Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Moze on i vise al' ne da kompjuter....:'(

Koje gluposti pisu ljudi, neverovatno.

2006 godiste da je presao samo 33.000 km to je nemoguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema tu nista cudno, godinama su svi do jednog izmedju 25 - 35.000km, skroz je nebitno godiste kao i kubikaza.

Izuzetno stanje, vredi videti, uradjeni svi servisi, utegnut maximalno NOV*NOV*NOV.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Drustvo, da morate da birate između Burgmana, Silver Winga ili Majesty 400, trenutno na PA što se tiče ponude, šta biste odabrali?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint maxx 50
46 minutes ago, k1z4 said:

Drustvo, da morate da birate između Burgmana, Silver Winga ili Majesty 400, trenutno na PA što se tiče ponude, šta biste odabrali?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

 

Mayesti, ali to je moje subjektivno mišljenje. Meni je najlepši

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
Drustvo, da morate da birate između Burgmana, Silver Winga ili Majesty 400, trenutno na PA što se tiče ponude, šta biste odabrali?
 
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
 
 
 
Supruga i ja se upravo vratili sa jedne kratke ture po Fruškoj Gori Silver Wingom tako da naš glas ide za Hondu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Vec nekoliko puta je napisano da Silver Wing najvise daje za ulozen novac. Ja se ne bih dvoumio, ipak dva cilindra su bolja nego jedan. Ali samo od 2007. pa nagore. Stariji modeli nemaju lambda sondu koja utice na smanjenje potrosnje.

 

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

I ja sam se dvoumio izmedju Burgmana i Silver Winga, iskreno burgman mi je bio lepsi ali odluka je ipak pala na Silver Winga. Silver Wing je pravi skuter nema greske. Ko god ga kupi nece pogresiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Vladičin Han
  • Motocikl: Honda Integra 750s

Postovanje.

Posle vise godina apstinencije od voznje motora, resih da se vratim u moto svet. Trazim neki maxi skuter za voznju po gradu ali i za izlete do nekih 200km od mog Vladicinog Hana. Moj je izbor pao na Apriliu scarabeo 500-godiste do 2004 kao prvi pik a onda i na masine slicne njoj-volim taj neki retro izgled kao i uzivanje u voznji a ne samo jurnjavu. Izbor u Srbiji i nije bas neki tako da sam malo zavirio i kod komsija u Italiji. Na sta posebno da obratim paznju pri kupovini i kakav je generalni utisak o ovom motoru...citao sam i temu ovde na forumu ali nekih posebnih smernica nema. Obzirom da u Vladicinom Hanu postoji maniferstacija koja se zove Reload, nadam se da cu do tada pazariti motorce i da cu moci da ugostim kolege koje budu dosle na nas moto skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@mimahitna pozdrav. Ja vozim Scarabeo 400i koji je isti kao tvoj (vidim u potpisu da si stavio oznaku motora, pretpostavljam da si vec kupio). Jedino se razlikuje 500 GT verzija sa dve svećice, ali to će neko pametniji od mene da ti kaze... 

Ja sam lično prezadovoljan sa njim. Može lepo i lagano da se vozi, a kad zatreba, zavrni gas, ide, za skuter ima snage. Normalno, ima i jačih. Pretresi ga kod mehanicara, bolje u startu izmenjaj sve što treba, i posle samo benzin, i teraj. Ako nešto treba, od "lakših " saveta, tu sam za pomoć. Za tehničke savete u vezi mašine, ima ovde dosta mehanicara. 

Pozz 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pozdrav

 

Razmatram da pazarim Beverlija da imam za komjuting.

 

Jedan 250ie 2008. i jedan 300ie 2010. su mi zapali za oko. Ima li neke bitne razlike u njima?

 

Takođe, vidim da su 500cc dosta povoljni pa da pitam u čemu je fora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

250 il 300 mala razlika, 300 nešto bolje povlači i skuplja je rega jer pada u drugu kategoriju.

Uzmi koji je bolje održavan, idealni su za grad.

 

400 il 500 nisu za grad, gradska vožnja ih satire, više troše, dosta tezi, malo veća rega.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Pozdrav drugari. Da napisem i ja koje slovo…

 

Ja sam odlucio sa V-Stroma 1000 da predjem na (maxi) skuter. Prvo sta sam posedovao licno svoje je bio MP3 400 LT dok nisam polozio za A. Posle sam imao Suzuki GSX650 F, sad vozim pomenutog Stroma. Stvar je u tome sto mi je neki odnos voznje 70/30 u korist gradske voznje, lokal. Ovih 30% su vikendica 65 km od BG, Tresnja kod Avale, neka voznjica van grada do 300-400 km… Nisam u fazonu putovanja sa 6 kofera i slicno jer ne volim da kisnem i da mi bude nekomforno. Takodje me extra smara da saltam po gradu, aute vozim samo automatike upravo zbog toga.

 

Pitace neko mozda Pa zasto onda Strom pa jos 1000 ccm? Zeleo sam veliki komforan motor koji na kojem se sedi uspravnih ledja, a namestilo se da bude 1000. I sve je to ok, motorom sam prezadovoljan jer je u izuzetnom stanju ali je veliki problem gradska voznja. Prosto nije za to, ne prija mu, a ni meni, pogotovo kad krenu ovi pakleni dani. Potrosnja isto visoka. Pritom me je posebno razljutila cena registracije od bezmalo 30 000 dinara i to ne zelim vise da placam derikozama za par meseci voznje. Iduce godine jos skuplje i jos skuplji tehnicki zbog uvodjenja novih procedura. MRS!

 

Elem, pozvao sam Satelisa (ovim putem mu se zahvaljujem za dobar savet) da bih cuo sta on misli o mojim zeljama jer ce on biti “nadlezan” i uz njegov savet neka odluka mi se svela na Beverly 400 i Silver Wing T400. Da, totalno su razlicite koncepcije i prednost bih dao SWT-u ali cu vrlo rado uzeti Beva, biram dobro stanje pa koji bude. Sad koliko ja mogu da procenim to stanje je vrlo diskutabilno…

 

Problem je sto ovih mojih zelja ima jako malo u oglasima- Bev 400 bukvalno jedan, SWT komada 2. Generalno je za 400 ccm slaba ponuda. Opet 300 ccm mi je malo jer sad vozim 1000, a i malo sam krupniji (tezi). Striktno za grad ok, al van grada bi me smorio skroz.

Burgmana ima brdo kao i Majesty-ja ali sam posavetovan da ih izbegnem zbog kvarova i manjka/cekanja delova. Za Bev bar ima delova uvek, koliko sam shvatio i za SWT nije losa situacija?

 

Strom je trenutno u prodaji i ocekujem da ce se relativno brzo prodati. Ne bih sav novac dao za maxi, ali spreman sam da izdvojim od 2000 do 3000e (godiste od 2007. i mladji).

 

Ono sto mi je konkretno zapalo za oko je sledece (po prioritetu):

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/16490173/honda-swt-400

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/16543110/piaggio-beverly-400

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/16286760/honda-silver-wing-400

 

Dopada mi se i X Evo 400 ali ima samo jedan sa 65 000 km sto bi moglo da bude previse...mada ne mora da znaci.


 

Bev mi se ovde izdvaja jer zaista izgleda odlicno na slikama, deluje da je vlasnik bas bas pedantan. Najjeftiniji je ali i najstariji, dobro servisiran, ima istoriju. Deluje kao best buy. Sumnjam da je krs pa cak i da mu nesto fali da se lako srediti. Naravno sve pod uslovom da je ovo nisu slike od pre 3 godine fazon.

 

Ovaj sivi SW je najmladji i boja mi je top. Iz uvoza je i bez istorije verovatno, a ovaj Gavra je sumnjiv lik kako vidim pa sta mi Bog da sa njim.

 

Ovaj beli SWT…ne znam, nemam misljenje. Slike su bas krs. Koliko mogu da kostaju diskovi i plocice za njega?

 

Teme vezane za Beverly i SW sam uglavnom procitao sve (citam i dalje), generalna situacija mi je jasna.

 

Sta vi mislite o mojoj dilemi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 24 minuta, Zigi011 je napisao:

Sta vi mislite o mojoj dilemi?

Да ће те болети глава :)

 

Беверли је доста мањи и ако нема дужих вожњи, можда и бољи избор. 

Лакше се са њим провлачи и, како је лакши, биће ти стартнији. 

 

Али, ако већ имаш које кило вишка, сигурно је удобнији Силвер винг (нисам возио, али седео јесам), а како сам кажеш да си конформиста, дилеме зправо и нема. 

Посебно ако би и сапутницу возио. 

 

П. С. Ај у 100 марке да ћеш на првом семафору, након преузимња скутера од Дарета, да се уплашиш да ће да се угаси, нећеш моћи да стиснеш квачило? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Visok sam 190 cm, 103 kg i nemam problem sa 300 kubika. Lepo ide, odlično ubrzava. Glupo je porediti vožnju stroma 1000 sa skuterom, potpuno je drugačiji osećaj. Sa bandita 1200 sam prešao na skuter zato što mi je 90% gradska vožnja. X7 300 ie EVO 2010 godište je u pitanju i ima ga na oglasu ovde i na PA. Može kolega sa stromom da dodje i proba, bez obaveze, pa će znati kako ide 300 kubika. Ista mašina je u beverliju 300, vespi GTS...05df124065b7118e4e503d1e70bd0e49.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
On 5/24/2020 at 2:03 PM, Pevoje said:

Pozdrav društvo,
Posle par godina pauze od motora (čitaj-dete i ostalo) razmišljam o ponovnoj kupovini.

Zadnji motor mi je bio naked Suzuki katana, klasa na koju se vise ne bih vraćao jer nikako nije za grad i moje potrebe (bio, video, probao, hvala lepo) :)

Sada, razmišljam o kupovini nove Yamahe xmax.

Kako sad neću toliko km prelaziti i 99% vožnje će mi biti u gradu, razmišljam da li da uzimam verziju od 300cc ili da 400cc.

Na izgled, obe verzije su iste, ali je 400cc ipak malo masivniji, i prati ga skuplja registracija, veća potrošnja i naravno veća cena pri kupovini od nekih 1000e.

Kakva su vam mišljenja i naravno zanimaju me cene održavanja za ove mašine jer se dosada nisam susretao sa istim, a loša iskustva sa majstorima za stari Suzuki sam imao...?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

 

Care imo sam iste dileme..300ka definitivno.

400 jos ima staru masinu nije nista veci prostraniji za sjedit a vise trosi i nekako je masivnija..

Ja sam kupio polovnu 300 i odusevljen sam..

Samo cu ti reci da sam siso s versys 650 na xmaxa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5599 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Zigi011

 

Od ova tri linkovana, Beverly mi na oko deluje u najkorektnijem stanju. Beli silver je groblje - takve su i slike. Ovaj kod Gavre deluje bolji, znajuci njegovu politiku (kao i svih uvoznika) dupliraj kilometrazu. Sve u svemu, slike su jedno - uzivo je druga prica.

 

Takodje zelim da se osvrnem na pricu 300 vs 400. Nemoj apriori izbacivati 300-tke iz price. Vidna je razlika od 250-ki a tek su malo uštrojeniji od 400-tki. Mnogo se to ubavo ponasa u voznji i na drumu...

 

Naravno Silver sa 2 cilindra ne potpada pod taj kliše. On je kategorija za sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Zigi011

Da ponovim pošto me nisi dobro shvatiJo.

 

Za grad isključivo ne ispod 250 al ni ne preko 300/350ccm.

400 il 500ccm je besmisleno jer ih gradska vožnja (Bg) satire.

Kad kažem satire prvenstveno mislim na CVT jer ko ne zna da vozi na kreni-stani za čas spali kvačilo kao i zvono kvačila.

 

Nije isto njakati 150-160kg koliko su teški u manjoj kubikaži i 230-240kg u većoj. Sa 250-350ccm mož se zezati kako hoćeš, 400-600ccm traži full koncetraciju uvek.

 

SW je priča sama za sebe, kao i T-Max, Burger 650 jer i ako imaju finu težinu, agregati su postavljeni na sredini rama nisko pozicionirani pa samim tim drugačije se ponaša u vožnji.

 

Stroma ostavi za tih 30%, za 70% kupi 250-300ccm i nemaš više dileme :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

@Satelis Odlicno sam te razumeo nego se plasim da ce mi taj 300 biti smor i slab kad treba malo van grada da se izadje. Treba mi za grad i lokal, ne striktno za grad po ceo dan u smislu dostave hrane.

 

Ponuda 350 je nikakva u mom cenovnom rangu (2000-3000) ili su 300 ili su 400. Od 300 nudi se gomila Kymco Downtown-a, Scarabeo koji je jeziv sto se dizajna tice, ima par Nexusa koji deluju ok i opet najvise Bev-ova, doduse sa okruglim farom koji mi je uzasan ali zanemario bih to. I jedan Geopolis. Recimo extra mi se se svidja Beverly 350 Police, video sam ga na ulici i vrh mi je ali to mi prelazi budzet. Na semaforu sam pricao sa deckom koji ima 350 Sport Turer, nov ili skoro nov. Kaze odlican je sve super, medjutim kad je probao X max od drugara i posle se vratio na Bev-a smorio se, kaze plakalo mu se. Bio je sa saputnicom, potegao je sa semafora i stvarno ide dobro. Strom definitivno ide na dobos, ne mogu da gajim 2 motora i auto od 2200 ccm. Tako da jedan mora da zadovolji obe potrebe- cuveni KOMPROMIS, at his finest edition :neznam:

 

Analiza je sledeca, to vec svi znate: noviji 350 imaju 30 ks, svi meni dostupni 300 su 22 ks. Kad sam vozio MP3 tih 400 na njegovih 238 kg mi je stvarno bilo extra, nije mi falilo snage, a opet da je bio slabiji mislim da bih bio nezadovoljan i nervirao bih se jer je krme i treba snage. I da, CVT je skripao i zvonio samo tako, doduse uzeo sam ga tako pa si sredio, jos imam pregled tog servisa.  Ako gledamo odnos snage i tezine (400ccm Bev) 34 ks/190 kg i (300ccm) 22 ks/176 kg  itekako je razlika u korist 400. Cinjenica je da vozim malo ostrije pa je odluka jos teza. Idealan bi mi bio neki od ovih 300 novijeg datuma ali nema ispod 4000-4500e. Nov u PGS i Stojanovu je 6200e + dodaci, za te pare bih vec kupio Integru pa kakva god da je za grad.

 

Kako ja vidim, trenutno sam u poziciji da biram izmedju satiranja CVT-a i nerviranja jer mi fali 10 konja... :stabre: Sto bi rekla ona ciganka....EVO NE ZNAM, BOGU MI.

 

@alexanto "Od ova tri linkovana, Beverly mi na oko deluje u najkorektnijem stanju. Beli silver je groblje - takve su i slike. Ovaj kod Gavre deluje bolji, znajuci njegovu politiku (kao i svih uvoznika) dupliraj kilometrazu. Sve u svemu, slike su jedno - uzivo je druga prica. "

Ovako sam i ja zakljucio, identicno.

 

@stilgar Vidim post od 12. februara da si ga uzeo, sad ga prodajes. Ima li neki poseban razlog ili je smorio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ondak se priča svodi na SW400, godište je nebitno al stanje je bitno jer je razlika samo u plastici tj šminki.

Njegov CVT je teže razbiti kad se premigeri.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

PREMIGERI :lol2:Vrhunski izraz! :lol2:

Pa tacno ce tako i da bude. Lovim SW T400 (kosi farovi).

Bilo bi lepo ako bi neko od vlasnika iz BG hteo da me pozove da vidim uzivo SW, sednem...mozda napravim krug. Cisto da vidim o cemu se tu radi, predstavu nemam.

Samo daj mi Boze strpljenja :ups: Izuzetno bi bilo kad bi se Strom prodao na kraju sezone (prodajem ali molim Boga da ne prodam hah). Pratim oglase svakako :kafa: Ima i jedna u Leskovcu bez cene, uvoz....

 

KAD I AKO slucajno budes imao vremena baci par saveta sta se gleda na SW, mozes i u temi njenoj. Nasao sam post sto si pisao MOTOR HLADAN, POSTAVLJEN NA CENT. STENDER, OBRATI PAZNJU NA SLEDECE:....... Mislim da je za Beverly hint. Sacuvao sam to u telefon svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Za gos'n Satelisa....

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/honda-fjs-400-silver-wing-motor-2000-km-ez-2008/1392325125-306-5698?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Motorče za SW 400 prešao 2000km, dao bi ga lik za 150e

Vredi ili jok?

Tražim Silvere preko, a ovo iskočilo, kum mi je preko pa može da ga uzme :)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 14 sati, Zigi011 je napisao:

Bilo bi lepo ako bi neko od vlasnika iz BG hteo da me pozove da vidim uzivo SW, sednem...mozda napravim krug. Cisto da vidim o cemu se tu radi, predstavu nemam.

danas prvi ide na otvaranje, drugi Alexin je zavrsen, ladja ti je to :)

viber-slika-2020-07-01-08-15-16.jpg

 

Pre 14 sati, k1z4 je napisao:

Za gos'n Satelisa....

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/honda-fjs-400-silver-wing-motor-2000-km-ez-2008/1392325125-306-5698?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Motorče za SW 400 prešao 2000km, dao bi ga lik za 150e

Vredi ili jok?

Tražim Silvere preko, a ovo iskočilo, kum mi je preko pa može da ga uzme

Bez tog gos'n .... daleko sam ja od toga :)

 

Na osnovu slike i na "majke mi" niko ti ne moze reci dal kupiti nesto il ne, osim ako nije od dobrog poznanika/prijatelja/roda di se zna pravo stanje i da nema laganje.

Dok se ne ubaci, poveze, upali..... nista

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
14 hours ago, k1z4 said:

Za gos'n Satelisa....

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/honda-fjs-400-silver-wing-motor-2000-km-ez-2008/1392325125-306-5698?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Motorče za SW 400 prešao 2000km, dao bi ga lik za 150e

Vredi ili jok?

Tražim Silvere preko, a ovo iskočilo, kum mi je preko pa može da ga uzme :)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Ne znam koliko ovde moze da košta ali meni to deluje poEftino... Sve se mislim kako bi išao jedan "home made GoKart" sa tim... :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja