Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Honda SW T600
On 8.11.2019. at 14:29, Adams je napisao:

Gledao sam ga,Dare,dobar je baš,ali me vuče Spajder,šta god uzmem kontaktiraću te,voleo bih da ti to održavaš,ja sam iz Lazarevca.

Skoro sam pazario Spidermax-a...inace sam se takodje dvoumio izmedju Aprilia Atlantic i Spidermaxa. Oba su idealna za visoke osobe. Imaju iste agregate. Spidermax ima vece tockove, i mnogo je stabilniji nego Aprilia. A uzgred i mnogo je veci od Aprilie (iako oba imaju oko 210 kg). Ima dosta prostora za noge... od mog kolena do kormana ima min 15 cm. Inace sam visok 2.05 i imam oko ~135kg. Za putovanja idealan.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Skoro sam pazario Spidermax-a...inace sam se takodje dvoumio izmedju Aprilia Atlantic i Spidermaxa. Oba su idealna za visoke osobe. Imaju iste agregate. Spidermax ima vece tockove, i mnogo je stabilniji nego Aprilia. A uzgred i mnogo je veci od Aprilie (iako oba imaju oko 210 kg). Ima dosta prostora za noge... od mog kolena do kormana ima min 15 cm. Inace sam visok 2.05 i imam oko ~135kg. Za putovanja idealan.
Pozdrav
Moje licno misljenje je da je u toj dilemi AA bolja varijanta trenutno za nase uslove od Spajdera. Jest da je on ogroman, impresivno izgleda, AA mnogo pristupacniji za odrzavanje i delove i ako im je agregat isti. I udobnost je rekao bih na strani AA pogotovo zbog polozaja nogu. Spajder ima dosta ogranicen polozaj nogu, nesto slicno Beverliju, dok na AA je to dosta opustenije. Opet kazem to je moje licno misljenje treba sesti i probati pa odluciti....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 3 sati, RankoB je napisao:

Skoro sam pazario Spidermax-a...inace sam se takodje dvoumio izmedju Aprilia Atlantic i Spidermaxa. Oba su idealna za visoke osobe. Imaju iste agregate. Spidermax ima vece tockove, i mnogo je stabilniji nego Aprilia. A uzgred i mnogo je veci od Aprilie (iako oba imaju oko 210 kg). Ima dosta prostora za noge... od mog kolena do kormana ima min 15 cm. Inace sam visok 2.05 i imam oko ~135kg. Za putovanja idealan.

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Spajder je po meni najlepši,ali AA mi je dosta lakši za vožnju,bar sam ja stekao takav utisak.Uglavnom sam ih probao po gradu,kraće relacije.Kod Spajdera mi je super da ne oseća rupe,dok AA trucka pogotovo u zadnjem delu po lošem putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
Pre 4 sati, Gastrorider je napisao:

Drugi put se javi, ladno pivo i vruci rostilj :)

Za taj komplet sam uvek za!:Bokilic: Isto vazi ako krenes na ovu stranu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: V Strom 650

Pozdrav,

Čisto da vam dam mišljenje o X10,350ccm.,koji trenutno vozim. 

Zaista je jedrilica na dva točka kako je zovu italijani. Vrlo udoban i komforan maxi scooter. Puno mesta za vozača,visok sam 196cm/97kg. Mislim da bi volan mogao biti višlji koji cm.Položaj nogu može se menjati na dužim putovanjima,tako da nećete možda puno stajati,ali ipak zadnjicu ne možete baš pomerati. Koristim ga i za grad i za duža putovanja. Iako deluje kao autobus,vrlo se vešto može voziti po gradskoj gužvi.

Što se tiče dužih putovanja,pa..,žena i ja smo išli do Rima i nazad.  Transalpina i Transfagaraš...u cugu ,naravno sa pauzama,prelazili smo od 550-650km. 

Puno mesta ispod sedišta,odlična svetla,dobra zaštita od vetra,puno mesta na sedištu,između vozača i suvozača..

Kada je dvoje na motoru,ipak fali malo snage za neka brža preticanja na magistrali.  Kada si sam je okey. Putna brzina po autoputu je oko 130km/h sa dvoje.  Potrošnja pri toj brzini je oko 4,8l...potrošnja po gradu  i kombinovanoj vožnji,60-90km/h je od 3,5-4l...

Ovaj moj nema ABS i ASR,možda mana možda prednost,ali nisam imao do sada nikakvih problema sa kočenjem i stabilnošću.  Ima dva diska napred,jedan pozadi i dobro to koči. Moram vam napomenuti da  ne nosim oznaku R(race),nego H(hedonic) ili možda P(penzioner)te su mi ove kočnice sasvim okey.

Šta znam,to je moje mišljenje i nadam se da sam nekome pomogao. 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Meni se, od onoga sto sam u mogucnosti da kupim, burgman 400 k8 najvise svidja. Da li je to rentabilan skuter, i na sta da obratim paznju. Pratim ih nekoliko, i onaj bordo u Boru je sada snizen. Vrlo sam blizu kupovine. Vidim da ima estetskih ulaganja, koja me ne brinu. Brine me kako da proverim mehanicko stanje? Sta ja kao laik (realno) mogu da primetim da nije kako valja? Tipa, kvacilo, kais, na koliko obrtaja treba da radi motor, itd.

Ne zelim da se zaglibim. Hocu da ga vozim par godina...

 

d48717e120f2-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Burgman, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 50000 km...

 

 

Generalno, i ako se za.ebem, koliko su skupe popravke?  Ili da trazim nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Pozdrav drugari,

kada sam pre nekih mesec, dva krenuo u potragu za maksi skuterom imao sam dosta nedoumica. Koju kubikažu, veličinu, model da uzmem obzirom da sam zadnjih dvadesetak godina vozio skutere od 50cc. Čitajući ovaj forum i slušajući mudre ljude opredelio sam se za Hondu SilverWing 400cc. Sledeća dilema je bila stari ili novi model. Kao laiku uglavnom se sve svodilo na estetiku. Čas mi se više svidja stari, čas novi model. E onda sam odlučio da se posavetujem sa profesionalcima i razrešim sve dileme. U stvari, ovo moje pisanije je znak zahvalnosti ljudima koji su mi pomogli da ovaj lepotan dodje u Zemun (trenutno je u MML, ali o tome malo kasnije).IMG_20200124_172620.jpg.12ecfd40662c52d70e1d682dcfb65125.jpgIMG_20200124_172436.thumb.jpg.78628e2c988d5d619e0d52da7a983547.jpgIMG_20200124_172546.jpg.25c640b174a0c512cce0c5c62207edff.jpg

 

Prvo bih hteo da se zahvalim @Satelis za pomoć pri gledanju oglasa što sam mu slao, stručnoj ekspertizi, savetima i na transportu skutera do njegove ordinacije. Zahvaljujem se i @SuperPOP na njegovoj ponudi i vremenu, @Nole Bg na podršci pri predstavljanju i odabiru skutera. 

Pošto je tema "Dileme pri kupovini maxi skutera" koristim priliku da se pohvalim da sam uz prave ljude i na pravom mestu ja svoju dilemu rešio. 

Hvala svima još jednom pa se nadam da ćemo se sretati na drumu.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Pozdrav momci, 

 

Evo opet sam u velikoj dilemi koji skuter kupiti? hmmm

Dvoumim se izmedju Burgmana 400 i SilverWinga 400, sto se tice Burgmana gledam ove novije modele od 2007 pa na gore. U velikoj sam dilemi pa da cujem malo vasa misljenja i pored toga sto sam procitao brdo postova, zelim da cujem jos koje misljenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@root012 Ja sam u početku imao istu dilemu. Čak mi se Bugi više svidjao. Ali zdrav razum, dva cilindra i savet stručnjaka su mi pomogli da se opredelim za Hondu. I verujem da nisam pogrešio.

Srećno u traženju i izboru makine.

@alexanto Hvala puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ako si celu temu prelistao verujem da si sve mogao naći sto te zanima. Vozio sam dugo Bev 500 i bio odusevljen, mislio sam da je to najbolji skuter, sve dok moj drug i kolega@mrxfon nije kupio ovu Hondu koju ja i dan danas vozim sa uzivanjem. Probao sam je i tek tad video razliku i osetio čari tog hondinog dvocilindrasa koje pruza. Ukusi su razliciti i o tome ne treba raspravljati, nego treba lepo sagledati stvari, i na kraju sesti i probati pa onda odluciti. Burger je sjajan bajk, onako lep, robusan, prava ladja rekao bih. Ali kad se sve onako stavi na kamaru i izvaga ipak je za mene Silver bajk br.1 u svetu maxi skutera i ostacu da ga vozim jos bar 2 sezone sa uzivanjem i da nateram jedno 110k km na satu, pa onda sesti i razmisliti sta dalje. Šta god odlucio sretno ti bilo....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Daj neki detalj vise, gde, sta, kako, koji, koliko......

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Zdravo i ovde od mene :)

Posle dužeg vremena vožnje Kymco BW50 rešio sam da pređem na nešto jače... 

Pre par godina sam se zaljubio u Xcityng i bio sam ubeđen da je to moj sledeći ljubimac, samo nisam znao da li od 250 ili 500. Tako sam i počeo potragu za novim skuterom gde sam filtrirao samo Xcityng. Kada sam počeo da čitam razne teme po ovom forumu došao sam do zaključka da mi je 250 merka i da nema potrebe za 500 što mi je razrešilo veliku dilemu, e tu sam izgleda trebao da stanem sa čitanjem :)

Sada što više čitam u većoj sam dilemi... :zbunjen: pa vas sada zovem u pomoć :neznam:

Znači malo o meni... 176, 90kg, uglavnom gradska vožnja sa sapatnicom :) ali i da se po neki vikend pobegne malo iz grada, budzet skroman do max 2000.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Na PA sam u pricipu suzio na dva komada, pošto sam totalni laik isključivo na osnovu cene, izgleda i pređenih kilometara.

 

6113c387f183-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco Xciting, 2011. godište, Scooter, vozilo prešlo 22000 km, Beograd. Cena 1.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

0c3162b7f91d-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco xciting, 2007. godište, Scooter, vozilo prešlo 34000 km, Aranđelovac. Cena 1.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

Slučajno da ne zna neko nešto više o primercima sa oglasa?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5599 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ljirados

 

Ovako po slikama, ovaj 2011. mi deluje kao solidan krs. Vidim da su plastike ispod kormana izgrebane a plastika na centralnom tunelu je lepljena uzduz - znaci, moguce da je bio lupan. U svakom slucaju treba ih pogledati uzivo, videti kako rade. Proveri obavezno da li je ovaj iz 2007. EFI ili karburator...

 

Ni razlika u ceni nije zanemarljiva, bez obzira sto je za ovaj 2007. cena FIXNA, FIXNA, FIXNA!!!

 

Vazi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Prvo da se tebi zahvalim na odgovoru... 

Poslao sam pitanje ovom iz 2007... jedino što ne znam kakav odgovor zelim da čujem :)

Već sam rekao da sam totalni laik tako da meni oba ovako na slikama izgledaju isto :grr:

Ovaj 2011. je ustvari kao 1800e, a ovaj 2007. je 1300e... pa ne znam da li tih 4 godine i 12000 km vredi tih 500e...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350
pre 14 minuta, alexanto je napisao:

@ljirados

 

Ovako po slikama, ovaj 2011. mi deluje kao solidan krs. Vidim da su plastike ispod kormana izgrebane a plastika na centralnom tunelu je lepljena uzduz - znaci, moguce da je bio lupan. U svakom slucaju treba ih pogledati uzivo, videti kako rade. Proveri obavezno da li je ovaj iz 2007. EFI ili karburator...

 

Ni razlika u ceni nije zanemarljiva, bez obzira sto je za ovaj 2007. cena FIXNA, FIXNA, FIXNA!!!

 

Vazi ;)

Dobio i odgovor za 2007.... karburator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5599 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

OndaK batali i taj. Nije da ne vredi (mada ne vredi 1300) ali kad ga budes prodavao - ima da pipizdis od spustanja cene.

 

Pitanjce: Imas budzet od 2000 evara. Rece da je prioritet grad sa par voznji van... Zasto Beverly 250ie nije u opciji? Za grad savrsen, moze da potegne 500-tina km za dan, Nije ti malen po tvojim gabaritima, odrzavanje otvorena knjiga, delova svuda, kvalitet odlican a vozne karakteristike? Pa ne zove se dzaba "Beverly klasa"...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja