Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Novo je novo, polovno je polovno. Kad kupujes polovno moras biti spreman na odredjena ulaganja. E sad ako imas ludu srecu pa naletis nesto sa minimalnim ulaganjima to je super. Jedino u novo nema ulaganje. Par stotina evra da ulozis i da imas odlican motor je sasvim ok po meni.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ауу, брате, шта прочитах...

Да постоји истраживачко новинарство код нас, требало би да плаћају Дарета да иде од салона до салона да проба мопеде и да им се, онако фино и стручно посере по дану, а када изађе чланак у новинама, и на дуже...

Свака част, на вољи, жељи и уложеном труду. Иако нисам намеравао ни да гледам, а камоли купим скутер, хвала и у моје име.

Просто ми топло око срца када је неки, слободно могу рећи, преварант ухваћен и раскринкан.

(Не, није тешка реч преварант, покушао је да Дарету ували тај мотор као да има округло 0 динара улагања!)

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400

Dare, svaka čast na svemu urađenom!!!!

Tekst koji si izbacio je promenio i moju sliku o skuteru koju sam stekao nakon što smo se čuli juče ( zvučao si kao da bi bila loša kupovina a nisam imao pojma da si predhodno bio okružen budalama, što je verovatno uticalo na raspoloženje).

U skut ima ulaganja i štrči za 200e iz mog budžeta što i nije strasno.

Auspuh je menjan što navodi da je akrap razmontiran i ovaj vraćen na pogrešnu stranu. Ja sam pogrešno montirao auspuh na mom prethodnom Kinezi i rezultiralo je lomljenjem brezona na glavi, opet ovo je Japanac tako da možda ima veze a možda i ne.

Pre pregleda plastika i farba je bila zanemarena i bio je važan agregat i viljuška koji su u odličnom stanju.

16500 na satu za koje mislim da su tačni govore u njegovu korist.

Nije ovo loša kupovina ali ću ipak sačekati da vidim šta se nudi iz CH pa tek tada doneti odluku.

Hvala svima na uključenosti u prepisci, kako ovima koji su za tako i vama koji ste protiv kupovine.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400
1 hour ago, Savan said:

Ako je to neki ozbiljan diler (koliko god ozbiljno može da bude na našim prostorima) i čak ako je i ovlašćeni diler za neku marku, zar ne bi bio u obavezi da daje garanciju na robu koju prodaje?

Da se motor vodi na Stojanova postojala bi garancija, ovako ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Vule Gilera je napisao:

Satelis sto se nisi javio da odemo na:cirka2:soookk..

Bio sam bas u zurbi, ostalo mi je da sklopim jendog Spidera gde sam cekao na f. vazduha pa taman da iskoristim prepodne za skok do NS-a jer sl. prilika mozda tek vikend posle ovoh...jbg

 

Pre 2 sati, Nole Bg je napisao:

Jedino u novo nema ulaganje.

Ima ima, nemoj se varati da nema.... maglenke, kofer, alarm, grejanje rucki, ledizacija, budzenje CVT-a, auspuh, preprada sedista + grejanje, dodatak viziru..... sve su to moguci dodatni potrosaci na ganc novom motoru.

 

Pre 1 sat, ivan1605 je napisao:

Da se motor vodi na Stojanova postojala bi garancija, ovako ne.

Motor koji je pod garancijom, ista vazi gde god se vozio po svetu i ko god ga vozio, bitno je samo da se ode u ovlascenu kucu.

 

Kao sto sam i onomad rekao preko telefona kad smo se culi...... dugo stoji na oglasu tako da nece ovaj komad sigurno skoro otici, bar ne neko vreme.

Sa druge strane obavezno razmotriti SW-a iz CH, dobro iskustvo sa @SuperPOP-ovim makinama. Ako ima nesto valjano, uzmi bez razmisljanja, ako nema.... razmotri sve jos jedared pa preseci, nije losa kupovina ali treba uloziti da bi bio miran...... lagano tek je pocetak sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Limassol
  • Motocikl: Xmax

ne moze 500cc da se meri sa 300cc

ali ja sam zagrejan za Yamahu Xmax 300cc on je 6000e nov.

posto meni treba 80-90% za grad a jako malo van grada mislim da cu se zadovoljiti. 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Stojanov je sve samo ne nesto ozbiljni serviser i prodavac, "slavu" je stekao neprofesionalnim odnosom prema vozilima u garanciji pogotovo otkad je porastao.  Moja dva dobra drugara su kupili nove Fiate kod njih i odrzavanje u garanciji je bilo ocaj, da li zbog marke Fiat ili nekog njihovog internog dila, nemam pojma. Jedan je cak i slupao svog Fiata i tamo popravljao, hauba mu je pocela rdjati godinu i po dana posle popravke.  Rekli su adio zanaveka Stojanovu

 

Majstori su im svastari pa nemojte ocekivati od njih neko profi znanje o mehanici i motoristici, a pogotovo ne o japanskim motorima i motociklima. Mozda ima jedna ili dva majstora da znaju posao, ostalo...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: Beverly 250 S

Pozdrav za clanove foruma. Potrebna mi je pomoc prilikom kupovine skutera, nadam se da sam sad pogodio temu gde treba da pisem jer sam prosli put to uradio u temi za predstavljanje.
Elem, zelim da kupim skuter od 250 ccm, jer sam zakljucio i potvrdjeno mi je da je to najbolji odnos ulozenog dobijenog. Posto sam iz Zablja, potreban mi je za voznju po koalitetu, malo do NS, a da mu nije problem da napravi 150 - 200 km u jednom pravcu. 
Nakon razgledanja modela po oglasima, pretragu sam suzio na 3 modela (x-max, sportcity i beverly), a posle razgovora sa Alexantom na Beverly 250ie (ali onaj sa pocetka proizvodnje tj. od 2007.god., jer-BUZDET).
Ovaj sam izdvojio sa oglasa shodno ceni i ako sam dobro zapazio da ovaj nema karburator i zanima me Vase misljenje o ovom modelu sa oglasa, da li je mozda neko vec isao da ga pogleda.

https://www.polovniautomobili.com/motori/14181018/piaggio-beverly-250

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: Beverly 250 S

Vidim da je 2007o, a po usermanual-u ovaj bi trebao da nema karburator. Kad se gleda od napred sa leve stane mu pise 250xx pa mislim da je ovo xx-ie ustvari. A vidim da je i na km satu max brzina 180, dok je na onom starijem 160, pa sam na osnovu toga zakljucio je ie. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Recimo da je ie i da je kilometraza tacna,zatosto je kupljen u srbiji,ali nije registrovan pukla plastika u sredini.Prosecan izgled blago ofucan.

Ja sam danas povukao iz oglasa tourer 2008 ie tek registrovan 300 e skupljeg,odustao od prodaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, cezarpa je napisao:

Recimo da je ie i da je kilometraza tacna,zatosto je kupljen u srbiji,ali nije registrovan pukla plastika u sredini.Prosecan izgled blago ofucan.

Da ne verujes kako izgled zna da prevari. Miki pre neku nedelju kupi iz Svilajnca AA500 na nevidjeno. Kada je dosao, gledam motor, izgleda bas bas pohabano jos mu i pade u kombiju.

Kad sam ga nekako upalio, sam rad, zvuk ..... blagi uzas, kroz glavu mi se mota da ce ovo fino izaci ne bi li se doveo u red.

Poceo sa radom kad ono medjutim, zateceno stanje poprilicno dobro tako da ce od babe ispasti devojka na kraju i da napomenem da je AA placen svega 1.000eur (na oglasima su oko 1.5-1.7Keur).

 

Mario kupi Beva 250ie, spolja fino izgleda, manje vise sve na svom mestu ali sam agregat kuca, pitanje je samo dana kad ce da se razleti + ima tragova da je izvucen iz vode/poplave.

 

Tako da se moze videti spolja dobro stanje (sminka) a da ispod plastika bude nesto sasvim drugo ili obratno kao kod AA iz gornjeg opisa...... bilo kako bilo, sva cula napregni kod kupovine.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imam poznanika koji iz Italije uvozi i prodaje motociklle (jedan je od motora upravo kod mene, pokidana instalacija), jednom recju katastrofalno!

Svaki koji sam kod njega video je u raspad stanju, i plastika korodira u It :D

Ne postoje dva ista srafa na plastikama, niti jedan a vec par godina u nazad, kao po pravilu nema u sistemu rashladne tecnosti, generalno su losi (bar ovi koje sam ja video). 

Iz Ch su vecinom dosta ocuvaniji i kulturnijeg izgleda. Dovoljno da se primeti razlika u mentalitetu te dve zemlje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 350 Sport Touring

Pozdrav svima, ukljucujem se u temu iz vedra neba, ne znam ni koja je praksa jer sam nov na forumu. 

Pazario sam pretprosle sezone bev350 st i nemam neki specijalan komentar sem da sam odusevljen. Imam 2m i 105kg pa je jedina dilema bila upravo uglavljivanje u sediste, i duge noge i udaranje u volan. Beverli ima najnize drzanje nogu pa je komocija najveca, pored burgmana naravno. Neverovatno je da su to dva motora sa najvise prostora za nas krakate, burgman ok, ali bio sam sokiran kad sam seo na bev. Devojka i ja idemo i van grada, nema problema da se potegne, masina je neverovatna. Preko 200km dnevno mi ne prija, ali glupo pricati, motor i nije za te stvari, zato planiram pored njega enduro da pazarim krajem ove sezone. 4.5/5l na 100km potrosnje, ako se vozi jako i 6l, veliki tockovi, lagan za voznju, jako upravljiv, i to je to. Neverovatan motor, za svaku preporuku. Pozdrav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Pozdrav ali mislim da si promašio temu... 
Ovo je tema u kojoj se pomaže ljudima u odlučivanju a tvoj komentar da je beverly udoban ne verujem da nekom može da pomogne i u potpunosti se ne slažem sa tim, možda je najupravljiviji i okretniji pa i startniji al da je udoban(sa najviše prostora za krakate) to sigurno nije. A i sam si kontradikoran jer kažeš nije za duge vožnje tako da baš i ne znam koje ti je merilo za udobnost.
4.5 mi deluje kao korektna potrošnja sve preko toga mi se čini  da je previše za tu kubikažu i godište(tehnologiju)... 
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400

Pozdrav svima

Ja više nemam dilemu, vlasnik sam SW T400.... :lol3:

Na preporuku @Satelis -a kontaktirao sam @SuperPOP -a koji je ubrzo pronašao odgovarajući (odličan) primerak po povoljnijoj ceni od SW-a koji nudi Stojanov i u daleko boljem stanju (više detalja u maxi tehnički kutak).

 

Prvi kontakt sa skuterom nije bio baš najbolji (predhodno sam se igrao s bevom 500 pa sam preopušteno krenuo sa SW-om), što je moglo da uzrokuje pravi šok, ali na svu sreću sve se dobro zavrsilo i sada znam sa čime imam posla...

Toliko u ovoj temi od mene, barem o ovom skuteru... 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

To stices samo takav utisak trenutno, dok ga okreces u mestu ili na kratkoj distanci tamo vamo, levo desno. Kad sedes i krenes na duze negde i kad izadjes iz grada onda ces videti pravu situaciju. Koliko god izgleda ogroman i tezak, kad krenes onda imas pravu sliku, vozi se extra lagano, uzivancija prava, videces. Isti slucaj, presao sa Bev 500 na SW.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja