Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa u rangu 300-350ccm ja bi se opredelio za Vespu, ako ti ne smetaju mali točkovi. Naravno, ful face nema gde da se stavi...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Neudobno sedenje, pogotovo na duže ture. Kao klupa... Za zujanje po gradu, skroz ok.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam imao prilike da probam skoro sve od navedenih. Meni se najvise svidja Vespa. Ta koju sam vozio je bila nova pa je i to malo doprinelo utisku. Mnogo mi je bio lep za voznju, za razliku od beva koji se nesto uvija. Ja sam porastao na malim tockovima pa to nisam uzimao kao stavku za razmatranje. Pre bih je uzeo nego bev 500. Cak bi bev 350 uzeo pre nego 500. Ja nikako ne mogu da se nadjem sa tim master 500 agregatom. Vozio sam ih gomilu i nijedan mi se ne svidja. Morao bih da probam neki sa sportskim prenosom da bih mozda promenio misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo
Pre 13 sati, Satelis je napisao:

Satelis od 250 do 500ccm :ljubav:

 

 

Po tvom misljenju Satelis je bolja opcija za grad itd? Mislim na vozne karakteristike, prostor za kacigu i sl. Estetski mi se svidja mozda i vise od beverlija tako da je to dobra stvar.

 

Jel imas nesto na sta bih trebao da obratim paznjuj prilikom kupovine? Neke poznate boljke? Da li je 250ccm dovoljno za ovu konstituciju skutera, kako se ponasa taj agregat i prenos?

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@LUC1FER

 

Evo ti teme o pomenutom modelu pa prelistaj, slika nazalost skoro da nema.... klik OVDE.

 

Inace koristio sam ga za grad, kuca-poso, raznorazne voznje po nasoj nam Srbiji, znao je bez problema dobaciti gde zamislis, bez bojazni da ce se desiti nesto sto ne bi trebalo.

Taj faktor uvek moze postojati ali o tome nikad ali bas nikad nisam razmisljao.

 

npr. Alpi 

1098473_698174793543731_2142651159_n.jpg

 

ili Tatri

DSC_0918.jpg

 

Uglavnom, jedina boljka kod maxi skutera moze biti sam vlasnik. 

Imas dva tipa, koji odrzavaju redovno i koji ne odrzavaju vec samo i iskljucivo premoscavaju sezon(e)u. Ovi prvi su jako retki, dok ovih drugih imas koliko hoces pa kako kome zapadne.

 

Satelis ima neku svoju liniju, rekao bi specificnu, jest da je prvi model izasao pre 12 godina ali kad pogledas, vreme kao da je stalo za njega.

 

to je jedan odlican stroj

DSC6501.jpg

 

DSC6508.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Najviše mesta za prtljag od ponudjenih ubedljivo ima Xevo, 55lit ispod sedišta. Uz kofer od pedesetak litara možeš i u nedeljnu nabavku. Što se tiče motora koje Xevo ima, po meni za grad 250, a za poneko putovanjce uz gradsku vožnju 400. ( Verovatno zato što takav imam i na prodaju je :na_glavi:).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 423 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ja sam se licno vratio na Beverly zbog vizira. Meni znaci jer ga vozim po losem vremenu. Sa drugima nisam siguran da mozes da potignes toliku zastitu od vetra jer se vetar zatvori ispred ili u tebe ako je vizir daleko od kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Od svega toga visina x tezina burg 400 i pesma,ispod sedista celo prase stane i napred jos stosta :),sad ih bas ima dosta za izabrati na oglasima

20180511_182934.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

E pa ovako, potrebna mi je pomoc oko kupovine maxi skutera, jer bi mi to bio prvi maxi skuter u zivotu. Tek sam upisao A katergoriju i nadam se da cu ubrzo resiti to. Imam 195cm i jedno 100-105 kg. Motor mi prvenstveno treba za uzivanje u voznji, kako na krace, tako i na duze staze. Polagacu na burgmanu 650 i to mi je savrsen motor, ali me brine njegovo papreno odrzavanje. Takodje mi se svidja i SW, ali sam nesto razmisljao da prvi skuter bude nesto do 500ccm, sto zbog potrosnje, sto zbog odrzavanja i registacije. Neki novac kojim raspolazem je 2000 do 3000e. Nedavno je bio odlican xciting 2010 god sa 22 000km za 2000e, ali sam se dvoumio zbog toga sto nemam jos A i zbog toga sto sam trenutno u Svajcarskoj i bicu narednih mesec dana. Takodje vidim da se mnogo motora uvozi iz Svajcarske, tako da ako neko moze da mi pomogne i posavetuje me sta da uradim, bio bi mu jako zahvalan.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

nasao sam na oglasima povoljan kymco dink 200 clasic iz 2004 god i ne mogu da nadjem slicnosti sa grand dinkom 250 zna li neko razliku izmedju ta 2 modela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Limassol
  • Motocikl: Xmax

Dobar dan svima.

dvoumim se za kupovinu maxi skutera pa zelim da cujem vase misljenje.

 

Upitanju je Honda forza ili Yamaha Xmax

obe su od 300cc i od priliki manje vise ista cena, rec je o kupovini novih a ne polovnih.

 

zanimaju me licna iskustva sa pomenutim markama i iskrena objektivna misljenja, kvalitet, izdrzljivost udobnost...

 

Hvala!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Forza je limuzina, nesto kao Burgman, a XMax je vise sportski namunjen.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Mislim da je to sada isto. Nova Forza je identicna staroj 125-ci. Koliko sam uspeo da primetim, jedino je el. pomeranje vizira na Hondi prednost. Agregat je ostao stari, sto znaci malo manje konja, malo vise trosi. Sta god odlucio , ne mozes pogresiti. Cene su otprilike iste  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Limassol
  • Motocikl: Xmax

Pa da, to sam i ja mislio nekako me vise vuce xmax a ovo ostalo manje vise isto

Hvala!

 

 

Ako neko ima neko iskustvo sa pomenutim modelima, neka napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja