Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
1 hour ago, Minibubica said:

tmax je klasa iznad, al on nije bas za grad kao krmaca je neka ogroman

ne preterujmo.  tmax je gradska masina sa kojom moze da se putuje ali to nije optimalna masina za put van grada. za mnogo manje para se moze putovati i dalje i udobnije.

u gradu, tmax je kralj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Spojio sam temu sa već postojećom. Nema potrebe svako malo otvarati nove teme...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu
20 hours ago, Kobac9 said:

Drugar mi je imao yamahu,kaže da je x10 bolji, vozniji, udobniji i manji potrošač, ne znam. Visok sam 190cm,97kg pa mi je zbog toga rekao isto da je bolja opcija x10. Hvala vam 

Hmmm priblizno smo isti sa visinom - tezinom (moja 191/105 nabildan ne debeo :)), vozim Burgmana 400 i kad vidim refleksiju sebe na staklu nekog izloga skuter mi izgleda malo. Drugar vozi xmax koji sam takdje vozio i meni deluje mnogo manje od Burgmana.

 

19 hours ago, Minibubica said:

 al on nije bas za grad kao krmaca je neka ogroman

Recimo kod Tmaxa ima vise prostora za noge i dosta je upravljiviji od Burgmana i apsolutno se NE slazem da je krmaca i da je ogroman za grad.

Ovo je moje licno misljenje sto ne znaci da sam u pravu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
2 hours ago, Jack Sparrow said:

i apsolutno se NE slazem da nije krmaca i da je ogroman za grad.

Sta ovo tacno znaci? :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu
1 hour ago, pinokio said:

Sta ovo tacno znaci? :)

Znaci da sam dodao jedno "ni" koje sam editovao ;)

HVALA na sugestiji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Pozdrav društvo, ako može mala pomoć...
uzeo bih neki maxi skuter do 400 kubika, koji je ajde da kažem zlatna sredina, ne toliko gabaritan i težak za vožnju po gradu, ali opet da može da potegne deonice 200+km na otvorenom bez većih problema...
još prošle godine sam se raspitivao za skuter, ali mi je bilo nešto iskrslo u međuvremenu pa sam to odložio... tako da evo sada sam opet u potrazi za svojim prvim maxi skuterom...
budžet neka bude do 3000 evra, žao mi je da dajem više para jer će mi stajati uglavnom ispred zgrade, osim kada zazimi
Zaista bih voleo da čujem neke vaše preporuke, jer što više gledam i čitam mišljenja, manje znam šta pazariti

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Silver Wing i nijedan drugi. Dva cilindra, ogroman prtljazni prostor, udobnost, jeftino odrzavanje i agregat koji je jako pouzdan. Ovo je malo subjektivno jer sam imao Silvera 400.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Silver wing 400, 2009. godište, Scooter, vozilo prešlo 42300 km, Niš. Cena 2.650 € - Motori - Polovni Automobili

Šta misliš za ovako nešto?
Zanimljivo mi deluje i Burgman, mada mislim da bi Silver bio praktičniji za grad

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Vozio sam ih par i mogu ti reći ovo - T Max, tri mjesta prazno pa svi ostali..Po povoznosti, osjećaju, kočenju, okretnosti. Ovi drugi su malo udobniji, ali skuter kao skuter, već je sam po sebi već udobno vozilo. Skoro sam napravio par stotina kilometara sa Tmax i to 2005 godište, ma milina, i za kruzing a i ako hoćeš malo da peglaš, osjetiš sigurnost :) Neki dan uzmem Beverlija 500 (iako sam se i ranije uvjerio da je "najvinjavije" nešto na šta sam sjeo) ma ono je nevjerovatno, on se nešto lomi, uvija, nemam nikakav osjećaj na njemu. Silverwing i Burgman su onako udobniji i možda veći prtljažni prostor ali su naspram TMaxa autobusi po povoznosti..E sad on je 500 ccm, ako ti je baš limit 400 ccm onda ništa :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Pa ajde kolika je kubikaže, i nije mi toliko bitno...
Ali baš drže cenu, puno mi je para da dam 5k za tmax koji će mi stajati ispred zgrade...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Slazem se za Tmax da je povozniji i bolje koci i da je po nacinu voznje slican motoru, ali je u startu skuplji za isto godiste sigurno 2000e. Silver Wing je skuter koji ima najbolji odnos ulozeno/dobijeno. Konkretno za ovaj sa oglasa estetski izgleda jako dobro, e sad u kakvom je stanju cvt to ces znati posle evetualne kupovine. Ovaj mi izgleda da je iz uvoza(nema tablicu) oglas iz Nisa, pretpostavljam da je iz Bugarske, a Bugari kupuju od Italijana pa preprodaju dalje....mozda gresim ali svakako je za oprez.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ovo vezano za TMax.. sve se slažem, verujem kolegama da je fantastičan, ali ako si viši od 180/5, zaboravi na njega. 
Ja sa svojih 196cm nisam uspeo da se smestim ni krug da obrnem, dok je sa Silverom skroz druga priča bila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

I moj glas ide za silver wing, za te pare dobijas najveci tovarni prostor, udobnost, jaku i pouzdanu masinu. Plus je sigurno jeftiniji za odrzavanje i ne bode oci puno, neka me isprave kolege ako gresim. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ima i gomila nepismenih prodavaca.

Na PA samo izaberi marku (Honda) i tip (Scooter), ostalo ne popunjavaj, izaći će ti sigurno više rezultata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Gledaj novi silver 400 i bices zadovoljan...

 

Burgman je isto ok,ali se pokazala nabavka delova jako velika igranka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

I sam sam svedok da je nabavka delova za burgman slaba. Mislim da je generalno nabavka novih delova slaba za sve. I mislim da ni za SW nista lakse nije naci nov deo. Niti jeftinije. 

 

Sad... verujem da ta dva cilindra daju prednost i u preformansama, i u brzini, potrosnji...

I dalje mi je SW onaj prvi, naj ruzniji skuter koji postoji. Tacno da se nista ne kvari i da ne trosi nista... bljak. Ovaj druge generacije, djene djene, ali u opste nije jeftin. Za razliku u ceni, moze sve pokretne delove da izmenja na burgman ili majesty i da ima nov skuter. 

 

Po meni, t max, nexus, burgman, majesty. 

Sa 193cm ce svaki skuter da ti bude mali. Skoro si 20cm visi od mene (178cm). Za tebe je tdm 900  :)

 

Ovaj gore sw sa oglasa, verujem da je lik preprodavac. Ne plac, ne prodavac, vec klasican preprodavac. Mozda je i ovde na forumu, neka me ispravi, ali zvao sam ga par puta za neke delove (prodaje i delove za skutere), vrlo se retko javlja, vrlo je nevoljan i skoro da nista nema. A kad zakaci da ima, novo je povoljnije. Kao 90% njih sa oglasa...

Lici mi na nekog koji se bavi skuterima, pa mu sto sta ostane od nekih, pa proda kao rezervni deo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Pozdrav svima. Kupujem sinu skuter, pa bih voleo da čujem i mišljenje vas koji ste vozili sledeće modele Suzuki burgman 400 2010, Honda forza 300 2014 i Yamaha majesty 400 2012. Sin bi uglavnom vozio u gradu sa povremenim izletima u okolini.  Koji je najpouzdaniji bez nekih fabrčkih grešaka i manji potrošač.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha xmax 400
On 28.3.2019. at 16:09, alexanto je napisao:

Jako sirok pojam, da li vredi. Po meni vredi apsolutno ako je to sto ti treba spram tvojih potreba. Ako puno vise vozis grad a malo otvoreni put, trazi 350-icu. Ako je reper tovarni prostor, ramotri i Burgmana 400, Majesty 400, Silver Wing 400 (on je doduse manji tocak ali 2 cilindra)

 

Daj malo vise informacija sta su ti reperi za odabir :takoje:

Da li je neko imao situaciju da motro koji je prešao 11000km ima krupne opuljke u filteru i ulju? Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako nije ulje i filter zamenjen na 1.000km pređena moguće je.

Na tom prvom servisu obavezno se menja ulje, filter ulja i sito filter se čisti od opiljaka jer ih bude podosta.

Kad se tako odradi, ni na jednom sledećem ne sme biti opiljaka više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GFX600 F

Pozdrav društvo,
Posle par godina pauze od motora (čitaj-dete i ostalo) razmišljam o ponovnoj kupovini.

Zadnji motor mi je bio naked Suzuki katana, klasa na koju se vise ne bih vraćao jer nikako nije za grad i moje potrebe (bio, video, probao, hvala lepo) :)

Sada, razmišljam o kupovini nove Yamahe xmax.

Kako sad neću toliko km prelaziti i 99% vožnje će mi biti u gradu, razmišljam da li da uzimam verziju od 300cc ili da 400cc.

Na izgled, obe verzije su iste, ali je 400cc ipak malo masivniji, i prati ga skuplja registracija, veća potrošnja i naravno veća cena pri kupovini od nekih 1000e.

Kakva su vam mišljenja i naravno zanimaju me cene održavanja za ove mašine jer se dosada nisam susretao sa istim, a loša iskustva sa majstorima za stari Suzuki sam imao...?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja