Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Piaggio x9,Bandit 600

Pozdrav ljudi,

Drugar mi je preporucio ovaj forum i vidim da ima dosta ljudi sa iskustvom pa me zanima sta bi mi preporucili u sumu od 1700e iskreno pratim oglase redovno. Visok sam 178cm 70kg

Ono sto je meni zapalo za oko jeste bev500 na stranu udobnost procitao sam da je agregat odlican a vidim da ima duple diskove. Od ove sume planiram takodje i neki ulog 100-200e pa mi u uzi izbor padaju sledeci skuteri:

-beverly 500

-x9 500

-burgman 400

-majesty 400

 

Zanima me sledece -pouzdanost,cena odrzavanja,iskustva (na leto planiram vangradske voznje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ne znam koje godište od predloženih modela može da se kupi za taj budžet. Svakako biraj najmlađi i u najboljem stanju. Takođe mi je favorit Beverly 500 od ponuđenih. Za X9 kažu da ti stariji imaju raznih problema i one koje sam ja gledao su u lošem stanju ili nekako staromodan izgledaju...

 

Naravno, proveri kolika će da ti bude registracija jer već za tu kubikažu nije beznačajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Malo manje od 14k za bev 500 je registracija.
Što se tiče bev 500,motor jeste lep (kako za koga), ali nije tako upravljiv u odnosu na x9 (ova dva što si pomenuo nisam vozio pa ne mogu da kažem), udobnost je na strani opet x9 za vozača. Suvozač na bevu sa druge strane uživa. Oba motora su teška, što u malim gradovima (kreni, stani, stani, kreni, stani) može da pravi problem. Neko moje viđenje globalno. Što se tiče održavanja to će se već neko javiti stručan i reći će šta i kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ako je pretežno za grad Bev 500 iskrena preporuka. Dobra, pouzdana mašina, a i ima taj neki stil koji nijedan drugi maksi nema (pa ni novi Bev 300/350). Na njemu i po neka duža tura do 300 i kusur km može komotno da se potera, ali realno nije dizajniran za to. Ukoliko težiš češćim međugradskim - dužim relacijama beži od Bev-a i uzmi neku krštenu fotelju da se navoziš ko čovek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
On 17/03/2018 at 3:20 PM, Savan said:

Drugar hoće da kupi ovaj skuter, šta mislite o njemu?

https://www.polovniautomobili.com/motori/11534889/suzuki-burgman-an-400

Na oko izgleda dobro.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Covek je gume, kojih nema, namazao po gazecem sloju. Sediste namazao sa onim sranjem sto sija...:grr: ja to kad vidim odmah zatvorim oglas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Pozdrav ljudi, Drugar mi je preporucio ovaj forum i vidim da ima dosta ljudi sa iskustvom pa me zanima sta bi mi preporucili u sumu od 1700e iskreno pratim oglase redovno. Visok sam 178cm 70kg

Ono sto je meni zapalo za oko jeste bev500 na stranu udobnost procitao sam da je agregat odlican a vidim da ima duple diskove. Od ove sume planiram takodje i neki ulog 100-200e pa mi u uzi izbor padaju sledeci skuteri:

-beverly 500

-x9 500

-burgman 400

-majesty 400

 

Zanima me sledece -pouzdanost,cena odrzavanja,iskustva (na leto planiram vangradske voznje)

 

Ja bi ti preporučio da obavezno povedeš majstora koji će da pregleda motor pre kupovine. Drugar kupio i upropastio se. Nije hteo da sluša i sad može samo da ga gura po dvorištu dok ne skupi pare za popravku. Druga bitna stvar po meni je visina sedišta i stabilnost dok stojiš u mestu. Pre neki dan gledam lika u Maksima Gorkog, kad se nije prevrnuo. Uzbrdica, kratke noge, visok motor i eto belaja. Koji god da kupiš sa svoje liste želja, nećeš da pogrešiš. Srećno  

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
15 hours ago, muljaz said:

Covek je gume, kojih nema, namazao po gazecem sloju. Sediste namazao sa onim sranjem sto sija...:grr: ja to kad vidim odmah zatvorim oglas

 

8 hours ago, Alekre said:

Sta, 1200 eur za skuter sa razvaljenom levom stranom? :)

 

On 3/17/2018 at 5:04 PM, bracabgd said:

На око изгледа да је неко омастио асфалт са њим

 

Drugar juce uzeo X8 ipak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Piaggio x9,Bandit 600

Posto sam laik za kupovinu motora zanima me jos jedna stvar kako proveriti regularnost motora jer nazalost zivimo u takvom vremenu gde se ljudi bave svim i svacim. Svaka informacija i iskustvo je dobrodoslo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Што се твоје дилеме тиче ја ти могу помоћи око Х9 и Бугија 400.

Први сам возио 3 сезоне и добро се навозао, Буги је код мене тек једну сезону и тек му предстоји експлотација надам се. 

Тотално два различита мотора од положаја седења до величине точка, један Италијан пун електронике која зна да зеза и није јефтина али је доступност половних делова велика. Поуздани Мастер агрегат који погони и Х9 и Беверли 500 је толико хваљен да не вреди се понављати. Сервиси редовни и мало пре интервала који прописује фабрика и миран си кад се реше дечије болести нпр реглер и пумпа за воду. Потрошња од 3,5-5.5 ,чак и 7 ако га газиш више од 140 дуже време. Све у свему ја сам био презадовољан, е сад зашто Буги зато што кад сам га први пут пробао заљубио сам се и то је било то(колега Панта је крив).

Возим К7 модел и за садсам пре-презадовољан, цена одржавања редовни сервиси иста цена за оба једина мана им је набавка делова нема их половних и мало су скупљи да кажем ипак су то јапанци али уз редовно одржавање нема шта да се поквари.

Потрошња од 3.5 до 4,3 макс.

 Надам се да сам ти бар мало помогао али пусти срце да одлучи, седи пробај и купуј онај који ти се највише свиди и буде у најбољем стању. Поздрав

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja ti mogu pomoci sto se tice Beva 500. Vozio ga 3 sezone i da nisam poceo da vozim malo ozbiljnije ture 300+ u danu i preko 10k km za sezonu verovatno nebi pozeleo drugi. Ako si rekao da ce biti uglavnom grad i poneka medjugradska mislim da je pravi izbor. Lep, elegantan uvek dopadljiv prav smeker u gradu, visok lako prolazis provlacis se. Braca rece oko agregata sve da ne ponavljam i delovi servis sve vrlo povoljno i dostupno i za razliku od x9 nema toliko elektronike. Mada svi sto si naveo ovde su na svom mestu i imaju svoje prednosti i svoje mane. Najbolje sedi probaj svaki i odluci. Poz

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

А какав коментар лепа је или шта?

Ево теме о АА па је прелистај

Две су се до скора возиле са нама и прешле зајдно преко 200К км, и то нешто говори.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja mislim da je cena prejaka za to godiste i da nema sanse da je toliko presla. Ali dobro izgleda sto jes jes

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Za slične pare ja prodajem mnoogo noviji Xevo 400. Isto master agregat, malo manji od 500 i manje opterećen. Održava svima ovde poznati Dare Satelis. Imaš oglas na Polovnim Automobilima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

@StrahinjaBNS

Sve ovo što si naveo su dobri skuteri. Nemam iskustva sa ostalim ali Beverly nije toliko neudoban kako se misli. Pa majku mu ako ja i supruga(190cm,108kg+172cm,70kg) sjednemo na Bev i napravimo 400+ kilometara za dan bez problema onda možeš i ti. Ionako staješ,razgledaš,slikaš,piješ kafu itd.,dupe odmori i voziš dalje. Po gradu se veoma lako vozi,kao da je upola lakši nego što stvarno jeste. Može se lijepo i krivinariti,bez zaostajanja sam pratio CB 1000 tako da me drug nije morao čekati ili voziti sporije zbog mene. Možda su "fotelje" udobniji skuteri ali  meni se taj položaj ne sviđa i svjesno sam uzeo Bev.A sad ja tebe da pitam nešto...šta se tebi od navedenih skutera sviđa? Moj savjet je da model izabereš srcem,povedeš majstora i kad kupiš ono što "voleš" onda uživaš. Naravno,probaj sjesti provozati svaki od navedenih i s kojim "klikneš" to je to. Želim ti srećnu kupovinu,puno sigurnih kilometara i javi nam šta si kupio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 6 sati, godovic je napisao:

Prema godiste meni lici da ja matora, ali slike obecavaju? Cena i tako dalje..
 

Pa da počnemo...

Ceo je farban, zato i “izgleda dobro”, cena je previsoka baš, od prave kilometraže se oprosti.

Ja sam 6 godina vozio AA500, nema mesec dana kako sam ga prodao sa 110.000km.

A da li je mator ili ne to je diskutabilno, moj je bio 2002., a na oglasima su svi uglavnom 2002-2004, mladjeg nisam video.

Uz dobro održavanje prelaze jako puno, ja sam prešao sa njim 80.000km.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Cena za ovaj atlantic je prevelika! Do 1500 max placas ako ces uzimati. 

 

 

Sto se beva tice,odlican motor ali za jednu osobu. Za putovanja u dvoje,minus veliki,mali tovarni prostor,ali odlicne vozne karakteristike.  

 

X9 je vec druga prica,puno prostora,lepo se vozi i izgleda masivno na putu,pravi maxi. 

 

Svi pomenuti modeli su vec u poodmakloj fazi i u godinama. Svi su presli i svaki trazi ulaganje! Ipak su to motori od 16-18 leta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D

Pozdrav svima i hvala na savetia pri kupovini pomenutog Kymca DT 300i ranije u ovoj temi. U medjuvremenu sam ga na "silu" prodao burazeru jer njemu vise odgovara zbog visine i ja sam se ponovo vratio na Xciting, samo ovog puta na 2015 400i abs jer mi se tako poklopilo. Ima 36 konja i nesto veci torque od DT. Meni je ipak ogromna razlika jer mogu udobno da se vozim - kolenca mi ne pipaju rucice nikako a planiram do Brasova, Transfagarasana i Transalpne, ako bude vremena do Konstance i Vama Vece-a poznatog bajkerskog mesta gde se mora prespavati jer je tesko odoleti piwu i druzenju sa ostalim ljubiteljima dvotockasa :)  

 

Trenutno sam presao citavih 15 km i cekamo malko lepse vreme.  Da li je neko imao vise iskustava sa ovim modelom Kymca, eventualnim problemima ili nesto slicno. Nema puno infomacija online sem nekoliko video klipova i klasicnih specifikacija i slicno. Moguce jer je relativno noviji skuter, ko ce ga znati. Evo par slicki i da opet napomenem ukoliko neko planira put do Rumunije, javnite mi se na pp ....

Skype_Picture.jpeg

11.jpeg

33.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Identično, samo od 300 ccm planira moj deran za dogodine (a verujem da se neće gaditi ni na 400-tku)

Odličan motorin :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav svima prvi put sam ovdje ukoliko se ko odlučuje  na kupovinu skutera iskreno predlažem malaguti spidermax 500 extra je masina piaggio koja se ugradjuje na mnostvo drugih skutera ja sam sa njim presao oko 72000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Bane V je napisao:

Da li je neko imao vise iskustava sa ovim modelom Kymca, eventualnim problemima ili nesto slicno. Nema puno infomacija online sem nekoliko video klipova i klasicnih specifikacija i slicno.

Problema nekih vecih nema, hoce da se gasi ali to nije nista strasno, resava se ubacivanjem novog softvera racunara motora, CVT ima malo prostora pa dolazi do vecih temperatura sto rezultira kraci vek kaisa i nedaj da ti neko cacka usis jer je tu osetljiv.....inace je dobar i pouzdan motor, nek je sa srecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D

@Satelis, hvala druze. Usis cemo samo filter vazduha i cao. Ukoliko bude frke sa gasenjem, znam di da gledam. 

Hvala hvala... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja