Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Honda SW T600

Pa posto ja i dalje polazem, meni ce trebati min 400ccm...imajuci u vidu visinu od 205cm i 130kg...na nesto manje nebih mogao ni da sednem. Da citiram kolegu iz ranijeg posta 'izgledao bih kao cirkusna mecka'. 

 

Nego, jel znate nekog iskusnog majstora skim bih mogao da se konsultujem u vezi odabira skutera, a i samog kontrolnog pregleda pre eventualne kupovine. Rekli su mi da bez majstora ne uzimam skoter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Za majstora ti preporučujemo Dr. Darka Satelisa ;) .... nema greške  

 

A što se motora tiče  evo biraj  , ne zna se koji je bolji :) ... a  i cenovno su isti . Sasvim odgovarajući za tvoje gabarite :)

 

69f8bbc72858-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Malaguti Spidermax GT500, 2007. godište, Scooter, vozilo prešlo 52500 km, Beograd. Cena 2.200 € - Motori - Polovni Automobili

 

816834c22357-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki BURGMAN, 2007. godište, Scooter, vozilo prešlo 56885 km, Bačka Palanka. Cena 2.199 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pozdrav narode lutam po temema ne bih li dobio makar neki odgovor... hajde malo da priupitam. Izgleda da mi se smeši jedan Madison S250, 2000 godište. Obzirom da nisam vičan ovom skuteru molim iskusnije da mi kažu na šta da obratim pažnju pri pregledu a pre kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Mislim da je pravilo da postaviš makar 5 istih poruka u barem 3 teme za druge motore pre nego što ljudi mogu da ti odgovore... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, vasa.93 je napisao:

Mislim da je pravilo da postaviš makar 5 istih poruka u barem 3 teme za druge motore pre nego što ljudi mogu da ti odgovore... 

Ne znam da li je šala ili istina...generalno u glavnom pročitam ono što me zanima bez mešanja u teme sad mi je problem jer je ciljano pitanje.

 

Na forumu sam skoro 10 godina i ovo je prvi put da postavim pitanje a da je zaista potrebno 3 teme lutanja a možda i više da bih moožda dobio/pronašao odgovor :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Šala je, druže. :)

 

Nije potrebno lutanje u više tema, potrebno je strpljenje. :) Pitanje si postavio u subotu uveče, i već u nedelje ujutru ga ponavljaš. Em nezgodan trenutak, em što nagomilavanjem duplih poruka svakako nećeš ništa ubrzati. :) Strpljivo samo, javiće se već neko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pitanje je postavljeno u glupom trenutku i nekako mi je hitno...nemam takav običaj da postavljam pitanja sa glupim prefiksom "hitno" :)  ali mi je Madison izleteo bukvalno sinoć nenadano. A oko 10h danas idem da ga vidim... navodno je dobro održavan, navodno je malo prešao... Do duše čekam neki SYM 250i da stigne ali evo sad sam dobio info oko ovog Madisona pa rekoh da se malo edukujem pre gledanja.

 

A za duple postove...šta da kažem, izvinjavam se adminima :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Hajde da odgovorim :) na kraju Medison nije uzet usled manjka informacija,  već SYM 250 GTSi. Nadam se da ću u toku sledeće nedelje preuzeti motorčić...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max 250 2010
On 6/14/2019 at 9:21 AM, srdjos said:

 

Da, novi skuteri imaju svasta

A da li si ti siguran da ti treba takav skuter odmah posle polozenog?

Sto da ne, nije 1000cc. A i normalna neka voznja, do 80-100kmh neko prvo vreme.. Eventualno autoput 120kmh..mada oprezno samo, mislim da sam dovoljno zreo za 400..nije to sada neka bas besna masina. Vozio sam najvise hondu nc700 i lepo mi ide, laka je za voznju ali mi nije prakticna kao skuter. Vozio sam i mt 06,valjda bih savladao i kimka 400 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Može li mi neko reći gde mogu kupiti dobar primerak silver wing-a 400 ili sw-t400.. Na našim oglasima ima svega i svačega, a za oko mi je zapao jedan primerak od Gavra iz Su. 

 

Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Jel neko mozda "zagledao" ovaj primerak?

 

0e1615fc612e-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Silver Wing 400, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 26000 km, Bačko Gradište. Cena 2.300 € - Motori - Polovni...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi
Dali uopste ima delova za tog  madisona?
Da li uopšte ima za neki?
Vrtim po oglasima i nema, i sam odustajem od jednog modela 250cm3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

Koji na vas maksi ostavlja najbolji utisak u vožnji i zašto?

Nexus za sada ima najbolji filing u vožnji za sada, izgled najbolji. Probao sam par brendova dok sam u potrazi šta da kupim, nije to neko merodavno iskustvo, ali takav je utisak za sada. Na žalost Satelis toliko pominjani nisam probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja sam pre neki dan uzeo Scarabeo 300s od kolege @sale-kum 

Vozao sam ga ranije od druga i prvi utisci skroz dobri!

Hvala Sale još jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Plavuse. 

Ja sam pre neki dan probao srv 850. Ocekivao sam mnogo vise. Neko vreme sam vozio T-max. Imao je Multivar i Giannelli ispusnik. Za mene su neuporedivi. Mnogo mi se lepse vozi T max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Mislio sam na izgled! Imaju identicnu liniju. Dva fara, oklop, linijs rep u spic, "R" fazon! Slicno se sedi! Ostaje ti izbor kubikaza, upravljivost itd! Srv i t-max su razliciti skuteri, stvar ukusa! T-max-a nikad nisam vozio pa nemogu o tome pricati ali razlika je u 350 kubika, 80 kg u prenosu, mx brzini i ubrzanju, svaki maxi grmi ako ima dobar izduv i poteze bolje ako ima multivar itd. Srv ima i remen i lanac! Moj nexus je bio korektan i isao je do 144km/h ali optimalna brzina je bila 110 km/h dok Srv ide 200km/h a optimal je izmedju 150-160km/h itd. Ko sta voli, srecna kupovina i nadam se da ces naci skuter koji ce te uciniti srecnim!:takoje:

20190715_201726.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Koji na vas maksi ostavlja najbolji utisak u vožnji i zašto?
Nexus za sada ima najbolji filing u vožnji za sada, izgled najbolji. Probao sam par brendova dok sam u potrazi šta da kupim, nije to neko merodavno iskustvo, ali takav je utisak za sada. Na žalost Satelis toliko pominjani nisam probao.
Svaki je dobar na svoj nacin i ima svoje prednosti i svoje mane. Tako da isti skuter, tj. motor nece ostaviti isti utisak na dva coveka. U zavisnosti od tvojih potreba, nacina voznje, i svega ostalog biras skuter. Taj nexus po mom ukusu je zadnji koji bi uzeo, neznam prosto za sta bi ga koristio, osim od kafica do kafica. T- max brutalna zver opako ide, povlaci i to je sve sto pruza. Vozio ga 100-ak km u cugu i slomio me toliko da sam imao upalu ledja nekoliko dana. Srv i Gp 800 motori u telu skutera i mnogo ozbiljne sprave i mnogo vise prednosti dajem u odnosu na T-max. Ipak po meni broj 1 skuter Silver Wing 600. Ja imam 400-tku ali valjalo bi jos tih 10-ak konja. Motor za sve i pored svih ostalih koje sam probao i posedovao pronasao sam se na njemu u potpunosti...... Srecno ti bilo sta god odabrao

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Silvewing je kraljica medju maxi skuterima po svemu bukvalno:) svi ostali skuteri mastaju da budu kao ona...2 cilindra...konja brdo...polozaj za noge i ledja...kvalitet izrade  na ne zavidnom nivou vec vrhunskom....i naj glavnije ...taj model se NE KVARI :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja