Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

U, meni je ravan pod glavna stvar. Svašta može tu da stane - kese iz bakaluka, idem s njim i na pecanje pa tu stavim veliki ranac... Jednom sam tako doterao i paket pločica za kupatilo od 25 Kg. To ne može da stane u kofer :)

Potrošnja je takva u manjem gradu. Razdaljina kuća - posao mi je 1,5 Km, plus stajem do pekare ili prodavnice uz put. Jadničak ne stigne ni da se zagreje i spusti saugh gas, pa je i potrošnja velika.

 

Što se tiče rezervnih delova, za mali servis ih uglavnom ima. Ulje klasika, filter za ulje i vazduh ima zamenski Hippo koji nije skup. Rolnice mogu da se nađu lako takođe. Original kaiš je prilično papren(oko 100€), kao i delovi za CVT sklop ako zatreba zamena. Toga uglavnom i dobavljači nemaju na stanju, pa mora da se čeka. Ima aftermarket proizvoda tipa Malossi u Motoringu recimo.  Ja sam poslednjih par puta naručivao neke original delove online, sa sajta:

Roba stiže iz Francuske, za otrilike mesec dana. Za cenu ispod 50€ ne naplate carinu. Ako je preko te sume, ide carina 10% + 20% PDV, što u konačnici dođe otprilike slično kao da nabavljaš robu ovde. Sve u svemu, najbolje je servis planirati unapred. Prvo skupiš sve komponente, pa sa njima kod majstora, ili radiš sam ako umeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Zato je na nasem trzistu pomalo omrazeni Piaggio u velikoj prednosti, uvek sve ima na stanju i skoro bilo gde da se kupi. Rolnice, kais, cvt, kvacilo...sve ima. Cak i plastikarija ima, gde da nadje covek plastikarije za Kymco osim negde preko da se juri po ebay.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sasvim stoji, lakše se živi sa Piaggiom kod nas. S tim što je, recimo, Beverly 300 po svim karakteristikama (bar meni) lošiji izbor od ovog Kymca,  a BV 350 je mnogo skuplji, a nije toliko bolji. Pa sad ti budi pametan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
pre 46 minuta, Zigi011 je napisao:

Zato je na nasem trzistu pomalo omrazeni Piaggio

Aj' malo elaboriraj ovaj stav :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Mnogi ga kupuju jer je povoljan za odrzavanje i sto je mazga, a ne sto je lep i kvalitetno sastavljen i sto se dobro i udobno sedi. A plastikarija i sastavi kao u Fijatu. Instrument tabla kao iz '91. Tourer sa onim jednim farom gore kao konjska zaprega izgleda, dizajn 0. Licno me najmanje privlaci od svih ali je zahvalniji za dzep u odnosi na ostale. Bas ovaj pomenuti Kymco je mnogo atraktivniji i moderniji za iste pare ali nije tako zahvalan. Beverly mi je nesto kao Golf2 u svetu skutera :lol3: Mozda je to moje vidjenje stvari samo, ne znam. Pricam od prethodnom modelu, novi izgleda moderno naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Jedino vozilo koje sam imao za ovih 45 godina vožnje, osim Spačeka, a da nema parcijalnu kilometražu, je Beverly 250??? 

Neću da kudim Beva, a ni Piaggio, imao sam ih više komada, ali je činjenica da im je trenutno jedina prednost raspoloživost delova. Moramo uzeti u obzir i cene, Bev 350 je sasvim OK, ali u drugoj cenovnoj kategoriji. U kategoriji 300, za ista godišta, Piaggio je najslabiji i najskuplji. Po meni, onda je bolji izbor Bev 250ie, bar ostane par stotina Eur i skoro duplo jevtinija registracija.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Mnogi ga kupuju jer je povoljan za odrzavanje i sto je mazga, a ne sto je lep i kvalitetno sastavljen i sto se dobro i udobno sedi. A plastikarija i sastavi kao u Fijatu. Instrument tabla kao iz '91. Tourer sa onim jednim farom gore kao konjska zaprega izgleda, dizajn 0. Licno me najmanje privlaci od svih ali je zahvalniji za dzep u odnosi na ostale. Bas ovaj pomenuti Kymco je mnogo atraktivniji i moderniji za iste pare ali nije tako zahvalan. Beverly mi je nesto kao Golf2 u svetu skutera 3: Mozda je to moje vidjenje stvari samo, ne znam. Pricam od prethodnom modelu, novi izgleda moderno naravno.
Beverli je iskljucivo gradski skuter i u tom rangu je po meni ne prejebiv. Lepota je u oku posmatraca i individualna stvar, ali da mi treba motor za grad bez dileme bi to bio Bev 250ie cruzer, po meni lepsi nema.....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Nemoj da se ljutiš, ali to je po meni pitanje razmaženosti. U svojoj pedeset i nekoj sam Bevom 250 bez problema išao do Herceg Novog, išli smo drugar (par godina stariji) i ja na 2 ista Beva. Odande sam, zajedno sa ženom obišao njime celu Dalmaciju, Makarsku, Hvar, Brač, Split... 

Po meni, ako hoću da putujem u fotelji, idem kolima, mogu u šortsu, a imam i klimu;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Pa ok ali ako se tako razmislja onda moze i Ficom 500 cetvoroclana porodica na more. Uostalom i islo se nekada. Moze i R motorom do Atine. Sve to moze ali je pitanje uzivanja i komfora u celom tom putesestviju, pitanje razmazenosti sto kazes. Siguran sam da bas nisi uzivao u performansama i udobnosti na tom putovanju ali mozda ti nisi razmazen pa ti je bilo ok. Svi imamo razlicite kriterijume i zelje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Kao što rekoh, nema potrebe za ljutnjom, to je samo moje mišljenje.

Kriterijume i želje prilagodjavam mogućnostima vozila kojim putujem. Čisto da pojasnim generacijsku razliku, navešću ti još par primera: starim Spačekom od 16KS sam putovao na more udvoje, u novijem Spačeku od 28KS smo nosili i gumeni čamac i motor, peglicom smo nas četvoro išli u Rumuniju, Jugom 45 na plin nas četvoro i prikolica sa gliserom do Dalmacije... I, veruj mi, bilo nam je lepo, mladost je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Da ne zaboravim, APN4 vozom do Bara, a onda CG obala uzduž i popreko, Elektronik 90 do Trsta i po Istri.

Ali otišli smo od teme, ima li neko više informacija o Hondi SH 300i?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Cilindar više, 5 konja više, bolja izrada, udobnost, tovarni prostor, veća dostupnost delova, manja cena delova.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

 

Sve skoro sem tovarnog prostora. Tu je Majesty nenadebiv... 50 i neki litar ispod sedišta kod SWa i nešto od prostora u pregradama, Majesty 60 litara ispod sedišta i 10l ispod volana. E sad. Da, jeste jedan cilindar i par konja manje ali vozio i jedan i drugi, Silver je ok ali ne zaostaje ni malo Yamaha. Lakša za nekih 35 kg tako da lagano može se nositi sa Silverom. Delovi. Hm nije neka razlika u ceni ali se za Hondu lakše nađu. Ali ono što mnooogo ide u korist swa je prostor za suvozača i njegove noge... Ima mesta koliko želiš...

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Da li neko poznaje nekog majstora u Novom Sadu, Pozarevcu ili Subotici koji su voljni da izadju na teren da pogledaju motor? Imaju neka 3 Silvera 400 koja su mi usla u uzi izbor ali se prosto ne usudjujem da kupim na slepo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Kupio sam ovaj crni SW T400 sto je Gavra prodavao. Bice malo posla za Darka ali u globalu deluje jako dobro. Pisem utiske dok doputujem po ovom pljusku, stizemo iz SU na tockovima :neznam:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Odlicno izgleda. I ja mene je ostavio dpbar utisak. Ne bi trebalo da si pogrešio. Da ga nisi kupio, ja bih verovatno zvao da se raspitam.Koja su ti bila druga dva kandidata ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Hvala! Prvi maksi u zivotu....ne mogu da se sastavim.... od polozaja sedenja preko osecaja, gasa....:lol3:Kao da sam na biciklu posle Stroma 1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

@Predator

 

U igri su bili ovaj SW T400 2009. jedan povoljniji Beverly 400 2007. u Zajecaru koji deluje besprekorno i jedan SW400 2006. u Pozarevcu, beli je, izgreban ali dobra mehanika, sve uradjeno.

 

Na kraju sam odlucio da prvo pogledam najmladji i najskuplji.

 

Pisem dalje u temi Silver Wing 400.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Da, da, taj drugi beli iz Požarevca je od kolege sa foruma. Ima jedan dobar iz Leskovca, nikako da odem da ga pogledam. U zdravlje neka te služi, pa se nadam da cu ti se i ja pridružiti brzo. Definitvno sam prelomio da uzmem SW.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ovaj beli u Pozarevcu sam ja bio da vidim pre neki dan, krenuo sam da po svaku cenu nesto kupim, prvo sam njega pogledao, ima malo oko plastika da se radi, sitnice, uzivo je mnogo lepsi nego na slici, motor radi odlicno, ne trese, lepo ubrzava. Pali lepo. Ja sam imao utisak kao da je neka guma meka, ali generalno je dobar mislim da vredi. Posle njega odem u Tehnodrom da vidim Gs500f i na kraju kupim Sv650s :)
A tacno znam sta hocu, gledao sam sve od endura do skutera..


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Da li neko ima iskustva sa prodavcem iz Novog Sada, očigledno je uvoznik jer trenutno ima 36 skutera u ponudi? Na PA nema nikakvo ime placa, samo broj telefona 064/1568231.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 9 sati, sale-kum je napisao:

Da li neko ima iskustva sa prodavcem iz Novog Sada, očigledno je uvoznik jer trenutno ima 36 skutera u ponudi? Na PA nema nikakvo ime placa, samo broj telefona 064/1568231.

Nisam saradjivao snjim, ali imam nameru (stoji mi u favoritima ceka skupljanje para :D ). Ako ti nesto znaci cuo sam se snjim 2x telefonom, deluje mi ok, ima strpljenja, ima pricu.... koliko moze da se proceni. Malo sam se raspitao nista negativno a ni pozitivno nisam dobio o njemu, sem da se bavi prodajom skutera 2 godine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Pre 19 sati, sale-kum je napisao:

Da li neko ima iskustva sa prodavcem iz Novog Sada, očigledno je uvoznik jer trenutno ima 36 skutera u ponudi? Na PA nema nikakvo ime placa, samo broj telefona 064/1568231.

Ja sam od njega kupio Nexusa prošle godine, imam pozitivno iskustvo s njim. Pisao sam već u drugoj temi o tome, a možda i u ovoj, ne sećam se.

Korektan lik, spreman na saradnju, uvozi iz Italije, ali vidim da nema neke krševe...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja