada iz BG, pa cu videti njih 2 i X7

 

samo da mi na X7 ne udaraju kolena od korman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Види пробај, мој глас иде Скарабеју

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

imao je neke padove, tako mi rece vlasnik, moracu da odem da vidim.

On je u zgradi prekoputa moje, i taj auspuh što je na njemu je bio na mom Silveru. Kad je kupio auspuh od mene bio je stanju na slici ispod, znači da je padao u proteklih mesec dana. :D 


ED4887AB-C90C-497E-8EB1-B21B433B616D.thumb.jpeg.47201f73db6e180a746f2744bc92c759.jpeg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
Beverly mi se ne svidja, ali zato Scarabeo da. odvojio sam 2 dobra komada iz BG, pa cu videti njih 2 i X7
 
samo da mi na X7 ne udaraju kolena od korman
Ja prije 2 dana prodadoh moj x7 250ie 2008.
Visi sam od tebe za 1-2 cm. Presao sam sa njim prosle sezone oko 4000km. Generalno motorom prezadovoljan. O masini nemam sta pricati to se vec zna. Moja ocekivanja je premasio. Nikad mi nije falilo mjesta na njemu, koljena nisu udarala o tablu, za takav skuter sasvim solidna pozicija sjedenja, zastita od vjetra dobra (vjetar baca taman na vrh kacige iznad vizira, a stiti i tijelo). Meni je ljepsi od scarabea ali naravno o ukusima se ne raspravlja...

Posle sat i po voznje zadnjica polako pocinje da boli sto mi je sasvim ok za taj tip motora.

Ako ti je vecina voznje gradska x7 je za grad idealan. Izuzetno startan, gabariti taman da ti ne bude mali a da se moze provuci svugdje.

Jedina stvar koja me je stvarno nervirala je ta sto mu je sat lagao(na gps 50 pokazuje 65). Konstantno sam morao u glavi da racunam koliko to idem. Ovo je bar na mom bio slucaj.

Da ne duzim vise, ako te jos sta zanima uopsteno o njemu pitaj.

Inace x7 moja preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
43 minutes ago, boky327 said:

Ja prije 2 dana prodadoh moj x7 250ie 2008.
Visi sam od tebe za 1-2 cm. Presao sam sa njim prosle sezone oko 4000km. Generalno motorom prezadovoljan. O masini nemam sta pricati to se vec zna. Moja ocekivanja je premasio. Nikad mi nije falilo mjesta na njemu, koljena nisu udarala o tablu, za takav skuter sasvim solidna pozicija sjedenja, zastita od vjetra dobra (vjetar baca taman na vrh kacige iznad vizira, a stiti i tijelo). Meni je ljepsi od scarabea ali naravno o ukusima se ne raspravlja...

Posle sat i po voznje zadnjica polako pocinje da boli sto mi je sasvim ok za taj tip motora.

Ako ti je vecina voznje gradska x7 je za grad idealan. Izuzetno startan, gabariti taman da ti ne bude mali a da se moze provuci svugdje.

Jedina stvar koja me je stvarno nervirala je ta sto mu je sat lagao(na gps 50 pokazuje 65). Konstantno sam morao u glavi da racunam koliko to idem. Ovo je bar na mom bio slucaj.

Da ne duzim vise, ako te jos sta zanima uopsteno o njemu pitaj.

Inace x7 moja preporuka.

Hvala puno. Gledam sutra X7 i Scarabeo. Mislim da me Scarabeo vuce samo zbog 16/16 tockova, dok je na X7 14/12.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja