Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ljudi prelazi silne kilometre na onim starim ragama, a sad skuterom ne moze u Grcku? Nije mi bas jasno... ja sa 50 ccm pravio ture po 200 km, pola Srbije i Crnu Goru obisao njime... 

A na temu velicune motora se slazem da bi ipak boljinizbor bio neki manji za prvu sezonu, tipa Beverly 300 ili slicno. Godine idu u prilog, ali iskustvo na 2 tocka je ipak potrebno da bi se ovladalo voznjom i da bi ona bila bezbedna, a tu godine zivota mogu da pomognu, ali ne da zamene iskustvo voznje.

P.S. vozim 20 god, presao mnogo kilometara na svakojakim motorima a gold wing 600 me ove godine prijatno odusevio kad je zaplesao na dodavanje gasa. Maxi skuteri su veoooma ozbiljne sprave i treba toga biti svestan prilikom odabira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ja ne bi skuterom u grcku mozda zato sto imam 58 godina :) nekad sa 16 sam sa 15icom iso da gledam trke po srbiji. Sve u svoje vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ova tema je spojena sa već postojećom o dilemama pri kupovini Maxiskutera. Ne možemo svako malo otvarati nove teme sa istom tematikom. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
pre 44 minuta, stilgar je napisao:

sam covek bez mnogo stvari vikend ture po srbiji moze bez problema, dvoje sa stvarima putovanje od 7-10 dana moze al nije to to. vozio sam X8 nije bas maxi, al nije ni mali, iso sa njim na vikend ture i sam i sa zenom al bez stvari, i po auto putu i po lokalnim putevima. Al ne bih iso sa njim, a ni sa Atlantikom 500 do Grcke sa zenom i njenom garderobom, opremom, kisnim odelima, alatom i svim onim sitnicama koje ti trebaju na putu.

 

Au, pa ja se evo patim već skoro 100 000 km ne znajući da "to nije to"... :stabre: Išao u CG i HR na more natovaren k'o mazga sa potrošnjom ispo 4 litre na magistralama (gde me niko nije obišao) i ispod 5 na auto-putevima (brzina 120+), obišao 11 zemalja Evrope, krivinario "za sve pare"... Eto šta ti je kad čovek nije upućen ;)

 

PS: Ovo je putni "setup", cirka 160-tak litara zapremine za stvari:

 

P1020358.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

kolege vi ko da ne citate sta ja pisem. Sam ok, sa dvoje i tih 160 litara hvala lepo. "To nije to" je moje misljenje koje se odnosi na mene i moje shvatanje konfora. Ko voli, hoce i moze, samo napred nista nije zabranjeno i protivzakonito. Skuter je i mama i tata za grad za sve ostalo motori po specifikaciji. Ja po gradu vozim bandita 1200s, vozio sam skuter po gradu i mislim da je za grad prakticnije, lakse i jeftinije sa skuterom.

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Izvinjavam se moderatoru zbog otvaranja nove teme.

 

Nole druze, vec sam rekao da imam 43 godine i da je moj ego tamo gde mu je mesto. Hvala Bogu pa mozak koristim maksimalno. Ne znam zasto mislis da mi jedini cilj odvrnuti gas. Ja zelim druze moj, da mi ta masina donese uzbudjenje, da u svakom trenutku budem " budan".  A naravno i da donekle budem siguran na njoj, s obzirom da ima vece tockove nego Burgman i sl. njemu. Daleko od toga da ga kudim...zaista jak i izuzetan skuter, ali su mi Honda i Aprilia lepsi. Barem meni.  Zasto snaga?  Zasto da ne.  Evo jedne komparacije (mozda neprimerene ali...)...to je isto kao kad imate veliki novac u dzepu. Ne morate ga trositi. Ali u " svakom trenutku" znate da je tu i da vam je dostupan. Ista stvar i sa ove dve masine, tj. sa njihovom snagom.

 

Neko rece da su takve masine skupe. Pa jesu. Ali kod nas. " Tamo gore" nije takva situacija.  Nedavno sam pregledao neke oglase, cisto radi informisanja i nadjem kod nas Apriliu SRV 850...da li je Krusevac ili Kragujevac u pitanju, ne znam. Mislim da je presla oko 15-ak hiljada i cena joj je preko 7000e. Istu takvu Hondu ili Apriliu, cak stavise godinu ili dve mladju, imate za 5000-6000e. Naravno to se uvek moze proveriti na sajtovima kao sto su Auto Scout 24, D Mobile i drugi.

Kod nas se vozila uzimaju mahom za kes. Gore date 10% ili 20% ucesca (u zavisnosti od banke i naravno cene vozila) i odmah preuzmete to isto vozilo. Odlucite na koliko cete ga godina otplacivati, tj. na koliko rata. Koristite ga  godinu, dve ili tri i zamenite za drugo. I naravno, opet nastavljate sa ratama za novo vozilo.

 

Vidite...zbog prirode moga posla, veoma cesto sam u inostranstvu i ekstremno mnogo kilometara prelazim mesecno. Moj posao je izuzetno odgovoran, ali i veoma dosadan. Uvek se trudim da sto vise ostanem u kondiciji, naravno zbog sebe, a i zbog posla, ali i da uvek osetim neko uzbudjenje. Verovali ili ne, cak i sve ovo sto vam pisem je na neki nacin uzbudjenje, jer zaista zelim sa vama da podelim neke svoje utiske, a naravno i da "ukradem"  od vas neke informacije vezane za meni ovu novu "vrstu sporta ili hobija" , nazovite vec kako hocete.

 

Izvinjavam se na ovako poduzem postu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Vidi ovako, nebi vise da raspravljamo pvde i polemisemo bzv. Sta god te ispunjava i cini srecnim ti izvoli, ja sam sam imao dobru nameru da ti prenesem neke stvari za tvoje dobro ali ok sa srecom i bozijom pomoci. Vidim da ti finansije nisu problem svaka cast i hvala bogu. Ja sam probao Gp800 on je u rangu ta tvoja 2, to je strahota on guzva sve pod sobom i toliko je brutala da je cak i cuveni t max smesan za njega. A sto se snage tice ako si pametan i znas da rasporedis tu snagu nece je nedostajati ni na 400 a pogotovo 500. Srecno prijatelju

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
1 hour ago, stilgar said:

kolege vi ko da ne citate sta ja pisem. Sam ok, sa dvoje i tih 160 litara hvala lepo. "To nije to" je moje misljenje koje se odnosi na mene i moje shvatanje konfora. Ko voli, hoce i moze, samo napred nista nije zabranjeno i protivzakonito. Skuter je i mama i tata za grad za sve ostalo motori po specifikaciji. Ja po gradu vozim bandita 1200s, vozio sam skuter po gradu i mislim da je za grad prakticnije, lakse i jeftinije sa skuterom.

Ne razumem zasto mislis da motor ima vise konfora od maxija?

 

Ja na Silveru imam bocne kofere koje sam koristio od Yamahe Thundercat (2x42 litra), top case oko 52litra, i box ispod sedista koji je ogroman. Na motoru nikad nisam imao toliko prostora. 

Jedina prednost po meni jer sto motor ima vise snage kad je natovaren. E sad, da li ti ta snaga treba ne znam. Meni za sad ne fali snage, fali mi motor zbog voznje po stazi i eventualno krivinama, mada i Silver se izuzetno lepo vozi po krivinama.

 

Sto rece NoleBg, u vezi Gilere Gp800, provozao sam je, odusevljen jesam, izuzetno upravljiv, dovoljno snage, ali ne bih je nikad kupio. To je vise motor nego skuter i tako se i vozi, uvek bih pre uzeo motor nego takav maxi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 5 sati, Pro FX-Sniper je napisao:

Bravo Stilgar. Zato hocu tu Hondu ili Apriliu...snaga ljudi moji...snaga. A plus, veliki tockovi. I naravno, dobro drustvo ;)

Apropo te snage, raspitaj se za kočnice  SRV-a 850... Treba tu snagu i zaustaviti :jok: a nije loše da proveriš iskustva ljudi na njemu/GP800 na dužim turama,vezano za smeštaj i udobnost... Ako si već rešio da to bude zver - moj glas svakako ide za Integru, mada delim stav da bez obzira na godine starosti prednost pri izboru treba da daš neiskustvu na dva točka  pa postepeno na jače i brže. Odluka je samo tvoja :takoje:

 

Koleza @stiglar - par osvrta na tvoje stavove vezano za maxije:

 

Ako iz vizure imaoca Bandita 1200, gledaš na maxije, slabi su - nema tu priče. Isto tako ko ima autood 3000 ccm, svaki od 1500-2000 mu je slab,o dizelima da ne pričam... Toopetne znači da se njihovi vlasnici ne navozaju lepo, komforno i sretno sa njima puuno km...

 

Za sve stvari koje si naveo da bi potrpao na motor za letovanje, pitanje je da li onda treba uopšte motorom da ideš na isto. Ako imaš vizuru da ćeš motorom tako natovaren ići 150-170-180 na sat - to baš i nije realno, jer tu više snaga ne igra ulogu. Ako ćeš ići sa njim 110-120, što je mnogo realnije, svaki maxi od 500 ccm to radi jednako dobro sa mnogo boljom zaštitom od vetra i kiše (izvedeno više puta)...

 

O tome da nema stranaca na maxijima koji idu na višednevna putovanja... Nisi ti upoznao naše maxi drugare iz Slovenije ;) Šta je za njih 10-12 dana sa sve ženama i tovarima po par hiljada km, a što je @braca naveo - nismo se ni mi baš brukali na našim putovanjima po Transilvaniji, Alpima i do Poljske. A o tome kako vozimo (i natovareni) mogu ti potvrditi drugari koji su išli sa nama na vožnje sa sve "velikim" motorima :jee:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 1 sat, Pro FX-Sniper je napisao:

Citao sam o njoj i cuo sam da se cesto kvari, tako da sam nju u startu odbacio.

A SRV si uzeo u razmatranje mada je klonirani GP800 :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

covek lepo pitao sta preporucujete a vi otisli u ,,,off,,,prepucavanja.....prijatelju Burgmana 650 zaboravi .Pa cak i da imas izuzetnu platu i da ne razmisljas o cenama majstora i delova ..menjac je katastrofalan i pitanje je samo dana kada ce riknuti ...popravka  pa polovan je kao pola skutera skoro;) jbg ima fabrickih gresaka..Tmax zver ali jako pouzdaniji mehanicki od burgmana ..isto skup za odrzavanje i bas trazi odrzavanje da bi trajao kao i vecina vozila ...Moj izbor bi bio Honda koju si i sam predlozio i kraj...Bezi u svemu  svim ostalima ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

SRV, GP i t max su vise gradski ultrabrzi skuteri i vise su prestiz, imidz i fabrika adrenalina nego neko sredstvo za duge puteve (ne kazem da ne moze i tako), ali sam polozaj sedenja sve govori. Atlantic, x9, burgman, silverwing,... su touring skuteri (krstarice), malog tocka, udobnog i komfornog sedista, sa 400 i vise kubika, verzije ovih skutera idu veoma dobro i nisu za omalovazavanje sto mnogi, koji se kunu u sekvencijalne menjace, a vario nisu probali, pljuju bez razloga. S tim da u preticanjima i medjuubrzanjima ne mogu da pariraju klasicnim motociklima koji se vrte kroz ceo raspon obrtaja.

 

Po evropskim i uredjenim asfaltnim putevima, velike razlike izmedju malog tocka i neke 17-ice i nema i tu su skuteri egal, ali problem je kad se potera po ovim nasim dzadama na kojima plombe ispadaju, a bubrezi demineralizuju. Motor je mnogo udobniji i bolji za ovakve zemlje. 

 

Sto se tice performansi, terao sam pre 3 godine komsijin silver 400 i iznenadio se kako izbacuje dupe na velikom gasu, 2 cilindra su cudo.

 

Sad je samo pitanje ko sta i kako voli i da, i skuteri su MOTORI. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Molim te, samo probaj Integru obavezno pre kupovine! Udobna je kao da sediš na grani od bagrema! Uopšte nema nikakve veze sa maksi skuterima, pa je ne treba ni porediti sa ostalima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
SRV, GP i t max su vise gradski ultrabrzi skuteri i vise su prestiz, imidz i fabrika adrenalina nego neko sredstvo za duge puteve (ne kazem da ne moze i tako), ali sam polozaj sedenja sve govori. Atlantic, x9, burgman, silverwing,... su touring skuteri (krstarice), malog tocka, udobnog i komfornog sedista, sa 400 i vise kubika, verzije ovih skutera idu veoma dobro i nisu za omalovazavanje sto mnogi, koji se kunu u sekvencijalne menjace, a vario nisu probali, pljuju bez razloga. S tim da u preticanjima i medjuubrzanjima ne mogu da pariraju klasicnim motociklima koji se vrte kroz ceo raspon obrtaja.
 
Po evropskim i uredjenim asfaltnim putevima, velike razlike izmedju malog tocka i neke 17-ice i nema i tu su skuteri egal, ali problem je kad se potera po ovim nasim dzadama na kojima plombe ispadaju, a bubrezi demineralizuju. Motor je mnogo udobniji i bolji za ovakve zemlje. 
 
Sto se tice performansi, terao sam pre 3 godine komsijin silver 400 i iznenadio se kako izbacuje dupe na velikom gasu, 2 cilindra su cudo.
 
Sad je samo pitanje ko sta i kako voli i da, i skuteri su MOTORI. 
Sve receno kako treba. Bravo kolega

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
1 hour ago, alexanto said:

Apropo te snage, raspitaj se za kočnice  SRV-a 850... Treba tu snagu i zaustaviti :jok: a nije loše da proveriš iskustva ljudi na njemu/GP800 na dužim turama,vezano za smeštaj i udobnost... Ako si već rešio da to bude zver - moj glas svakako ide za Integru, mada delim stav da bez obzira na godine starosti prednost pri izboru treba da daš neiskustvu na dva točka  pa postepeno na jače i brže. Odluka je samo tvoja :takoje:

 

Koleza @stiglar - par osvrta na tvoje stavove vezano za maxije:

 

Ako iz vizure imaoca Bandita 1200, gledaš na maxije, slabi su - nema tu priče. Isto tako ko ima autood 3000 ccm, svaki od 1500-2000 mu je slab,o dizelima da ne pričam... Toopetne znači da se njihovi vlasnici ne navozaju lepo, komforno i sretno sa njima puuno km...

 

Za sve stvari koje si naveo da bi potrpao na motor za letovanje, pitanje je da li onda treba uopšte motorom da ideš na isto. Ako imaš vizuru da ćeš motorom tako natovaren ići 150-170-180 na sat - to baš i nije realno, jer tu više snaga ne igra ulogu. Ako ćeš ići sa njim 110-120, što je mnogo realnije, svaki maxi od 500 ccm to radi jednako dobro sa mnogo boljom zaštitom od vetra i kiše (izvedeno više puta)...

 

O tome da nema stranaca na maxijima koji idu na višednevna putovanja... Nisi ti upoznao naše maxi drugare iz Slovenije ;) Šta je za njih 10-12 dana sa sve ženama i tovarima po par hiljada km, a što je @braca naveo - nismo se ni mi baš brukali na našim putovanjima po Transilvaniji, Alpima i do Poljske. A o tome kako vozimo (i natovareni) mogu ti potvrditi drugari koji su išli sa nama na vožnje sa sve "velikim" motorima :jee:

 

 

ja samo mislim da je putovanje maxi skuterom u DVOJE i stvarima neudobno, pri tom ne mislim na sedenje. Sam na maxiju moze i na kraj sveta. Sa dvoje i stvarima ni ubrzanja ni kocenja nisu ista. Nisam ni jednog trenutka reko da ne moze, niti imam nesto protiv skutera naprotiv. Skuter volim al u gradu startan, okretan uzak i pravo je uzivanje voziti u gradu. Nisam vozio silvera il atlantica 500 koji ima 40 konja, al sam vozio motor koji ima 50 i sa dvoje je bilo kilavo. Pedalaju ljudi na biciklama kroz evropu, sto ne bi mogao maxi skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

E to je upravo ona vizura o kojoj sam pisao, kad gledaš iz ugla vlasnika i korisnika Bandita 1200 :takoje:,mada reći ću ti da smo na Alpima, većinom čekali kolegu na Varaderu 1000 a naravno da su on i kolega na GSXF 650 čas posla "utekli" na auto putu...

 

@srbenda: Gde to tačno ode tema u off? Čovek pita za iskustva sa nekim motorima, navodeći da je neiskusan. Odgovori se vode u polju saveta za sticanje iskustva i stavova o navedenim motorima i njihovim limitima. Šta je po tebi off u ovoj prepisci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6
12 minutes ago, milomir22 said:

 

Po evropskim i uredjenim asfaltnim putevima, velike razlike izmedju malog tocka i neke 17-ice i nema i tu su skuteri egal, ali problem je kad se potera po ovim nasim dzadama na kojima plombe ispadaju, a bubrezi demineralizuju. Motor je mnogo udobniji i bolji za ovakve zemlje. 

 

Bas tako, mnogi kad vide maxi skuter i njegovo ogromno kozno sediste pomisle da udobnije od toga ne moze, idealan polozaj sedenja i sediste kao fotelja, istina je da maxi skuteri jesu nesto najudobnije ali na dobrom putu bez neravnina. Nigde nisam citao na tu temu zasto je to tako, mnogi kazu da je krivac mali tocak, ja sam misljenja da je krivac tezina na zadnjem tocku, sva tezina agregata je direktno nakacena na zadnji tocak i to je nesto sto ubija udobnost, jednostavno ne mogu amortizeri da ublaze udarce te tezine.

 

Sto se tice putovanja, ja sam sa Bandita 600 presao na Atlantik 500 pocetkom ove godine. Banditom sam imao jednu malu turu auto-putem, ja mislim da me je vrat 3 dana boleo, ubi me vetar, preko 120km je bukvalno borba sa motorom, stegnem misice da odrzim brzinu, verujem da bi adekvatan vizir resio taj problem ali ja nisam imao nikakav. Sa Atlantikom voznja auto putem brzinom 120-140km je pesma, Grcku sam obisao ovog leta, u danu 600km sam podneo vrlo lagano, kao i temperaturu od 10 stepeni kroz Makedoniju, sto slozicete se je daleko lakse na skuteru sa zastitom od vetra nego na motoru. 40ks na skuteru je za mene i vise nego dovoljno, bitniji mi je broj obrtaja pri vecim brzinama, recimo putnu brzinu na auto putu, 120-140km Atlantik ostvaruje pri 5200-5500 obrtaja, sto je jako bitno za duze ture, rasterecen motor duze traje, manje se greje, manje trosi.. Primera radi Burgman400cc je cista suprotnost, pri 140km na sat ode vec u 8000 obrtaja...

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
25 minutes ago, alexanto said:

E to je upravo ona vizura o kojoj sam pisao, kad gledaš iz ugla vlasnika i korisnika Bandita 1200 :takoje:,mada reći ću ti da smo na Alpima, većinom čekali kolegu na Varaderu 1000 a naravno da su on i kolega na GSXF 650 čas posla "utekli" na auto putu...

 

zahvaljujuci skuteru, ovom plavom sam se vratio u moto svet, krajem 70ih sam imao gadan pad, posle vojska, zenidba  i vise nisam pomisljao na motor do 2008 kad drugar ode na brod i ostavi mi da mu prodam gileru. Ja je uzo za sebe i vozio malu cvaju 2 sezone. 2016 sam sezonu izvozo sa XL600LM hondom i piagiom X8 200. Nisam uopste protivnik skutera, naprotiv planiram i AA 500 da kupim za grad jer vozim 1200 od semafora do semafora. Sa zenom sam iso do tazbine u Paracin auto putem 100-110 sa X8 nikakav problem, al kad treba da prestignem neki kamion mora da dobro otvorim oci da nema u brzoj traci nikog bar kilometar iza jer kad krenem u preticanje sa dvoje to trajjjje a imas i onaj vizir koji lepo stiti od vetra al na autoputu je ko jedro :) X8 nije bas Maxi po snazi motora al gabaritno je velik i udoban za sedenje. 400-500 kubika maxi sigurno ubrzava bolje al tu su i onih 160 litara kofera sto je ko da su jos dva coveka tu sto dodatno umanjuje njegove mogucnosti iako ima 20 konja vise a i jedro je takodje tu :) Znaci kad si SAM na maxi skuteru moze bilo gde u DVOJE je naprezanje. Kako ste vi skuterasi isli na alpe solo grupa na skuteru il ste vodili i zenice/devojcice :)

p.s. slika sa kupusom je samo da vidis sta sve moze MINI skuter sa ravnim podom :)

Picture 001.jpg

IMAG_0021.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

I na Alpe i u Rumuniju i na Tatre je  bilo  parova na Maxijima a ja ti već napisah da sam 2 puta išao na HR i CG more u paru i sa buljukom stvari i to bez ikakvog naprezanja sa sve komunikacijom sa suvozačicom i muzikicom u kacigi koja radi extra do 120 km/h...

 

Uporedbu maxija od 200 i 400 a pogotovo 500 ccm ne bih komentarisao jer je smisleno  koliko i ona fotka prenatrpane Gilerice koju si postavio da pokažeš kako nema mesta za suvozačicu na maxi skuteru kad se natovari ;) 

 

Ovde bih i stao sa prepiskom oko "mučenja u dvoje" na dužim turama sa maxiskuterima. Ovako možemo doveka :na_glavi:

 

Vratimo se koleZinim dilemama :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Isao sam prosle godine na Visoke i Niske Tatre, ove godine na Karpate i na Siciliju, sve sa Silverom, tri kofera i zenom.

Jedini problem gde sam osetio da skuter nije imao dovoljno snage za malo brzu voznju je pocetak penjanja na Transalpinu sa juzne strane gde je mnogo strmo i tu mi je bilo zao sto nemam motor da odvozam te krivine. Zbog tih 98% puta mogu reci da je maxi daleko bolji za duza putovanja od npr sport-touring motora. Veruj mi da bi ti se smucio motor da u jednom danu predjes 800km sa banditom pa bio on i bez ijednog kofera i suvozaca, dok ja na Silveru potpuno natovarenom nisam osetio put. Sa yamahom sam jednom presao 900km u cugu i 15 dana nisam mogao da smislim motor.

 

Sticem utisak da ti nemas nista protiv putovanja maxijem nego uopste putovanje motorom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

@alexanto

stavio sam sliku sa kupusom da pokazem sta sve moze na skuteru, a ne moze na motoru :) bez zadnjih namera

@mrxfon

stvarno nemam nista ni protiv maxi skutera ni protiv putovanja motorom il maxi skuterom samo sam izneo svoje misljenje. Rekoh u nekom postu gore da mi je namera da uzmem AA 500 pa kad prodjem neko putovanje reci cu kako je bilo.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Dobro vece svima, evo i mene. Ceo dan jurnjava po gradu.

Srbendo i Alexanto, samo ste potvrdili moj izbor za Hondu. i jos nesto....bio sam na dosta foruma, (ali sam samo clan na ovom :)) citao komentare, ali evo sad sam prvi put cuo da Burgman ima problema sa menjacem. Da li je to problem i sa 400cc ili samo sa 650?

 

Takodje delim misljenje sa Noletom i Alexantom da bi trebalo poceti sa slabijim skuterima, pa postepeno prelaziti na jace...ali s obzirom da sam oduvek bio tvrdoglav (dosta puta i na svoju stetu), kao sto sam vec napisao u jednom od prethodnih postova, verujem da bi mi brzo dosadio slabiji model, pa bi verovatno brze bolje pozurio da uzmem upravo jedan od ova dva modela koja sam naveo. Mnogo puta kazem drugima "Ucite na tudjim greskama, jer svoje bole", ali eto ni dan-danas ne usvajam ovu poslovicu. Ni sam ne znam zasto :).

 

Takodje sam imao priliku probati i Atlantu 500. Ne znam kako se kotira prema Burgmanu, ali mogu reci da je izuzetan. Barem onoliko koliko sam probao i to samo po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Burgman 650 ima problema sa menjačem, uglavnom stariji i slaboodržavani modeli koji su prešli Boga Oca km. Nije  to baš redovna pojava ali ako te zadesi mLogo boli...

 

Vezano za Integru: ako si povisok i pokrakat, ne'š se na njoj nešto komotno smestiti - bitno za duže ture koje reče da planiraš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Pro FX-Sniper

 

Ti si bas u dilemi..........

Imas godine, nemas iskustva, imas zelju, volju i kocnicu u glavi, nije problem da ispod sebe imas maxi vece tezine ujedno i snage= zamrseno klupko skroz na skroz i mi ti tu mozemo jako malo pomoci jer pre svega, najvise zavisi od tebe.

 

Razumem te u potpunosti, da sebe vidis na nekom dobrom motoru, putovanja, saputnik pozadi.......sve je to lepo, milina, uzivanje i treba biti tako, ali do tog "tako" treba stici.

Kad si se rodio, prvo si puzao, hodao pa trcao.....tako ti je isto i sa motorima, vezba, praksa, vreme i sve dodje na svoje jer niko nije uspeo odmah trcati a ti bi da preskocis neke faze jer imas godina i kocnicu u glavi tj to mu vise dodje kao "opravdanje"

 

Voznja motora jeste uzivanje, poseban osecaj koji se ne moze opisati recima. Koliko je lepo toliko je i opasno, trazi maximalnu skocentrisanost ili ti nema opustanja, mozak na off jer u delicu sekunde scenario se moze promeniti i samo je pitanje kakav ce ishod biti.

 

Upravo u tom delicu sekunde, zivot je samo u tvojim rukama, tu ti je pre svega presudno iskustvo pa brzina kretanja.

Do sada, imao sam raznih situacija....isecanja, oduzimanje prednosti, pas izleti, dete pretrcava, kokos mi se zakucala direkt u prednju felnu sa strane, odron veceg kamena pravo pred tocak, u sred noci pri preticanju naletim na drvani kolac....... sve su to situacije koje smo svi prosli i pojma nemam sta cu jos doziveti i videti na ovom nasem, pa mogu slobodno reci opasnom sportu.

Nekoliko puta je bilo bas kriticno, toliko me je spucao adrenalin da sam morao da sidjem sa motora i sklonim se u stranu, telo celo nekontrolisano drhti.....videces vec i sam kako to sve ide.

 

Hocu reci sledece, ako uzmes jace, imas veci % da ces proci kako ne treba ili ti prvo puzi, hodaj pa trci ;)

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja