Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Aprilia habana 125

Poz narode.

 

Evo mene opet, vidim zustra tema postala :D .

 

Elem, bio u platneru gledao x max, iskretno 300 lepa masina, lepa oprema, lepo izgleda ali skupo...

No u svoj toj prici kazem prodavcu (koji je bio uctiv, i rekao mi mane prethodnih generacija i uopsteno o skutu.), da sam gledao polovnog x max-a 250 i kazem mu cenu, kad on meni, kao puno, 2017 se x max prodavao za 4500e nov...

Sad ispada je ovi sa oglasa koji su ga kupili po toj ceni vozali ga godinu dana i hoce ga prodaju skuplje nego je kupljen nov :staa2: :staa2: (pricam za skutere sa oglasa 2017 god)...

 

PS: moj glas za X-ADV :takoje: , uzivo prelep ko maxi skut adventure ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ja vozim xmax 300 i toplo ga preporucujem. Aktivno pratim temu i procitao sam svaki post, ali nisam zeleo da se ukljucim u diskusiju jer su uglavnom u opticaju bile mnogo jace masine.

 

Ima vec tema u kojoj smo pisali malo vise o ovom modelu pa procesljajte malo. Ili slobodno pitajte ukoliko vas nesto zanima konkretno.

 

Pozdrav

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300
Nemam reci....ovo prelepo izgleda.
Milose....druze moj, da te sluzi u zdravlju i veselju.

Hvala puno. Nadam se da ces i ti naci na kraju sta ti najvise odgovara (citaj Yamaha ;))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Izmedju ova dva, zeleni izgleda u boljem stanju tako da bi se pre osvrnuo na njega nego na crvenu X9-ku.

 

Sa druge strane, iskustvo je pokazalo da motori ovog godista, bidnu lepi samo na oko.....ofarbani, namackani, gume u solidnom stanju, onako prezentovano tj primamljivo za kupce sa relativno niskom cenom.

Problem nastaje kada se zaviri ispod plastika, kada motor ima cangrljanje sa vise strana, trosi ulje, bord je sklon crkavanju (tesko ga je naci, polova naravno i nije jeftin) i td.

Moj ti je savet da podignes budzet jer za te novce, tesko da ces naci nesto da valja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

A ako gledaš u sitna crevca, vlasnici, ili da kažem prodavci, često hvale svog konja više nego što je realnost, pa ćeš tako doći do informacije da jedan ima abs, a nema, da drugi se prodaje u Kovinu (vlasnik) a Subotica tablica. To su uglavnom pokazatelji o kakvim je prodavcima reč, tačnije šta možeš očekivati. Preprodavci, ili neki koji se ne razumeju u materiju uopšte.
Moje mišljenje je da ako ćeš uzimati skuter, kao ja što sam uradio, daš što manje para, budeš spreman da, ukoliko je potrebno, sve uradiš na njemu, tačnije ulaganje. Dosta ulaganja. Pa kad uradiš sve, zaboraviš da izgleda kao iz aviona da je ispao i teraš sa uživanjem, znajući da je tehnički spreman da ideš gde poželiš.
Složio bih se sa Daretom, zeleni izgleda u boljem stanju da je, ali dok uživo ne vidiš, džabe da gledamo slike. Dobro se raspitaj oko datog modela, koje su mu mane, majstora pod ruku i u zavisnosti koje su ti finansije, biraš destinaciju.

Srećna kupovina. . .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Bolje da bude spremNa

 Kuckam preko ovog Tapalapa kako već, pa su slike skroz mutne, ne vidim da je koleginica

 

U tom slučaju, izgled je mnogo bitan ! ! !

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

evo moje skuterce ako je zanimljivo

https://www.polovniautomobili.com/motori/11264103/piaggio-x9-500-ie

cena za solarno placanje -200e,jedino sto je u selu umotan u strec foliju i pokriven cebadima(skinut kofer,i nosac kofera da bi izvadio akumulator),parkiran u garazu,ali po dogovoru,sve moze da se montira za manje od pola sata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Hvala PUNO , skuter nije za mene ali vam se moj drug zahvaljuje na savetima ... :) .. Posto mu je ovo prvi dvotockas u zivotu verovatno ce biti onaj crveni jer se dogovaraju o nekoj zameni , a i on voli da majstorise pa ce i sa te strane da se zanima  .. :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 12/1/2017 at 5:41 PM, Singularitet said:

I 15% jeftiniji od nove Afrike. Pitanje da li je samo toliko gori?

 

Naslednik legendarnog višestrukog pobednika Paris Dakar

mislim da nije zaista u mogućnosti da se poredi sa nečim što je ipak skuter ...

Bez obzira na neslaganja, meni ipak deluje da je ADV predviđen da se poredi sa T max

jer su po dimanzijama i ceni tu negde isti ...

 

Elem, čitao sam ovu temu i pre nego što sam zamenio X8 za Integru

i generalno mi deluje da su svi prenebregli faktor cene.

Ono čime sam se ja rukovodio je što novije za što manje novca.

 

Skuter mi je 90% vremena dovoljan ali sam poželo i da putujem malo dalje,

nakon 12 godina sa A kategorijom.

Deluje mi da u tom segmentu proizvođači prave zamku pa su maxi skuteri preskupi

i onda teraju kupce na velike motore koje ipak treba znati voziti po gradu.

Hondin NC koncept i Integra kao izvedena varijanta sa automatskim menjačem deluju kao pravi izbor.

Čak, čini mi se da je NC praktičniji za odlazak do prodavnice svakog dana jer ima veći "gepek".

 

Obzirom da sam mnogo manje pratio forum i gledao testove pre kupovine,

nego nakon kupovine, mislim da nisam preterano pogrešio  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Kako proveriti da li ABS ima na oba točka? Listajući neke stranice (review) , saznao sam da neki modeli maxi skutera imaju ABS samo na prednjem točku?!? U brošurama i tehn. spec. nikako nećete naći taj podatak. Po mom mišljenju, vrlo velik problem. Teški motori bi trebalo imati na oba točka ABS. Pitanje je: na koji način proveriti da li određeni model ima ABS na oba točka?

Veliki pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moze biti al ne mora da znaci, Burger 400 na zadnjem tocku ima to reckavo ili ti citac brzine ali nema ABS. Peugeot Satelis 250 ABS ima na oba tocka (ali ruzan zvuk pravi cim stisnes kocnicu....ma nemam reci).

 

Najmeradovnije je da sednes i probas, vodis racuna da neljosnes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 6.12.2017. at 11:56, Štef je napisao:


Moje mišljenje je da ako ćeš uzimati skuter, kao ja što sam uradio, daš što manje para, budeš spreman da, ukoliko je potrebno, sve uradiš na njemu, tačnije ulaganje. Dosta ulaganja. Pa kad uradiš sve, zaboraviš da izgleda kao iz aviona da je ispao i teraš sa uživanjem, znajući da je tehnički spreman da ideš gde poželiš.


 

OVO JE NAJ PAMETNIJE NAPISAN TEXT na celom forumu ,,,,svaka cast kolega ,,,jer...to bi trebala biti smernica pri kupovini svakome ko nije dobro upucen u mehaniku ,,bravariju...a pomalo i elektroniku....:)

Nazalost vecina kupuje a mislim na one koji su stvarno malo motora promenili u zivotu...srcem i ocima ...i posle dolaze u problem i to ogroman.:grr:..kupili motor iz snova dali za njega pa skoro tacno koliko su i imalia posle muke...Nema se para za popravke i sredjivanje istoga ...Rezime.....od sume koji si namenio za motor ...trazi jeftiniji pa ostatak novca ulozi u sredjivanje ..ali bar znas da si ga ti stavrno sredio i izmenjao sve na njemu...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300
Proveriš dali ima ovu reckavu zajebanciju na oba točka.
 
2009_Honda_CBR600RR_ABS_Sensor_on_Front_Wheel.jpg.f8cd6289c4491d4f6f5f394dee1fc107.jpg

Na xmaxu ovo reckavo cudo ima samo na prednjem tocku, bas sam malopre proverio.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

To reckavo imam ja na kymcu, ali nemam abs.
Već mi preko njega vuče signal za brzinomer

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
13 hours ago, umpahpah said:

Kako proveriti da li ABS ima na oba točka? Listajući neke stranice (review) , saznao sam da neki modeli maxi skutera imaju ABS samo na prednjem točku?!? U brošurama i tehn. spec. nikako nećete naći taj podatak. Po mom mišljenju, vrlo velik problem. Teški motori bi trebalo imati na oba točka ABS. Pitanje je: na koji način proveriti da li određeni model ima ABS na oba točka?

Veliki pozdrav,

Ne bih se složio baš da je veliki problem... Motori inače koče više od 70 posto većom silom prednjim točkom pa mislim da nije strasno nemati ga na zadnjem mada neki jeftiniji sitem od bosch-a ima neku foru  da ima senzore i na prenjem i na zadnjem a da imaju abs samo na prednjem pa on tu nešto kompenzuje baja i ostalo.... 
U sutini ti je pitanje na mestu i ja mislim da ako ne piše u specifikicaji motora da je dual channel abs, onda je sve ostalo mrka kapa i ne vredi ni lupati glavu da li ima na zadnjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja