Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
zato je moj star 15godina i ima 52.000km na satu
 
al po zelji kupca,moze da pise koliko pozeli
Pardon 10000 i nešto malo. Sad je preko 11000. Gledao ga ozbiljan majstor ovde sa foruma, dao amin da se pazari, uradio servis i to je to. Moze da se nadje samo treba imati sreće i nekoga da ti javi i dobaci informaciju.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
On 8/22/2017 at 10:31 AM, Satelis said:

Imajte i ovo u vidu pri kupovini tj odabiru.......

Burger 400 07/08 godiste ima nekoliko boljki u odnosu na Piaggio tj Master agregat tog godista.

 

Prva boljka je CVT:

- variator i fixni remen (propeleri) se dobrano ukopa na gazecem delu gde "seta" kais pa se samim tim gube preformanse uz nesto vecu potrosnju.

- kvacilo tj donji deo gde su tanjiri, takodje su podlozni ukopavanju, s'tim sto se javlja problem i sa gornjim delom kvacila (gde su ferode) fabricki je ostavljen veci zazor izmedju feroda i zvona te motor krece na nesto vecim obrtajima, dok isti ti obrtaji lose uticu po same ferode.

Pored toga sto se brze trose, vrlo brzo dodje do pregrevanja zatim skripe i cimanja u voznji.

 

Druga boljka je usis:

- usis ili ti klapna gasa poseduje nekoliko senzora i jedan step motor, step motor je zaduzen za odrzavanje ler gasa i on je primarni senzor.

Kada motor pocne da se gasi na leru, to su prvi znaci da sa step motorm nesto nije u redu (ako se izuzme da je sve ostalo dobro).

- dalje, pored primarnog senzora ima i sekundarni.... sekundarni senzor je zaduzen za otvaranje-zatvaranje elektricne klapne gasa, pored mehanicke (preko sajle se otvara) ima jos jednu elektricnu i njih dve treba da su sinhronizovane pri radu.

Kada zakeze elektricna klapna ili ti sekundarni senzor, desava se da motor ostaje ogranicen na odredjenim obrtajima, zavisno koliko se klapna otvorila, upaljena lamica F1 na tabli, nekad primi gas normalno nekad ograniceno.

Primarni i sekundarni senzor skloni su crkavanju izmedju 35-40Kkm predjena.

 

Tako da, kad se stavi na papir variator, fiksni remen, kvacilo, primarni i sekundarni senzor usisa.....dodje se do veoma visoke cifre za popravku, naravno nema na stanju i mora se cekati tj naruciti ili kupovina preko grane sto je nesto povoljnije ali svakao opet skupo.

Polovno u dobrom stanju je skoro pa nemoguce naci. 

 

Kod talijana ili ti mastera tih boljki nema a i kad dodje nesto za zamenu, polovno u dobrom stanju lako se nalazi za relativno Ok novce.

Da ne ispadne da blatim Burgera, prenosim samo iskustvo kroz rad tj ruke.

Slicno vazi i za Yamahu, tesko je naci polovan deo, novi su poredjenja radi skuplji i opet nema nista na stanju tj primoran si na cekanje osim ako postoji kombinacija za delove od preko..... i tako, mozda nekom bude od koristi pri odabiru, srecno!

 

 

 

Kolega @Satelis,

 

Zaista hvala na  postu, ovakve informacije su zlata vredne za ljude kao sto sam ja cije znanje za ovu tematiku jako slabo.

 

Imam 2 pitanja za tebe, pa ako bi bio ljubazan kad nadjes vremena da napises:

 

1) Da li se ovo odnosi na sve Burgmane, jer na oglasima vidim da najvise ima modela koji su od 2002-2005. godista? (mada ako ne pate od ovih problema mozda imaju neke druge a shvatio sam tvoju poentu da je ustvari najveca problematika dobavljivost delova i cekanje na iste).

 

2) Koji maxi skuter bi preporucio? Poenta je da mogu kad dodje vikend da sednem na njega i predjem 400-500km a da ne moram previse da mislim(shvatam da je ovo malo teze), a pri tom mogu da stavim nekoga pozadi i da ta osoba isto uziva da ima prostora.

Izgled je totalno nebitan, bitna mi je dostupnost delova, pouzdan majstor(nije problem dati coveku i vise para ali da znam da me nije zajebao jer mi je vise muka od cele te price sa majstorima :) ). Verovatno bih raspolagao u rangu od 1500-2000evra(mozda bih i dao malo vise ako zaista vredi).

 

Ono sto sam ja nekom pretragom bio izdvojio jesu modeli: Burgman 400, SilverWing 400, Yamaha Majesty 400 , Piaggio X10 350cc.

Siguran sam da postoje jos neki, ali eto ja sam na te naleteo. Burgman mi je zapao za oko jer sam najvise oglasa video za njega.

 

Ovaj silverwing sto kolega @GuMi5 prodaje je bas po nekom mom ukusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Na sve to, ja bih dodao još samo u razmatranje i Apriliu Atlantic 500. Pristojna cena održavanja, pouzdan motor, dostupnost rezervnih delova (sem amortizera), odličnih gabarita. 

 

Ja sam vlasnik tek manje od godinu dana Atlantica, ima dosta forumaša, koji imaju mnogo više iskustva pa će ti i oni verovatno potvrditi. Ono što ja znam, tj pročitao sam, da su @alexanto i @AlexaBGD prebacili 100k sa tim motorima, a ja tek 6k :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja sam na tačno 108.633km :)
Samo redovno održavanje, i preći će veoma, veoma mnogo km.
Moj AA500 je kod mene od Aprila 2012.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Pa eto, glupo je da ja dajem bilo kakve savete za AA pored Alexe npr.

Uglavnom posle kupovine, "prvi" servis urađen upravo kod Darka, gde je motor vaskrsnuo bukvalno, i sada samo zamenjeno ulje posle 5km i filter, ništa drugo nije ni imalo potrebe.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

E pa strava momci, eto jos jedan motor za razmatranje, to je najbitnije pouzdanost i da su delovi dostupni kad ne daj Boze se nesto desi.

 

Sta jos Piaggio ima osim ovog modela x10?

 

Realno ako znate nekog naseg forumasa koji mazi i pazi a prodaje nesto od ovoga sto sam sve naveo, ja bih iskesirao odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Koleza imas u toj klasi od piaggia bewerly 500 i x9 500 sa odlicnim master 500 agregarima kao i AA. X9 udobniji za nijansu od beva sve ostalo na strani beverlyja. To je moje licno misljenje i odgovor za piaggio sto si pitao. Ja vozim bev 500 vec trecu sezonu i gazi sigurnih 44000 na satu uz redovno odrzavanje kod Darka nema vecih problema. Ipak cim finansije dozvole prelazim na SW 400, video, probao i odlucio. Dva klipa su dva klipa. Poz

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Verujem da ćeš ranije rešiti pitanje, ali ja tek pri kraju sezone ili pre početka sledeće planiram prelazak na menjač, TDM, VStrom ili neku drugu opciju, i tada ću verovatno ponuditi Apriliu u zamenu ili na prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Imaš još jedan model kod Piaggia, izmedju X9 i X10, a to je X evo. Pojavio se 2008 kao naslednik X8, ali postoji verzija sa rasterećenim master agregatom od 400ccm istim kao i Bev 400. Vozim ga ovu sezonu, juče sam se sa njim vratio iz Herceg Novog i spremam se kod Dareta na zamenu ulja i filtera. Inače, prvi servis posle kupovine zimus sa zamenom kaiša itd. je, naravno, uradio Dare Satelis.

Ja sam, zbog svojih godina, zamenio TDM 900 za ovaj skuter i naravno da se performanse ne mogu porediti, ali sam ponosan što sam na putu za CG uspeo da ostvarim potrošnju od 3,3l/100km.

Ipak, dugogodišnja navika mi ne da mira i verovatno ću se opet vratiti na menjač...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mala pomoc potrebna, ponudjen mi je u zamenu kumco xciting 500, 2007god, vlasnik kaze da je odrzavan kod nekog Marka u Bg... Kais je kaze pri kraju, rolnice i kvacilo takodje, zvono je  zdravo, lamelu bi trebalo zameniti... 

Koja bi bila cena servisa prenosa sa navedenim delovima za navedeni skuter, ugrubo...

Vas ce mi savet puno pomoci u odlucivanju, unapred  hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 8/27/2017 at 18:11, filipfg je napisao:

 

Kolega @Satelis,

 

Zaista hvala na  postu, ovakve informacije su zlata vredne za ljude kao sto sam ja cije znanje za ovu tematiku jako slabo.

 

Imam 2 pitanja za tebe, pa ako bi bio ljubazan kad nadjes vremena da napises:

 

1) Da li se ovo odnosi na sve Burgmane, jer na oglasima vidim da najvise ima modela koji su od 2002-2005. godista? (mada ako ne pate od ovih problema mozda imaju neke druge a shvatio sam tvoju poentu da je ustvari najveca problematika dobavljivost delova i cekanje na iste).

 

2) Koji maxi skuter bi preporucio? Poenta je da mogu kad dodje vikend da sednem na njega i predjem 400-500km a da ne moram previse da mislim(shvatam da je ovo malo teze), a pri tom mogu da stavim nekoga pozadi i da ta osoba isto uziva da ima prostora.

Izgled je totalno nebitan, bitna mi je dostupnost delova, pouzdan majstor(nije problem dati coveku i vise para ali da znam da me nije zajebao jer mi je vise muka od cele te price sa majstorima :) ). Verovatno bih raspolagao u rangu od 1500-2000evra(mozda bih i dao malo vise ako zaista vredi).

1.

Stariji - noviji model imaju zajednicku boljku "mekan" CVT, s'tim sto stariji boluje od potrosnje mot. ulja, hoce da srkne, dok noviji od usisa i na kraju slaba snabdevenost kako novim tako i polovnim delovima.

 

2.

Koji maxi bi preporucio........ ajd da krenemo prvo sta ne bi preporucio, to su svakako 125-ce tj nista ispod 250ccm, po mogucstvu ubrizgavanje ili ti IE. Moze sa karburator verzijama ali tu je nesto veca potrosnja uz nesto slabije preformanse i malo malo oce pali kad je ladan, nece pali, sad trosi ovoliko - sad onoliko, sad preliva karb, busna guma sibera i td......tih zajebancija kod ubrizgavanja nema.

 

Svaki maxi bi preporucio koji je redovno i sto bolje odrzavan, kad je sta za zamenu - menjati, kad je sta za stelovanje/ciscenje odraditi i sigurno ce lepo i pouzdano sluziti (izuzev Malaguti Medisona 400ccm....taj je skroz promasen motor).

Problem je kod nas sto ljudi u glavnom ne znaju kad sta treba raditi na odredjenoj km tj znaju da se ulje menja od 3 do 5k, plocice kad dodju do kraja ili pocne skripa i to je to uglavnom....pali-radi-ide pa kad se javi problem e tad se tek ceskamo po glavi, ne kazu ljudi bezveze "bolje spreciti nego leciti".

Ima i onih (mnogo ih je) koji ce reci "ma daj, ja to samo teram, proverim ulje i gasss, nikad nista evo vec 5 godia, kaki kvarovi kaki bakraci"...... jeste slazem se, tako je, ali tu je u stavari samo pitanje dana kada ce kola krenuti nizbrdo, kada ce poceti da se sve raspada.

Danas sam bas video coveka na jednom Liberty, idemo niz Bulevar K. Aleksandra i ja se ne mogu nacuditi kako mu ne smeta zvizdanje/ujanje sto od reduktora sto od lezaja zadnjeg tocka....raspada se bukvalno, maaa jok zavrce ga covek sam tako, pun gas.

 

Iz mog ugla gledanja, kupio bi SW400 stariji model jer mi je lepsi od novijeg modela (usrali su ga napred sa farovima velikim) u opticaj jos dolazi (plan B) Satelis500.

 

Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Mala pomoc potrebna, ponudjen mi je u zamenu kumco xciting 500, 2007god, vlasnik kaze da je odrzavan kod nekog Marka u Bg... Kais je kaze pri kraju, rolnice i kvacilo takodje, zvono je  zdravo, lamelu bi trebalo zameniti... 

Koja bi bila cena servisa prenosa sa navedenim delovima za navedeni skuter, ugrubo...

Vas ce mi savet puno pomoci u odlucivanju, unapred  hvala, Nenad.

- kais ti je oko 140e

- variator 41e

- bolcna 14e

- rolnice 32e

- klizaci 6e

- poklopac varia 11e

- gornji deo kvacila ne znam koliko kosta (mozes nazvati Dejana i pitati)

 

Polovno se ne isplati stavljati nikako, novi delovi pa ima pa nema pa bice pa tako sareno malo ali jbg mora se cekati i obavezno proveriti variator tj luft izmedju bolcne i biksne varia.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
22 hours ago, Satelis said:

1.

Stariji - noviji model imaju zajednicku boljku "mekan" CVT, s'tim sto stariji boluje od potrosnje mot. ulja, hoce da srkne, dok noviji od usisa i na kraju slaba snabdevenost kako novim tako i polovnim delovima.

 

2.

Koji maxi bi preporucio........ ajd da krenemo prvo sta ne bi preporucio, to su svakako 125-ce tj nista ispod 250ccm, po mogucstvu ubrizgavanje ili ti IE. Moze sa karburator verzijama ali tu je nesto veca potrosnja uz nesto slabije preformanse i malo malo oce pali kad je ladan, nece pali, sad trosi ovoliko - sad onoliko, sad preliva karb, busna guma sibera i td......tih zajebancija kod ubrizgavanja nema.

 

Svaki maxi bi preporucio koji je redovno i sto bolje odrzavan, kad je sta za zamenu - menjati, kad je sta za stelovanje/ciscenje odraditi i sigurno ce lepo i pouzdano sluziti (izuzev Malaguti Medisona 400ccm....taj je skroz promasen motor).

Problem je kod nas sto ljudi u glavnom ne znaju kad sta treba raditi na odredjenoj km tj znaju da se ulje menja od 3 do 5k, plocice kad dodju do kraja ili pocne skripa i to je to uglavnom....pali-radi-ide pa kad se javi problem e tad se tek ceskamo po glavi, ne kazu ljudi bezveze "bolje spreciti nego leciti".

Ima i onih (mnogo ih je) koji ce reci "ma daj, ja to samo teram, proverim ulje i gasss, nikad nista evo vec 5 godia, kaki kvarovi kaki bakraci"...... jeste slazem se, tako je, ali tu je u stavari samo pitanje dana kada ce kola krenuti nizbrdo, kada ce poceti da se sve raspada.

Danas sam bas video coveka na jednom Liberty, idemo niz Bulevar K. Aleksandra i ja se ne mogu nacuditi kako mu ne smeta zvizdanje/ujanje sto od reduktora sto od lezaja zadnjeg tocka....raspada se bukvalno, maaa jok zavrce ga covek sam tako, pun gas.

 

Iz mog ugla gledanja, kupio bi SW400 stariji model jer mi je lepsi od novijeg modela (usrali su ga napred sa farovima velikim) u opticaj jos dolazi (plan B) Satelis500.

 

 

@Satelis jos jednom hvala na opsirnom odgovoru, castim pivo, rucak :)

 

Kao za inat silver wing daj boze da ima ukupno 5 oglasa, ne znam sto je tako redak kod nas, valjda niko nece da prodaje posto je odlicna masina.

 

Za kraj mozes li mi reci kakvo je odrzavanje i dostupnost delova za Yamaha Majesty 400?

Vidim za njih da isto ima bas dosta oglasa. (molim te Boze da nije situacija kao sa Burgmanom) :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, filipfg je napisao:

..........

Za kraj mozes li mi reci kakvo je odrzavanje i dostupnost delova za Yamaha Majesty 400?

Vidim za njih da isto ima bas dosta oglasa. (molim te Boze da nije situacija kao sa Burgmanom) :( 

Slabo pratis na casu, vec rekoh za dzamahu

On 8/22/2017 at 10:31, Satelis je napisao:

..........

Slicno vazi i za Yamahu, tesko je naci polovan deo, novi su poredjenja radi skuplji i opet nema nista na stanju tj primoran si na cekanje osim ako postoji kombinacija za delove od preko..... i tako, mozda nekom bude od koristi pri odabiru, srecno!

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
10 hours ago, filipfg said:

Kao za inat silver wing daj boze da ima ukupno 5 oglasa, ne znam sto je tako redak kod nas, valjda niko nece da prodaje posto je odlicna masina.

 

Ko se jednom popne na dva cilindra i 50 konja (600ccm) taj više ne s'lazi... :P

 

Neko je skoro ovdje na forumu kupio SW600 sa 70-80k na satu... @Satelis uradio generalku i sada goni dalje još toliko... 

 

P.S. prije koji dan sam u oglasima naletio za 1100 franaka na jednog SW600 sa 130000 pređenih...

 

Moje siroče nema ni 20k... pih... tek se razradio... hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
2 hours ago, Satelis said:

Slabo pratis na casu, vec rekoh za dzamahu

 

Sry, mnogo informacija nisam sve popamtio :)

 

Prosiri nam listu na jos neki jer i sw i satelis kao da su od zlata :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
On 8/30/2017 at 0:33, Satelis je napisao:

Iz mog ugla gledanja, kupio bi SW400 stariji model jer mi je lepsi od novijeg modela (usrali su ga napred sa farovima velikim) u opticaj jos dolazi (plan B) Satelis500.

Satelis 500 je meni veoma interesantan maksi skuter ali ga ima jako malo u ponudi (na ino oglasima) kod mene u BiH/RS nema ni jedan. Nešto češći su Satelis 400.

Ima li velike razlike između modela 400 i 500 i vrijedi li se više potruditi pa pronaći model 500?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 3 sati, GuMi5 je napisao:

 

Ko se jednom popne na dva cilindra i 50 konja (600ccm) taj više ne s'lazi... :P

 

Neko je skoro ovdje na forumu kupio SW600 sa 70-80k na satu... @Satelis uradio generalku i sada goni dalje još toliko... 

 

P.S. prije koji dan sam u oglasima naletio za 1100 franaka na jednog SW600 sa 130000 pređenih...

 

Moje siroče nema ni 20k... pih... tek se razradio... hahaha

Ko zna koliko je taj prešao... Mora SW mnogo, mnogo više de pređe do generalke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, Guliver je napisao:

Satelis 500 je meni veoma interesantan maksi skuter ali ga ima jako malo u ponudi (na ino oglasima) kod mene u BiH/RS nema ni jedan. Nešto češći su Satelis 400.

Ima li velike razlike između modela 400 i 500 i vrijedi li se više potruditi pa pronaći model 500?

Gotovo da nema razlike, koji god da uzmes neces pogresiti, lako upravljiv, odlican dizajn, preudoban, kocnice takodje dobre, mali potrosac....moja davna greska sto nisam odmah uzeo 500ccm :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Mislim da je pravi izbor master 500 pa biraj karoseriju :)

Ja sam se napatio sa Burgmanom i sa Yamahom, mozda su mi se zapali losi primerci ali ja to vise u zivotu ne kupujem.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Master 500 nije Piaggio motor, vec Piaggio brend nosi Master agregate od 400 i 500ccm (ubrizgavanje), ispod toga ide Quasar agregat od 250 i 300/350ccm (ubrizgavanje) i na kraju Leader agregat od 125/150/200ccm (karburatorci).

Ugradnja je pocela 2000 ili 2001 godine a poslednji model koji nosi Master agregat je X10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Nisam dobro pitao, izvini, Znam da Master nije model Piaggia, nego ko proizvodi te motore? Dali se ugradjuju samo u Piaggio, Aprilia, Gilera?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Proizvodi ih Piaggio. Ugrađuju se u Piaggio, Aprilia, Gilera, Malaguti, Peugeot i Derbi modele. Mala ispravka Daretovog posta: Quassar agregati od 250 ccm su prvo imali karb tek kasnije EFI, poslednje serije Leader agregata takođe  imaju EFI. Jedino se master agregat od starta ugradnje napaja isključivo EFI-jem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja