Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Brojimo 75.000km i teramo dalje :jee1:

Kupljen s 50k (pravih)

Sve što je Srbenda napisao, potpisujem, s visinom od 196cm i 96kg mi je izuzetno udoban.

619E375D-AE0E-4BCA-A535-DA41A8180856.thumb.jpeg.bf01c41f3e5d0143f47353aabe1cd2aa.jpeg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Tmax kao i Beverli 500 su napravljeni da ostave utisak na kupca sportskim naglaskom i izgledom u prv. slučaju a u drugom, da ti daju utisak luksuza... Nijedan ni drugi nemaju udobnost što ustvari i treba da ima maxi skuter. Hoćeš šminku i divljenje kupiš ta dva... Hoćeš udobnost snagu i pouzdanost kupiš Hondu pa 5 stepenika ispod sve ostalo:)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi
Silvewing je kraljica medju maxi skuterima po svemu bukvalno svi ostali skuteri mastaju da budu kao ona...2 cilindra...konja brdo...polozaj za noge i ledja...kvalitet izrade  na ne zavidnom nivou vec vrhunskom....i naj glavnije ...taj model se NE KVARI
Honda je kraljica, koji je kralj ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ne znam zašto ovi drugi uopšte prave nešto na 2 točka... Mogu sad na ove el trotinet da pređu :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Bev 500 ima stvarno lepu liniju realno, mada opet koliko realno, jer ne mora da znači ono što se meni sviđa da će i tebi ili bilo kom drugom.
Taj motor je isključivo gradski kauboj, ništa više. Ček stani ne bukvalno, opet sa njim sam pravio ture od 600km u danu, ali mi nije pružio utisak da je udoban i upravljiv motor kao što sam imao sa x9.
Nekako mi je ostavio utisak da je on gradski šmeker za kraće ture, neko moje mišljenje.
Hondu nisam probao i ne mogu da komentarišem, ali sam stalno dobijao savete da odem na SW jer je to "pravi" maxi, opet vreme je prolazilo bev je bio kod mene 3 godine i nisam hteo da ga prodam pa da jurim SW. Nekako to ne volim, ako je na njemu sve ok i motor stekne pouzdanost onda ne želim da diram ništa, iako je ostavljao utisak neudobnosti, teže upravljivosti. Posle sam prodao motor, sad sam u nekoj drugoj sekciji što se tiče motora, a dal ću se vratiti na skutere ne znam, ali znam da na beva neću :)
P. S. Tmax mi toliko moćnu liniju ima da stvarno ne umem da opišem, za mene stvarno prelep skuter. Ali kada vidim gradske face kako ga voze do kafića i nazad, i turiraju čunkove po gradu, zgadili su mi motor, bez veze. Voleo bih da probam i ako mi se svidi da ga i kupim, ali zato što je postao stvar kakva jeste, ne želim da me neko svrstava u tu grupu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6
5 hours ago, Iv@n said:
20 hours ago, srbenda said:
Silvewing je kraljica medju maxi skuterima po svemu bukvalnoemoji4.png svi ostali skuteri mastaju da budu kao ona...2 cilindra...konja brdo...polozaj za noge i ledja...kvalitet izrade  na ne zavidnom nivou vec vrhunskom....i naj glavnije ...taj model se NE KVARI emoji4.png

Honda je kraljica, koji je kralj ?

Atlantik 500  :P

 

Do 1500e Atlantik 500, preko 2000e SilverWing sto se mene tice..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 6 sati, Iv@n je napisao:
Pre 20 sati, srbenda je napisao:
Silvewing je kraljica medju maxi skuterima po svemu bukvalnoemoji4.png svi ostali skuteri mastaju da budu kao ona...2 cilindra...konja brdo...polozaj za noge i ledja...kvalitet izrade  na ne zavidnom nivou vec vrhunskom....i naj glavnije ...taj model se NE KVARI emoji4.png

Honda je kraljica, koji je kralj ?

Itekako mi je poznato u kom je rodu Honda...;) ali kada sam rekao KRALJICA mislio sam u smislu da je opste POZNATO da su  pojam ili ti sinonim za lepotu....eleganciju ...dostojanstvenost i.t.d;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
1 hour ago, Last of us said:

@Last of us Lepo izgleda na oglasu ali to je ono sto se moze reci iz samog pregleda oglasa.

Motor se mora uzivo pogledati i probati da bi saznao vise o njemu i tako se odlucio na kupovinu ili ne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Zvao da se interesujem, covek mi rece " Sta me za hondu pitas, ja sam u Vijenu video jednu sa 165000km, imam i 954 sve ostalo je bizuterija" i ni rec mi ne kaza o stanju...

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

i ni rec mi ne kaza o stanju..

Napisao je "svaki sraf fabricki bez otisaka odvijanja" a 55000 na satu, nadam se da bar sraf za ispustanje ulja ima tragova odvijanja :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400

Sva sreća pa je Satelis delom Makedonac ;)

Par strana ranije u ovoj temi se pisalo o L sondi koja dosta utiče na potrošnju goriva a mislim da se ugrađuje od 2006. Tako da bi to bilo pravo pitanje za prodavca...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Razmisljam ozbiljno o prelasku na veci max u odnosu na ovo sto sada vozim, kad kazem veci vise mislim na jacu masinu.

5 god sam vozio Sym Joyride 125-icu, super me posluzio skuter. Prosle godine uzeo Kymco Downtown 300i 2009god, vozio proslu i ovu god, zadovoljan, fina snaga masine, ne trosi mnogo, prilicno udoban, atraktivan. Ali posto imam zelju da pored gradske voznje u Bgd (to je najcesca upotreba) skuter koristim i za neke duze ture, razmisljam o necem jacem sto ce moci da povuce mene i saputnicu, neki prtljag, a da moze da prati koliko-toliko da prati jace masine sa kojima bih isao na put (recimo KTM 1290, GS1200). Nisam pokusavao da sa Downtown-om idem na duze voznje, mislim da bi sa 2 putnika i 31ks to bilo onako malo nategnuto...

Dilema je maxi skuter 500cc+ ili neki motor ali iskljucivo sa DCT menjacem (automatik), debil sam za voznju motora sa menjacem i jednostavno to ne zelim. Ne bih uzimao nista ispod 50ks, i ne starije od recimo 6-7god. U voznji volim komfor, ne vozim van asfalta niti cu, nisam agresivan vozac ali vozim da rapolazem snagom koja ce omoguciti lagano preticanje i voznju na otvorenom putu, kao i autoputu.

Sto se motora sa DCT menjacem tice, izbor je prilicno tanak, neka Honda NC750 ili Africa. Izbor skutera sam sveo na Integru (mada imam utisak da bi mi bila tesna jer sam 192cm/100kg), i na BMW C650 GT, izgleda bas dobro i masivno, i nisam gadljiv na BMW sa Kymco masinom, vozim Kymco i nemam nikakve primedbe na njihove masine. Kod Bugija mi se ne svidja polozaj, mnogo nekako nisko i zavaljeno, Kymco u toj 500cc+ klasi ima samo onaj AK 550 koji je preskup, Nonda X-ADV skupo...izbor je stvarno prilicno suzen.

Da ne zaboravim, budzet je 5000eur (mooooozda 6000 ali mora da bude nesto bas bas bas).

 

Jel ima nekih sugestija, nekih saveta? Da li sam zabrazdio u razmisljanju pa ne vidim nesto sto bi bilo bolji izbor od navedenih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kymco mašina u BMW? Nisam znao... U tom slučaju je baš preskup!

Ja sam Integru platio 5000, vidim sada ima ovih lepih iz uvoza sa svim koferima u boji, Africa ti je van budžeta ali nemoj da odustaješ ako treba da pratiš motore od 1200ccm :)



Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Sa Bev-a 500 sam preleteo na Afriku, jer su me na onoj NC temi ubedili da bi mi NC750XD bio mali (Satelis posebno) i bili su verovatno u pravu.

Ti 192, ja 194, nije neka razlika, mada imamo i kolegu koji sa preko 2 metra uredno vozi NC. I on je sugerisao da idem na Afriku. Šta znam, meni je za svakodnevni commuting i povremeno neko putovanje NC izgledao kao savršen stroj u smislu DCT-a, potrošnje od 3,5L i solidnog prostora za prtljag na mestu gde bi trebalo da stoji rezervoar. Što se tog modela tiče valjalo bi da sedneš na njega u salonu, ili još bolje da zakažeš probnu vožnju. Sedeo sam na njemu u salonu i delovao mi je OK, ali ne znam kako bi sve to izgledalo u vožnji.

S druge strane budi spreman da mašina sa DCT-om ne reaguje isto na gasu kao mašina sa variatorom. Ako si grublji na zglobu skuter ne skače i razvija brzinu postepeno, što nije slučaj sa DCT-om koji ispaljuje kao i svaki drugi motor sa manuelnim menjačem. Naravno, Afrika nije nervozna na gasu kao recimo TDM.

Kako god, Afrika ti je skoro duplo preko budžeta (polovna), ako je nađeš, ali ako ti legne NC mislim da je to sjajna mašina za ono što ti treba. Ili neki SW naravno :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Nisam imao prilike da probam X10 500 do sada. Estetski nemam zamerki, ali mi je tih 41ks malo preslabo, ne bih isao ispod 50ks.

Sedeo sam na NC750, ok je osecaj, ne deluje malih dimenzija za moje gabarite, ali morao bih malo i provozati da steknem bolji osecaj.

Najbolji osecaj do sada je bio na BMW C 650gt stvarno komforan skuter, deluje bas kvalitetno...zanimljivo je da ga slabo preporucuju kad pricas sa poznavaocima, mada niko ne ume da objasni zasto ne bi trebalo da ga kupim (osim sto je skuplje odrzavanje). Jasno mi je da kymco masina zvuci odbijajuce u jednom bmw-u, ali meni to nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Preplatim u odnosu na sta?

Problem je sto nemam s cim da ga bas uporedim, mali je izbor skutera sa 50+ KS u rangu do 5-6.000 EUR. Jasno mi je da BMW ne moze da bude jeftin, tu nemam dilemu. Sta je to sto konkretno fali tom skuteru BMW C650GT? Gledao sam dosta review-a, stvarno nisam cuo neke lose stvari da su iznete (ima tu i placenih testova, ali opet...).

Ako je preplata to sto kupujem BMW a pokrece ga Kymco masina, to mi nije tolika mana, jasno je da BMW nema masinu za skuter i da uklopi na CVT prenos, uzmu neciji i ubace i sta je tu problem? Mercedes koristi Reno 1.5dci u A i B klasi, i prodaje se isto kao i pre dok je unutra bio Mercedesov motor. To je normalna stvar danas. Ne bih da verujem da BMW nije vrlo dobro proverio sta ubacuje u skuter sa svojim logom, nisu blesavi bas toliko. Koliko znam i Kawasaki skuter koristi Kymco masinu. Ako se ne varam Kymco je broj 5 u svetu po broju prodatih jedinica u 2018 (negdesam naleteo na taj podatak).

Vrlo rado bih kupio Kymco skuter da imaju model koji je 500cc+ i 50ks+, a da kosta recimo nov 6-7.000 EUR, al nemaju tako nesto - jedino onaj AK koji kosta skoro 10.000 EUR, stvarno previse. Nov BMW C 650 GT je 13.000 EUR sto je takodje bas mnogo, ali star 4-5god se moze naci do 6.000 EUR.

Ne navijam za BMW, vrlo sam otvoren za sve ideje najiskrenije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5599 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

BMW je vrhunska masina (par drugara iz SLO se zalilo jedino na nesto vece vibracije obzirom da je dvocilindras) Vozi ga moj dobar drugar iz Osijeka koji je skoro 2 metra i kaze da nema komfornijeg maxija a pritom ga je uzeo posle Burgmana 650 onog novog. Na putovanju sa drugim drugarom iz Osijeka sa sve prljagomi suprugama BMW je skoro u decilitar trosio kao i VStrom 2015-to od ovog drugog. U pitanju je bio put do Grcke preko BIH, CG, AL i nazad.

 

Problemi mogu nastati ako se desi neki kvar na CVT-u zbog dostupnosti i cene delova. Kao i kod Burgera 650 igranka moze biti poskupa. Pricam (pisem) o polovnjacima sa upitnom km i odrzavanjem jel'... Tu je Silver Wing mnogo prihvatljiviji ali nije ni blizu komfora i luksuza koji BMW-ejac pruza.

 

I sam sam 191 sa podugackim trupom i polozaj sedenja na BMW-u mi mnogo vise odgovara nego na Burgm 650-ki. Integra ce ti biti premalena kao i noviji Silver (sa dva fara napred)

 

Uglavnom, na slatkim si mukama ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Aprilia SRV850 je bas slaba sto se ponude tice, cak i u inostranstvu je nema bas mnogo, cene su prilicno jake (u celoj Italiji 13kom se prodaje trenutno).

Gilera GP800, njih tek ima malo u ponudi, svi su oko 10-ak godina stari primerci a to mi je vec previse, ne bih starije od 5-6god uzimao.

 

Mnogo slab izbor maxi skutera u kategoriji 50+KS.

 

Zaboravio sam da napomenem da sam vozio prosle godine T-Max kupljen na sajmu, odlicno ide, atraktivan je, ali je pozicija sedenja nekako neudobna, previse napadno se sedi, to po mom misljenju nije skuter za neki duzi put. I naravno skup je ko otrov.

 

Evo sta je istina o Kymco masini u BMW skuteru:

"The C-series engine is actually built by Kymco in Taiwan. Kymco builds many of BMW Motorrad’s engines under contract. It’s purely a manufacturing arrangement, however. The design and engineering is 100% BMW. You won’t see this same motor popping up in a much cheaper Taiwanese scooter. These scooters are then assembled in the same Berlin facility as all of BMW’s motorcycles."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja