Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
2 hours ago, mrxfon said:

I Veruj mi da bi ti se smucio motor da u jednom danu predjes 800km sa banditom pa bio on i bez ijednog kofera i suvozaca, dok ja na Silveru potpuno natovarenom nisam osetio put. Sa yamahom sam jednom presao 900km u cugu i 15 dana nisam mogao da smislim motor.

 

Bandit s 1200 je mnoooooogo udobniji motor od yamahe thundercat, veruj mi, probao sam.

 

 

2 hours ago, Darko SB said:

 

 

Sto se tice putovanja, ja sam sa Bandita 600 presao na Atlantik 500 pocetkom ove godine. Banditom sam imao jednu malu turu auto-putem, ja mislim da me je vrat 3 dana boleo, ubi me vetar, preko 120km je bukvalno borba sa motorom, stegnem misice da odrzim brzinu, verujem da bi adekvatan vizir resio taj problem ali ja nisam imao nikakav. Sa Atlantikom voznja auto putem brzinom 120-140km je pesma, Grcku sam obisao ovog leta, u danu 600km sam podneo vrlo lagano, kao i temperaturu od 10 stepeni kroz Makedoniju, sto slozicete se je daleko lakse na skuteru sa zastitom od vetra nego na motoru. 40ks na skuteru je za mene i vise nego dovoljno, bitniji mi je broj obrtaja pri vecim brzinama, recimo putnu brzinu na auto putu, 120-140km Atlantik ostvaruje pri 5200-5500 obrtaja, sto je jako bitno za duze ture, rasterecen motor duze traje, manje se greje, manje trosi.. Primera radi Burgman400cc je cista suprotnost, pri 140km na sat ode vec u 8000 obrtaja...

 

Falio ti je vizir, vetar, kisa, vizir mnogo menja stvar, s tim da te maxi celog zakloni. Ja sam 2014. terao po kisi nenormalnu kilometrazu i samo su mi kisla ramena i deo kacige, ali nije bio potop vec konstantna kisa.

 

 

ontopic, nekima je silver ekstremno ruzan, meni ne, ako i tebi nije, onda je on best buy, malo vise trosi, ali je bolji od jednocilindrasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Nemam iskustva sa maxi skuterima, samo sa motorima. ali i mene jako zanima ova tema, u pripremi sam da si nabavim veći skuter uskoro. U prethodni postovima su, uglavnom, rekli sve, osim da kod Burgera 650 kažu da menjač traje oko 70.000 km, ako se pravilno održva. E, sad, ovo je Srbija.... 400- ka nema taj problem, ima drugi. O tom nek ti pišu vlasnici istih.

Dodao bih, ako nemaš iskustva sa motorima/skuterima, važno je i koliko su teški ( kg). Biraj što lakši, dok ne stekneš rutinu. Burg 650 je medju najtežim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

umpahpah

Da pokusam da ti odgovorim ako mogu...i ako uspem:)

Ceo svoj motoristicki vek a to je punih sada 44 godine sam bio na motorciklima...i vecinom sam vozio ne manje od 750 ccm...vecinom...sto kaze nas kolega Satelits  a u pravu je definitivno,,,,,isao sam redom od 50ccm pa navise...:)

Zbog zdravlja sjebanog koje nisam bas ni cuvao a i godine me zajasile ...silom prilika sam prosle godine zvanicno presao na maksi skuter .

Posle 4 meseca trazenja i raznih isprobavanja kojekakvih modela suzio izbor i kupio Silverwing 600.

OK je ...brz dovoljno udoban dovoljno,,,prostora pa dovoljno:) pouzdan MEHANICKI I ELEKTRONSKI...

MEDJUTIM....ima i ono ALI....sto devojci srecu kvari...:)

nema vetra nema buke do Grcke u jednom pravcu oko 700 i kusur km kao da sam presao samo 100km...udaljenosti tako sam odmoran....u belim cipelama i beloj majici na kraj sveta i nemozes se na njemu isprljati...cuje se kao elektromotor nema buke ni gram ...sa jet kacigom i slusalicama u njoj do 140km slusam bezbrizno muziku a do 80km pusim na njemu cigaretu bez bojazni za pepeo i zar :).....i tu se sve zavrsava i svaka prica prestaje ...

BEZ MOTORA nema mi radosti u voznji nema drazi.....a o tom adrenalinu...koji me i vukao kroz moto zivot NI POMENA  na skuteru:grr:

Uzgred ...a nemogu da ne prenesem utisak LICNI  a bez da bilo koga drugoga uvredim ili ponizim...osecam se kao sminker ...kao novokomponovani takozvani bajkeri.....znas ono hteli bi da budu ali nemaju muda da voze pravi motor jer kao nikuda ne zure pa stoga kupuju skuter .Mislim da cu prodati tu dosadnu napravu koja ima STRAHOVITO VISE PREDNOSTI nad motorima ali ni malo zabavan

Nema voznje bez litrace:)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

@Satelis

 

Zaista sve lepo receno. Hvala.

Vidite...kako vec rekoh, do proleca ima vremena. Nadam se da cu uspeti provozati jos neke modele, pa cu odluciti.

 

Kod mene je najveci problem posao. Nemam vremena bukvalno ni za sta. Verovali ili ne. Mesec dana sam preko, pa sam onda kuci nesto jace od nedelju dana. Tako da mi i to pravi neku vrstu problema. Shvatate vec.

 

A sto se tice poslednjeg posta Srbende..." BEZ MOTORA nema mi radosti u voznji nema drazi.....a o tom adrenalinu...koji me i vukao kroz moto zivot NI POMENA  na skuteru "...ovo sam cuo nebrojeno puta.

Zar je zaista takva situacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Samo da obrazlozim prethodni post da ne zvucim kao da trolujem.

Ima nas kojima je skuter nezamenljiv, koji su probali velike motore i jednostavno ne vide sebe na njima. Ne iz straha ili neznanja nego jednostavno stav: not my pair of shoes. 

Nit vozim skuter zbog sminkeraja nit mi je bitno da li me neko gleda sa strane. Vozim prvenstveno zato sto uzivam da vozim, a sekundarno zato sto po gradu ne postoji upotrebljivija sprava.

Apropo Srbendinog posta (ciji stav izuzetno postujem), to je vidjenje cele price iz njegovog ugla, ne znaci da je jedino ispravno. Jos jedna stvar ne koju bih se osvrnuo:

Pre 10 sati, srbenda je napisao:

a nemogu da ne prenesem utisak LICNI  a bez da bilo koga drugoga uvredim ili ponizim...osecam se kao sminker ...kao novokomponovani takozvani bajkeri.....znas ono hteli bi da budu ali nemaju muda da voze pravi motor jer kao nikuda ne zure pa stoga kupuju skuter

Brate mili, koliko li je tek Beograd krcat takvim likovima ali sa jednom bitnom razlikom, voze motore tipa R-ove, Bembare, a pogotovu vole Harley-e u zadnje vreme.

Kad ih vidim kako su popucali desetine hiljada evra na motore i opremu a sve u cilju da izgledaju kao americki pozeri sa History channela.

Opet, moj licni utisak, ne znaci da je jedini ispravan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
[mention=42558]Pro FX-Sniper[/mention]

Do sada, imao sam raznih situacija....isecanja, oduzimanje prednosti, pas izleti, dete pretrcava, kokos mi se zakucala direkt u prednju felnu sa strane, odron veceg kamena pravo pred tocak, u sred noci pri preticanju naletim na drvani kolac..
 


Dare, sve ok, ali gde te kokos spopade ???

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Aaaaa pa ti ne znaš šta sve raste u Majami Lugu
Kucah sa kompa pa umesto kokoš ispade kokos.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, francuz69 je napisao:

..............

Brate mili, koliko li je tek Beograd krcat takvim likovima ali sa jednom bitnom razlikom, voze motore tipa R-ove, Bembare, a pogotovu vole Harley-e u zadnje vreme.

Kad ih vidim kako su popucali desetine hiljada evra na motore i opremu a sve u cilju da izgledaju kao americki pozeri sa History channela.

Opet, moj licni utisak, ne znaci da je jedini ispravan.

To su ti kafe bajkeri, mozda ih neko poznaje :)

 

22196351_10214061039509573_2720712549372280556_n.thumb.jpg.c19512aedb9dd50ff51d687562dc0915.jpg

 

13592682_10207076972017982_4401508473938775191_n.jpg.25ea72de1cd42fcc46ea43dd6e109ee6.jpg

 

19510649_10207582946806643_8426906544740314077_n.jpg.2ee9dae60f2198a157f214d102a2f26a.jpg

 

13529200_10207077005178811_854957092499381081_n.jpg.d507371f828f163a247c1e802d141c90.jpg

 

1546171_688848477855144_2043426401161056390_n.jpg.3e7665a23eecc7395914e4759ebafabe.jpg

 

12201050_10203871014770662_1129920143_n.jpg.788e61dd09b2e0d8cfa1560094563b1f.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

KUKU MAJKO RODJENA...gde ode cela lepa prica....:grr: oko druzenja i pomaganja oko sredjivanja i popravki nasih ljubimaca,,,,,gledam ove slike iz kafica i grozim se ,,,,ili je mene pregazilo vreme ili sam sasav jer ne vidim neke nove klince kako treba...kako smo se mi nekada lepo druzili  a da se nismo ni cestito ni poznavali....dosta je bilo samo da vidis bajkera i eto spontanog prijateljstva odmah :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova
5 hours ago, francuz69 said:

Ima nas kojima je skuter nezamenljiv

Nit vozim skuter zbog sminkeraja nit mi je bitno da li me neko gleda sa strane. Vozim prvenstveno zato sto uzivam da vozim, a sekundarno zato sto po gradu ne postoji upotrebljivija sprava.

 

:aha:

Bas tako, nekome se skuter vise svidja i bolje "lezi"(odgovara) nego motor .

A i ti vozaci koji voze da budu vidjeni lako su uocljivi i razlikuju se od ovih koji stvarno vole 2 tocka..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 3 sati, king_julien je napisao:

:aha:

Bas tako, nekome se skuter vise svidja i bolje "lezi"(odgovara) nego motor .

A i ti vozaci koji voze da budu vidjeni lako su uocljivi i razlikuju se od ovih koji stvarno vole 2 tocka..

 

definitivno si u jednom u pravu,,,naime slazem se 100 posto sa tobom za grad...pored mojih ...nazovi,,:)....pravih motora u zadnjih par godina sam za grad imao i paralelno skuter ali ne preko 125ccm...nema boljeg prevoznog sredstva za grad tvrdim...:) Prvi na semafiru...provuem se svugde a i mesta za stvari i kese sa pijace koliko hoces....nema saltanja nema kvacila ...lepota...uz to i ne tako zanemarljiva kilaza samog vozila...BR1  za urbane sredine .:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

@Pro FX-Sniper

 

Kolega imas na strani 75, Darkov post o burgmanu, obrati paznju na to. Ne znam da li je situacija sa novim modelima Burgmana takva da sada odes u salon i kupis nov, mozda su ispravili probleme iz proslosti.

 

Ja bih ti samo rekao jednu stvar, ove godine sam sa 50cc presao na 600cc i 50 konja, nemoj to da radis, ali mozda si kao ja tvrdoglav pa ces shvatiti to na tezi nacin.

 

Oprema obavezno, nemoj da si sminker bez full face kacige ne kreci.

 

I za kraj bih rekao ono sto meni niko nije rekao a to je ABS, isto za nas novajlije OBAVEZNO!

 

(das veci gas, nemas iskustvo, stisnes u panici jako kocnicu i desi se ovo sto se vidi na ovom klipu)

 

 

 

Obrazlozenje za full face kacige:

 

 

Helmet Impact Zones_0.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Pozdrav Filipe. Naravno druze moj, kaciga se podrazumeva. Nista ne prepustam slucaju. I da, pricao sam sa par ljudi i svi su mi rekli da ne uzimam skuter bez ABS-a. Na ovom snimku se odlicno vidi, a i svi znamo koliko znaci ABS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
Pozdrav Filipe. Naravno druze moj, kaciga se podrazumeva. Nista ne prepustam slucaju. I da, pricao sam sa par ljudi i svi su mi rekli da ne uzimam skuter bez ABS-a. Na ovom snimku se odlicno vidi, a i svi znamo koliko znaci ABS.
Druže Hteo bih da ti predložim ukoliko ti već finansije nisu presudan faktor da uzmeš u Razmatranje BMW C650GT, preko se može naći polovan za neku razumnu i pristojnu cifru dok kod nas i dalje drži paprenu cenu...
Moje viđenje stvari je da tvojim godinama, potrebama a pogotovo tvom iskustvu ne priliči neki skuter "r" tipa... Ne kažem da je ovaj BMW slab ali je drugačiji koncept u odnosu na tmax ili srv...
BMW ima 15 tockove, udobno sedište, dovoljno prostora za noge, grejače ručica i sedišta, električno podesiv vizir kao i sva elektronska pomagala u voznji...prava direktorska prica!
Honda je dosta ekonomicniji izbor kako pri samoj kupovini tako i u exploataciji al dok pokupujes nosače kofera kao i same kofere(jer u nju mozes samo kutiju sibica da smestis) i dok pretapaciras sedište, izaći će te isto kao BMW.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Pozdrav Vujke...druze moj ne znam sta da ti kazem u vezi BMW-a. Non stop sam na relaciji Italija-Nemacka, i imam priliku svasta da vidim i naravno cene. Necu da lazem, ali mislim da sam u samom startu odbacio BMW upravo zbog cene, kao i tmax. Tmax mi se veoma svidja, ali je papreno skup. Kako novi, tako i polovan. Ali jos jednom napominjem...nemoj me drzati za rec, ali mislim da je cena za BMW bila presudna da ga odmah odbacim.

 

Ja sam u samom startu bio zagrejan za Burgmana. E onda....posle dosta pregleda, a i razgovora sa nekim ljudima, obratio sam paznju i na druge skutere i svideli su mi se Aprilia, Gilera i Honda. Naravno Tmax mozda najvise, ali kao sto rekoh....cena.

 

Evo recimo i neke fotke jednog Burgmana kome sam se bas odusevio. Pretpostavljam da su neki od vas, vec nesto slicno i videli, ali meni je bio prvi put.

 

 

20171026_150524.jpg

20171026_150519.jpg

20171026_150510.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
Pozdrav Vujke...druze moj ne znam sta da ti kazem u vezi BMW-a. Non stop sam na relaciji Italija-Nemacka, i imam priliku svasta da vidim i naravno cene. Necu da lazem, ali mislim da sam u samom startu odbacio BMW upravo zbog cene, kao i tmax. Tmax mi se veoma svidja, ali je papreno skup. Kako novi, tako i polovan. Ali jos jednom napominjem...nemoj me drzati za rec, ali mislim da je cena za BMW bila presudna da ga odmah odbacim.
 
Ja sam u samom startu bio zagrejan za Burgmana. E onda....posle dosta pregleda, a i razgovora sa nekim ljudima, obratio sam paznju i na druge skutere i svideli su mi se Aprilia, Gilera i Honda. Naravno Tmax mozda najvise, ali kao sto rekoh....cena.
 
Evo recimo i neke fotke jednog Burgmana kome sam se bas odusevio. Pretpostavljam da su neki od vas, vec nesto slicno i videli, ali meni je bio prvi put.
 
 
20171026_150524.thumb.jpg.30551576fef07593df99a3c3db4de826.jpg
20171026_150519.thumb.jpg.62ce624b2a37a47b7ed671c06c48b77a.jpg
20171026_150510.thumb.jpg.000efb58b7f4b8c2a10fd8c7767291ba.jpg
https://www.moto.it/moto-usate/bmw/c-650-gt/c-650-gt-2011-15/6948734

E upravo na toj relaciji mozes da osacujes najbolje moguce motorce za najmanje para... Ide zima pravo vreme da pazaris taman tamo u januaru mozes da biras bmw-a za 5000€ sto u italiji sto u nemackoj... Mislim da nije to puno za skuter koji je kostao 13 nov i koji je presao recimo 20-30k!
Ali od volje ti... Pozdrav

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Pro Fx, drugar jedan mali savet za tebe, ako zelis mozes da ga usvojis a i ne moras naravno.

Posto je tebi to prvi motor ako sam lepo razumeo, prvi put sedas na dva tocka ozbiljno. Ja nikako ne bih ti preporucio tako "veliki motor"

Veliki motor= jak, glomazan, tezak i mnogo toga jos za pocetnika.

Ono sto zelim jos da kazem,a sta ako se tebi motor ne svidja? Sta ako je to neka zelja odavnina kada si bio pubertetlija, dete koje je gledalo odrasle kako voze u najboljem slucaju, a ne jurcaju stantuju(ili kako se vec kaze), potpisuju...Nikako ne mozes da vidis dok stvarno ne sednes i pocnes da vozis dal ce ti to odgovarati... 

Mozda se tebi skuter ne svidja, sta onda dao si veliki novac, kupio, mozda malo ulozio i sada se trudis da ga prodas po istoj ili vecoj ceni da ne bi izgubio novac>>

Zato je moj savet ako vec ides na skuter prvo manji, vidi dal ti odgovara takav koncept 2 tocka(mnogima ne,a takodje i obrnuto) pa ako ti odgovara, svidja ti se lepo uzmes prodas/sacuvas taj manji skuter i kupis sebi stvarno onaj koji ti lezi.

Mozda ce ti se svidjati motor sa menjacem,mozda ce ti skuter biiti dosadan. Em ces znati sta te ceka, em ces biti "zreliji" koliko toliko za 2 tocka.
To je neki moj savet,ti kako zelis i hoces.

E da kazes tmax ti je skup, zar on nije u cenovnom rangu te gilere i srv-a, ako oni nisu i skuplji? Naravno sve zavisi do godista njihovih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Iz svih tih razloga, moj prvi motor je Atlanic 250, prvo mator je, drugo, nije previse jak, taman za grad, trece, nije skup, ako mi ga maznu nece boleti. Ima polovnih delova na izvolte ... Naravno da bih hteo bolje i eto probao, vozio sam Scarabeo od 500ccm i jedino sto mogu reci da je 500ccm skuter u gradu mučenje za mašinu, možda se neki drugi od 500ccm bolje ponasa ali ovaj ne. 

 

I još, ako sam dobro zapamtio, stariji Scarabeo ili Beverly od 500ccm ima isti kapacitet hladnjaka kao i 250ccm, @Satelis će me ispraviti ako nije tako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Prvi na semafiru...provuem se svugde ...

 

to provlačenje svuda i svakuda je posebna priča. Jedan mi je tako zakačio i sjeb'o retrovizor na autu i lik se izvinjava, kao nista nije bilo, to će deda Mraz da plati !!! Na kraju ga nisam pustio dok nije platio, ne bas lepe reči i scena ali jebi ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Pozdrav svima, evo i mene.

Kisa, oblaci, vetar....dan kao stvoren za samoubistvo.


King druze...citam tvoj post, pa ajde da ti odgovorim...mene iskreno motori nikada nisu zanimali. Jos kao klinac, imao sam 4 ili 5 godina...mozda i nesto vise....bio sam zaljubljen u Formulu 1. I danas sam. Imao sam prilike videti i uzivo i tek tad sam shvatio sta znaci brutalna ili sirova snaga. Ne mislim na danasnje V6 motore. To je smejurija. Mislim na prave zveri...V8, 10, 12, i  cuti, "usiljeni" rad motora koji se vrteo i preko 20.000 obrataja. Stojis na startu trke, pale se semafori...a ispred tebe 22 bolida i svaki oko 900 i vise konja. Buvalno se tlo na kom stojis trese. Sve nakon toga palo je u senku F1.

 

Elem...skuter sam vozio kao klinac, tj. tad smo svi vozili. I to one od 50cc. Das licnu kartu, novac, i iznajmis skuter na sat vremena i cepaj. Secam se da sam bas bio klinac...tu negde 13,14 godina. Niko te nije proveravao, da li si punoletan...  Jace masine koji su vozili momci, iz kraja, a i sire, nisu me interesovale. A ni danas. Jednostavno....pa veoma prosto....imas ispod nogu ekstremnu snagu i tera te da uvek ides brze. Retko koji muskarac tome odoli. Za mene su 4 tocka uvek znacili mnogo vecu sigurnost od dva. Ali...2 tocka su mnogo vise uzbudljivija, zar ne. E sad...kao sto sam pomenuo u jednom od pocetnih postova, ove godine sam u Grckoj, nakon dugo vremena iznajmio mali skuter. Za sina i mene. Sednemo i cepamo okolo. Obilazimo plaze...i tete naravno ;).  S obzirom da me ne drzi mesto, odlucim da odemo i malo dalje. I uzmemo jaci skuter od 250cc. I tad se odusevim. I od tad ne prestajem da mislim na njega. Imao sam kasnije nakon toga priliku provozati i jos jace skutere, ali to nije bilo nesto puno, tako da nije vredno pomena.

I jos jednom napominjem...motori me ne interesuju...samo skuteri. Ali ne mora da znaci da me nece poceti interesovati nakon godinu dana. Videcemo ;)

 

I da....video sam BMW c650 sport, a i GT.  Zanimljivo...veoma zanimljivo. A i cene polovnih su zaista veoma pristupacne. Ali ipak, necu ih kupovati sad, iako im je cena manja. Prosto, non stop sam u inostranstvu zbog posla i jedino bih mogao da ga ostavim kod nekog na cuvanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Ja sam i rekao da mozes da usvojis savet ili ne ...

U svakom slucaju vidim da zelis snagu,a snaga + neiskustvo= katastrofa

Zelim ti srecu u kupovini, sto bolju masinu da kupis koju zelis i sigurnost na putu!

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Ne , ne , ne druze moj...ne shvati pogresno... ne znam da li si procitao moje prethodne komentare (mada nisu ni toliko vazni), mene "divljanje" sa takvim masinama ne interesuje. Opet ponavljam...zelim da znam da imam tu raspolozivu snagu u njemu, pa makar je uopste ne iskoristio. A iskustvo, naravno dolazi vremenom.

U svakom slucaju hvala na lepim zeljama, ali cu jos morati tri, cetiri meseca sacekati, pa tek onda uzeti nesto. A nisi svestan koliko sam nestrpljiv :)

 

A do tad....pomagajte sa svim komentarima..." sta i kako".   Ja obecavam da cu poslusati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Ako je neko vozio motor,onda ce skuter biti totalno razocarenje svega sto je sinonim za motor,tako je bar samnom.Krenuo ka vecina sa 50c,125,250,500,650....do sad vozim 20god endure i bila je po koja trkalica.I na kraju sam uzeo skuter prvo liberty 125,shvatio da je mali pa uzeo burgmana 400.i njega sam kupio sto sam morao tj finansije dozvoljavale a volem dva tocka vise od svega.I sve je to lepo pantalone,cipele,kosulja,smekerica.I da gde god se ko provuce sa skuterom tu ja prodjem sa endurom.A osecaj kad odvrnem enduru 1,2,3 ne moze da se plati sa nicim,a skuter ide al radi kao fen za  kosu.Svako kupuje ono sto moze,i nada se da je to to.Sto su kolege vec pre mene rekle bolje slabija masina pa postepono ka jacem isplati se veruj mi,steknes malo prakse iskustva i svega ostalog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja