Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Iskreno nemam pojma... Ja gledao samo Xcityng pa sada posle čitanja počeo da gledam i Nexux, Burgman 400, SW400, ali Beverly nisam ni pogledao... U principu mi je važno da uzmem fin primerak tako da može i taj Beverly 250ie ako bi naleto na neki takav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pa vidi, odmah mogu da ti kazem da manevri sa Beverly-jem i bilo kojim touring skuterom po gradu nisu isto. Moze naravno ali GT (touring) maxiji su listom preko 200, neki i 220 kg, uglavnom su manjih tockova, duzi su i siri sto u gradskoj guzvi nije zanemarivo... Opet kazem, sve se da voziti i po najvecoj guzvi - voze ljudi i BMW GS-ove.

 

Sa druge strane sto se tice tih izleta van grada, par bocnih torbi, da ne kazem kofera od Beverly-ja pravi masinu sa kojom put do mora ne predstavlja nikakav problem. Po meni je to najbolji odnos dobijeno - ulozeno a uklapas se sa cenom do nekog 2008. godista a da bude k'o svet - da nije neko groblje...

 

 

81678_4.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tesko je naci dobrog Beva, Nexusa jer se najvise kotrljaju po ulicama. Svi spolja nalickani a ispod plastika je Bogu plakati.

Treba gledati ostale brendove koji nose Quassar agregat a nisu tako "zvucni" ako se misli proci dobro sa kupovinom.

Jedan od tih je recimo Aprilia Atlantic Sprint model ili X7 ili Scarabeo ili Peugeot Satelis/Geopolis..... ovo su neka moja zapazanja, vidjeno cinjenicno stanje dok prolazi kroz rad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
160e6f7fd037-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia ATLANTIC 250 ZAM ZA AUTO, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 20150 km, Beograd. Cena 1.999 € - Motori - Polovni Automobili

 

Evo jednog GT maxija. Tockovi su 13-ice, ispod 200 kg je i nosi Quassar agregat. Na slikama deluje pristojno...

Takodje X7 je jako zanimljiv maxi, pogotovo sa Quassar 300 agregatom. Ovi na oglasima mi ne deluju ubedljivo...

 

Bilo koji sa Quassar agregatom je odlican pazar. Nisam rekao da ih ima u izobilju ali za 2 K evara mislim da moze dobar da se pazari.

Nisu ni Yamahe X-Max lose ali, odrzavanje je nesto skuplje a proveri i za gume. X-City model znam da nosi obe 15-ice i da je komplet bio skoro 300 eura - kao za motor... Scarabeo takodje dobar motor - ko ima zeludac da ga gleda...

Proveri sa ljudima koji rade uvoz. Imas ovde na Forumu @SuperPOP doteruje odlicne motore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Ajde da i ja kazem koju posto sam vozio Xcitinga 250cc pune 4 sezone. Moj je bio 2007 god sa karburatorom, znao je on dobro da potrosi goriva (svi znaju na zajednickim voznjama koliko sam puta sipao), znaci Xciting+karburator je kombinacija za izbegavanje pogotovo model od 500cc. Skuter kao skuter  *nit smrdi nit mirise, zahvalan je agregat, nije skup redovan servis (ide 0.9l ulja, filter ulja se opere i vrati) ali jako tvrdo sediste i neudobno.

Konkretno za ova dva modela ubedjen sam da su oba farbana (fali im fabricki natpis s leve i desne strane Xciting 250) ovaj iz 2007 ima nalepnicu koja nije fabricka ujedno je i kofer ofarbao u istu boju.

Nijedan nema originalne retrovizore (a zna se sta se prvo polomi prilikom pada).

Ako imas 2000e na raspolaganju gledaj neki kvaliteniji skuter.

Srecna kupovina

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To oko padanja/farbanja.... svaki je bio na boku sa vecim ili manjim posledicama, mozda onaj koji je do godinu max. dve star nije zavrsio na asfaltu.

Sa druge strane, farba i plastika nije to sto ce da Vas vozi, tako da je estetika manje vise nebitna pri kupovini.... bitno je ono ispod nje.

 

Mnogi se zalepe za farbu, namazane gume kao i crne plastike.... Nov Nov Nov na oglasu, redovno odrzavan bla bla bla, cakli se od sminke.

U stavri, slika skroz drugacija. Toliko je trosan, izmoren, pohaban da kad stavis sve na papir ne bi li bio mehanicki ispravan od prednjeg do zadnjeg tocka..... vlasnik se vata za pranje, ribanje pa farbanje kod drugara komsije i eto ga na dobosu kao "motor u extra stanju, vredi pogledati, prodaja jer se selim u inostranstvo"..... xxx puta vidjen scenario!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
4bbac962372e-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XC 300 Versity, 2006. godište, Scooter, vozilo prešlo 56000 km, Niš. Cena 1.350 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Ovaj je u prilicno dobrom stanju. Ima na desnom gorenjem delu par ogrebotina, ali su zanemarive. Prilicno "fabricki izgleda". Za jako sitne pare se nismo pogodili, jer sam ja hteo samo burgman. Inace, vredi ovaj. Decko je vrlo korektan. Oko 7 godina je bio kod njegovog kuma i kod njega god i po. Hoce majesty da kupi sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

@francuz69 Prodao sam mog Xcitinga na žalost
:( ...
Sad kad se osvrnem baš mi žao,deluje mi da sam se zajebao. Mehanički je bio savršen. Za te pare za koliko sam ga dao smem da potpišem da nije bio bolji da se nadje.

Neko gore kaže da puno troši. Moj je bio karburator i potrošnja je išla od 3.3 na otvorenom do 4.2 u gradu. Eventualno nekad 4.5l kad se vozi baš pun gas,što se meni skoro i nije dešavalo,ne preferiram divljanje.

Za te pare skroz dobar skuter. Za dvoje skroz komotan. Meni je lično Beverly kao bicikla posle Xcitinga.

Što će reći da je Beverly za grad dosta lakši,ako je ie manje troši a delovi dostupniji. Mislim da je 300ie u gradu poprilično živahniji od Xcitinga.

Pa sad...šta se kome svidja i šta kome treba. U principu gde god je neko ispred mene sa manjim skuterom išao tu sam i ja sa Xcitingom samo sa manjim ideš skroz lagodno,ipak je manji,imaš više manevarskog prostora.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Za taj Yamaha Versity treba takodje proveriti dostupnost i cenu guma. Ako su 15-ice, moze da se desi da ih nema a i kad se nadju budu bas poskupe... Inace, dosta malen skuter - komfor za vozaca bas skroman... Da ne govorim da ako ne daj Boze zatreba neka plastika - leleee...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Takodje, kada sam kupovao skuter, gledao sam i tu yamahu ali sam cuo na dosta mesta da nije bas udobna.

Ne mogu da garantujem za to ali ne bi bilo lose uzeti i to u obzir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam provozao bas ovu. Mogu reci da je solidno udobna. I lepo ide. Veliko sediste, samo sto se ne sedi kao u burgmanu, ne mogu noge da se ispruze. Ali za grad je extra. Gume su na ovoj nove. Servisirana. Ova je bas dobra. I da u datom trenutku nisam kupio sadasnji, kupio bih taj. Ja sam mu ponudio 1.100, on trazio 1.150. Pristao bi on. Ali je burgman ono sto sam potajno trazio.

 

Edit: nije malen skuter...  naprotiv, zaprepastila me velicina. I ja sam ocekivao mali skut, ali kad sam ga video... Ostavio je utisak na mene.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Što se tiče potrošnje.....VivaCity 100ccm 2T par puta sam merio,ide od 4.5 do 4.8 na 100Km.Tako da,primer o Kymco kao velikom potrošaču mi je neukusan i rećemo razmažen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

... a u stvari i nije... Ako u klasi 250 imamo maxije koji se "vrte" od 3,2 do 4,5 lit/100 km a Xciting sa karbom zna da popije 'ladno preko 5 to bas i nije mala razlika a da ne pominjem klasu 500 gde se potrosnja krece od 4 do 5 litara a Xciting 500 ume da popije i do 8 - onda tu "razmazenosti" nema. Naravno da vrednosti koje sam naveo nisu normalne za Xcitinga ali je problem kod tih karbova sto su se u pravilu brzo rastimavali i ponovu "sukali" previse goriva. Sa EFI-jem je bila bolja situacija. U proseku su trosili po pola litra vise sto je zanemarivo...

 

Poredjenje 2T i 4T masina ne bih komentarisao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Hvala svima na komentarima... Ja sam odprilike iskristalisao šta hoću samo još to i da pronađem :)

Otvorila se prilika da mi se doveze nešto iz CH, ako ulovim neki "solidan" primerak Beverly 300ie mi je prvi pik... u suprotnom Xcityng 250 bez karburatora, ako naleti neki korektan po našim oglasima. 

U svakom slučaju rešio sam da ne žurim, naleteće nešto valjano :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Evo pojavio se u Tehnodromu Burgman 650

 

7a19729f26a0-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Burgman 650 AN650, 2003. godište, Scooter, vozilo prešlo 45458 km, Beograd. Cena 2.050 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
On 13.2.2020. at 21:28, MaxiS je napisao:

Ja sam provozao bas ovu. Mogu reci da je solidno udobna. I lepo ide. Veliko sediste, samo sto se ne sedi kao u burgmanu, ne mogu noge da se ispruze. Ali za grad je extra. Gume su na ovoj nove. Servisirana. Ova je bas dobra. I da u datom trenutku nisam kupio sadasnji, kupio bih taj. Ja sam mu ponudio 1.100, on trazio 1.150. Pristao bi on. Ali je burgman ono sto sam potajno trazio.

 

Edit: nije malen skuter...  naprotiv, zaprepastila me velicina. I ja sam ocekivao mali skut, ali kad sam ga video... Ostavio je utisak na mene.

Imas dobru Hondu SW. 400 Decko iz BG, Dare Satelis je odrzava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Imas temu u Prodajem, sve pise, covek do detalja napisao sve. Sw lutka

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Pozdrav. 

Desetak godina vozim Hondu Pantheon 125, 4t, pa bih hteo da pređem na nešto od 250cc.

Bitno mi je da nije preskupo za održavanje, da ima delova i da je pouzdan skuter.

Mogao bih da platim do 1500€.

Mislio sam Piaggio X9 evo, ali svi kukaju o problemima sa digitalnom tablom, ako sam dobro razumeo.

Potreban mi je, uglavnom, za vožnju po gradu.

Nisam isključiv da mora X9, ali sam dobro iskusio sa Hondom šta znači voziti motor koji je redak kod nas.

Delovi, cene delova itd.

Verovatno je ovo bezbroj puta obrađena tema, ali rado bih i popričao preko poruka sa nekim ko je apsolvirao X9.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zdravo zdravo.... apsolviraj ovu temi jer je xxx puta prezvakana bas ta dilema koju imas.

Truba je da se stalno ponavlja ista prica, nismo papagaji...... citaj, nacices odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja