Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Aprilia scarabeo

A ljubav prema scarabeu? Bas vas briga za emocije...

Salim se, naravno.

Razmisljanja i komentari su vam sasvim racionalni i bilo bi neozbiljno da u mojim godinama razum ne nadvlada emocije (ili me samo nije dovoljno jako uhvatila kriza srednjih godina - u tom slucaju bih verovatno gledao neki Harley i bilo bi me bas briga koliko kosta), tako da vasi saveti potpuno imaju smisla. Posto mi je i budzet u ovom trenutku rezultat razuma... razum, definitivno, pobedjuje.

Nego, pomenu @alexanto " stariji X9, pa makar i sa hondinim agregatom", pa me interesuje koje je to godiste i na sta narocito da obratim paznju, ako nadjem nesto.

P.S. hvala na savetima. Lepo sam rekao da su bajkeri fin jedan svet

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5597 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mislim da je presao mnogo vise od 25K. Treba ga pogledati uzivo, videti obavezno kako radi hladan, kakav mu je termostat (da li agregat "proizvodi" ulje). Ako je iole ok, ponuda je dobra. Ti agregati su nepoderivi... Moj Atlantic tera 100-tu 'iljadu na satu, Alexin bivsi ima skoro 130K...

 

Zadnje plastike a verovatno i prednje su farbane, nema oznaka. Treba proveriti instrument tablu i ove silne lampice i displej na kormanu - to im obavezno strada od vode. Ovo bi trebalo da je XL model koji je imao elektro stender i ugradjenu komunikaciju... Licno, preskacem oglase koji imaju ovako sugave slike. One obavezno sluze da se sakrije pravo stanje... Sa druge strane, tu ti je u gradu pa ga obidji....

 

Cena je vrlo primamljiva ali nemoj imati iluzija da je "bez ulaganja"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom
8 hours ago, Miki - Nis said:

A ljubav prema scarabeu? Bas vas briga za emocije...

 

Ne znam na kog Scarabea mislis ali noviji je vise gradski dzukac i nisam bas siguran u udobnost koju trazis zbog polozaja nogu. Imas Aprilia Atlantic 250 ili 500, stariji modeli ali imaju Quasaar  250 agregat, sto @alexanto  kaze, veoma dobar i moze se uklopiti u tvoj budzet. Ako ces van grada udvoje, onda gledaj jaci agregat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ima jedna Aprilia Atlantic 500ccm Classic model na prodaju.... sto se ulaganja tice, prs u uvo i vozi, nije jos nigde oglasena, cena 1.750eur.

Imam slike motora, imam sta je i kad radjeno (poveci spisak) al nemam vremena da postavim.... bice nesto vise o tome u drugoj temi kad se vrnem sa puta.

Vlasnik je kupio ganc novu Integru pa je resio da proda AA koji je zaista bas dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Aprilia scarabeo
Pre 9 sati, srdjos je napisao:

Ne znam na kog Scarabea mislis ali noviji je vise gradski dzukac i nisam bas siguran u udobnost koju trazis zbog polozaja nogu. Imas Aprilia Atlantic 250 ili 500, stariji modeli ali imaju Quasaar  250 agregat, sto @alexanto  kaze, veoma dobar i moze se uklopiti u tvoj budzet. Ako ces van grada udvoje, onda gledaj jaci agregat

Hvala! Pogledacu sta ima od Atlantica u ponudi.

A emocije se odnose na one starije Scarabee, 2000, 01, 02... nemam pojma dal' valjaju, ali ljubav je slepa 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Aprilia scarabeo
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

Ima jedna Aprilia Atlantic 500ccm Classic model na prodaju.... sto se ulaganja tice, prs u uvo i vozi, nije jos nigde oglasena, cena 1.750eur.

Imam slike motora, imam sta je i kad radjeno (poveci spisak) al nemam vremena da postavim.... bice nesto vise o tome u drugoj temi kad se vrnem sa puta.

Vlasnik je kupio ganc novu Integru pa je resio da proda AA koji je zaista bas dobar.

Uhhh, to znatno probija moj budzet! Ako malo po malo budem podizao gornju granicu, bojim se da cu da dodjem i do Srebrnog krila:(... Mozda nekada, zivot je predamnom ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ne bih zeleo da vas razocaram ali za oko 1000e cete jako, jako tesko naci skuter u pristojnom stanju koji ce ispunjavati vase potrebe.

250ccm je neki minimum koji vama treba, a svaki jaci za te pare je uglavnom groblje.

Skuteri koje sam ja vidjao da su ljudi kupovali za te pare su obicno imali kais i rolnice koji su za zamenu-ulaganje 100e(grubo), gume-jos 80-100e, kvacilo koje je pri kraju-50e, cure semerinzi na vilama-50e, lezaj ili lezajevi volana-50 do 80e, diskovi koji su uglavnom za zamenu-50e komad, potrosene disk plocice-20-50e, zadnje amortizere koji su za zamenu, los frajlauf, pa regler koji ne puni, pa los akumulator, pa plastike koje ne leze lepo jer su motori vec krpljeni vise puta, a svi presli 20000km.

Da nisu takvi, kostali bi mnogo vise.

E onda uzmu ljudi da sredjuju takve leseve pa sipaju jedno 500-600e u narednih godinu dana i stalno im iskacu neki problemi i kad shvate da to nije to onda je obicno prekasno.

Nemojte me shvatiti pogresno, ja samo ne zelim da bacite 1000e za nesto sa cime se necete moci voziti ni po lokalu, a kamoli po Srbiji.Za te pare se ne moze naci dobar italijanski ili japanski skuter.Za kineze ne znam, nemam iskustva sa njima.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja sam oglasio svog Atlantika, na PA samo, stavio sam nerealnu cenu od 1600e, iz razloga jer nisam odlucio jos uvek sta posle, pa neka stoji mozda neko ponudi neku zanimljivu zamenu medjutim nista.. Ipak ako kupim drugi motor do kraja sezone cena je dogovor i bice tu oko 1300e za pocetak.. Moj je dobar, ima dosta mana, poduzi spisak, ali dobar je, sila. :)

 

A generalno ispravan maxi skuter je tesko kupiti, pogotovo za 1000e.  Svaki ima ulaganja, pitanje koliko samo. Ja ako moj oglasim ovde to ce biti na papir lepo ispasano sta sve fali, a fali podosta, i opet sam siguran da je bolji od vecine u oglasima, uglavnom su problem prodavci sto se malo prave ludi i naivni, pa ti uvale krs da places samo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1550 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 10 sati, Miki - Nis je napisao:

Uhhh, to znatno probija moj budzet! Ako malo po malo budem podizao gornju granicu, bojim se da cu da dodjem i do Srebrnog krila:(... Mozda nekada, zivot je predamnom ;)

Kad stavis na papir dodatno ulaganje oko motora koja pazaris, izacice te skoro slicno kao i motor van granica tvog budzeta. Ovako, ako ti se nudi dobar primer kog je Dare resavao, nemoj se previse neckati...Vredi onda. Plus, cena mozda nije fixna. Srecno sa kupovinom! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Aprilia scarabeo
Pre 4 sati, Novak Lazovic je napisao:

Nemojte me shvatiti pogresno, ja samo ne zelim da bacite 1000e za nesto sa cime se necete moci voziti ni po lokalu, a kamoli po Srbiji.Za te pare se ne moze naci dobar italijanski ili japanski skuter.Za kineze ne znam, nemam iskustva sa njima

Naravno da ne shvatam pogresno! Za kratko vreme sam skapirao da su ljudi ovde dobronamerni.

E sad, sto se ponude i cena tice, sve x9-ke 250, koje su u ponudi su do 1.200€. Jasno mi je da u njih treba uloziti jos izvesnu sumu, ali zima je dugacka, pa svakog meseca po nesto... A ovako, za skockan primerak, odmah, na gomili. Sta znam, mozda cu vremenom i promeniti stav...

U svakom slucaju, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Aprilia scarabeo
Pre 2 sati, DaliborBP je napisao:

Kad stavis na papir dodatno ulaganje oko motora koja pazaris, izacice te skoro slicno kao i motor van granica tvog budzeta. Ovako, ako ti se nudi dobar primer kog je Dare resavao, nemoj se previse neckati...Vredi onda. Plus, cena mozda nije fixna. Srecno sa kupovinom! :takoje:

Ma znam, stoji to, ali ja sam u glavi imao drugi koncept: kupim sada za nesto manje para, pa zimus polako, svakog meseca po nesto. Mozda me malo zavarava i iskustvo sa Vespom, koja je 1990. i koja nije presla manje od 100.000 (samo kod mene za 7 god skoro 40.000) i kod koje sam, za svo vreme, promenio samo par sajli za kocnicu i kvacilo i jedan par guma! A pre 3 god je isla i do Grcke. Iskreno, jos mi se nije sve iskristalisalo u glavi, mozda i promenim nacin razmisljanja. Hvala

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Pozdrav kolege, imam slatke muke , a ticu se kupovine maxi skutera za sledeću sezonu. Upravo dam se vratio u školicu i polažem za A kategoriju. Sad u sredu polažem testove, a za vožnju ćemo od marta sledeće godine. Do sada sam vozio mini skutere, poslednja u nizu Yamaha aerox. Kako su porasli apetiti , rešio sam da se pocastim maxi skuterom do 300ccm. Procitao sam sve teme na forumu sa tom tematikom i skapirao sam da sto više čitam, sve manje znam.

Opcije su mi Malaguti medison, aprila atlantic, gilera nexus i eventualno neka Yamaha, t max, x max ili majesty.

Niži sam rastom, koristio bih ga uglavnom za grad i ponekad izlete u zemlji. Gledam da bude sto novije godište i sto manje km za budžet od oko 1500-2000 e max sa svim troškovima.

Ima par njih na oglasima, a nekako mi je nexus zapao za oko.

Ima li nešto sto sam propustio u silnim temama koje sam procitao, koje bi bile vaše preporuke?

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Nekako mi je nexus favorit sto se izgleda tiče, ovde sam naučio da u svim tim modelima idu odlični agregati, samo treba izabrati dobar primerak.

Voleo bih da se uklopim i sa servisom u tu cifru, ali imam tu malo tolerancije.
Razumeo sam da ne treba da tražim karb, već samo i ili ie modele.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Gilera Nexus 300 ie, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 17000 km, Kruševac. Cena 1.800 € - Motori - Polovni Automobili

Ovako nešto recimo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Лепо си испратио теме и види се да знаш (отприлике) шта хоћеш, само једну замерку имам.
Немој тражити са најмањом километражом, то је неважно наспрам стања мотора. Посебно што се то лако враћа на жељену :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

U pravu si. Kilometraža na satu je samo brojka. Nisam imao nešto preterano iskustva sa maxi skuterima, za razliku od 2t malih, ovo će mi biti prvi, a probao sam svega par komada.

Više sam naklonjen italijanskoj strani, mada ni japanci nisu van igre. Znaci Quassar 250/300 agregat je favorit , samo je pitanje izabrati ram. Da li je nexus, atlantic ili medison?

X8 i 9 mi se ne sviđaju i iskljucio sam ih u startu. Isto važi i za beverly.

 

Na šta treba najviše da obratim pažnju kad gledam i probam motor, osim vizuelne strane naravno?

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Na bilo kakve cudne zvukove... bilo sta da lupa a vlasnik kaze 'nije to nista, moze to tako', znaj da uzima kintu... i odvezi ga kod majstora i plati pregled ako hoces detaljnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

To bi bilo idelano ali ako bi našao motor negde u blizini Leskovca. Međutim, ono što mi se sviđa na oglasima je uglavnom Bgd i dalje. Imam mogućnost da uvezem nešto iz Nemačke, moj prijatelj uvozi automobile, pa bi mi učinio. Na mobile.de je veoma slab izbor motora, a i nisam siguran da bi mi se to isplatilo... Tamo su cene slične kao ovde, pa dodaj porez, carinu, prevoz i sve ostalo, verovatno bi izašlo skuplje.... Ima li neko na forumu da prodaje ili planira da proda nešto od onoga što bi meni odgovaralo,barem da budem miran što se toga tiče?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bila je tema o dilemi pri kupovini, nije bilo potrebno otvarati novu temu, moze@alexanto spojiti sa postojecom. A sto se tice maxija za tvoje potrebe, moj glas ide Beverly 250 i to kuzer.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 5 sati, Predator016 je napisao:

Nekako mi je nexus favorit sto se izgleda tiče, ovde sam naučio da u svim tim modelima idu odlični agregati, samo treba izabrati dobar primerak.

Voleo bih da se uklopim i sa servisom u tu cifru, ali imam tu malo tolerancije.
Razumeo sam da ne treba da tražim karb, već samo i ili ie modele.

1efb3257b3f6-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Gilera Nexus 300 ie, 2010. godište, Scooter, vozilo...


Ovako nešto recimo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim da ovaj ne moze proci carinjenje, tj. amss.

 

Nema fabricki drzac za tablice, nema fabricki auspuh, nema resetku za grejanje nogu (manje bitno), nema blatobran iznad zadnjeg tocka. 

Da ga je lako cariniti, zavrsio bi taj vlasnik to. 

Pratim i ja oglase, i planiram kupovinu. Njega sam i ja gledao za sebe...

Ja sam se fokusirao na Kymco Xciting ili Burgman 400 od 2006-2008. Samo sto je burgman u svemu skuplji. I za odrzavanje i cenovno.

 

Procitah gore, a da nisam znao, da ima par vrsta "agregata". Quasar ili kako vec i koji jos? Koji su pouzdaniji i u koje modele idu? Ili, ako ima neki link ka tim objasnjenjima, molim da mi postavite link ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@Predator016 lično bih za sve maxi-e u BG i okolini koji ti se dopadnu kontaktirao kolegu sa foruma Satelis-a. Godinama održava iste, pedantan je do zla boga i cenjen u ovoj zajednici. Ako ti on pogleda buduće čedo kratak si za neki dinar ali i svaku brigu o tome šta si izabrao. Imaj u vidu da je dosta upošljen i da moraš da ga rezervišeš na vreme.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja