Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Evo i ja da potvrdim isti savet/izbor...iako sam od skoro vlasnik utisci su odlicni-nema greske sa dobrim primerkom

IMG_20190511_110446.jpg

IMG_20190511_110553.jpg

IMG_20190511_110624.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Honda SW T600

Probao sam i Suzuki Burgman 650. To cudo ima skoro 300kg...kao kruzer je. Tesko se manevrise sa njim....probo na parking. U BG saobracaj...neznam dali bih smeo...jos sam zelen vozac ::). Ali mi kazu da je odlican za putovanja. Na njemu dosuse imam mesta za moge, mada nemogu da ih pruzim napred (kao neki nizi vozaci)...ali sta cu. Iz ove koze nemogu :neznam:. Kakav je SW 400 po pitanju tezine i manevrisanja? Snage?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav. Novi sam na forumu, a i novi u svijetu 2tockasa. Odlucio sam se za kupovinu maxi skutera i moj izbor je pao na 2 "slova". Ne znam bukvalno nista o motorima, kao klinac sam vozio skuter 50cc, a nekih 10ak godina nisam ni kao suvozac sjeo na motor. Dvoumim se izmedju kupovine honda forza i xmax300. Ne bih se zalijecao na vecu kubikazu od navedene. Inace visine sam 195cm i tezine blizu 100kg. Neko vrijeme sam gledao polovne maxi skutere novijeg godista i na kraju se odlucio za novi posto razlika u cijeni nije  pretjerano velika izmedju novog i motora starog npr 2 godine. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Oba skutera su odlicna, koji god da kupis neces pogresiti. ( Vec je neko pisao o toj dilemi)

Kupi onaj koji ti je lepsi, bukvalno.

Savetujem da pre toga vidis da li sa tom visinom mozes da se spakujes na skuter.

Kolege tvoje visine se uglavnom odlucuju za Hondu Silver Wing, Suzuku Burgman i Apriliju Atlantic.

Vozio sam xmax 250 i za moju visinu od 173cm je super ali kada sedne neko ko je preko 190cm, izgleda kao da je oteo nekom detetu skuter...

inace, 300 kubika je odlicno za grad, magistralu i moze (ako bas mora) da odrzava 120 km/h na auto putu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hvala @GAGI74 na ovako brzom odgovoru. Ja sam sijedao na oba motora i pozicija mi je skroz ok, e sad mozda sa strane nekom gledam presmijesno :) Npr na beverly cruiser 250 sam se osjecao presmijesno i on je odma otpao kao izbor. Cijenim tvoje misljenje sto se tice motora koje si preporucio, ali s obzirom da sam u glavi prelomio da uzimam novi motor a isto tako da mi je budzet limitiran, ovo je najvise koliko mogu da se pruzim. Da li za ovu sumu u koju se uklapaju ova 2 postoji nesto bolje na trzistu, a da je novo je jedino sto me kopka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300
7 minutes ago, Dexter21 said:

Hvala @GAGI74 na ovako brzom odgovoru. Ja sam sijedao na oba motora i pozicija mi je skroz ok, e sad mozda sa strane nekom gledam presmijesno :) Npr na beverly cruiser 250 sam se osjecao presmijesno i on je odma otpao kao izbor. Cijenim tvoje misljenje sto se tice motora koje si preporucio, ali s obzirom da sam u glavi prelomio da uzimam novi motor a isto tako da mi je budzet limitiran, ovo je najvise koliko mogu da se pruzim. Da li za ovu sumu u koju se uklapaju ova 2 postoji nesto bolje na trzistu, a da je novo je jedino sto me kopka

za tu sumu nema nista bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ufffff, nisi to pitao, ali da pomenem. Ne insistiram.

 

Naime, tek počinješ (tad obično niko ne zna šta mu pasuje) a ideš na nov max-i.

Postoji realna mogućnost (mada ne mora biti) da posle jedne sezone i određenog broja km shvatiš da se ne nalaziš u skuteru, već bi ti ono pravo bio neki cafe racer, tourer, r, čoper ili adv. Pa skapiraš recimo da je super fora NC750X, a još ima i varijanta sa automatskim menjačem, ukoliko to pravi razliku. A TI PRSO SVU KINTU NA NOV SKUTER?! :confused0068:

Da ga daš na oglase gubiš bar 30%.

 

Nema šanse da sad znaš šta je za tebe.

 

E sad, ukoliko kapiraš šta ti pričam, a možeš da pobediš neizdrž, za ovu sezonu uzmi neki maxi od 1.500 - 1.800 €, zavali ga od oktobra na oglase a da pri tom ne izgubiš ništa ili jako malo i preko zime skockaj pravu kupovinu, bio to maxi ili nešto drugo.

 

Ukoliko si poklonik impulsnog kupovanja zaboravi šta sam pisao.

 

Btw, sa svojih 195 sam se komotno vozio na Beverliju 500 (i 400 po dimenzijama isti), a da nisam ličio na cirkusku mečku :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pitao sam se sam sa sobom i po oglasima polovnjaka ocijenio da se ne gubi previse, odnosno dosta manje nego kod automobila. Spreman sam na to sto si mi pomenuo, samo ne bih bio spreman na to da me motor kao motor smori, ali nadam se da me to ne moze zadesiti. Imam dosta drustva koji voze motore i nadam se da cu i ja brzo postati zavisnik od 2tockasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

E da, za yamahu xmax sam ispregovarao neki popust u vidu 500e opreme ukoliko bi se odlucio za njega. Uz kacigu sto je neophodno da uzmem od opreme za jednog pocetnika. Hvala unaprijed. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

I ja sam misljenja da prvi ozbiljniji skuter nebi trebao nov. Jer sta ako ti se ne svidi, nisi se pronasao na njemu, povuce te zelja za nesto drugo ( bilo sta), a ti si dao lepe novce i izgubio 30-40% na ceni. Da si vec vozio par maxia i siguran si u svoju odluku to je vec druga prica. Kako god odlucio srecno ti bilo.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

ako je covek resio da kupi nov motor to je za svaku pohvalu. Sami znate da moze lako da se desi da kupi polovan krs. A ko za x maxa ima popust u vidu 500 evra, a ima te pare, cemu uzdrzavanje. Za 5ur00 evra uzmes nosac kofera i veliki kofer, jos otane kusur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kolega je pitao za misljenje i za savet, mi smo izneli svako svoje vidjenje situacije i to je ok, a on ce uraditi onako kako mu volja i misli da je najbolje.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Уз кацигу, која је обавезна, ја на мотор/скутер не седам без рукавица и у већини случајева без јакне.

 За ван града обавезна фул опрема, кацига ,рукавице, јакна, панталоне и чизме.

Овако се ја возим, а ти ћеш морати сам да одлучиш шта ти је приоритет

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Još jedna dilema rešena, pre 3 dana kupljet (sad već četvrti MSC u karijeri) Aprilia Atlantic 500 '02. Dobila je o'ma novi prednji opanak marke MCG.

 Debela berta i ja se još upoznajemo, zasad sam zadovoljan ciklistikom i potrošnjom, sve je ispod 5lit/100km, samo nikako da se naviknem na prokleto nizak klirens od patos. Sreća pa je Burgman 400 bio gori(da se malo utešim.)  Čini mi se da je mal'ko tromiji sa semafora od Burgmana 400 i X8-400, ali je zato bitno tiši i mirniji na 120-130km/h. 

Aj tink disiz a bigining ofa bijutiful fren'šip

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jel imao neko kontakta sa Downtown 350? Vidi se da su dooosta napredovali u odnosu pre. 

 

linkcmp.png
WWW.KYMCO.RS

DOO DOO KYMCO SHOP · Generalni distributer Kymco programa, vrhunski kvalitet, 36 meseci garancije, povoljni krediti za kupovinu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobar je predhodnik, tako da verujem da ce i naslednik isto biti. Jedini problem su delovi, potrosni materijal, pogotovo kais je malko vise precenjen i nema ga uvek na stanju pritom kratko traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Xciting 250

Pozdrav, da li je iko imao iskustva sa Kawasaki j300 modelom. Nude mi ga za dug i ne znam nikog ko ga ima ili ga je vozio. Ovaj model je 2015to, ne izgleda lose prešao nekih 15000. 

Ako je tema za model vec načeta izvinjavam se, nisam našao... 

Hvala unapred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Pozdrav, da li je iko imao iskustva sa Kawasaki j300 modelom. Nude mi ga za dug i ne znam nikog ko ga ima ili ga je vozio. Ovaj model je 2015to, ne izgleda lose prešao nekih 15000. 
Ako je tema za model vec načeta izvinjavam se, nisam našao... 
Hvala unapred. 
Ima na forumu neko od članova zaboravio sam ko,ali koliko se sećam da je prešao sa xcitinga na taj j300. Čitao sam putopis po Italiji,mislim i da je predstavio j300 negde u nekom podforumu. Obzirom da su se upitili na takvo putovanje verujem da j300 nije promašaj.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Taj sam. Tu kombinaciju Kymca i Kawe vozim već tri god. i za to vreme se nakupilo preko 40K Km. Ja zadovoljan, suvozačica takodje. Da ne širim priču, sve što vas zanima može na PP. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@sasha, kada vremena nadjes prijatelju ti ovde kucni svoje utiske i impresije... I mene zanima taj model skutera (ili downtown 300 to je to u kymco izvedbi valjda).

30-ak konja ako se ne varam, je li dovoljno snazan i prostran za dvoje, licno, ne bih ga koristio za dalje od 150/200km.

Kakvo je ogibljenje, osecas li podlogu pod zadnjicom? Kocnice?

Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Pa evo malo detaljnije... 

U odnosu na XC 250 koji sam prethodno vozio skoro 9 god. Kawa je neuporedivo bolji skuter. Jači za 8 KS, startniji i MNOGO udobniji. Potrošnja mu je 3,5-3,8l stim da ja uglavnom vozim pod max optećenjem (suvozačica + prtljag). Uzeo sam ga u septembru 2015 novog u Sr. Kamenici i tamo radio servis dok je bio u garanciji. Sada to radi naš kolega @Satelis, mnogo kvalitetnije i jeftinije. Ulje i filter se menjaju na 5000 a ostalo po potrebi. Za 40000 Km sam premenio 2 kompleta guma (+dve zadnje), isti broj rolnica i pločica, dve sijalice i 3 kajiša. Ovo poslednje bi trebalo da traje po 20000 Km ali kod mene izdrži upola manje. Ogibljelje je meko, što je odlično za naše puteve a kočnice solidne, stim da su serijske bile sinter a posle sam prešao na organik. Moj primerak ima i ABS ali nisam bio u prilici da ga isprobam. 

Ako nemaš sportskih ambicija, bićeš zadovoljan. 

 

Pozdrav, Saša

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max 250 2010

Ja i dalje polazem, ostala su mi dva casa da odvozam i onda cekam polaganje.. Posle odmah uzimam skuter, a do tada nestrpljivo, svakodnevno gledam oglase, youtube, forume... Nego, da li neko vozi xciting 400? Video sam decka pre neki dan i malo smo popricali, ima NAVIGACIJU a to mislim da nema ni jedan drugi... Ima 37ks,registracija ista kao recimo za x max 300...izgleda lepo,potrosnju ne znam, oko 5 litara predpostavljam.. Sta mislite o njemu? Nije sminkeraj kao recimo x max 300 (nista lose ne mislim o x max 300,meni je to jedan od omiljenih skutera, a yamaha najbolja marka), a cini mi se da za ISTE pare pruza mnogo vise? Ili mi se mozda samo cini, ne znam? Ima 9ks vise od x max 300,navigaciju,lepo izgleda, registracija ista.. Ali slabo sam vidjao po gradu kymca, sta mislite o xciting 400 modelu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Чекај, изјавиш да је Јамаха најбоља марка и хоћеш помоћ?!
Па не иде то тако.

Јеси ли музичар?!



За 400 не знам, али 500 је солидан, само има већу потрошњу него други те кубикаже...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom
10 hours ago, Mihaaa said:

Ja i dalje polazem, ostala su mi dva casa da odvozam i onda cekam polaganje.. Posle odmah uzimam skuter, a do tada nestrpljivo, svakodnevno gledam oglase, youtube, forume... Nego, da li neko vozi xciting 400? ima NAVIGACIJU

 

Da, novi skuteri imaju svasta

A da li si ti siguran da ti treba takav skuter odmah posle polozenog?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja