Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
pre 24 minuta, milanns je napisao:

a skuter ide al radi kao fen za  kosu

Ајде на пролеће стани иза мене и Алексе да ти осушимо косу ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

U pravu si moze i tako.Ponovo kazem sve je lepo to na skuteru,al ko je bar jednom osetio car i draz motora,teska srca ce biti zadovoljan na skuteru.To je moje licno misljenje. Ne namecem ga nikom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
pre 42 minuta, Pro FX-Sniper je napisao:

Ne , ne , ne druze moj...ne shvati pogresno... ne znam da li si procitao moje prethodne komentare (mada nisu ni toliko vazni), mene "divljanje" sa takvim masinama ne interesuje. Opet ponavljam...zelim da znam da imam tu raspolozivu snagu u njemu, pa makar je uopste ne iskoristio. A iskustvo, naravno dolazi vremenom.

U svakom slucaju hvala na lepim zeljama, ali cu jos morati tri, cetiri meseca sacekati, pa tek onda uzeti nesto. A nisi svestan koliko sam nestrpljiv :)

 

A do tad....pomagajte sa svim komentarima..." sta i kako".   Ja obecavam da cu poslusati.

Klasična (i obavezna) zabluda početnika na 2 točka, bez obzira na godine... Taj ko ti kaže da svoj motor nije poterao do krajnjih granica laže koliko je težak :jok: To je osnovna razlika  u odnosu na 4 točka. Šta je drugi problem: medjuubrzanja i sticanje lažne sigurnosti tj lažne komforne zone. O čemu se radi: Slabiji motori imaju naravno slabija medjuubrzanja i kao takvi su pogodni za početnike jer će te naterati da obilaziš samo kad imaš "zicer" varijantu. Jači motori "ispaljuju" kao iz topa i u tebi kao početniku stvore sliku kako "može, čas posla ću ja to". Time se uljujkaš kako sve možeš da izvučeš a UVEK  se dese neke nepredvidjene situacije a tu onda iskustvo bude granica između izvlačenja iz toga i razvlačenja po putu  ili ne daj Bože naskakanja na nečiju haubu. Naravno da sreća mora da igra važnu ulogu ali veruj mi na reč ISKUSTVO je vrlo često ono što te ostavi na sedištu posle tvojih a pogotovo grešaka drugih učesnika u incidentu.

 

Znači te priče: hoću da znam da imam snage a neću je ni koristiti zaboravi - koristićeš je itekakao kad god ti se ukaže prilika. Tu se onda vraćamo na Satelisov post o puzanju, hodanju pa tek onda trčanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Pretera ga budući kolega sa startnom kubikažom ali i kolege koje trpaju tipa od 40 i kusur godina da krene polako, 50, 125, 250 pa tako dalje.

Aman, pa kad kreneš u autoškolu da polažeš direktno za A odmah dobiješ 500 - 600 kubika, pa vrati se ti posle na 125! Znate li nekog takvog?

 

Slažem se da najbolja škola kreće od malih nogu tom postepenom skalom. Zato su po novijem i izdeljene kategorije AM, A1, A2, A, a polaganje za iste uslovljeno određenim godinama. Ipak budući kolega je prerastao i propustio tu priliku. Može da krene sad i tim redosledom ali svakako nikad neće biti tehničar kao momci koji su krenuli da voze sa 6 ili 13 godina.

 

S druge strane @Pro FX-Sniper ti mi nikako nisi jasan. Kažeš sve ćeš da poslušaš, a ne slušaš ništa. Kad već voliš da osetiš silu među nogama :) što ne pazariš lepo Gold Wing sa čitava 1832 vrela ždrepca i Bog da te vidi (i u bukvalnom i u prenetom značenju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Vidi motor ti je kao Ku.va al ne bilo koja nego najskuplja koja postoji.Kad je zajases nikad dosta,osmeh od uva do uva.Neko se navukao na ku.ve,drogu,alkohol,kocku a neko na motore.Bolest ne bira.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Svi oni koji su polozili na 600 i kupili 600,750,1000,a pre toga su videli motor ili zoljicu samo na slici,su u daleko vecem broju na onom svetu,u odnosu na one koje su krenuli postepeno,motor ne bira godine.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 275 postova
  • Lokacija: Beograd

Cemu tolikog nadjebavanja,sujete i subjektivnih komentara ? Ja nikad nisam video motor i prvi koj sam uzjahao bese od 600 cc i NIKAD  ga nisam poterao do kraja ! Ne zato sto ne znam ili me je strah vec iz obicnog normalnog razloga a to je da vozim glavom, gornjom da ne bude zabune.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

To o cemu ti pricas je isto,imas zensku pored sebe za 5, i ti ces  je samo polizati a neces je je.ati,e takvog jos nisam sreo.Isto  kao i sa motorom imas motor koji ide 200 a ti vozis 60.Pricam ti price.I ja na motor sedam gornjom glavom,al se desi da se i donja glava probudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Podseti me na neku raspravu, gde su se stvari toliko uzrujale da se vec kupovina slavila :jee:onda se covek jednostavno vise nikada nije oglasio...ko zna sta je kupio...:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

@Pro FX-Sniper

 

Taman za tri, četiri meseca će da krene nova sezona Formule 1 pa ti lepo gledaj i uživaj u " brzini i snazi ". Man se ćorava posla. Ti brate ni sam ne znaš šta hoćeš. Takav da sedaš na 750cc...bojim se ispravićeš prvu krivinu. Daj bože da grešim. Ova tema ode u debeli off.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Polako pedeset, pa 125, pa 250..pa tamo negdje oko 60e možda dočekaš 600 ccm...Druže samo ti sebi kupi veću kubikažu, ti ako si idiot, ti ćeš i 125 razvuć gdje ne treba i koliko ne treba..Nisu to nikakve aždaje ili slični strašni nazivi...Ipak, naravno mašine za svako poštovanje..ali ništa više od toga (i je li treba više)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Vidite, Singularitet je u pravu sto se tice auto skole. Zaista dobijate skutere od 500cc i 600cc. Nakon toga probate kod drugara 250cc ili 300cc...i nije to, to.

E sad...sve cu vec proci sto ste i vi prosli, zar ne.   Padovi i povrede?  Pa verovatno ce i toga biti i spreman sam na to. Ko moze bilo sta da ti garantuje?  Mogu jedino sto vise da pazim na sebe i da verujem Bogu.

 

 

Zelim jos nesto da vam kazem - iskreno...ja sam covek, koji kad ulazi u nesto, volim detaljno da se informisem o toj stvari. Idem do najmanjih pojedinosti. Nikad nista ne prepustam slucaju.  Ako vec dajem novac, onda zelim da uzmem nesto sto ce zaista vredeti i naravno sto ce mi se svideti.  Nisam pozer i neki "sminkeraj" od skutera mi ne treba da bih bio vidjen. Vec sam rekao da je moj ego tamo gde mu je mesto. Imam toliko godina, koliko imam i opet ponavljam, maksimalno koristim mozak. Ne kazem da drugi ne koriste, ali opet ponavljam...mene motori tj. jake masine ne zanimaju. Njihova brzina me ne fascinira, jer kao sto rekoh, imao sam prilike uzivo videti F1 i sve nakon toga je ostalo u senci. Daleko od toga da potcenjujem... Imao sam takodje prilike (kao i mnogi) probati jace automobile i to mi je ok.  Ali ako vec pricam o onom sto me fascinira, onda su to vojni, odnosno sportski avioni i upravo ta F1.

 

Mene maxi skuter prvenstveno zanima zbog uzivanja. Da se ne kvari (cesto :lol3:).  Da idem svuda sa njim. I naravno, da imam odlicno drustvo za tako nesto. Sve ostalo je manje bitno.

 

Nemojte mi ljudi nesto zameriti...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Niko nista ne zamera, malko razmenjujemo savete, iskustva, preporuke.....svako dozivljava drugacije tako da nema ljutis i svi su u pravu.

Uzmi sta ti srce iste, polako i uzivaj, po mogucstvu javi sta si uzeo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre sat vremena, NebojsaG je napisao:

@Pro FX-Sniper

 

Taman za tri, četiri meseca će da krene nova sezona Formule 1 pa ti lepo gledaj i uživaj u " brzini i snazi ". Man se ćorava posla. Ti brate ni sam ne znaš šta hoćeš. Takav da sedaš na 750cc...bojim se ispravićeš prvu krivinu. Daj bože da grešim. Ova tema ode u debeli off.

 

 

Ne znam samo po kojim osnovama je temaotišla u off... Vrlo smo u temi :takoje:

 

@mickeyZ:

 

Iznošenje ličnih iskustava i oprečnih stavova nikako ne može da bude "nadjebavanje i sujeta" a kometari su najiskreniji ako su subjektivni - znači da su lični.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E



volim detaljno da se informisem Idem do najmanjih pojedinosti. Nikad nista ne prepustam slucaju.  Ako vec dajem novac, onda zelim da uzmem nesto sto ce zaista vredeti i naravno sto ce mi se svideti.  Nisam pozer i neki "sminkeraj" od skutera mi ne treba da bih bio vidjen.
 
Mene maxi skuter prvenstveno zanima zbog uzivanja. Da se ne kvari (cesto 3:).  Da idem svuda sa njim.


Ja sam čovek koji voli komociju da ne kazem.uzivanje i kao takav mogu da ti prenesem svoje iskustvo i viđenje stvari:
Ukoliko želiš da putuješ po zemlji i inostranstvu da na primer odvozaš po koju turu do mora ili slično onda nikako ne bih trebao da uzmeš skuter manje zapremine od 600 kubika i dva cilindra.

U kupovini skutera veće kubikaže te potpuno podržavam jer iskustvo dosta znači ali su pamet, strah i sreća presudni!
U kojoj god situaciji da se nađeš ukoliko postoji strah i poštovanje propisa sa tvoje strane, posledice su uglavnom minimalne.

Opet kažem čovek sam koji voli komociju i ne želim da mi se na autoputu obrtaji na skuteru približavaju blokadi jer meni takva vožnja ne prija i to je moguće postići isključivo skuterima većih kubikaža.

To da ćeš kupiti nešto što će vredeti ali u isto vreme i da ti se svidi i bude racionalno rešenje Možeš odmah da zaboraviš pogotovo sa tvojim uzim izborom: Gilera GP i Aprilia SRV su dva najveća zla što se tiče održavanja i eksploatacije skutera i tu nema zrno racionalnog a i burgman 650 je na vrhu ako ti zapadne kljakavi menjac.

Moje skromno misljenje je da se za tebe najracionalnije rešenje nalazi u polovnoj hondi, da li je u pitanju integra ili sw-t 600 na tebi je da dosta citas, probas i odlučiš jer su suste suprotnosti...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Ajde da i ja podelim svoje iskustvo mozda ce biti od koristi. Od malih nogu vozim motore bili su tu razno razni skuteri kasnije zujkice i svasta nesto. Medjutim kada sam napunio 16 godina polozih za A  ali su zaboravili da mi udare zabranu u dozvolu. Kum je u to vreme vozio zx6r 99'god. Narano uzimao sam motor kad god bi mi se ukazala prilika da se vozim.Procitao sam skoro jednu temu pa sam se setio i svojih mladjih dana zato ovo i pisem.Kad god bi seo na taj moto srce me je razvaljivalo od adrenalina a sake se znojile kao nenormalne,dal ga vozio lagano ili mu dao po gasu sitoacija je bila ista.Jednostavno strah ali u preteranoj pocetnickoj meri.Isto je bilo kad sam polozio za kamion pa prvi put seo u fapa 13-17 sam da idem na put 500km...muke su to bile :D Sada se nekako s osmehom secam tih vremena i rado ih se setim.Htedoh da kazem nemoj odma da se zaleces, jer ces mozda kupiti nesto cega ces se plasiti.Onda se momentalno gubi sva lepota i car istog jer iz uzivanja prerasta u muku.To se naravno kilometrima i kilometrima gubi.Ne daj boze neku gresku napraviti a tu se greske ne prastaju...Glasam za 250 kubika uzmi bar se sezonu izvozaj a u medjuvremenu probaj nesto jace.Ja sam sa istim dosta obisao i proputovao,pogledaj samo gde su sve momci sa 500 kubika isli ozbiljne su to masinke. Motori koje si naveo su malo zesce sprave, koje opet nisu ni malo naivne! Valjda ce pomoci pozdrav od mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
1 hour ago, ws_woolf said:
Ajde da i ja podelim svoje iskustvo mozda ce biti od koristi. Od malih nogu vozim motore bili su tu razno razni skuteri kasnije zujkice i svasta nesto. Medjutim kada sam napunio 16 godina polozih za A  ali su zaboravili da mi udare zabranu u dozvolu. Kum je u to vreme vozio zx6r 99'god. Narano uzimao sam motor kad god bi mi se ukazala prilika da se vozim.Procitao sam skoro jednu temu pa sam se setio i svojih mladjih dana zato ovo i pisem.Kad god bi seo na taj moto srce me je razvaljivalo od adrenalina a sake se znojile kao nenormalne,dal ga vozio lagano ili mu dao po gasu sitoacija je bila ista.Jednostavno strah ali u preteranoj pocetnickoj meri.Isto je bilo kad sam polozio za kamion pa prvi put seo u fapa 13-17 sam da idem na put 500km...muke su to bile  Sada se nekako s osmehom secam tih vremena i rado ih se setim.Htedoh da kazem nemoj odma da se zaleces, jer ces mozda kupiti nesto cega ces se plasiti.Onda se momentalno gubi sva lepota i car istog jer iz uzivanja prerasta u muku.To se naravno kilometrima i kilometrima gubi.Ne daj boze neku gresku napraviti a tu se greske ne prastaju...Glasam za 250 kubika uzmi bar se sezonu izvozaj a u medjuvremenu probaj nesto jace.Ja sam sa istim dosta obisao i proputovao,pogledaj samo gde su sve momci sa 500 kubika isli ozbiljne su to masinke. Motori koje si naveo su malo zesce sprave, koje opet nisu ni malo naivne! Valjda ce pomoci pozdrav od mene...

Samo da se nadovezem na deo sa strahom... duboko sam uveren da zdrava doza straha mora postojati da bi u saradnji sa zdravim razumom udarila blokadu na moguca iskusenja pri voznji motora i umanjila sansu za licnim greskama(dovodjenjem sebe u opasne situacije prekoracenjem brzine, obilazenjem...) u voznji e sad za druge ucesnike, uslove i okolnosti u saobracaju vec nastupa sreca kao presudan faktor...jer na to ne moze niko od nas da utice samo se iskustvom moze malo bolje snaci.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

@Vujke1

 

Kolega sto mislis da su Integra i SW 600 suste suprotnosti? Mislim videh da Integra ima vece tockove, i ima retardirano mali prostor ispod sedista, ne moze ni full face kaciga da stane, dok kod SW-a staju opusteno dve i moze limenka piva da se ugura izmedju :)

 

Mozda si mislio zbog toga sto su presli na lanac 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Integra ima robo menjac a SW CVT.

Ja mislim da bih izmedju ta dva izabrao Integru. Mnogo mi se svidja jos odkad sam je prvi put video. Ne kazem da mi se SW ne svidja ali vise naginjem ka integri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
38 minutes ago, filipfg said:

@Vujke1

 

Kolega sto mislis da su Integra i SW 600 suste suprotnosti? Mislim videh da Integra ima vece tockove, i ima retardirano mali prostor ispod sedista, ne moze ni full face kaciga da stane, dok kod SW-a staju opusteno dve i moze limenka piva da se ugura izmedju :)

 

Mozda si mislio zbog toga sto su presli na lanac 

Integra ima 17 tockove naspram 14-13 na swt, integra nema mesta ni za vozača ni za prtljag a swt ga ima na pretek, integra troši duplo manje od swt, automatski menjac na integri je po meni za otvoreni put fantazija a za grad malo grub, posebno u promenama brzina na manje dok swt ima klasican cvt, za grad izuzetno(što je i poenta skutera) a zbog zapremine i jačine agregata se može voziti prijatno i pri vecim brzinama ali se to odražava na predhodnopomenutu potrošnju...
Lanac kao prenos po meni je nebitna stvar čak šta više samo agonija zbog održavanja (čišćenje, podmazivanje)... 
Ja 90 posto svog vremena na motoru provodim u gradu i koliko god cvt bilo loš na autoputu toliko mi prija u gradu a uzevši u obzir da 90 posto vremena provodim po gradu onda je ipak jasno da je variomat nešto što ne treba zaobići ako se gleda na udobnost i uživanje jer je meni uživanje da se bez cimanja pri promenama brzina i šaltanja istih, kao u fotelji prevezem sa tačke a do tačke b bez obzira na gužvu u saobraćaju. A nekim vikendom kad idem na vožnjice malo prokunem što nemam brzine al čim krene gužva i semafori odma me prođe! ;) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Da, tockovi i potrosnja na strani Integre(mada SW 400 je vec druga fora), jer ove 13-14 su smrt oseti se svaka mala rupa,  ali brate kad pogledas razliku u ceni... Da ne pricamo ovo sto imas mesta da ispod sedista stavis samo rolnu toalet papira.

Stvarno steta sto su odustali od koncepta SilverWinga, valjda poslednja serija izbacena 2013. god.

Jer vidim da Burgman i dalje tera isto za 400/650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Nisam siguran da li je neko spomenuo,ali postoji jos jedna lepa naprava x10 se zove. Ne osporavan Silver je strasan motor. Honda je... Hocu da kazem da cela ta politika touring maxia mi se nekako vise svidja jer ima namenu kakva opet odgovara meni a to su putovanja. Doduse ukusi su razliciti i sa jednim motorom se nikada ne moze postici sve. Trebalo bi bar 3 da imas da zadovolji sve kriterijume :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja