Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Pozdrav za sve maxi skuteraše,pre neki dan sam položio za A kategoriju,sada krećem sa traženjem makine,izbor je pao na Malaguti SpiderMax,eventualno Aprilia Atlantic clasic.Visok sam 190 i 110 kg.Inače sam vozio časove i polagao na Apriliji Atlantic.Ako imate neki savet,bio bih vam zahvalan,svaka pomoć dobrodošla i preporuka za neku makinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
44 minutes ago, Adams said:

Pozdrav za sve maxi skuteraše,pre neki dan sam položio za A kategoriju,sada krećem sa traženjem makine,izbor je pao na Malaguti SpiderMax,eventualno Aprilia Atlantic clasic.Visok sam 190 i 110 kg.Inače sam vozio časove i polagao na Apriliji Atlantic.Ako imate neki savet,bio bih vam zahvalan,svaka pomoć dobrodošla i preporuka za neku makinu.

Premali su to i preslabi skuteri za prvi skuter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ako si već pikirao jedan od ta dva, onda bolje AA, ako ništa drugo, lakše ćeš ga prodati ako se brzo smoriš.

U duhu političke korektnosti, ako nemaš iskustva na 2 točka, ipak bih savetovao nešto oko 250ccm, Kymco, X9, AA i slično...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, Adams je napisao:

Pozdrav za sve maxi skuteraše,pre neki dan sam položio za A kategoriju,sada krećem sa traženjem makine,izbor je pao na Malaguti SpiderMax,eventualno Aprilia Atlantic clasic.Visok sam 190 i 110 kg.Inače sam vozio časove i polagao na Apriliji Atlantic.Ako imate neki savet,bio bih vam zahvalan,svaka pomoć dobrodošla i preporuka za neku makinu.

Da je pametno odma na 500ccm pa i nije, ma da ima dosta njih koji su odmah gazili 400/500ccm bez problema. Najbitnije je imati kocnicu u glavi, sve ostalo ide lagano.

 

Ako se pak odlucis za AA Clasic model..... evo jednog u bas dobrom stanju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova
Najbitnije je imati kocnicu u glavi, sve ostalo ide lagano.
 

Amin!
Jok kao što je neki kolega reko "pametno je ovo što su uveli da motor ima 4 kategorije, taman mladi odmah da ne skaču na veliku kubikažu, i da postepeno polažu za sve kategorije"
... a ovamo dobio "A" gratis, jer uplatio odmah C i E kategoriju pre 30 godina....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Adams je napisao:

Gledao sam ga,Dare,dobar je baš,ali me vuče Spajder,šta god uzmem kontaktiraću te,voleo bih da ti to održavaš,ja sam iz Lazarevca.

Kad srce ište nema mnogo razmisljanja, napadaj pa kako bidne, lagano samo :takoje:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Našao sam jednog lepog nexus -a u Novom Sadu. Kako vam se čini, meni deluje skroz korektno.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Gilera Nexus 250ie SP, 2007. godište, Scooter, vozilo prešlo 18244 km, Novi Sad. Cena 2.050 € - Motori - Polovni Automobili


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: Beverly 250 S

Pozdrav @Predator016 

Ako pogledas par postova gore, videces da sam i ja bio u dilemi da svoj motor menjam za ovaj.

Sto se tice samog motora ne mogu ti nista reci, ali je prodavac skroz korektan u komunikaciji. Lik se bavi uvozom motora, da sam bio malo brzi, od njega bih kupio motor. Sacuvao je moj broj, pa mi se kasnije javio, da ce imati opet Beverly za prodaju, ali sam ja u medjuvremenu kupio motor.

Poznanik (citaj drugov drug) je kupio od njega Beverly 500 i kad sam ga pitao za utiske nije mi isticao da je imao neke vece probleme sa njim, osim sto ga ceka na prolece zamena kaisa, rolnica...

Vidim da si malo daleko da samo dodjes i bacis pogled, da se malo razumem, ne bi mi bio problem da odem i da pogledam motor, pa da ti prenesem utiske.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Bas mi se dopada ovako na slikama. Vidim da mu je ranije bila cena 1800, pa 1850, a sada je 2050. Da je bliže, otišao bih da pogledam, ovako se ne isplati ići, a da nisam siguran da ću ga kupiti. Ni ja se mnogo ne razumem, tek sad kupujem prvi maxi skuter, do sada sam  vozio male skutere. U suštini, dovoljno je upaliti, oslušnuti i probati motor da se stekne neki utisak.

Ako ti stvarno ne bi bio problem da pogledaš motor, bio bih ti zahvalan i odužio bi se kako dolikuje, jer bi mi puno značilo. Pitao sam prodavca da mi snimi paljenje i rad motora i pošalje na viber, obećao je da hoće, ali još mi nije poslao. Mada, pitanje koliko bi ja tu nešto video i cuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Nisam nesto strucan ali ako hoces mogu da ga pogledam. Vozio sam nexusa 250 oko 3g slikam par detalja snimim ti i prosledim na viber posto vidim da je skuter iz NS:hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Gilera nexus 250 pregledana, prodavac ljubazan spreman na saradnju, napravljene fotografije i video zapisi i prosledjeno kolegi Predator 016, srecna kupovina:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Hvala kolegi Vule Gilera na angažovanju i pomoći. Mnogo mi je značilo, prikupio sam potrebne informacije koje će analizirati stručnjaci i proceniti šta dalje.


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Bez namere da razvodnjavam temu, prosto imam potrebu da se još jednom zahvalim kolegi i prijatelju VuleGilera za nesebičnu pomoć i angažovanje prilikom provere motora koji mi se dopao u Novom Sadu. Vule se maksimalno potrudio , našao je i majstora koji je pogledao motor i samo zahvaljujući njima, ja danas bio do NS i pazario nexusa. Upoznao se sa Vuletom, popili kafu i stekao sam još jednog dobrog prijatelja.
Potvrdio mi je još jednom da su bajkeri posebna fela ljudi i drago mi je sto se i ja pridružujem toj ekipi.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Respect za kolegijalnost i čestitam na kupovini.
Puno lepih trenutaka i uspomena na dva točka :-)

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
Pre 12 sati, Gastrorider je napisao:

Vule, svaka cast! 

Predatoru srecna trgovina i da te dobro sluzi

Hvala, hvala Gastrorideru! Evo jedna iz Budve:rolleyes:

20180604_145247.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Hvala  svima na lepim željama.  Motor je još uvek u NS, kad organizujem prevoz i motor  stigne kući, predstaviću ga u posebnoj temi, kako dolikuje....:jee1::jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja