Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pozdrav. Evo mog prvog posta na forumu naravno posle predstavljanja.

Kao što napisah u predstavljanju tek od avgusta posedujem A kategoriju a ranijih oskustva neman. Tako da sam od skoro u svetu dvotočkaša. Namera mi je da krenem sa skuterom manje kubikaže od 125 do maksimalno 250 kubika za početak. Osnovnu opremu sam kupio tako da je na redu došla i kupovina maxi skutera.

Planiram da ga vozim po gradu i do Pančeva gde inače radim.

U oglasima pratim italijanske i japanske modele skutera.

Najviše pratim piaggio liberty i hondu pcx od 125cc.

S obzirom da mi je u planu da kasnije pređem na veću kubikažu u planu je neki polovni skuter koji bi bio u dobrom stanju jer ne bih bio u stanju da ga sam popravljam jer sam kao što rekoh moto početnik.

Imam jedno pitanje za iskusnije vlasnike piaggio liberty i beverlija. Na više mesta sam pročitao da se ljudi žale na kočnice na ovim modelima. Jer je to u pitanju samo kod nekih godišta i da li se to može ispraviti?

To mi je važno zato što planiram da skuter vozim i po hladnijem vremenu, sve dok uslovi na kolovozu to omogućavaju.

Možda sam malo sam preterao za prvi post;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zdravo zdravo

Nisi preterao, tak obicno biva sa pocetnicima :) (svi smo nekad bili) i ne postoje glupa pitanja vec ono drugo tj odgovori.

 

Da si malko pazljivije izlistao temu, video bi da svi pravci vode ka 250ccm, model sa ubrizgavanjem (od 2006-te) za pocetak jer 125ccm je slabasan, pogotovo za tvoje potrebe.

 

Da vozis samo strogi centar, 125ccm je i vise nego zadovoljavajuci al posto si na relaciji BG - PA.... bice ti i te kako slabasan jer si skoro pa na otvorenom putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
33 minutes ago, Satelis said:

Zdravo zdravo

Nisi preterao, tak obicno biva sa pocetnicima :) (svi smo nekad bili) i ne postoje glupa pitanja vec ono drugo tj odgovori.

 

Da si malko pazljivije izlistao temu, video bi da svi pravci vode ka 250ccm, model sa ubrizgavanjem (od 2006-te) za pocetak jer 125ccm je slabasan, pogotovo za tvoje potrebe.

 

Da vozis samo strogi centar, 125ccm je i vise nego zadovoljavajuci al posto si na relaciji BG - PA.... bice ti i te kako slabasan jer si skoro pa na otvorenom putu.

Uvaženi kolega hvala na odgovoru!

Slažem se sa tobom da je relacija BG-Pančevo skoro pa otvoren put,

ali s obzirom na ograničenja brzine od 60km/h i na jednoj kratkoj deonici 80,

moja razmišljenja su bila da to skuteru sa održavanim  motorom od 125cc neće predstavljati problem.

Nisam odbacio ni 250cc, ali sam hteo da počnem sa manjom kubikažom, dok ne pređem neku kilometražu. A i cene su povoljnije kako za registraciju tako i za skutere.

Jedino što je za 250cc veća ponuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Na toj sam relaciji i ja vrlo cesto, volem da odem na burek sa kolenicom u PA :Bokilic:

Veruj mi, nekad je i 750ccm slabasno za ono sta ljudi rade na tom potezu. Tu uvek treba da racunas da si ispred budala, da im odmaknes u samom startu, nikako iza jer nove budale nadolaze a ondak je pitan je sta ce biti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Verovatno su u pravu. Ja trenutno idem kolima pa znam kako se tu juri,

ali nisam mogao da to sagledam iz ugla motoriste.

Hvala ti!

Da li ti možeš da mi odgovriš pošto vidim da se baviš popravkama motora zašto se pojednini vlasnici Beverlija i Libertija žale na kočnice?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5675 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Zato sto voze neodrzavane motore sa Bog te pita kad promenjenim kocionim uljem i plocicama i uzasnim gumama... Kad su diskovi i plocice ok - nema govora da Bev slabo koci a verujem da i Liberty nije van okvira klase... Nisu to Hajabuse pa da imaju problem zbog mase i brzine... Najbitnije ti je da ti je ispravna kocnica u glavi - onda se uvek zaustavi na vreme ;)

 

PS: Sa' ce i Dare da napise koju, izvinjavam se sto upadoh...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Nemoj se izvinjavati. Svaka pomoć je početniku dobrodošla.

Skroz mi je neshvatljivo da ljudi ne žele da imaju potpuno ispravan motor.

Ianako u saobraćaju ima svakakvih likova još i ti ne uradiš sa tvoje strane sve što možeš pitanju po bezbednosti. Ipak je to mnogo važnije od toga da li motor ima neku ogrebotinu ili kvalitetnu opremu.

To je bar moje razmišljanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5675 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tu se vracamo na pocetnike: odu, kupe motor, servira im prodavac pricu kako je NOV,NOV,NOV i sve uradjeno na vreme pa onda oteraju kod "iskusnih" moto - majstora koji snishodljivo gledaju na skutere, tako ih i pregledaju a opravlja se samo ono bez cega motor nece da upali i ide a kad se nesto promeni - sledi sedmodnevna zalost zbog ulaganja i tako dolazimo do slike da je 90 % motora sa nasih oglasa ljuta lesHina, nalickana za prodaju. Cast retkim izuzecima...

 

Tako imas i price kako "fabricki trose ulje", "fabricki jedu gume", "lose koce", "tresu u voznji - jer je jednocilindras" i slicna "iskustva"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sad nemam vremena, napisacu koju rec veceras o Bevu koji je skoro kupljen od coveka koji je motor redovno odrzavao, bice par slika.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

I ja bih se složio da je 250 ccm taman mera za početak kao i za produžetak...

E sad, ako si baš rešio da bude 125 i da bude jeftin a da mu ti na konto toga oprostiš slabost, onda bih ja izabrao Hondu PCX125... Prosto me oduševio... Pisalo se s vremena na vreme o njemu ovde. Mislim da ima čak i jedan putopis, do Nei Porija...

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
3 hours ago, Bokes said:

I ja bih se složio da je 250 ccm taman mera za početak kao i za produžetak...

E sad, ako si baš rešio da bude 125 i da bude jeftin a da mu ti na konto toga oprostiš slabost, onda bih ja izabrao Hondu PCX125... Prosto me oduševio... Pisalo se s vremena na vreme o njemu ovde. Mislim da ima čak i jedan putopis, do Nei Porija...

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 

Pokušao da nađem taj putopis ali nisam uspeo. Ima puno putopisa do Grčke ali konkretno taj nisam našao. Ako se setiš autora putopisa javi pa da pronađem na taj način.

Hvala na savetu u svakom slučaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, kizoni je napisao:

Skroz mi je neshvatljivo da ljudi ne žele da imaju potpuno ispravan motor.

Ianako u saobraćaju ima svakakvih likova još i ti ne uradiš sa tvoje strane sve što možeš pitanju po bezbednosti.

Da kucnem koje slovo, bicu kratak.

Mnogi ne znaju sta voze, mnogi ne znaju sta je ispravno... racuna, pali-radi-ide.... sta tu ima da se dira, diram kad stane.

XXX puta sam cuo "godinama nista nisam pipnuo, jednom ulje zamenim u sezoni i teraj" i ondak nekog sastavi sledece.....

 

Da ne zalazim u detalje, od prednjeg do zadnjeg tocka sledi:

- zam pr. desni disk (ukopan)

- zam. lezajevi pr. tocka (na levoj strani gotov, osovina suva sacuvaj boze)

- zam. koc. plocice

- zam. koc. tecnost (crna tecnost kao da je mot. ulje)

- zam. prekidac stop svetla na desnoj strani (palio samo na levoj rucici)

- zam. nosac desnog retrovizora (neko nalio tecni metal)

- namesten sraf vizira

- zam. antifriz 

- zam. svecica

- ociscen pa nauljen filt. vazduha (ostavljen suv, ne biva) 

- zam. ulje i filter ulja u motoru

- zam. ulje u reduktoru (bese svega 125ml)

- ociscen TPS (garav poprilicno bas)

- prestelovani ventili 

- zam. crevo ibera (ispucalo, vukao fals vazduh)

- zam. lezaj zadnjeg tocka u traverzni

- zam. zadnji disk (kriv)

- zam. zadnje koc. plocice

- zam. kais (ispucao)

- zam. roler

- zam. variator ( pojedena lezista rolnica)

- zam. klizaci i rolnice

- zam. lezaj u dekli osovine vacila

- kvacilo 50% nije radilo kako treba (lamele delimicno blokirale)

- namesten nosac kofera

- sredjeno kuciste osiguraca i napunjen akumulator

 

Mislim da sam sve naveo i tu nije kraj... treba prednje amortizere srediti jer lupaju, retrovizore promeniti jer je obicno ogledalo zalepljeno pa dosta uvelicava/priblizava sliku, termostat treba zameniti jer ne postize radnu temperaturu kako treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Pokušao da nađem taj putopis ali nisam uspeo. Ima puno putopisa do Grčke ali konkretno taj nisam našao. Ako se setiš autora putopisa javi pa da pronađem na taj način.
Hvala na savetu u svakom slučaju...
Evo ga

R.TAPATALK.COM

Da li je neko zainteresovan da se ode do Grcke krajem juna. Polazak bi bio 21-22 jun do recimo 28 juna.. Ja sam resio da idem sa Hondom PCX 125cc. Ako je neko zainteresovan za takvu avanturu neka slobodno pise.. ZA Rute i Lokacije u Hellasu bi se dogovorili.


:-)

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Honda SW T600
On 18.9.2019. at 19:37, lalajko je napisao:

Ima li neko na forumu BMW C650GT od 2016-te pa na ovamo? Voleo bih da ga ispipam, pregledam i po mogucstvu probam.

 

Hvala!

Raspitaj se dobro. Kazu da im stavljaju neke kineske agregate. Covek za potrebe auto skole uzeo C650...skroz se razocarao. Da nesirim dezinformacije, samo se dobro raspitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Honda SW T600
On 26.7.2019. at 14:17, Wolf 79 je napisao:

 

Evo sta je istina o Kymco masini u BMW skuteru:

"The C-series engine is actually built by Kymco in Taiwan. Kymco builds many of BMW Motorrad’s engines under contract. It’s purely a manufacturing arrangement, however. The design and engineering is 100% BMW. You won’t see this same motor popping up in a much cheaper Taiwanese scooter. These scooters are then assembled in the same Berlin facility as all of BMW’s motorcycles."

 

@lalajko

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Нема шта да се распита, у БМВ иде Кимков агрегат, није Кинез него Тајван. То није никаква тајна, и Кимко је озбиљан бренд у свету скутера

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Kolika je realna cena za ispravan Bev 250cc godište 2007 ili 2008?

U oglasima cena ide od 1600 pa sve do 2600 evrića što je baš veliki raspon.

Čini mi se da su kod drugih modela skutera ujednačenije cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Kod nas odavno nista vise nije realno sto se tice cena, bolje gledaj u kakvom je generalno stanju motor pa ako je apoteka kao @N.F.S. -ov Satelis,platis vise i ne razmisljas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8372 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala na lepim recima, prvi koji sa novcem bude dosao vratice se njime sigurno, ali!

Juce bas sa Markom razgovaram (Markone88), kaaaako me pokusavaju ljudi uceniti posto zelju za motorom ne krijem!

Ok, ponudi odbijem i to je to! Jedan drugom pozelimo sretnu kupoprodaju i razlaz, normalan sled dogadjaja...

Ali ima i onih sto me posle porukama zlostavljaju, salju linkove do raznih oglasa... Haos :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nenade muke ces imati oko prodaje Satelisa, isto sam prosao 2015-te godine.

Evo je tema, nadjoh kad sam postavio oglas pa kad je prodat.... posle 8 meseci je otisao za Cacak.

 

U to vreme, Sat250 je stajao od 2.2 do 2.8Keur, moja pocetna cena je bila 2.7Keur da bi otisao za 2.5Keur.

Covek je dosao iz Cacka u Verano Motors na Banjici (tam radio, tam mi stajao moped), izasao iz kola, pozdravili se, bacio je pogled sa prednje strane na levu i desnu i to cisto reda radi, izvadio 1Keur za kaparu uz reci da spremim sve (bisage, fab. lonac, papire....)sutra dolazi po njega i donosi ostatak para, rukovali se, seo u kola i otisao.

 

Sutradan, po dogovoru sve je obostrano ispostovano, dosao je sa mladjanim deckicem nekim, kaciga na glavu i ode.

 

Bio sam gotov resen da ga skinem sa oglasa jer su kupci, nakupci bili bezobrazni sa ponudama a ja da ga poklonim vala necu jer znam koliko sam para, vremena, truda ulozio u njega.

Rekoh, ides malisa u tazbinu na spavanjac pa cu jednog dana videti sta cu s'tobom.... i eto, odjedared klik ode za 3min. Samo treba da naleti pravi kupac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8372 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jbg, sam sam kriv, odbio sam sugradjanina koji mi je kes donosio dva puta (vise nego sto trenutno trazim), evo ga sada vozi majesty po Kg :D

U ovom periodu nikada nisam ni uspesno prodao motor,  mart/april/maj su meseci za prodaju.

Nema zurbe, interesuju se drugari, nude zamene....Cekam, merkam :D

Previse bi bilo sebicno prema ukucanima da nesto dosta doplacujem obzirom da su prioriteti jedno a moja zelja drugo...

Vozim se, uzivam! Pred krivinom se pretvaram da spustim dve nize, nekada i zvuk motocikla ispustim.... Braaaaaaaaap :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kako mi se blizi polaganje prakticnog dela - ispita "A" kategorije, polako svodim modele na sto uzi izbor. 

Odustao sam od Burgman 400 i Xciting 500, jer je skupo odrzavanje, a meni budzet za skuter skroman. Racunam da po kupovinu ulozim jos u servise, a jedan serviser mi rece da je, recimo, kais za 400 i 500 kubika oko 14.000 din. I da je skoro svaki deo skuplji od, recimo, skutera sa 250ccm.

Tako sam potragu negde sveo na kymco xciting 250 ili PUG satelis 250.

Ima li neki od ova dva prednost ili manu. Post prodaja me ne interesuje, jer me briga klliko ce vredeti tada i da li ce se lako prodati. Planiram da ga imam bar 3 sezone, pa mozda nesto jace kasnije. Koliko kao laik vidim, PUG ima nesto sveziji dizajn. Msm duze je trajao kao model. Kymco promenio dizajn vec 2010, a pug do 2014. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja