Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Posle katane,400 je bolji izbor. Rasterecenija masina ako se nekad zaputis i van grada. 

 

Prednost ide jacem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj glas ide za 300 i za sta sam se ja takodje odlucio isto sam dugo vagao, a evo i zbog cega. 
xmax 300 je masina najnovije generacije i trosi po gradu 3 litre i laksi je za 30+ kg-a od verzije 400, po gradu ubrzanje od 0-80 ili 0-100 je isto ama bas bas isto posle toga 400 bolje ubrzava, ako se vozi dvoje i ako idete cesto van grada onda 400, ali za grad i za svakodnevne uslove bolje uzeti verziju od 300 jer je dosta laksi i lakse se vozi i manje trosi i jeftinija registracija i ne kvari se dosta sam nalazio po internetu da se ljudi zale na 400 i kada odes u yamahu isto ce savetovati da uzmes 300 jer stvarno prepun snage moras probati i videti ja nisam verovao da 300 moze da bude toliko jak, nas dvojica na skuteru kilaza 190kg-a uzbrdica on ubrzava tako da stvarno i sa njim moze jako lepo da se vozi van grada j da se pretice. 
verzija od 400 kubika je verzija starog motora i preuzeta je sa starog xmax-a i dosta je bucniji od 300, tako da ja mislim da sam ti dao dovoljno razloga za kupovnu verzije od 300 i naravno nisam spomenuo, a vidim da ti jesi da je cena isto igra dobru ulogu tu, da li vredi dati 1000+ vise eura za stari model masine, tezi model, skuplja registracija, vise trosi, a ubrzanje identicno i narsvno na 300 ako zafali snage uvek moze da se kupi akrapovic i stavi malosi ili costa varijator... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
6 hours ago, Pevoje said:


Sada, razmišljam o kupovini nove Yamahe xmax.

Kako sad neću toliko km prelaziti i 99% vožnje će mi biti u gradu, razmišljam da li da uzimam verziju od 300cc ili da 400cc.

Nema mnogo prostora za diskusiju. 300c je prava masina za tebe.

400 je stara, teska, skupa i zedna masina sa odvratnim izduvom  koja ima smisla samo i jedino samo, ako putujes svakodnevno veliku distancu, recimo 10-20km u komadu izmedju dva mesta i tako 10 meseci godisnje.

za ovo sto si napisao 400c je potpuni promasaj.

u gradu se masine ponasaju identicno a sam motor je tezi za upravljanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GFX600 F

Društvo,
Hvala na mišljenjima i komentarima.

Mislim da cu vas poslušati i ove nedelje pazariti 300ku.

Kada dođe u moje vlasništvo, kačim slike

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Momci da li je neko vozio novu forzu 300? Kakva je na medjuubrzanjima od 80 -120 obzirom da ima samo 25 konja? Jedan od retkih motora koji ima elektropodesavanje vizira sto je sjajna stvar, narocito na otvorenom putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Nemoj da te varaju cifre od "samo" 25 konja. Ide on kao da ima znatno vise. U toj klasi je u samom vrhu. Odlican skuter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Prelep je, neki dan sam video jedan ovde u centru, odusevio sam se. Kako ide nzm ali izgleda brutalno. Kada bi kupovao nov gradski skuter sigurno bi bio prvi izbor.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Drugar ima novu Forzu 300 i lepo me je pratio (sa mojih 500ccm) svuda kroz naselja i van. Međuubrzanja su sasvim zadovoljavajuća, minimalno se razlikuje od starih 500ccm, samo nisam baš siguran za tih 120km/h šta bi i kako bi. Realno nas je pratio do 105-110km/h dalje nije napinjao. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvinjavam se na "upadu", cesto medju vozacima skutera cujem termin "medjuubrzanje", sta on znaci?

Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ista stvar kao i na automobilu. Vozis iza kamiona 80 km/h i hoces da ga obidjes. Posto postoji rizik da te neko izgura sa puta zato sto te ne vidi cilj je obici kamion sto pre, tj sto brze. Krenes da obilazis i gledas da sto pre obidjes isti, pocnes obilazenje sa 80, zavrsis sa 120 km/h. Onda opet usporis na 80 i tako u krug. Kakav je za voznju izvan grada? 15 cola su gume napred trebao bi da je udoban? Ima li jos neko osim forze, burgmana 650 i bmw-a cini mi se 600 elektro podesavanje vizira? Mislim da je to sjajna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Medjuubrzanje ti je zapravo vreme u sekundama za koje stignes recimo od 80 do 120 km/h. Kao sto mozes da pretpostavis sto brze ubrzavas vreme je krace i ranije ces obici vozilo na putu sto i jeste sustina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ok, da ne vodim temu u pogresnom smeru, po mojim shvatanjima to je ubrzanje. Moj motor npr. ubrzava od 0 do 100kmh za 5 sec, od 100 do 150 za jos toliko... Nista "medju" nema...

Pokusavam da shvatim termin "medjuubrzanje" i sam ga par puta koristih pa me navede da razmislim.

To je ustvari "eksplozivnost" pri dodavanju gasa i ubrzanje. Sto vise obrtnog momenta to je bolje "medjuubrzanje" ili samo ubrzanje :neznam:

Ustali se tako neki termin i bude opste prihvacen a bez smisla... Tipa, ubrzam pa ustalim brzinu, u preticanju medjuubrzam pa opet ustalim... :D

Izvinjavam se svima, stvarno hocu da saznam znacenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
1 hour ago, Milllan 83 said:

Ima li jos neko osim forze, burgmana 650 i bmw-a cini mi se 600 elektro podesavanje vizira? Mislim da je to sjajna stvar.

Forza, Burgman 650 i Tmax DX 530/TechMax 560. najbolja fora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Koliko sam gledao po forumima, od 80 do 120 dolazi za nekih 8 sekundi. Naravno ovo pricam za skuter sa fabricikim prenosom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Deluje sporo 8 sekundi, neka me isprave ako gresim. Ne znam koliki je prosek, za koliko npr xmax ili burgman 400 ubrzavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400

Od 80 do 100 traje čitavu večnost(može biti ozbiljan problem), čim predje 100= teleportuje . . . Pričam s kolegom o tom problemu.... Kaže, stvar je jasna, povećaj putnu na 100 :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Pinokio ove yamahe su brutalne, ali im je i cena.... prava sitnica. Sjajni motori, samo mislim da ce biti skupi i za 5 godina, treba voziti nesto do tada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
4 hours ago, Milllan 83 said:

Pinokio ove yamahe su brutalne, ali im je i cena.... prava sitnica. Sjajni motori, samo mislim da ce biti skupi i za 5 godina, treba voziti nesto do tada.

samo sam napisao koji modeli skutera imaju elektricno podesivu visinu vizira :) 

i da, skupi su. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ostaje jedino Forza u srednjoj klasi koja ima elektro vizire. Ja sam povecao fabricki vizir za 4 cm i razlika je neverovatna, narocito izvan grada. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint maxx 50

Pozz ljudi,

 

Da li je nekome poznat ovaj motor (održavanje, da li je član foruma), planiram prelazak sa 50 na 250 cc (početnik sam, povoljna registracija) ?

756276304d75-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio Beverly, 2006. godište, Scooter, vozilo prešlo 33374 km, Pančevo. Cena 1.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

Slobodno dajte sličan predlog ako neko ima .

 

Hvala unpred,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja