Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 1 sat, zoki_doshs je napisao:

@srbenda ako se tekst odnosi na mene, dobro sam precesljao i ovaj forum i inostrane, rekoh da mi treba 250 zbog svih zbirnih troskova eksploatacije,  estecki mi se svidja pa svidja u odnosu na prethodni. Mozda tamo sa 50 god kad resim druga pitanja pa da uzmem hsw, do tad kompromis... 

Nekima je i golf 4 1.4 slab, ja sam snjim pravio dvonedeljnje ture po 2000 km kroz bosnu hr cg i opet se stizalo...

Nije bilo potrebe za negativnom konotacijo, pitao sam za novi model jer da celosti precesljas forum video bi da se gotovo ne spominje generacija 2014-2017.

 

Ne odnosi se na tebe i zao mi je sto si se pronasao u mom razmisljanju i teekstu...vec uopste...procitaj malo forum detaljnije....vecina trazi skuter ali kao prvi veci ozbiljniji 250 kubika misleci zbog samih gabarita na oko...da je to to....medjutim jako brzo zakukaju pa odmah ubrzo posle par meseci ili nepune godine provedene na njemu shvate da nedma dovoljno snage  pogotovo za dvoje i na duze staze:)......Uzgred,,,,,nebitna su godista skutera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Aprilia habana 125

@GAGI74 veliko hvala! Sve si radio u ovlascenom? 

 

@srbenda Samo mi tako izgledano, nema negative .

 Generalno mi je trenutno puno finasijski ici na preko 250cc, 70 % voznje ce biti krug 100km i za svakodnevno Temerin NS, a to sto cu vikend ili par dana mozda negde preko 500 km preko grane izguracu i to ako i odem, a uzimati 400-500cc zarad tim mozda 30 % mi se ne isplati, docu na taj nivo da mi je trosak za motor veci nego za kola,(registracija, potrosnja,... meni za golfa rega 17500 a trosi 6l magistralom 80-90-100), cilj mi je imati ga i vozati se ako mi dune da idem negde da sednem i odem, a da me to ne kosta ko da sam kolima... treba sve to odrzavati, cilj mi je ostati na jednom bicikli, motoru i koristiti sluzbeni auto po potrebi (resiti se drugog bajsa, habane i trenutnog auta i za te novce oko 4500e dati na noviji motor - sa ciljem da cu u njega imati manje izdatke u mogucim potencijalnim pohabanim delovima ili nekim nedostacima. ciljam na x max-a 2017 250cc sa do 5000km. vec 300cc je rega 4000 vise, servis nekih 10-15 %, potrosnja isto tako oko 20 %, i kad se sabere godisnja razlika nije mala, a koristice se vise za grad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

zoki_doshs

veruj da imamo skoro slican problem:).....naime i meni je prilicno velik vozni park...odrzavanje svih vozila preskupo postalo a realno....sve manje godisnje idem na neke duze ture ...tako da sam yadnjih par godina  skoro pa 6 g.poceo da praktkujem da se po gradu svrckam sa nekim mopedom li skuterom 125...a bas kada se uzelim neke voznje van grada a to je na mesecnom nivou oko 1,000 km ukupno ....onda sednem na moju SW600  i to je to...medjutim...poceo sam da sve vise zagledam i te 300 klase ...evo bas sad zevam u jeda Kymco People Gti 300.

Pije mi vodu jer ima skoro kao i klasa 400 konja ..a i plus su uglavnom i IE znaci manja potrosnja...a opet vise konja od pa skoro  svih skutera u klasi 250.

Isplativost ocigledna,,,i kroz benzin na godisnjem nivou a i kroz odnos snage i cene registracija...a opet sa njim mogu i malo dalje da otputujem....eto neko moje licno razmisljanje je to ...sta znam :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Ne odnosi se na tebe i zao mi je sto si se pronasao u mom razmisljanju i teekstu...vec uopste...procitaj malo forum detaljnije....vecina trazi skuter ali kao prvi veci ozbiljniji 250 kubika misleci zbog samih gabarita na oko...da je to to....medjutim jako brzo zakukaju pa odmah ubrzo posle par meseci ili nepune godine provedene na njemu shvate da nedma dovoljno snage  pogotovo za dvoje i na duze staze......Uzgred,,,,,nebitna su godista skutera
Evo ja godinu dana na 250cc i ne pada mi na pamet da prelazim na " nešto jače ". Održavanje sitnica. 80 do 100km/h milina. Ima nas
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
pre 45 minuta, NebojsaG je napisao:

Evo ja godinu dana na 250cc i ne pada mi na pamet da prelazim na " nešto jače ". Održavanje sitnica. 80 do 100km/h milina. Ima nas emoji16.png

Ma ako cemo ruku na srce staviiti.....bar po meni ....najlepsa brzina mi je poslednjih godina upravo ta koju si naveo ...80 do 100km..najlepse i najopustenije se tada vozim...ali zato auto put me ubi..:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Potrebna mi je pomoć, tj. savet od iskusnih vozača skutera.

 

S obzirom da sam novajlija, planiram na prolece, ako Bog da, da uzmem jedan.

E sad...u samom startu nisam mogao da se odlucim da li uzeti Burgmana ili Tmaxa. Cak sam imao prilike provozati se Burgmanom 650 i moji utisci su da je izuzetno snazan skuter,ali i veoma tezak. Mislim da sam negde procitao da mu je tezina oko blizu 280kg. Ogroman je, ali u isto vreme nekako tvrd i nestabilan. Kad se pogleda sediste i kad sednete i krenete sa voznjom, zaista je udoban, ali sve dok ne naletite na rupe. Iskreno, bubreg otpada. Ono sto je bilo jos neprijatnije je kad sam naleteo na kolotrag. Uspeo sam nekako da se izvucem, ali nije mi bilo svejedno. Pretpostavljam da je to zbog malih tockova...mozda gresim. Tmax mi se mnogo vise svidja, ali je izuzetno skup. Kako nov, tako i polovan,(cak i preterano jer za taj novac moze mozda i bolji motor da se uzme) te sam ga zbog toga odbacio. Dugo sam razmisljao, puno toga pogledao i nakon nekog vremena odlucio.

 

Ono sto me zanima je Honda Integra 750 i Aprilia SRV 850. Trenutno mi Honda ima prednost.

 

Sta vi mislite i koje su po vama prednosti i mane?

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Druze moj sta ti nama novajlija naprica. Aj ovako iz pocetka- prvi put cujem da je burgman 650 nekom neudoban u voznji on vazi za jedan od najudobnijih maxi skutera uopste, drugo ti novajlija na toliku kubikazu nikako nije pametno i za preporuku i trece to sto si ti razmotrio to nisu skuteri to su motori u telu skutera, azdaje koje imaju lanac a ne kais i brutalni su na putu. Ti si izgleda u dobroj finansiskoj situaciji kad razmisljas o njima jer o njima nemoze svako da razmislja. Cena, odrzavanje, potrosnja, registracija. Ko moze svaka cast. Imas temu dilama pri kupovini maxi skutera opsirnije, procitaj bice ti lakse i jasnije kako stoje stvari. Moje misljenje da prvo znas i odlucis za sta ti treba skuter pa onda odabir. Toliko od mene. Poz

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
5 hours ago, Pro FX-Sniper said:

S obzirom da sam novajlija, planiram na prolece, ako Bog da, da uzmem jedan.

Ono sto me zanima je Honda Integra 750 i Aprilia SRV 850.

Sa Apriliom ćete brzo da se zasitite i Bog i ti. Probaj Hajabusu. Odlična za početnike! To ti je isto što i skuter, voziš u prvoj svo vreme.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Pro FX-Sniper

Tako kad se pocne, obicno se zavrsi u "crnoj hronici"......ako mislis da je takvo razmisljanje ispravno, samo napred.

Za pocetak, posto preferiras maxi skutere, gledaj manje kubikaze 300/400 do 500ccm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Quote

Pozdrav svima. Iz Zemuna sam, imam 43 godine. Iskreno, lud sam za F1. Sto se tice motora,  nisam bio nesto odusevljen, sve do pre par meseci kad sam  iznajmio neki skuter od 250cc i totalno se zaljubio u njega. Trenutno ne vozim nista, ali planiram na prolece da uzmem nesto, tako da se nadam da cete mi pomoci u odabiru.

 

Hvala.

nisi klinac, zivis u BG-u, znas kakav nam je saobracaj, na dva tocka te niko ne zarezuje ic, jos brz skuter za pocetnika i problem u najavi. vecina ovde ima neki razvojni put od klase do klase neko je sa 125 otiso na 750 neko sa 250 na 1000, al malo ih je koji su za prvi motor uzeli 1000 ku. uzmi na prolece nekog bevrlija il atlantica 250 il jaci, apriliju scarabeo 300, il gileru nexusa 500 polovne, odvozaj sezonu, dozivi saobracaj na dva tocka u gradu pa ako ti se svidi i ostanes zaljubljen u dva tocka kupuj sta je srcu milo.  

p.s. meni se najvise svidja gilera nexus al nije to skuter za potcenjivanje i ima italijanski smek (to ne znaci da treba njega da kupis). I da znas svaki skuter odvaljuje bubrege ako malko ne podignes pozadinu od sedista kad naletis na rupe. :)

Gilera Nexus 500.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Nole, nisam napisao da je neudoban nego... " Kad se pogleda sediste i kad sednete i krenete sa voznjom, zaista je udoban, ali sve dok ne naletite na rupe".

Hvala vam svima sto brinete, a takodje i na sarkasticnom komentaru da uzmem Hajabusu. Kao sto sam rekao, imam 43 godine, i moj ego je tamo gde mu je mesto. Nisam klinac.

Ta dva modela mi se najvise svidjaju. I naravno, znam da imaju lance, a ne kais i da su vise motori, a ne skuteri. Takodje, bitno mi je i da znam da imaju snagu. Koristice se i za grad i za putovanja.

 

Nemojte me shvatiti pogresno, ali molio sam samo da mi napisete prednosti i mane ova dva modela i koji je po vama zaista bolji. Nista drugo.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Burgam 650 za razliku od mladjeg brata 400 ima sekvent menjac, koliko sam razumeo.. I nije da ne ume da se pokvari, a drugar je namucio muke da ga popravi..pritom mu burgman nije bio u losem stanju.. opet sve zavisi koliko para si spreman da izdvojis..meni je t max mnogo bolji skuter.. ali kao sto su gore rekli po meni su to skuteri sa odredjenim vec iskustvom na 2 tocka, pa ko se malo zasitio motora.. svi oni idu 180.. posto gledas taj cenovni rang meni je tu od integra bolja njihova x adv.. ali ipak kao sto su rekli moja preporuka ti je neki lkasi skuter sa kojim mozes lako da manevrises, koji je lak i uzak..ja bih preporucio beverly 500.. :) ja pored motora imam i malu vespu od 50ccm i veruj mi da se sa njom isto slatko navozam, a prednost ta da je laka i da mozes da je motas oko sebe kako god je velika stvar :) pogotovo u gradu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ne znam koliko si gabaritan, al maxi skuter mi se cini mali za putovanje u dvoje sa stvarima, za izlet od dan dva bez mnogo stvari svaki maxi skuter je ok. Nesto ne vidjam strance u sezoni na skuterima na peoputovanju kroz srbiju. za vikend, izlet do Uvca bez stvari ok, svako ozbiljnije putovanje sa stvarima je mucenje, moze al nije uzivanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Nole, nisam napisao da je neudoban nego... " Kad se pogleda sediste i kad sednete i krenete sa voznjom, zaista je udoban, ali sve dok ne naletite na rupe".
Hvala vam svima sto brinete, a takodje i na sarkasticnom komentaru da uzmem Hajabusu. Kao sto sam rekao, imam 43 godine, i moj ego je tamo gde mu je mesto. Nisam klinac.
Ta dva modela mi se najvise svidjaju. I naravno, znam da imaju lance, a ne kais i da su vise motori, a ne skuteri. Takodje, bitno mi je i da znam da imaju snagu. Koristice se i za grad i za putovanja.
 
Nemojte me shvatiti pogresno, ali molio sam samo da mi napisete prednosti i mane ova dva modela i koji je po vama zaista bolji. Nista drugo.
 
 
Sve sto sam hteo da ti kazem bilo je iz najbolje namere i nemoj to pogresno da shvatis. Zato sam ti rekao da procitas temu i onda ce stvari leci na svoje mesto iskreno se nadam. A sto se tice ova dva motora oni su extra tu nema price za mene je honda u prednosti i vrlo rado bi je posedovao ali kao sto rekoh to je za dosta kolega ozbiljan zalogaj.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
pre 18 minuta, stilgar je napisao:

ne znam koliko si gabaritan, al maxi skuter mi se cini mali za putovanje u dvoje sa stvarima, za izlet od dan dva bez mnogo stvari svaki maxi skuter je ok. Nesto ne vidjam strance u sezoni na skuterima na peoputovanju kroz srbiju. za vikend, izlet do Uvca bez stvari ok, svako ozbiljnije putovanje sa stvarima je mucenje, moze al nije uzivanje. 

Колико грешиш видећеш и сам, има ту још пар тема где су скутери провели по 3-5-7 дана на путу

Извињавам се на офу

Promenio član bracabgd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Ja sam avanturistickog duha, kao i svi vi ovde. Mozda cak ponekad i preterujem :).

Najvise cu ga koristiti u gradu, a vec ako Bog da i pocetkom leta za Grcku, a kasnije za Budimpestu i Bec. Jer ne mogu puno da mirujem na jednom mestu. Volim da obilazim. E sad...rece Stilgar da je to vise mucenje nego uzivanje, naravno sto se tice putovanja, pa sam se pomalo razocarao. Nije valjda toliko lose?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
4 minutes ago, bracabgd said:

Колико грешиш видећеш и сам, има ту још пар тема где су скутери провели по 3-5-7 дана на путу

Извињавам се на офу

nisam reko da ne moze al, kad se natovaris i povedes zenu/devojku na 7 dana nije to to. Sam na skuteru sa stvarima vec druga prica al fali snage za gasssss :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
14 minutes ago, Pro FX-Sniper said:

Ja sam avanturistickog duha, kao i svi vi ovde. Mozda cak ponekad i preterujem :).

Najvise cu ga koristiti u gradu, a vec ako Bog da i pocetkom leta za Grcku, a kasnije za Budimpestu i Bec. Jer ne mogu puno da mirujem na jednom mestu. Volim da obilazim. E sad...rece Stilgar da je to vise mucenje nego uzivanje, naravno sto se tice putovanja, pa sam se pomalo razocarao. Nije valjda toliko lose?

 

 

 

ako ces da putujes sam sa malo garderobe sto stane u kofer il ispod sedista i onim sto imas sebi moze i do Beca i Budimpeste, a ako ces u grcku sa zenom/devojkom avanturisticki da kampujes sa satorom vrecama njenom garderobom nece ti biti lako. :) ovom na slici fali saputnica :) nema mesta :)

on the road.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
nisam reko da ne moze al, kad se natovaris i povedes zenu/devojku na 7 dana nije to to. Sam na skuteru sa stvarima vec druga prica al fali snage za gasssss
Nebi se bas slozio sa tobom kolega jer ti izgleda nisi vozio maxi skuter jer nebi tako pricao. Ima dosta primera gde su kolege presle sa motora na maxi i odmorili se i nauzivali u voznji. Npr. Kolega mrxfon presao sa yamahe na silver wing i preporodio se. Tako da sedi na apriliu atlantik 500 ili silver wing pa onda dalje.
A kolega ti sto si pocetnik, ni sa 250 cm nemozes da vladas kako treba a kamo li 850 o kakvoj snazi ti pricas. Na kraju po meni nije poenta motocikla sesti i odvrnuti gas nego uzivati u dobrom putu lepim krivinama a za to 400-500 kuba sasvim dovoljno. Poz

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
16 minutes ago, Nole Bg said:

Nebi se bas slozio sa tobom kolega jer ti izgleda nisi vozio maxi skuter jer nebi tako pricao. Ima dosta primera gde su kolege presle sa motora na maxi i odmorili se i nauzivali u voznji. Npr. Kolega mrxfon presao sa yamahe na silver wing i preporodio se. Tako da sedi na apriliu atlantik 500 ili silver wing pa onda dalje.
A kolega ti sto si pocetnik, ni sa 250 cm nemozes da vladas kako treba a kamo li 850 o kakvoj snazi ti pricas. Na kraju po meni nije poenta motocikla sesti i odvrnuti gas nego uzivati u dobrom putu lepim krivinama a za to 400-500 kuba sasvim dovoljno. Poz

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 

sam covek bez mnogo stvari vikend ture po srbiji moze bez problema, dvoje sa stvarima putovanje od 7-10 dana moze al nije to to. vozio sam X8 nije bas maxi, al nije ni mali, iso sa njim na vikend ture i sam i sa zenom al bez stvari, i po auto putu i po lokalnim putevima. Al ne bih iso sa njim, a ni sa Atlantikom 500 do Grcke sa zenom i njenom garderobom, opremom, kisnim odelima, alatom i svim onim sitnicama koje ti trebaju na putu.

 

 

20160623_091944.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja