Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Sto lud plati, sud ne krati. To sto je taj neko dao 10 soma za polovno, sa svim tim naprdenim delovima, ne znaci da je prosao pametno. Znaci da je imao para. A to opet ne znaci da je napravio pametan izbor ;) Po gotovu jer noviji modeli sve cesce izlalze, sa sve boljim opcijama i karakteristikama. 

 

A jos veci je kralj taj sto je sprco 5 soma na opremu, a nije se posteno ni izvozao. Ja apsolutni pocetnik, za jednu sezonu izvozah skoro 5.000km na Ekrem Jevric relaciju, i kratke avanture-rute...

 

Svako kupuje ono za sta ima para. I sta mu se, pre svega, svidja. 

 

Nego... @Predator016 prodade li ti tvog fake akrapa? Sto si ga skinuo? Daj opisi iskustvo, planiram uskoro kupovinu onog veceg...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@MaxiS Lepo si rekao, svako ima neku svoju priču, koja je samo njemu jasna.

Sa Akrapom se nisam bas proslavio. Uzeo sam ga jer mi se Nexus čuo kao fen, a ni njegov fabrički auspuh nije neki lepotan.
Vizuelno sam dobio dosta, mnogo lepši je Akrap od fabrike, ali sve ostalo nije bilo kako sam zamišljao. Previše je bučan, jedino se na leru čuje dobro.

Smetao mi je kod dužih voznji, i to sa db kilerom, bez njega nisam ni smeo da probam.
Previse mi se grejao i ostajao je vruć mnogk posle vožnje, jbm li ga dal je to normalno.

Pucao je kod oduzimanja gasa skoro uvek, a to me je užasno nerviralo.
Mada to je mozda zbog nestručne ugradnje. Majstor koji je ugradjivao nije ga lepo spojio sa granom, duvao je malo na spoju, pa je možda vukao vazduh. Izdržao sam mesec dana i vratio stari, a akrapa prodao budzašto, čisto da ga ne gledam u garaži više.

Sad kao stariji i iskusniji, nikad više replika..
Mada, kolega koji ga je kupio za Nexusa 500, kaže da je njemu super, ostali smo u kontaktu, slao mi neke slike i snimke. Ko će ga znati, možda je i do mene.

Iako mi se i Honda ne čuje jako, nemam nameru da menjam fabricki, za razliku od nexusa, ovaj izgleda odlično.

Sve u svemu, ja ne preporučujem...





Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto Vi pocetnici izgleda da bolje znate proceniti i oceniti sta je bolje kupiti a sta ne, koliko treba dati para, koliko ne treba dati...... da Vas priupitam nesto, nesto sto nije vezano za cifru.

Dal bi kupili bajk koji Vam se svidja za 1/3 manje para?

 

Znate li mozda, da ima ljudi koji mogu glat kupiti nov bajk koji kosta 20.000-25.000eur al nece iz principa. Sacekaju godinu, dve dana pa ga onda kupe za dosta manje para, motor prakticno nov.

 

Evo, da se drzimo Maxia.....sad ce izaci nova Forca, 11Keur nazire se cifra kostanja + nek se doda oprema da izadje na 13Keur.

Prodje neka godina i eto je na dobosu sa malom km i opremom finom.

Kupi je covek za 8.700eur (1/3), pohvali se ovde i onda mu Vi objasnite kako se on zapravo zeznuo, kako to ne mora da znaci da je pametna kupovina, suludo bacene pare, bolje da je kupio nesto od 2 - 4Keur...... 

 

Rodjaci, ne ide to bas tako.... svako nek se protegne koliko je dugacak za necim sto ce ga ciniti sretnim. ;)

 

 

  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Zar tu treba objašnjavati.... Vidio sam da su pojedini više od  godinu dana u pretrazi za skuterom.... Ja imam previše godina da mogu toliko čekati na zadovoljstvo koje košta....... Zar je bitno koliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Što volim kad mi profesionalci objašnjavaju smisao života..

Svako radi sta misli da je najbolje za njega, vazda bilo i biće. Ko sam ja da nekom objasnjavam da li se zajebo ili ne, iskreno i briga me. On me ne bi poslušao, a sigurno ne bi ni ja njega.

Ja i ostale kolege pocetnici smo izneli svoje misljenje, nikoga nismo savetovali sta da radi, nema potrebe da oko toga polemisemo.

Smemo valjda i mi pocetnici da imamo misljenje koje se razlikuje od misljenja iskusnih kolega, bez da nas "priupitate" nešto.

Mozda ste iskusniji u ovom sprtu, ali imamo i mi pomalo iskustva u životu, koje moze i te kako da se preslika na ovu situaciju. Nije cilj da ovde merimo ko ima veći, ja nisam u tom fazonu.

Elem, back on topic, da ja kupujem skuter sa 10 k u džepu, verovatno bi dodao jos malo i uzeo nov, pa nek ide život.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre sat vremena, Predator016 je napisao:


Elem, back on topic, da ja kupujem skuter sa 10 k u džepu, verovatno bi dodao jos malo i uzeo nov, pa nek ide život. emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
 

 

Upravo je ovo smisao mog posta. Ne ciji je duzi i koje pametniji. Da dodam na to, da bih kupio TMax :lol3:

 

Bez sale. Kupovina necega, u danasnje vreme, gde se nudi sve i svasta, a da pri tom ne mislim na kvalitet, vec se bukvalno moze kupiti od ptice mleko, je vrlo relativna stvar. I napomenuh tamo, da kupuje ko sta voli. 

 

Uvek polazim od sebe. Moj budzet, sa kupovinom i svim sredjivanjem je bio 2.500e. Toliko sam mogao da izdvojim, a da ne napravim lom u kuci :lol3:(msm da me ne istera zena, kojoj je i ovo bilo ne zamislivo mnogo novca, jer ona na skuter-motor gleda kao na nesto sto se gubi zivot, a ne nesto za uzivanje. Pali smo kao klinci jednom sa motora pre X godina i naplasila se)

Elem... Kupio sam nesto, ulagao nesto i ja sam zatvorio svoj krug. Vise novaca ne bih ni u ludilu dao za išta polivno!!! Druga solucija je bila, da dam 2.000 za ucesce i kupim nov xmax. Znaci novo. Kako mi je prvi maxi skut, izabrao sam ovu varijantu. Sto ne znaci da vec 2022 necu kupiti nesto novo! A sve vise razmisljam o trk 502x.

Mozda je i taj neki kupio tu hondu na kredit, uvideo da ga mnogo izlazi nov skuter i pomislio "daj da ga prodam, dok jos mogu ista da povadim para" jer 5.000km za 3 sezone je malo.

 

Hocu reci, izbor je majka. Neko kupi novi reno, a neko mecku staru 15 godina.

 

 

Edit: 

 

Da sada kupujem skut, ne bih razmisljao trenutak, vec pravac u bugarsku i kupio bih tamo. Meni je to na cca 100-150km. Sa sve carinom izadje dosta jeftinije, a nisu ni sve grobovi ni tamo... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 22 sati, Predator016 je napisao:

ne mogu da razumem da neko plati polovan skuter 10.000 evra.

 

Pre 18 sati, Predator016 je napisao:

svako ima neku svoju priču, koja je samo njemu jasna.

Ova tvoja dva posta su vezana za ne razumevanje kupovine polovnog skutera od 10Keur.

 

Pre 13 sati, Predator016 je napisao:

Što volim kad mi profesionalci objašnjavaju smisao života..emoji3.pngemoji3.pngemoji3.png

Smemo valjda i mi pocetnici da imamo misljenje koje se razlikuje od misljenja iskusnih kolega, bez da nas "priupitate" nešto.

Ovaj post, posebno pocetak nije mi jasan, dal se zajebavas (ne bi rekao) ili provociras i kakve veze ima smisao zivota sa temom o kojoj pricamo?

 

Na kulturan nacin pokusao sam ti objasniti kako izgleda kupivina polovnog maxia od 10Keur iz drugog ugla..... sto je za tebe bilo nerazumljivo i nejasno.

Dal ima smisla, svakako da ima, dubina novcanika diktira sta ce i kako biti.... daj Boze da svi gledaju polovnjake par godina stare.

 

Na moje objasnjenje ne ulazeci u cifru, jasno sam pitao dal bi kupili maxi koji vam se svidja za 1/3 manje para nego sto je bio pre neku godinu?

Napisao si post da nista rekao nisi, odgovora nema.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@MaxiS
Za Trk 502 si potpuno u pravu. I meni se mnogo sviđa. Moj drug je kupio ove sezone 502x verziju, prezadovoljan je..

Ja sam prosle sezone pokusao da zamenim skuter nekim drugim motorom, ali sam na kraju ipak ostao na skuteru. Izgleda da se nisam dovoljno potrudio.

Sledeći put uzeću u obzir i Trk, pa možda i uspem.


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Sto vi ljudi odete bezveze u poluflejmanje.Ovo je forum, ovdje se izrazuju misljenja i stavovi

. I odkud ova amerikanizacija pa ste butt hurt jer neko ima drukcije misljenje od tvog..

 

JA mislim kad se kupuje polovno prvo se gleda sta se kupuje.

Nije isto dal kupujes 200 ili 500cc motor skut..

Onda gledas kolko love imas i koja godista ces lovit,i da li ces mozda jos skupljat love za nesto jace mladje..

Kao sto je satelis napisao meni je recimo zelja forza 750.Ja radim za 600e mjesecno.Skut kosta novi 11k e?

Meni je to astronomija,naravno da cu probat skucat jedno 7-8k eura pa gledat 3-4g star..

Po meni 4g staro bilo koje vozilo je poprilicno novo..

A pogotovo motor/skut koji vecina ljudi vozi max 6mj..

Zato ljudi chill malo, svi smo ovdje iz istih razloga.. Volimo voznju na 2 kotaca,.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ima ona narodna koja kaze: "Svakom svoja zabava"...

 

Mi smo narod generalno netolerantan i cesto ne vidimo dalje od nosa tj ne uzimamo druge aspekte, sto kazu ono, "situaciju iz drugog ugla". Kada se naucimo da damo svoje misljenje iskljucivo na osnovu licnih iskustava ali da uvazimo i tudje (koje sadrzi mozda iskustva koja mi nemamo) bicemo bolji ljudi i bolje drustvo...

 

Nekom je glupo dati 10 K eura za Maxi, nekom je glupo dati vise od 4K, nekom je glupo dati uopste neke pare za Maxi kad moze da kupi "pravi" motor, nekom je glupo uopste kupovati motor kad moze za te pare da kupi kravu ili jutro zemlje obradive... I svi su oni u pravu. Ali isto tako ne znaci da nisu u pravu i oni koji su kupili Maxi od 10K, 4K, 1K ili "pravi" motor jer im je Maxi sranje...

 

Vracamo se na onu narodnu: "Svakom svoja zabava"...

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Zanimljiva diskusija se razvila, ja generalno mislim da su novi motori precenjeni. U protekle 3-4 godine svi su podigli cene u proseku 2000-3000e usled povecane potraznje. Pa samo u Srbiji je u toku prosle godine skocila prodaja za 70%, negde sam procitao taj podatak. Sada motor srednje klase kosta oko 10.000e to nikada nije bilo. Tako da sam misljenja da nije greska kupiti polovan motor star 2 godine sa malom kilometrazom za 2/3 cene sa dodatnom opremom. Neko kupuje polovan za 2000e, nego za 10.000e jednostavno svako se ispruzi koliko je dugacak.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Upravo tako, svako se pruzi koliko je dugacak i tu sva dalja diskusija staje. Ja sam napisao da je meni licno sve preko 2500-3000 za polovan maxi van pameti. Da imam preko 3 soma, kreditirao bih se za nov. I meni licno to tako jeste ali napominjem do sad i u ovom trenutku. 

Da u skorije vreme dobijem znacajnu finanskijsku inekciju (nasledstvo od dede milionera iz Amerike za koga nisam znao) te da pozavrsavam znacajne stvari u zivotu i da mi ostane love da se igram, naravno da bi mi se stav promenio i automatski bi se popeo na novcanoj lestvici po pitanju motora. 

Ali sad trenutno je ovako kako napisah.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Ja mislim da je najveci problem svjetska  inflacija, il ne znam kako da se tocno izrazim.Svake godine cijene idu gore za hrpu stvari

od automobila do tehnicke robe, e sad ne znam kako je vani al znam da kod nas na balkanu place stagniraju.iL recimo ako je svjetska inflacija 1% godisnje, kod nas place narastu 1% u 10 godina i onda dobijemo da nam je sve pre skupo al u biti nasa platezna moc je u qurcu.. 

 

Vi kad gledate da sad jedan tmax kosta kao prije osobni gradski automobil..

A da ne spominjem xadv i ostale..

A kod nas u 30g place narasle za 200e.. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ma najveći krivac je velika popularnost motora i skutera, koja je desetostruko narasla u prethodnih 10  godina.

Ranije je u Leskovcu bilo ukupno 10 motora i 4 maksi skutera, sa sada ih ima toliko samo u mojoj ulici.

 

Sada novi T max košta kao i novi Fokus, Astra K ili Megan, što je van pameti... Da ne pričamo i GS, Africi  ili sličnima....

Naravno da se svako pruža koliko je dugačak, ali brateee...

 

Slična situacija je u svim sferama, za cenu iPhone 12 možeš kupiti 10 Samsunga A70, recimo... I pored toga Iphone će uvek imati kupaca, što je skroz ok, tako i treba. Dok god ima takvih kupaca koji debelo plaćaju za prestiž ili neko svoje (obično tuđe) zadovoljstvo, svetska industrija će raditi, i svi ćemo biti srećni i zadovoljni. Ako takvih kupaca nestane, e onda smo u problemu...:)

 

To što ja ne bih dao 10k evra za polovni skuter, ne znači da ja ne razumem kupovinu polovnog skutera, već naprotiv, da odlično razumem, da sam sagledao pozitivne i negativne strane,  i da sam doneo zaključak da je to za mene suludo...

 

Što ne znači da takva kupovina za nekog drugog (koji nije ja :))  nije ostvarenje vlažnih snova...i taj ima moju punu podršku da radi ono što ga čini srećnim (ako mi je bude tražio :P).

 

A pošto mi je niko ne traži, jer takvog još nisam upoznao, ostaje mi da verujem  da je on (ili ona)  tamo negde i da vozi taj skuter s osmehom na licu..:)

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Secam se, tamo pre Hrista, mi (jos bili momci), na nekom sajmu automobila i motora u BG, balavimo pored nekog tmax, i krstimo se kako je kostao 9 ili 10 hiljada. Evo, nekoliko god kasnije, kosta 12-13 hiljada... A pre neko vreme na pumpi sretnem lika koji ga je sa auspuhom i dodatnom opremom platio 16. I da se razumemo, ja mu ne bih dao ni tih 2/3 od cene :jok:

 

 

 

Jer ih nemam :lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dok se neko ne javi sa konkretnom dilemom, mi tupimo onu stvar u ove zimske dane - sta drugo da radimo? :neznam:

 

Cim se neko neodlucan javi - konzilijum je spreman da zaseda i otvori mu oci :popovanje:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
Pre 4 sati, alexanto je napisao:

Dok se neko ne javi sa konkretnom dilemom, 

Evo dileme,..

Koliko za - beverli 250ie (2006) srednje očuvan, sa satom koji ne radi ( ne znamo uzrok), losom zadnjom gumom koja mora da se promeni i koji nije registrovan , bi trebalo da se najvise da evropskih novcanica..

 

Znam da nismo na pijaci ali ako neko hoce da pomogne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tu najpre ide ona cuvena, kad neko pita "Sta da gledam kod tog motora?" a odgovore mu: "Gledaj da ga zaobidjes" :jok:

 

Ne moze ti na ovo pitanje niko dati realan odgovor dok se ne vide stanje tog primerka. MoZe da bude previse i 500-600 evara a mozda vredi i duplo od toga... :neznam:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Imam pitanje vezano za prodavca-uvoznika.

Da li neko ima iskustva ili nešto zna o uvozniku iz Vršca (mislim da je jedini)? Obično ima nekoliko relativno novijih skutera koji deluju solidno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja