Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Naucili smo mi i bez ABS peglati. :) 

 

Za sada nemam priliku da kupim motor sa abs-om,ali ako se ukaze ... rado cu pazariti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Ja sam pre dve godine prešao na skuter koji ima ABS i sa njim prevezao skoro 24.000 Km. Za to vreme sam samo JEDNOM osetio kako pri oštrom kočenju ručica podrhtava. Da se to nije desilo, posumnjao bih da sa tim sistemom nešto nije u redu.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ABS je odlicna stvar na autu...

Na motorima manje vise,jer ko od pocetka ne nauci da koci prednjom pa zadnjom i da dozira po potrebi,nepomaze mnogo ABS.

Jer po masnom putu i sa ABS-om ko nabode prednju ima da omasti asvalt.

Sad vozim X9 500 bez ABS, i imao sam letos jedno kocenje sa 80km/h jer se klipan isparkiravao pun gas i izleteo mi na 15 metara od mene. To je bio jedini put da sam osetio da skuter nosi inercija i tezina x ubrzanje i to poslednjih par metara gume su vristale,jer je sila kocenja bila ogromna(jedino tih poslednjih par metara mislim da bi se aktivirao ABS) Gume nove,hvala Bogu i asvalt svez i hrapav. Ostao sam na tockovima i zaustavio se tik ispred branika glupana sa autom.

Mislim i da sam imao ABS da bi situacija bila ista ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
ABS je odlicna stvar na autu...
Na motorima manje vise,jer ko od pocetka ne nauci da koci prednjom pa zadnjom i da dozira po potrebi,nepomaze mnogo ABS.
Jer po masnom putu i sa ABS-om ko nabode prednju ima da omasti asvalt.
Sad vozim X9 500 bez ABS, i imao sam letos jedno kocenje sa 80km/h jer se klipan isparkiravao pun gas i izleteo mi na 15 metara od mene. To je bio jedini put da sam osetio da skuter nosi inercija i tezina x ubrzanje i to poslednjih par metara gume su vristale,jer je sila kocenja bila ogromna(jedino tih poslednjih par metara mislim da bi se aktivirao ABS) Gume nove,hvala Bogu i asvalt svez i hrapav. Ostao sam na tockovima i zaustavio se tik ispred branika glupana sa autom.
Mislim i da sam imao ABS da bi situacija bila ista ...
Gde se isparkiravao kad si terao 80 na sat? Na auto putu?
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

nije bitno moralisanje sada,kao svi vozimo 50km/h i nosimo fluo prsluke.

Cim se mrdnem dalje iz centra i guzve vozim 70-80,ali je fora sto svuda ima dvorista i kuca i sabana koji neznaju da pogledaju pre ukljucivanja na glavni put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Kad god sednemo na motor u minusu smo jednu sekundu. Ta jedna sekunda, pri brzini od 50-60km/h je oko 12-14 metara predjenog puta bez ikakve reakcije vozača na kočnice. Imali ABS ili nemali, dupe nam nije tu gde mislimo da jeste, nego tih 14m u budućnosti. Dobro je imati ABS na motoru ali je još bolje imati ABS u glavi. Jedna od lepih stvari, koja se dešava u svakoj od tih sekundi dok vozimo naše motore je ta da imamo mogućnost da predvidimo i utičemo na svoju budućnost i da svoje sudbine ne prepustimo šabanima i "nisam te video". A zašto i da nas vide. Daleko bilo da morališem. Ja ovo o ABSu pa valjda nije off

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

@NebojsaG

nije off to što pišeš, mislim da je ABS na motorima super stvar (pod pretpostavkom da je imaš i u glavi). Imam iskustva sa proklizavanjem i skoro tragičnim ishodom. Svakako, da sam imao ABS, drugačije bi se ponašao motor (govorim o panik situaciji). Ne želim da mi sledeći motor bude bez ABS-a, a začudio sam se da postoji opcija ABS samo na prednjem točku.

Pozdrav,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
@NebojsaG
nije off to što pišeš, mislim da je ABS na motorima super stvar (pod pretpostavkom da je imaš i u glavi). Imam iskustva sa proklizavanjem i skoro tragičnim ishodom. Svakako, da sam imao ABS, drugačije bi se ponašao motor (govorim o panik situaciji). Ne želim da mi sledeći motor bude bez ABS-a, a začudio sam se da postoji opcija ABS samo na prednjem točku.
Pozdrav,
Ja nemam ABS a i da imam, šta će mi .....treba da se patim još i oko toga kad crkne. Jbg...bodeš, staneš, kreneš dalje. Ako padneš ustaneš, ako ne ustaneš, odletiš i to ti je to. Jedan moj drugar letos okinuo u auto i ja mislim da mu je to bilo prvo pravo kočenje u životu. Vozio a nije ni znao kako mu koči motor. Sad i on juri da kupi sa ABS. Fala bogu da ovi što sad kupuju i čitaju ovu temu, treba da idu na ABS. Ne može da škodi a može da pomogne
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Imao sam situaciju kocenja sa absom na ne tako velikoj brzini i mogu vam reci da je stvar jako dobra iako sam i sam pricao da je to na motoru produzetak one stvari.nisam isao nesto posebno brzo.i sa obicnim kocnicama bi stao sigurno ali tockovi bi klizali i gubio bi kontrolu a sa abs om je osecaj puno sigurniji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Aprilia habana 125

Pozdrav drustvo, izvinjavam se za/ ako je off, ali je podatak koji utice ako je neko u dilemi.

Nesto sa drugarom raspavljam oko cene registracije, znam da ima raznih kalkulatora na netu i gledali smo ali ima odstupanja.

Ako moze par forumasa da napise koliko koga izadje ukupna cena registracije za skut 250cc 300cc i 400cc (ne orva vec standardna znaci imas tablice i saobracajnu)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

200/250ccm.............. oko 8.500din

300/350ccm.............. oko 11.500din

400/500cmm............ oko 12.500din

 

Mislim da su tu negde cifre, gore-dole 200/300din, ako grešim nek me neko ispravi.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nikako nemojte da registrujete u AMS. Naplaćuju proviziju za svaku uplatnicu kao u pošti i naknadu za administrativne troškove.
Sa druge strane, pojedini tehnički pregledi nude besplatan tehnički pregled ako se sve uradi kod njih. Znači do 2000 din razlike može biti zavisno od izbora konkretnog preduzeća.
Sa treće strane, verujem da nas od nove godine očekuje skuplje osiguranje, kao i svake godine, a za najmanju kubikažu je osiguranje već oko 50% ukupnog troška.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav ljudi,

 

Zovem se Dusan, polozio sam za moto A2 dozvolu (francuska) i sad gledam sta da kupim za dalju voznju (budzet 5 000e a kupio bih polovno)..

Trenutno vozim mali skuter od 50cc i svaki dan idem njim na posao. Pedeset kubika je postalo jako jako dosadno voziti pa sada zelim da predjem na nesto uzbudljivije.

 

Visok sam 1m90 i imam 95kg. Prelazim 30km dnevno. Imam 35 godina i udobnost i sigurnost su mi vrlo bitni.

Vozim 95% po gradu i po obilaznici oko grada (3 trake) gde je limitirana brzina na 90km/h. 

 

Ovo su moji favoriti:

  • T-max faza 2 (2008 do 2012. godine). Za noviji nemam dovoljan budzet pa razmisljam o nekom modelu sa 30 000 km koji se ovde nadje za okok 4 000e.
  • X-max 400cc : citam da je dobar za po gradu, nisam ga jos probao pa ne znam kako se kotira u odnosu na t-max.
  • E sad paznja, Suzuki DL-650 V-Strom :) Iako nije maxi scooter i dalje nisam skroz eliminisao ovaj motor iz price. Vrlo je udoban za moj gabarit ali se malo brinem oko ponasanja u gradskoj voznji, nedostatku prostora ispod sedista, nepostojanju opreme za zimu i ostalim pogodnostima koje pruza maxi scooter...

125cc sam eliminisao jer bih zeleo da na svakom putu sa lakocom zaobidjem sporija vozila.

 

Imajuci u vidu moje fizicke predispozicije i voznju u gradskoj i prigradskoj sredini sta mi savetujete? 

 

Hvala svima unapred i Srecna Nova Godina

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

T max bez dileme (mada nisam znao da postoji 400ccm).

Daleko ozbiljniji "sukuter" od X.

Ja sam ga zaobišao samo zato što su mali točkovi i cena približna većim motorima.

Za vožnju zimi pogodniji od V storm, pogotovo ako si skoro položio pa bi sa 50 odma skočio na 600ccm.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@kukukuku

 

Takodje i tebi Srecna Nova, zdravlja i srece pre svega ti zelim.

 

Sa tvojim gabaritima, tesko da ces se smestiti na gore pomenute Maxi skutere, Suzuki bi ti dobro lego ali ne bi ti bio praktican jer se zna koje je prevozno sredsvo idealno za grad.

 

Da skaratim pricu.....s obzirom da ti je budzet 5Ke, da sam na tvom mestu, kupio bi neku 250-cu do 1.5Ke za po grad, da je vrtis ko biciklu, nesto sto se lako provlaci kroz gradsku vrevu. 

Ostaje ti jos 3.5Ke i sa tim parama bi uzeo jedan Maxi od 500/600ccm ili neki motor i zavrsio pricu....mali za pograd, velki za putovanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

T max bez dileme (mada nisam znao da postoji 400ccm).

Daleko ozbiljniji "sukuter" od X.

 

Ne postoji T Max 400 :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Strom manje trosi i udobniji je od Tmax-a,ali za zezanje po gradu tmax je vrh,imao stari tip a vozio sam sve generacije,vrlo zabavan za voznju,prakticnost-kofer ili kod tmax-a prostor ispod sedista isti djavo,strom sa fabrickim vizirom ima bolju zastitu od vetra-kod tmax-a bije pravo u kacigu ako si preko 1.80,naravno ovo vazi samo za glavu,tmax ti je tezi za prodaju posle jer je strom ko nekad afrika ili golf2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

На око изгледа да је неко омастио асфалт са њим

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja