Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova

Hvala na predlogu. Zato sam i ostavio mogućnost da mi se neko javi na pm, da ne bih nikoga ovde davio.

Inače, čitati sve tekstove na ovu temu, zahteva zaista mnogo vremena, koga nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Evo x9 sam vozio... Odlican maxi skuter. Udoban,lako se vozi,odlicne kocnice (2 diska napres),velik prostor ispod sedista,odlicno osvetljenje nocu,potrosnja mala. Gabaritno povelik,tako da mozes komotno ici i na 500 kubika da te brzo ne zasiti. Imas dobru apriliju 500 clasic,Dare Satelis je odrzavao i postavio u rublici prodajem. 

 

Malko je izvan tvog budzeta,ali spreman za sezonu,bez ulaganja. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Да ли си гледао Беверлија 250? То је перфектан скутер за град мала потрошња, делова има а и можеш да одеш негде ван града. Поуздан што је најбитније. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Evo mene opet :) 

Posle pocetnog mozganja sta i kako odlucim se ja za Nexus 250... 

Nadjem primerak koji mi se svidja u CH ali dok sam se snasao ko ce da ga doveze do BG i koliko ce to para da izadje primerak ode... zakljucak, da bi nasao nesto dobro preko mora da se reaguje brzo, a ja sam izgleda nesposoban za tako nesto :)

I tako se ja bacim ponovo na PA i ugledam ovog...

 

 

3af2c40f65da-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Gilera Nexus, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 23000 km, Ruma. Cena 2.100 € - Motori - Polovni Automobili

 

... jos uvek se malo natezemo oko cene ali se ozbiljno razmisljam da se iscimam do Rume da ga pogledam (nije da se nesto razumem i da cu bog zna sta da vidim ali ajde :

 

E sada, zanima me da slucajno neko ne poznaje primerak iz oglasa ili mozda zna nesto o skuteru?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
On 3/9/2020 at 6:54 PM, root012 said:

Да ли си гледао Беверлија 250? То је перфектан скутер за град мала потрошња, делова има а и можеш да одеш негде ван града. Поуздан што је најбитније. 

Ne odgovara mi taj položaj nogu. Idem u petak da pogledam X8. Malo sam češljao forum i internet i još uvek nisam načisto. Do sada sam bežao od AA 500, jer sam mislio da je skupo održavanje. Ali, shvatio sam da je za svaki skuter skupo održavanje, ako sam nisi sposoban nešto da radiš oko njega. Imao sam do sad 125cc, Hondu Pantheon i u poređenju sa 250+cc, ona je kao yugo, kad su delovi u pitanju. Ipak, neću da žurim. Idemo redom. Pogledaću tu X8, ako mi se dopadne, pazariću je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
On 3/9/2020 at 11:51 PM, Satelis said:

Nije mi poznat, deluje korektno, prednost sto nije iz uvoza.... vredi videti.

Izvini, nije mi jasno zašto je problem ako je nešto iz uvoza?

Možda nisam razumeo najbolje?

Moja prethodna dva skutera bila su iz uvoza i služila su me bez greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije problem ako znas odakle je i kako je tamo negde iz bel svet odrzavan.

 

Problem nastaje kad preprodavci uvoze iz IT a tamo je opste poznato da servisiraju bedno, gotovo nikako, prelaze 3x vecu kilometrazu od one na inst. tabli prikazane jer je njima tako veca zarada.... dobar komad vozila u glavnom mora se platiti.

 

Dole sa Juga, kupuju od Bugara za bas male pare, Bugarce dovlaci iz IT da znate.

CH takodje zna da prevari, pogotovo su sumnjivi ovi blize IT.... sta rade? pa isto sto i Bugari, dovuku, prebace na CH table i eto ga na dobos kao "sigurna kupovina".

 

recimo jedan od mnogih primera, 2006 je imao

1.jpg

 

2011 

5.jpg

 

2014 je ima 57.565km predjena

6.jpg

 

ovde mu se gubi pisani trag za naredne 3 ili 4 godine, da bi nekom stigao

IMG-20161004-125617.jpg

 

sa ovom kilometrazom kao nov nov nov u extra stanju

IMG-20161004-125707.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Potraga zavrsena, Nexus kupljen :)

 

Hvala svima na savetima, a posebna zahvalnost @Satelis na detaljnom pregledu jedne koske u obliku SW, gde bi se ja bez njegovog saveta sigurno ukopao :takoje:

 

Sada ostaje samo još da se izborim sa trenutnom situacijom, poreskom i papirima :grr:

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Nemoj da se boriš, iskuliraj par nedelja/meseci, pa kad prorade šalteri, polako korak po korak. Sve je zamrznuto, van naše moći je, nema nervoze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

@Dexterr

Samo mi čekanje i preostaje, a što ne volem da čekam :) ... Imam valjda 30 dana od overe kupoprodajnog ugovora kod notara da predam u poresku za plaćanje poreza, a nešto mi se čini da ćemo biti zatvoreni malo duže... a da, skuter je kupljen u Rumi pa sve to treba zajedno sa odjavom tablica tamo da se uradi.... a i registracija mi ističe 01.04. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
2 hours ago, ljirados said:

@Dexterr

Samo mi čekanje i preostaje, a što ne volem da čekam :) ... Imam valjda 30 dana od overe kupoprodajnog ugovora kod notara da predam u poresku za plaćanje poreza, a nešto mi se čini da ćemo biti zatvoreni malo duže... a da, skuter je kupljen u Rumi pa sve to treba zajedno sa odjavom tablica tamo da se uradi.... a i registracija mi ističe 01.04. :)

Ništa ti ne ističe, sve se zamrzava dokle god šalteri ne prorade. Mislim, možeš ti uplatiti online sve za šta imaš uplatnicu/rešenje, ali svi statusi su zamrznuti do prestanka sirene za uzbunu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Nexus je kupljen u Rumi tako da je moja prva vožnja bila tih nekih 65km autoputa do Bg :moto1:

S obzirom da sam do sada vozio Kymco B&W sa profilne slike :) mogu reci da mi je tih 65km bilo kao da sam vozio avion :lol3: 

Generalno neki prvi utisak mi je i više nego pozitivan... sada samo cekam red da pa prođe kroz ruke kolege @Satelis sa nadom da ce utisak i posle njega biti isti :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha xmax 400

POZDRAV,

Molim vas za pomoć oko odabira skutera,dvoumim se između Piaggio x10 350 ex i Yamaxa xmax 400. 

Hvala:moto2:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
16 minutes ago, Kobac9 said:

POZDRAV,

Molim vas za pomoć oko odabira skutera,dvoumim se između Piaggio x10 350 ex i Yamaxa xmax 400. 

Hvala:moto2:

 

Dilema u relanosti na postoji.

Yamaha.

 

osim ako ti se iz nekog razloga X10 svidja kako izgleda. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha xmax 400

Drugar mi je imao yamahu,kaže da je x10 bolji, vozniji, udobniji i manji potrošač, ne znam. Visok sam 190cm,97kg pa mi je zbog toga rekao isto da je bolja opcija x10. Hvala vam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Otidji pogledaj xmax 400 uzivo videces da je i to ogroman motor, ne bi trebalo da ti bude problem. 
a sto se samog motora tice videces i sam udobnost, preciznost, upravljivost, stabilnost sve sve sve ima skuter kvalitet zavrsne obrade plastike i to ma nema greske najbolji maxi skuter koji danas moze da se kupi na trzistu to je sigurno, tmax je klasa iznad, al on nije bas za grad kao krmaca je neka ogroman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja