Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Uzas stvarno nisam znao, jer sad citam ovaj deo foruma i vidim komentare za kilometrazu i ne mogu da verujem. 
imao sam situaciju pre par godina da sam kupio auto sa predjenih 100.000km-a vise i bas bas mrzim kad vidim tako nesto ili cujem od nekoga nadam se da ce se i to jednog dana nekako resiti ne mozes nigde biti miran danas na svakom cosku svi gledaju kako da te prevare i uzmu ti pare i svi svesno to rade bas uzas i posle kad im se nesto lose ili ruzno desi cude se onaj gore sve vidi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Kymco Xciting 300R

Pozdrav svima, nov sam u svetu skutera pa imam par nedoumica oko kupovine prvog skutera.

Upravo sam u fazi polaganja A kategorije, izbor je pao na dva modela Downtown 300i ili Xciting 300r,visok 182cm tezina 82kg..

Skuter planiram da vozim od sledece sezone, da li sacekati hladnije dane za kupovinu ili se baciti odmah sad, da li padaju cene skutera tokom zime?

Moto plac u N.Sad ima par zanimljivih primerka 

6dc0eb3697a5-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco Downtown 300 i, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo...

 

Ima li ko iskustva sa ovim placem?

Ukoliko neko sa foruma ima preporuku za proverenog DT ili Xciting neka se javi na pp.

Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja sam mog nexusa kupio od njega. Dovoljno je samo sto me trpeo dok smo pregovarali.. Ja sam zahtevan kupac, volim da kupim oodličan primerak, dovodio sam majstore, gledali ga moji drugari, sto puta se culi telefonom.. jbg, ja iz Leskovca, a on u NS. Moralo je tako. Na kraju je ispalo sve kako je rekao, tako da imas moju preporuku za prodavca.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Da se razumemo, o ovom konkretnom primerku ne znam ništa, niti nesto garantujem za prodavca, pričam samo o mom iskustvu s njim koje je pozitivno.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Trenutno bez makine

Veliki pozdrav svima. Nov sam na furumu ali sam se potrudio da sve procitam o ovoj temi. Kao i kolega Peconi90 i ja sam u potrazi za svojim ljubimcem. Pik je na Japancima od 250 do 400 kubika, ali u obzir dolaze i Italijani samo da motor korektno odrzavan i udoban. Budzet do 2000e osim ako je prilika takva da vredi dodati jos koji evro a ne brigati kasnije. Ako imate predlog za neki konkretan primerak skutera ili nekog postenog uvoznika vrlo rado bi razmotrio svaki savet.

Za sada sve sto sam gledao su motori uvezeni na pocetku sezone za "svoju dusu" servisirani do najmanjih detalja, svi presli oko 25 do 32 hiljada i prodaju se posle par meseci, sto je meni totalno nelogicna prica ili mozda ja nisam u pravu. Jos jedan od problema je pronaci majstora da proveri samu masinu jer nisam dovoljno iskusan da procenim stanje motora.

Veliki pozdrav u nadi da cu uskoro imati dilemu koju rutu prvo da provozam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav i dobrodošao na ove stranice.

Nisi trebao otvarati novu temu jer postojeće već ima tj tvoj odgovor leži u temi Dilema pri kupovini maxia...više puta napisano.

Inače odlična odluka :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 446 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Pozdrav, gledam malo Kymco maxi skutere i vidim primetnu razliku u ceni izmedju modela Xciting i Downtown. Vidim da je Xciting vise sportski a Downtown turer. Pa je mozda u mehanici i komponentama.
Ako je neko vizio ili servisirao oba znacilo bi mi poredjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mala je razlika, pali-radi-ide.... pouzdane makine. 

Problem je kad dodje vreme za veliki servis ili ako je nesto u CVT-u za zamenu. Delova kod nas gotovo da nema, kako novi tako i polovni + nisu jeftini.

Ondak si osudjen na narucivanje ili ebay ili preko tetke iz bel svet da donese.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Dobar dan svima. Isto sam i ja u dilemi i već se dugo lomim koji skuter da uzmem. Pre svega da predstavim moje gabarite 190cm i 120kila .
Moj budžet je malo veći i u nedoumici sam od novog medley-a 150 (ali ih ne vidim na našim ulicama), Beverly-a 300 polovnog, Vespe 300, Kymco xtown 300i novog i možda Yamahe xmax 300 polovne.
Kymco bi kupio u Novom Sadu od uvoznika pa sad ne znam kakva ljudi imaju iskustva sa njima?
Skuter mi pre svega treba za grad (živim u Beogradu) 90% I možda ovo ostalo za neku blizu vikend turu sa ženom (bez kofera sa šminkom). Makar sad to vidim.
Molim Vas za savete jer me već boli glava koliko gledam, čitam I pratim oglase.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5685 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako mozes da se pruzis sa novcima za XMaxa 300 - nema dalje. Prelep, pouzdan, mali potrosac i najvaznije - mozes da se smestis na njega. Sa druge strane, nemam ideju kako mislis da se smestis na Vespu sa tvojim gabaritima? :stabre: O voznji sa zenom da ne pricam...

 

X Max trosi kao upaljac, ide k'o nevreme, ima mesta pod sedistem za Boga Oca stvari, veliki tockovi (14-15) a gume dzabaka. Rega jedva 10K, mozes sa njim dobro potegnuti van grasda i sa saputnicom (28 ks). Takodje bitno - kad dodje vreme da zamenis, proda se cas posla...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Kolega @alexanto je sve lepo napisao i sve je tacno. 
Ako imas para kupuj xmax 300 bez ikakvog razmisljanja, ne znam sto uopste gledas ostale jer ovde imas najveci tovarni prostor, jak je bas bas dvoje ne oseca, najlepsi u klasi, sutra se brzo proda, pouzdana masina ne kvari se po gradu trosi 3 litre sto je bas bas vrhunski s obzirom na to koliko je jak i udoban je sto je najvaznije ako planiras van grada sa njim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Nisam vozio Xmax i mozda lupetam, ali po ovome gore ispada da je Xmax ravan motoru od 600 kubika i 80ak konja onako lagano jedan na jedan. Kaze dvoje ne oseca...voleo bih to da vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Kymco Xciting 300R

@Satelis Uh sad me naplasi oko CVT-a kod Xcitinga, kako prepoznati los CVT kod skutera?Osudjen sam sam da idem u kupovinu skutera a nisam bas strucan oko istog.

Zna li ko kojim slucajem  nesto vise o ovom Kymcu http://www.polovniautomobili.com/motori/16930166/kymco-xciting-300-r

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Svi smo mi druze u istim g.... :) Retko ko se razume dovoljno dobro da bi video sve sto treba, da ne bi posle bilo trosak u najavi 300+ evra. Uglavnom malo pogledas sta ti logika nalaze, da nema curenja i to, malo probas da ne trese, skripi i slicno pri polasku, a najpre u crkvi zapalis najskuplju svecu :P Mene ceka ista avantura tako da.... :stabre:

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Odes vidis, pogledas ono sto mozes da vidis, ovako na slikama deluje ok.
Vidis kakko radi u mestu, ujednacen rad treba da ima..
Proveris kako pali, kako prima gas.
Onda probas, obratis paznju na zvuk dok ubrzavas, na ponaaanje skutera.
Gledas da li vuce u stranu dok vozis(ne dizes ruke nikako) vec osetis da li vuce na stranu.

Svakako ako ti se svidi, idi na dogovor oko cene koji ce ti pokriti sredjivanje ako treba i sto bi uradio.

Srecno biloo



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5685 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 11 sati, Zigi011 je napisao:

Nisam vozio Xmax i mozda lupetam, ali po ovome gore ispada da je Xmax ravan motoru od 600 kubika i 80ak konja onako lagano jedan na jedan. Kaze dvoje ne oseca...voleo bih to da vidim.

Trazi se paralela izmedju par modela od 300 ccm. U toj klasi motor od 28 ks ima prednost u voznji dvoje u odnosu na 22 -23 ks. Naravno da nije ravan motoru od 600 ccm ali imas ovde masu sveta koji ce te ubedjivati da nema voznje u dvoje bez litre :neznam:. Opet, ja sa svojom dragom pre 12 godina "ubih" 1500 km sa SYM GTS 250 za vikend i bilo nam super. 

 

Pitanje je ko sta trazi od voznje i masine koju vozi.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1875 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 4 minuta, alexanto je napisao:

Pitanje je ko sta trazi od voznje i masine koju vozi.

Nista bolje nisi mogao da mu kazes ! Prvo to treba u glavi resiti. Tada je vec pola posla zavrseno, suzio si krug pri izboru. A na svakom ce nesto trebati da se ulozi, negde manje, negde vise...

Bar gledaj sta se lakse prodaje, kad ti dosadi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Hvala na sugestijama i odgovorima.

Jeste da sam i ja pročitao i video na youtube-u da je stvarno dobar skuter Yamaha Xmax ali ono što me odvlači jeste što je cena novog baš visoka (6290 evra) pa samim tim diktira i cenu polovnih tog modela. Jer sve što se nudi trenutno je da su modeli iz 2017 krecu od 4700 pa naviše, a ipak je to skuter star tri godine i koji više nije u garanciji.

Ovo pre svega govorim jer ono što razmišljam i što mi je u užem krugu:

Kymco Xtown 300i nov 4390 evra nov i sa dve godine garancije;

Piaggio Beverly 300 nov 5000 evra i sa dve godine garancije.

Onako kako sam odredio da bi mi bio budžet bio tu oko 4000 evra ali bi se možda i nategao i više do 5000 ali tu već mi se kosi sa razumom da dam za polovan o kome slabo znam išta a imam u ponudi nove modele drugih proizvođača. Ne znam da li taj kvalitet i mogućnost brze postprodaje Yamahe opravdava tu cenu polovnog motora. Čak mi ovde cena otvara opciju Xmax 400 u toj ceni od 4500 i više ali godište 2013+ što je opet 7 ili manje godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Koja drama... Poredis Kymco i Piaggio sa X maxom, smesno, pa samo kad ih pogledas vizuelno vidis da su dupe i oko.  Proveris motor, pregledas, odete u servis, nije to svemirska stanica. Svako ko prodaje dobru stvar ne bezi od pregleda u servisu, u startu znas sa kim imas posla. Malo jeste komplikovano ali ako zelis najvise za svoj novac stvar je jasna, po mom misljenju barem. Uostalom lepo ti je Satelis rekao da ces biti u problemu, ajde sad dok je pod garancijom moras ici u ovlasceni, a i verovatno neces imati troskova jer je sve novo, ali sta ces posle? Neki pad motora ako se desi, treba naci plastike za Kymco, ajd za Piaggio ces pre naci, mada je i to nov model. Ako kupujes nov pretpostavlja se da ces ga zadrzati bar 3-5 godina. Treba prodati Kymco posle i izvuci neki novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Yamaha je Yamaha, ja kao bivsi vozac Yamahe a sadasnji Kymca . Kymco mozda malo vise pruza za manje novca , ali sto se tice kvaliteta samih plastika, odrzavanja i sistema (kao TCE , ABS i sl... ) yamaha je za dvije klase ispred.

 

Vozio sam XMax 300 tri sezone, presao sa njim 15k , samo sipao gorivo , zamijenio zadnju gumu, zadnje pakne i naravno redovan servis ulja i filtera. Prodao sam ga posle 15k u stanju kao da je iz fabrike izasao. Potrosnja grad 3-3.5l , otvoreno 2.5-2.8l . Ja i zena putovali sa njim van grada , nije neka raketa ali uzbrdo nizbrdo lagano 100-120km/h bez nekog ubijanja od gasa. Osjeti se naravno kad se vozi dvoje al ide mnogo dobro kad si sam na njemu.

 

Imao sam prilike da se probam sa Bev500, baja stao pored mene na semafor ocekivao da ce me pojesti , al od 0-100kmh sam ga ubio dvije duzine motora i samo je skrenuo u ulicu pored ( napravio je gresku jer 500totka tek nastupa posle 100kmh dje XMax-u padaju jako performanse)

 

 

sto se tice cijene , nov placen 6700e , prodat 5000e star 3godine i sa 15kkm u stanju bez ulaganja...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja