Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Kako mi se blizi polaganje prakticnog dela - ispita "A" kategorije, polako svodim modele na sto uzi izbor. 
Odustao sam od Burgman 400 i Xciting 500, jer je skupo odrzavanje, a meni budzet za skuter skroman. Racunam da po kupovinu ulozim jos u servise, a jedan serviser mi rece da je, recimo, kais za 400 i 500 kubika oko 14.000 din. I da je skoro svaki deo skuplji od, recimo, skutera sa 250ccm.
Tako sam potragu negde sveo na kymco xciting 250 ili PUG satelis 250.
Ima li neki od ova dva prednost ili manu. Post prodaja me ne interesuje, jer me briga klliko ce vredeti tada i da li ce se lako prodati. Planiram da ga imam bar 3 sezone, pa mozda nesto jace kasnije. Koliko kao laik vidim, PUG ima nesto sveziji dizajn. Msm duze je trajao kao model. Kymco promenio dizajn vec 2010, a pug do 2014. 
Prodajem ja Xciting 250 ccm imas temu u prodajem podforumu.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Video sam. Svidja mi se sto je generalno sredjen. Dobra je godina sa foruma si rekao bi mi sve mane i vrline. Razmisljao sam o njemu.

Odbijaju me sitnice... 

1. Daljina, ja sam iz Nisa (trebam autom doci po njega, sto mi podize cenu). Imao bih troskove za 750km goriva.

2. Farba, msm ok je, nije padano, ali gde nadje onu zutu :)

3. Cena. To mi je neka gornja granica koju bih platio. Ali uz gore navedeno, prelazi mi preko budzeta.

4. U mogucnosti sam da kupim tek za mesec dana. U oktobru polazem, i imam neke troskove oko renoviranja. Pa se nadam da cu u novembru biti 1/1 koliko tacno novca mogu da izdvojim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Aj aj aj pogresne repere imas, iskustvo kaze sledece:

 

1. Dobar motor nikad nije daleko, 750km za trosak bi ti bio oko 70eur..... sad stavi prs na celo i pitaj se dal je bolje dati 70-100eur, zavrsiti kupovinu, biti miran sto se odrzavanja tice. 

Ili kupiti motor koji je treca ulica od tebe, gde te ceka ko zna sta i koliko para ne bi li bio mehanicki ipravan?

 

2. Nikad nemoj gledati farbu, ogrebotine, zakaceno ovde, cvrknuto tamo jer te farba i plastike nece voziti, to je samo sminka koju mozes srediti kad ti prdne na pamet.

Kod plastika je bitno da su cele, da nisu krpljene, citave zabice pa posle lagano kad prodje zima u sredjivanje po zelji.

 

3. Znaj da 95% onih koji kupe jeftino, misleci da su super prosli..... veruj mi da su se u startu zajebali. Jeftino a dobro moze samo ako je preporuka a nekom trebaju hica pare.

Spolja nalickan, sveze ofarban ma sija se ko iz apoteke da je izasao.... kad poskidas sminku, rasklopis, kuku lele majko.

Dobar motor koji je mazen, pazen, redovno pa i vise od toga odrzavan mora i treba da kosta.

Nazalost takvi motori nisu interesanti jer kupac misli da je prodavac mentol "vidi ovog ludaka sto je odvalio cenu", ima kod Zike dosta jeftinije.....

Tako da budzet spremas uvek za najskuplji a ne najjeftiniji model koji gledas jer taj najjeftinij ispadne an kraju skuplji od najskupljeg.

 

4. Lagano i bez zurbe, sezona se privodi kraju tako do sledece imaces dosta vremena za preglede, femkanja, razmisljanja pa kad se novci skupe.... tras preseci i obraduj sebe.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Video sam. Svidja mi se sto je generalno sredjen. Dobra je godina sa foruma si rekao bi mi sve mane i vrline. Razmisljao sam o njemu.

Odbijaju me sitnice... 

1. Daljina, ja sam iz Nisa (trebam autom doci po njega, sto mi podize cenu). Imao bih troskove za 750km goriva.

2. Farba, msm ok je, nije padano, ali gde nadje onu zutu

3. Cena. To mi je neka gornja granica koju bih platio. Ali uz gore navedeno, prelazi mi preko budzeta.

4. U mogucnosti sam da kupim tek za mesec dana. U oktobru polazem, i imam neke troskove oko renoviranja. Pa se nadam da cu u novembru biti 1/1 koliko tacno novca mogu da izdvojim.

U principu slažem se. Žuta uživo bolje izgleda default_0a-smiley.gif. Mada o ukusima se ne raspravlja,tako da slažem se sa tobom ako kažeš da je ružna default_0a-smiley.gif. Meni se svidja default_0a-smiley.gif

 

Sredjivao sam ga za sebe,iskreno da ti kažem nije mi bilo u planu da ga prodajem sad. Zato sam mu i radio ful generalnu sa original delovima,novim da znam da sam miran par godina.

 

Do sad sam imao neke promene na poslovnom planu pa bi mi sad preko zime malo pomogle te pare koje mi leže u skuteru.

 

A što se tiče tvoje potrage za skuterom,nevezano za moj,pričam generalno, Darko ti je sve rekao.

 

Nije ni uvek najjeftinije nalošije a ni najskuplje najbolje. Bitno je da gledaš vitalno stanje motora. A te sitne ogrebotine ili malo pocepano sedište,pa to sve središ postepeno ako je motor u osnovi dobar i nije lešina.

 

Moj sestrić je sad ovu sezonu uzeo Piaggio Skiper... msm da bi@Satelis naširoko mogao pisati u kakvom je zaista sranju skuter. A ovako na oko pristojno deluje... Kad je došao kod Darka na servis sedi i plači , a prodavac se kleo kako je redovno održavan, treći motor u kući tu do pijace i tako to...

 

Otvori 4 oči. A ako si se zalepio za Piaggio koji se mnogo voze,samim tim mnogo prelazs,mnogo vlasnika menjaju,dostupni delovi lako se pakuju tu otvori 16 očiju.

 

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@slobasuper9

 

Nisam rekao da sam odustao od tvog i da je ruzan :) Samo ne obecavam jer cu tek za mesec, mesec i po znati sa koliko raspolazem :) I da mi tvoj odgovara, ali mi je budzet slabiji.

@Satelis je u pravu. Losi mi reperi. Pa ja napomenuo da sam apsolutni pocetnik  da mi trebaju smernice :) Bas sam mislio kontra. Da bolje ja da ulozim, nego da kupim sredjen, jer sam smatrao da su serviso na skuterima kratki i da mi sve jedno sta uzimam, samo da su "viljuske" prave i da nije savijan... Zato sam se i uclanio ovde  :)

 

A sta je generalno bolje msm, sta se bolje kotira, satelis ili kymco?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slobin moped il Nenadov il AA od Bokija.... mehanicki su svi dobri, sto se tice lepote/izgleda.... zna se (pocinje sa S zavrava se sa S:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
[mention=38883]slobasuper9[/mention]
 
Nisam rekao da sam odustao od tvog i da je ruzan Samo ne obecavam jer cu tek za mesec, mesec i po znati sa koliko raspolazem I da mi tvoj odgovara, ali mi je budzet slabiji.
[mention=22700]Satelis[/mention] je u pravu. Losi mi reperi. Pa ja napomenuo da sam apsolutni pocetnik  da mi trebaju smernice Bas sam mislio kontra. Da bolje ja da ulozim, nego da kupim sredjen, jer sam smatrao da su serviso na skuterima kratki i da mi sve jedno sta uzimam, samo da su "viljuske" prave i da nije savijan... Zato sam se i uclanio ovde 
 
A sta je generalno bolje msm, sta se bolje kotira, satelis ili kymco?
Ne mogu za moj moped nista da ti sugerisem iz razloga pristrasnosti i da ne nalivam vodu na svoju vodenicu. Sto se tice prodaje nije mi hitno ,samo bi dobro dosla jedna finansijska injekcija u tom iznosu pa cu dogodine ili mozda one tamo gledati sta cu. Za sad odustajem od mopeda.

Meni je Satelis jako lep skuter. Mehanicki nema sta da se prica, ja koliko se secam Darkov je dosao do 50 000km bez problema uz njegovo odrzavanje. Mozda sam pomesao km ali poenta je da je dobar skuter,ako je "dobar". Ako je dres onda i "najbolji" ne valja...tako da,jbg. Tri puta meri jednom seci.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
10 hours ago, alexanto said:

Tesko da ces ovde dobiti iskustva o tom modelu... Da li ga uopste ima u Srbiji i okolini?

Ima naravno. Vidim da se prodaje kod ovlašćenog prodavca Kymco za Srbiju.

www.kymco.rs

Hitno potrebno mišljenje o skuteru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Po slikama deluje dosta slicno Downtown 300. Ako moze da pomogne iskustvo sa Downtown onda u par reci - prilicno ozbiljna masina, ide preko 130km/h, putna brzina 90-110 lagano, potrosnja 3.5-4L, dosta prostora ispod sedista, sedista velika ali ne bas previse udobna, pozicija sedenja dobra, servisiranja nije skupo za osnovne stvari a za neke specificne kvarove nemam iskustva. Skuter je estetski odlicno uradjen, ja sam mu dodao led svetla pa je i nocu upotrebljiviji (fabricka su solidna). Vizir je lepo odradjen ali za vise ljude nema funkciju. Kocnice solidne, ne prave probleme.

Sent from my 16s Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300
622ac51cc36c-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Silver wing, 2013. godište, Scooter, vozilo prešlo 17000 km, Beograd. Cena 3.700 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Jel moze neko da malo baci pogled na ovaj oglas i da neki komentar - u smislu jel moze da bude ta km uopste, kako deluju plastike i da li nesto nije na svom mestu. Potpuni sam nepoznavalac SW skutera i svaki komentar je dobro dosao da se malo bolje uputim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
b2e3dbeffa17-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki BURGMAN, 2005. godište, Scooter, vozilo prešlo 39551 km...

 

 

Ovaj je parkiran ispred firme gde radim. Video sam danas. Izgleda kao iz prodavnice. Bukvalno nema sta da mu fizicki, gledano spolja zamerim. 

Cena mu je u gornjoj granici za ovaj model. Da li se isplati dati koji euro gore za noviji model u malo "losijem" stanju. Msm ovaj izgleda kao iz fabrike, vrv je farban. U oglasima vidim da se oni od 2006-2008 nude vec od 1.800e. Kako se meni cini, noviji (od 2006god) dodje kao facelift, a ne potpuno novi model ovoga iz 2005godine...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kako se pokazao skuter Yamaha Majesty 400 (2004-2010)??? Nisam peimetio da ih ovde na forumu ima... Trenutno je na oglasima nekoliko ispod 2.000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis
On 10/15/2019 at 2:07 AM, MaxiS said:
b2e3dbeffa17-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki BURGMAN, 2005. godište, Scooter, vozilo prešlo 39551 km...

 

 

Ovaj je parkiran ispred firme gde radim. Video sam danas. Izgleda kao iz prodavnice. Bukvalno nema sta da mu fizicki, gledano spolja zamerim. 

Cena mu je u gornjoj granici za ovaj model. Da li se isplati dati koji euro gore za noviji model u malo "losijem" stanju. Msm ovaj izgleda kao iz fabrike, vrv je farban. U oglasima vidim da se oni od 2006-2008 nude vec od 1.800e. Kako se meni cini, noviji (od 2006god) dodje kao facelift, a ne potpuno novi model ovoga iz 2005godine...

 

I ja trazim skuter za sebe, i bio sam da pogledam i probam ovaj priimerak (proba na parkingu Rode, ali bolje nego nista).
Naime - kako stoji parkiran, ne vidi se lepo desna strana, a na toj strani postoje ostecenja koja mi govoreda je nekome skuter pao,
prvenstveno na naslonu za noge plastika je malo zinula i ogrebana je, hromirana folija preko auspuha je ostecena, i desni tegic od guvernala se klima i vadi golim rukama (onaj deo koji se nalazi na samom desnom kraju rucice za gas). 
Nakon probe - meni se cini da ide OK, ali ja nisam bas strucan, vise sam se fokusirao na estetski deo koji si spomenuo.
Inace, meni je ovo prvi maxi skuter koji sam probao, zato nemam jos sa cime da poredim. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Gledao sam ga detaljno i ja, i nisam bio zadovoljan, kad svedem racunicu...

I sa leve strane je odran i zamazan i ogrebana dekla kvacila. Vrv je padano i sa te strane. Mada to nije strasno. Bitno je to, da je najskuplji u oglasu za taj model, a ne izgleda najbolje. Za taj novac mora da "puca" i da opravda cenu.

Spustio mi je cenu na 1500, ali nema AMSS. Mozda je u medjuvremenu izvadio i to, ali je napomenuo da ce mu i minimalna cena biti veca za 150e. Dakle, 1650. Ima malo ulaganja i nema registraciju. Ulazi lagano u 2.000e, sto je po meni, za taj model, preskupo. Ostavlja utisak, da kada ga uhvate dve kise, ili ga operes par puta, i skines onaj sjaj od glancanja i poliranja, da ce da izgleda mnogo losije.

 

Na oglasima ima sve vise onih iz 2008 za cirka 1700-1800e. Sve i da ima ulaganje, za svega par stotina evra razlike, dobije se noviji model. Totalno drugciji. Sad ima i nekoliko Yamaha za 1600-1800e.

 

Ne zurim... Ali imam strasnu dilemu... Posto ne planiram skoru prodaju skutera koji budem kupio, da li da kupim i ulozim u mehaniku ja, ili da kupim i verujem tadasnjem vlasniku da je servisiran. Sa jedne strane, kvalitetno ulaganje moze dosta da izadje, a sa druge, nemam garanciju da je i taj "sredjeni" kvalitetno sredjen i da ce da potraje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Burgman 2008 god od 400cc se tesko nalazi za manje od 2000e,  a verujem da ide do 2500e ispravan. Model pre njega ispravan tesko da ima za manje od 1500e.  Sve to sto je jeftino i ispod cene ima sigurno ulaganja. E sada, ako pod tim ulaganje mislimo na redovni potrosni materijal tipa plocice diskovi, kvacilo varijator kais itd, to bi bilo odlicno, medjutim obicno tu treba neka polugeneralna, a to se vec ne isplati. Takodje skuter star 10+ godina tesko moze da se nadje bez ogrebotina, da nije padano, da nije zafarbano nesto, pogotovo ispod cene. Svi bi mi povoljno da kupimo sa malom kilometrazom u prvoj boji i da sija, nece da moze. Sta vise, nema to malo presao prva boja i da sija ni za ful cenu. Realnost je da su to vec skuteri pred kraj svoje karijere, sa ozbiljnim ulaganjima, vec estetski sredjivani, mozda i vise puta, i samo je pitanje ko ima srecu kad kupi, da motor bude dobar, ram prav a papiri legalni, ostalo se sve sredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 22 sati, Darko SB je napisao:

Takodje skuter star 10+ godina tesko moze da se nadje bez ogrebotina, da nije padano, da nije zafarbano nesto, pogotovo ispod cene. Svi bi mi povoljno da kupimo sa malom kilometrazom u prvoj boji i da sija, nece da moze. Sta vise, nema to malo presao prva boja i da sija ni za ful cenu. 

Niko ne trazi nov skuter za taj novac. Ali, ako je najskuplji u ponudi, mora biti i najbolji. Ovaj je nalickan... A to nije najbolji. O stanju agregata je jos teze pricati, jer je to iz uvoza, potrosen... Nije dosao na "tockovima" vec na nekoj prikolici, i pravi utisak ce se steci posle nekog perioda, odredjene voznje, kad se vec plati i registruje, a to moze biti kasno. Tako da bih radje nesto sto je vec vozeno (znaci sa reg, sve jedno je li pred istek...) jer i da se kvario, neko je to vec sredio...

 

A sto se tice cena, evo 3 sa cenom od cirka 1.800e plus, minus... A verujem da ce i na ostalima pasti cene, ili bar smanjiti uz ozbiljan razgovor jer su dugo u oglasima...

 

ffe600efca74-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki burgman 400, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 20000 km...

 

91b4fd8f0d7b-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki burgman, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 400 km...
d4e298003533-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Burgman 400, 2007. godište, Scooter, vozilo prešlo 42000 km...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom
On 9/28/2019 at 10:49 PM, alexanto said:

Tesko da ces ovde dobiti iskustva o tom modelu... Da li ga uopste ima u Srbiji i okolini?

ima ih par po NS-u, jos je salonski sjaj na njima

ali cisto sumnjam da im je forum interesantan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: Beverly 250 S

Pozdrav.
Da li ima smisla i vredi prelaziti sa Beverly 250S na Gilera Nexus 250ie SP ?

771d8650b0c4-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Gilera Nexus 250ie SP, 2007. godište, Scooter, vozilo prešlo 18244 km, Novi Sad. Cena 1.850 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja