Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Srecno, zelim ti da predjes ugodno i sigurno dosta kilometara. Javi utiske kada osetis makinu.

Promenio član Milllan 83
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugar prodaje lepu integru 700, 2012 god... Uvezao je i ide na ime... Kupio je cbf1000 u medjuvremenu i ona je visak.

Mogu da odem i slikam detaljno, snimim ako se neko interesuje.

 

Pozdrav drustvo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kucam kasnije kada stignem, ono sto znam je da radi lepo, pali i zvuci dobro... Vozio je nisam. (Nije registrovana)

Ofarbao je prednje dve plastike u belo, imala je ogrebotina, nema nikakve krpacine iznutra, niti loma nekog... Lanac je nesto tanji, lancanik zadnji je stavio nov.

Kada kuci stignem saljem slike, on je krenuo sa sredjivanjem za sebe i na moje insistiranje presao na hondu cbf1000 :D 

U oglasima je, bela, 4700e cena, ali svakako se moze sa vlasnikom popricati, pedantan je i normalan.

Otici cu da je uslikam detaljno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ova integra je u pitanju... Izgleda lepo, videcu da je provozam za vikend, muka je to sto tablicu nema...

Odradjen AMS, ide na ime.

 

1.jpg

11.jpg

111.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Pozdrav društvo, evo i malo utisaka nakon par dana vozikajući se na SW...
Pošto je moj prvi ozbiljniji maxi skuter, utisci su fantastični za sada... Zaista je prava lađa i baš mi lepo leži i konforno ga vozim. Jako se lepo čuje i još lepše povlači.
Da, kupio sam onaj SW iz Sremske Mitrovice i mislim da nisam pogrešio... (Bar se nadam). Nisam mogao više da čekam tražeći, jer što sam više tražio to sam manje znao šta ću da kupim.
Skuter je uvežen iz Švajcarske, kupljen od osiguravajuće kuće na licitaciji. Ima servisnu knjigu sve i jednog servisa. Sad dal je prava ili fuš, stvarno ne znam... Verovatno tek kad se otvori agregat će se i znati.
Uglavnom, registrovan je do Septembra, odrađen je servis pre 500km, nove gume, spreman za sezonu. Postoje neke sitne ogrebotine što se i vidi na slikama ali ništa ozbiljno. Zadnji deo je izgleda bio priljubljen uza zid pa na sredini ima mala ogrebotina i desna štopaljka je napukla.
Ono šta sam primetio je da pri brzini većoj od 120km/h počne korman blago da se trese, zbog toga treba da ga oteram kod majstora da to pogleda. ( Darko ako budeš slobodan viči, pa da ga doteram za taj problem, a i da odradiš detaljnu inspekciju samog skutera :) )
Feder na poklopcu za rezervoar, naravno nema. 8f809a4cbb8d0091d5b9c3f54ddaea32.jpgc7109301b83d7c15ee10ed2ecccbdc5d.jpgbd77a677c048b142dc5c258cd0ec24da.jpgf2d9e8bfbff825402a83d84284cf884f.jpg0b1b56d936b63a1466a0c48bbfd2f3c2.jpg3552f23344347fb071436ab537834ea2.jpgc3f4bc62f335acb74bdae92b2541744e.jpg622819c69dce934fcb3ddddeadfeed1c.jpg6275487678dffd67a2b92e0b8f0696d3.jpg

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125

Znam, sta ces, blizi mu je bio. Nema veze, ja i dalje nisam prelomio da li integru ili sw? @Štef

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Super je hondica. Uzdravlje da ta služi. Zapazio sam ja tu Hondu na oglasima, prodaje se duze vreme, ali me je odbijala cena. Bila je medju najskupljima kad sam ja gledao. Jedno vreme je bila i blizu 4k evra.
Verujem da je s razlogom toliko skupa

Sent from my SM-A515F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Znam, sta ces, blizi mu je bio. Nema veze, ja i dalje nisam prelomio da li integru ili sw? @Štef

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Za vikend idem da provozam belu integru i da je detaljno uslikam, ulje u stapovima i semeringe sam joj ja u novembru odradio...

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mozda i danas organizujem nesto, kolege koje su na PP zatrazili slike iste ce videti ovde u temi, da ne saljem ponaosob.

Na parkingu Metro-a mogu probati posto tablicu nema.

viber_image_2021-04-15_08-54-27.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vozio sam je malo po parkingu metroa, tiha i lepo saltuje, zaustavlja se lepo.. Prekidace sam sve stiskao :D i svi rade...

Ne razumem se u taj tip agregata ali nista ne curi, lupa ili cvili... Pali odmah, radi mirno, Honda je to.

Od nedostataka sam primetio sledece, lanac (drugar kaze i prednji lancanik) i gumu prednju.

Servis od uvoza nije radjen.

Deluje zdravo tako i zvuci, model sa abs-om, 2012 god, presla oko 35000km

Cena je shodno nedostatcima koje primetih korigovana i integra se moze pazariti za 4500eura.

Nisam video po takvoj ceni na oglasima.

Na mene se slobodno pozovite (Nenad sa foruma), cenu nece vise spustati i o njoj razgovarati (prenosim njegove reci!)

Kontakt

0643060392 Milan.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Znam, sta ces, blizi mu je bio. Nema veze, ja i dalje nisam prelomio da li integru ili sw? @Štef

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Cena je na strani SWa, a snaga na strani Integre. Sem ako nije sw sa 600ccm, onda su tu negde. Po potrošnji prednost dajem Integri jer na otvorenom kada se normalno tera, koliko sam upućen, ne prelazi 4, dok SW 400 je gotovo uvek preko 4.
Udobnost i komfor sa prtljažnim prostorom.. Hm... SW definitivno...

E sad je pitanje na tebi šta dalje. Da li dati 3500e za SW ili 4500 za integru. Imaj na umu da imaš lanac na njoj, to nije mala stavka kada dođe na zamenu, plus moraš održavati usput na svakih 300-500km (ako ne ugradiš neko pomagalo za podmazivanje, dok na Silveru kaiš koji nije mnogo skup a traje lepo.

Da, i da dodam, gume su za SWa jeftinije ali zadnju gumu Silver malo brže troši... Jbg, velika težina pozadi.


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 7 sati, Štef je napisao:

Imaj na umu da imaš lanac na njoj, to nije mala stavka kada dođe na zamenu

Samo bih dopunio, cisto da informacija potpuna bude... Lanac i lancanici kostaju koliko i kais...

Ne zanemariti ni cenu odrzavanja varijatora koja uvek prelazi cenu onog kod koga je pogon preko lanca.

Kupujem i vozim oba, ne pisem na pamet.

Rolnice, klizaci, varijator ceo kada se "istrosi", kvacilo (lamele/ferode), glavna opruga, oprugice, zvono, kais ... Ovo pobrojano kosta komotno 1000eura ako se zajedno menja.

Muka je kod onih gde se koristi i varijator ali i lanac kao pogon zadnjeg tocka, tu su troskovi duplirani... Sto se tice integre i sw tu je cena odrzavanja na strani integre. (lanac i oba lancanika 110eura, saito npr.) Jeste, ima periodicnog ciscenja i podmazivanja ali isto (samo teze i sa vise alata) zahteva varijator.

Na SW600 se osecam kao na skuteru, integra "daje" vise motoraski dozivljaj, pogotovo ako je sam saltujes...

 

Oba su super izbor :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8929 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cena odrzavanja pogona..... SW vs Integra je na strani SW bez pogovora na duze statze gledano.

 

Variator ja do sada nisam jos ni na jednom SW-u zamenio, bio on 400 ili 600ccm.

Sve ostalo (rolnice, klizaci, opruge, tanjiri kvacila, remen s'propelerom) traje dosta dugo.

Kais Mitsuboshi kosta slicno lancu i traje sigurnih 25.000km, zajebi odrzavanje lanca i isti ce se sjebati vrlo brzo, 5-6K i moz ga bacis ako je O-ring, X-ring potrjajace duze jer je jaci.

Jedino lamele na kvacilu se potrose nakon odredjene km i lezaj u dekli 10-15K i vec je za zamenu.

Kvacilo kad se odradi i ubaci bela malossi opruga.... traje dosta dugo, min 50.000km.

 

Lanac zahteva konstantno odrzavanje tj negu na svakih 300-500km ako se misli da dobaci min 30.000km.

Ili ugraditi podmazivac koji ce dosta olaksati situaciju.

 

Generalno gledano oba modela su dobri, odlicni komadi maxi sveta, nema greske koji god uzeo, gadjati sta vise prija i mirna backa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da ne dubimo pricu, manje je varijabli kod lanca i lancanika, moze sam da ocisti i zamasti sprejom u roku od 10 min. 3 pokretna dela u odnosu na (lupam) 33!

Ne treba mu majstor, demontaza dekli, filteri, spec. alati... 

I uvek vidi svojim okom stanje, ne "nagadja ga"...

 

Kao sto ustanovismo, na kupcu je da prelomi. Bilo sta da kupi, pa bio to i trimer za nos :D , mora ga odrzavati...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja