Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
[mention=45292]Predator016[/mention] Biće na prodaju jedan Nexus ali 500, tip top stanje. Drugar hoće da se vrati na motor, smara ga skuter.

U principu jurim manju kubikazu, ali ako je motor dobar, mogu i da se predomislim. Kad se drugar resi, javi mi da pogledam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Ma znam, stoji to, ali ja sam u glavi imao drugi koncept: kupim sada za nesto manje para, pa zimus polako, svakog meseca po nesto. Mozda me malo zavarava i iskustvo sa Vespom, koja je 1990. i koja nije presla manje od 100.000 (samo kod mene za 7 god skoro 40.000) i kod koje sam, za svo vreme, promenio samo par sajli za kocnicu i kvacilo i jedan par guma! A pre 3 god je isla i do Grcke. Iskreno, jos mi se nije sve iskristalisalo u glavi, mozda i promenim nacin razmisljanja. Hvala
Miki zdravo.

Uključujem se u tvoju dilemu sa željom da pomognem a ne da ti širim dilemu i listu želja. Dobro je uvek čuti što više iskustava ali odlučiti sam.

Elem, bio sam u sličnoj dilemi zimus. Početkom godine otvorih temu "Low cost skuter za grad i okolinu " u podforumu namenjenom akterima, gde smo razglabali o ovoj problematici i ljudi su pokušali da pomognu.

Da te ne mučim da čitaš sve preneću ti kako se to završilo.

Sa sličnim prohtevima kupih Hondu Foresight 250, 2002.godište, sa dobrim agregatom i estetski ne baš savršenu. Platio sam je 650€, od ulaganja sa u startu imao novu zadnju gumu i servis i prevod na sebe. Pa u avgustu registraciju.

Do sada sa prešao 3000 km, što po lokalu, što u dnevnim vožnjama do 250km i mogu slobodno da kažem da nisam pogrešio. Za taj novac nisam mogao bolje da izaberem.

Skuter nije previše gabaritan i po gradu se vozi i provlači vrlo lako. Na otvorenom ima dovoljno snage da me nosi bez muke na brzinama do 100 km/h. Može i preko toga, do nekih 120 km/h ali osećam da mu ne prija. Doduše meni i ne treba. Vozio sam se i sam i sa suprugom. Nisam trkač stilom vožnje a nije ni Hondica, tako da je sve OK.

Da sam hteo da odvojim do 1300€ gledao bih samo X9 sa istim agregatom, od Maxija koji su meni poznati.

U budžetu do 1700 - 1800 verovatno AA.

Ali mi to nije imalo smisla jer mi je namera bila da skuter u startu ne bude skup (tj.da bude u mom budžetu) i da ne troši kao motor od 600 i više kubika. Što sam tražio to sam i dobio.

Foresight mi troši do 3 litra kako god ga vozio i vratio manje na dva točka. Nikola sedam samo ako moram. Ja zadovoljan - hvala mu :-)

E sad, šta mi smeta - u samom startu jedini problem su mi bile dimenzije točkova. Trebalo mi je vremena da se naviknem na 12-tice i njihovo ponašanje na našim ulicama i putevima. Medjutim navikao sam se.

Ako mogu još kako da pomognem, stojim na raspolaganju.

Drugarski pozdrav.

Poslato iz svemira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

MaxiS
Koliko sam ja upućen to je Piaggo Quassar motor 250/300 ccm i ugradjuje se u puno modela: malaguti medison 3, aprila atlantic, beverly, x7, x8, MP3 , satelis, scarabeo i još neki. Ima i Master motor 400/500 ccm, koji se ugradjuje u jače verzije ovih skutera. E sad, ja jurim tu slabiju verziju, još da odlučim na kom ramu.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Poštovani bajkeri,

 

Nakon što sam prije par godina imao nekoliko skutera i poslije male pauze razmišljam o nabavci novog.

Kakva su vaša iskustva Sa Piaggio X10 2014 godište, sa ABS i ASR.

Koliko sam shvatio X10 se više ne proizvodi?

Vrijedi li kupovati ovaj skuter? Nebih ga mijenjao par godina tako da mi treba vaš savjet 

ako ga neko ima ili ga je imao. Da li bi ti to bila dobra trgovina?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A mene zanima Nexus 500ie, pa jos ako bi nekome odgovarao motor u zamenu ili minivan sa 7 sedista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

da li bi neko menjao skuter od 250ccm piagio beverly ili kymco xciting za moj hyndai elantra 2.0crdi iz 2002 god sa ispravnom klimom registrovan do sledece god na moju zenu se vodi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300
16 hours ago, lalajko said:

Ima li neko na forumu BMW C650GT od 2016-te pa na ovamo? Voleo bih da ga ispipam, pregledam i po mogucstvu probam.

 

Hvala!

Nije u redu da mi krades ideju za post :)

I ja bih voleo da pregledam i probam C650 GT.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2027 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ххахаха, ево их будући скутераши :sampion:.Добро ви нама дошли :P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Poštovani bajkeri,

 

Nakon što sam prije par godina imao nekoliko skutera i poslije male pauze razmišljam o nabavci novog.

Kakva su vaša iskustva Sa Piaggio X10 2014 godište, sa ABS i ASR.

Koliko sam shvatio X10 se više ne proizvodi?

Vrijedi li kupovati ovaj skuter? Nebih ga mijenjao par godina tako da mi treba vaš savjet 

ako ga neko ima ili ga je imao. Da li bi ti to bila dobra trgovina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
16 hours ago, Iko said:

Poštovani bajkeri,

 

Nakon što sam prije par godina imao nekoliko skutera i poslije male pauze razmišljam o nabavci novog.

Kakva su vaša iskustva Sa Piaggio X10 2014 godište, sa ABS i ASR.

Koliko sam shvatio X10 se više ne proizvodi?

Vrijedi li kupovati ovaj skuter? Nebih ga mijenjao par godina tako da mi treba vaš savjet 

ako ga neko ima ili ga je imao. Da li bi ti to bila dobra trgovina?

Ima tema o X10. Nekoliko puta sam naveo moja iskustva sa modelom 500. Nikako ne probah 350 da mogu da uporedim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ko hoce da kupi odlican ali ne jeftin maxi nek pogleda 2019 Hondu Forzu 300, ima ih par u oglasima. Neko se lepo provozao sa njom ovog leta i hoce da proda.

Ja sam sa Beverlyja presao na Forzu, doduse 125 sto je sasvim dovoljno za moje potrebe, i mogu vam reci da ako zanemarimo kubikazu ima sve sto mi treba. Ova od 300 ima snagu i sistem protiv proklizavanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Ako ima neko ko se razume ili ima iskustva sa uvozom skutera...ako skuter platim u Sloveniji 3500€, koliko ce me realno izaci da ga doteram, ocarinim, platim sve ostale troskove i isteram na ulicu registrovanog? U pitanju je Sym Maxsym 600ccm 2017god.

 

Sent from my 16s Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

To ce ti neko od speditera tacno izracunati. Za Apriliju srv 850 ccm 2012g iz Slo 2017g u decembru sam platio 620€ to je porez, carine nema ako je poreklo vozila Eu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Da me svi troskovi izadju 1000€ to bi bilo ok, jer bi me skuter star 2god izasao oko 4500€ a nov je oko 7000€. Placa se i carina, Sym je tajvanac. Bojim se da to ispod 1500€ troskova ne bi izaslo.
Jel imamo na forumu nekog speditera ili nekog ko se bavi ovim poslovima sa uvozom motora?

Sent from my 16s Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Porez ide na cenu koju procene na carini po njihovom katalogu a ne koliko je stvarno placen ukoliko nije veca od one koju carina odredi. Prvo vidis sa spediterom na osnovu godista i kubikaze koliko bi bila procena vrednosti skutera u carinskim papirima pa se pojavis i sa pribliznim racunom iz Slo odnosno kupoprodajnim ugovorom ili fakturom! Ja sam platio skuter 4800€ ali sam zamolio prodavca da mi izda racun na 3000€ jer je po toj ceni mogao proci u carini! Srecna kupovina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Od troskova imas jos oko 30€ euro 1 obrazac u speficiji u Ljubljani kod Tarisa i na izlazu iz Eu nasu spediciju na granici oko 2000 din i tamo gde ga budes carinio cuveni AMSS papir 10.000 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2027 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Царина за Тајванце је 70%, због наших кинеза из блокова ;).

Мсм да то прво треба проверити, можда се нешто променило.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja