Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Nismo se razumeli ne u kontekstu to su male pare, nego kad pogledam da novi motori kostaju po 5-6-7k evra, 1500 mi je poprilicno podnosljivo u odnosu na te cifre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Cene su u rangu skroz... Jedino ovaj sa prvog oglasa sumnjam da je 2003. godište :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Ja sam josh u dilemi

x-evo 250ie 2008 koji ima oko 9.000 km ili

majesty 400 isto godiste ali sa 20.000km.

Cena manje vishe ista, ali x-evo je kao iz fabrike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
9 hours ago, alexanto said:

Cene su u rangu skroz... Jedino ovaj sa prvog oglasa sumnjam da je 2003. godište :jok:

Ok to mi je bitno jer vidim da na polovnim automobilima da ima za Burgmana nekih sigurno 20-25 oglasa i dosta modela ima u opsegu 2000-2007 godiste za te neke pare, pa sam pomislio ok da slucajno nema nekih masovnih problema sa njima :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Дал је могуће да још верујете у то да мотор 9 година стар има пређених 9К км?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne verujem ni ja generalno u te price, mada znam coveka kome Honda Shadow 2005-6 stoji u garazi sa msm da nema ni 20K. A uvezao je god dana staru sa par hiljada na satu. Jednostavno stoji u garazi poslednjih godina, a on vise voli da je ima nego da je proda... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Ja se slazem sa Jupiterom. Postoje takvi...da vole da im stoji motor. Imam prijatelja, tj njegov matori, ima Suzuki GSX-R 1100W 1995god. Sa 11000km. Motor stoji u kuci i nece da cuje da ga proda. Kupio ga novog, malo vozio i stoji kao u muzeju. Greota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imajte i ovo u vidu pri kupovini tj odabiru.......

Burger 400 07/08 godiste ima nekoliko boljki u odnosu na Piaggio tj Master agregat tog godista.

 

Prva boljka je CVT:

- variator i fixni remen (propeleri) se dobrano ukopa na gazecem delu gde "seta" kais pa se samim tim gube preformanse uz nesto vecu potrosnju.

- kvacilo tj donji deo gde su tanjiri, takodje su podlozni ukopavanju, s'tim sto se javlja problem i sa gornjim delom kvacila (gde su ferode) fabricki je ostavljen veci zazor izmedju feroda i zvona te motor krece na nesto vecim obrtajima, dok isti ti obrtaji lose uticu po same ferode.

Pored toga sto se brze trose, vrlo brzo dodje do pregrevanja zatim skripe i cimanja u voznji.

 

Druga boljka je usis:

- usis ili ti klapna gasa poseduje nekoliko senzora i jedan step motor, step motor je zaduzen za odrzavanje ler gasa i on je primarni senzor.

Kada motor pocne da se gasi na leru, to su prvi znaci da sa step motorm nesto nije u redu (ako se izuzme da je sve ostalo dobro).

- dalje, pored primarnog senzora ima i sekundarni.... sekundarni senzor je zaduzen za otvaranje-zatvaranje elektricne klapne gasa, pored mehanicke (preko sajle se otvara) ima jos jednu elektricnu i njih dve treba da su sinhronizovane pri radu.

Kada zakeze elektricna klapna ili ti sekundarni senzor, desava se da motor ostaje ogranicen na odredjenim obrtajima, zavisno koliko se klapna otvorila, upaljena lamica F1 na tabli, nekad primi gas normalno nekad ograniceno.

Primarni i sekundarni senzor skloni su crkavanju izmedju 35-40Kkm predjena.

 

Tako da, kad se stavi na papir variator, fiksni remen, kvacilo, primarni i sekundarni senzor usisa.....dodje se do veoma visoke cifre za popravku, naravno nema na stanju i mora se cekati tj naruciti ili kupovina preko grane sto je nesto povoljnije ali svakao opet skupo.

Polovno u dobrom stanju je skoro pa nemoguce naci. 

 

Kod talijana ili ti mastera tih boljki nema a i kad dodje nesto za zamenu, polovno u dobrom stanju lako se nalazi za relativno Ok novce.

Da ne ispadne da blatim Burgera, prenosim samo iskustvo kroz rad tj ruke.

Slicno vazi i za Yamahu, tesko je naci polovan deo, novi su poredjenja radi skuplji i opet nema nista na stanju tj primoran si na cekanje osim ako postoji kombinacija za delove od preko..... i tako, mozda nekom bude od koristi pri odabiru, srecno!

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

I ja bih se slozio da je Master po pitanju velikih agregata u skuterima "narodna opcija". Neko vreme sam se lozio na Burgmana 650 kog vise smatram za putnicki motocikl nego skuter ali sve polovno je bilo urnisano i neodrzavano a cene delova i specificnosti su da se roknes. Video sam jednog sa rasturenom transmisijom. Ne dao Bog ono nikome.

 

Ne bi bilo lose Satelis da napises neku recenziju kratku o tim vecim agregatima u skuterima, tipa Xciting 500, Majesty 400, Silver 400/600, T Max 500 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Ma hajte molim vas,talijan pravi samo lepe motore,kako može biti bolji od japanca ili švabe

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, Alekre je napisao:

I ja bih se slozio da je Master po pitanju velikih agregata u skuterima "narodna opcija". Neko vreme sam se lozio na Burgmana 650 kog vise smatram za putnicki motocikl nego skuter ali sve polovno je bilo urnisano i neodrzavano a cene delova i specificnosti su da se roknes. Video sam jednog sa rasturenom transmisijom. Ne dao Bog ono nikome.

 

Ne bi bilo lose Satelis da napises neku recenziju kratku o tim vecim agregatima u skuterima, tipa Xciting 500, Majesty 400, Silver 400/600, T Max 500 :)

Burger650 je jedna vrlo ozbiljna, papreno skupa i veoma zahtevna (vremenski) masina za rad jer tu kad dodje vreme za veliki servis, pa ne znas po koga je gore, dal po vlasnika sto ce biti dooobrano olaksan po dzepu ili majstor koji ce se usrati od posla.

 

Nema sta tu posebno pisati, mogu reci da je stavrno tesko naci dobar maxi skuter, svi su pregazili xxx km dok na tabli je svaki izmedju 25 do 35K predjenih za 10 i vise godina.

Losa strana je sto se dvotockas bira okom, da bude lep, da bude potaman.... ne misli se o odrzavanju, kvarovima, cenama i snabdevenost delovima pa posle bude kukulele.

Tu svakako prednjaci talijan jer Motoklinika ima, ma nema sta nema, ono je straso koliko delova ima ili Gavro iz Subotice pa i ako nema, moze se nabaviti u roku od 2,3,5 dana.

 

Od svih navedenih......SW400 s'tim da treba znati sta sledi na kojoj km odnosno servisu, pribavi se ranije i nema brige ;)

 

@tomamega

Hvala, tu sam da pomognem kad i koliko mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Licno znam za jednog Burgmana 650 iz 2009 godine koji je kod nas stigao sa zimskim gumama razvaljenim plastikama i 105 000 na satu, covek sredio plastike vratio na 18000 i tako prodao. Izgledao je kao nov, isao je odlicno, posle remonta prenosa koji je bio ako se dobro secam oko 600e. To je bilo pre jedno 3 godina, znaci motor star 5 godina sa 105000km.
I moje misljenje ja da je gotovo nemoguce kupiti ispravan maxi skuter star 10 i vise godina.
Realno je nemoguce da je skuter star recimo 15 godina presao 30 do 40 000km, 20 000km je tek smesno.
No, ne podnose velike kilometraze svi maxiji isto, Burgmani od 400 gutaju ulje, jos nisam video ispravan, Majesty se meni zalomio katastrofalan, drugar ima istog i nema problem. Manje kubikaze su u jos vecem problemu jer generalno vrte u vecem obrtaju konstantno, a u inostranstvu ih uglavnom koriste za medjugradske relacije, pa sad zamislite 200km auto puta na 120km i tako svaki dan.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kolega darkosb, slažem sa tvojim postom, ali ne u potpunosti. U komšiluku imam beva 500 '08 godište(skoro 10 godina) sa 6k km na satu.. Prvi vlasnik je, kupio ga je novog i nije ga baš vozio što se po km vidi.

 Naravno održavan u ovlašćenom servisu sve po pravilu. Tako da može i to da se nađe, teško mnogo, ali može da ispadne. A ovo što kažeš uvezeno , o tome nećemo ni da pričamo :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Kad je to godište u opticaju, treba pre svega gledati  stanje mašine jer kao što @Satelis kaže, polovnih plastika i delova ima koliko hoćeš i sve spolja se može ušminkati jer je to najjeftinije. Kad sam prošle godine kupovao motor, ciljna grupa mi je bio motor 10 i 10+ god starosti i 250ccm, dakle, najtraženiji gradski džukac. Kilometražu nisam ni gledao jer znam da je menjana, gledao sam da mašina i transmisija bude koliko toliko u dobrom stanju i da nemam previše drndanja posle kupovine. I nisam imao i ja zadovoljan.

 

 

5 hours ago, Darko SB said:

I moje misljenje ja da je gotovo nemoguce kupiti ispravan maxi skuter star 10 i vise godina.
Realno je nemoguce da je skuter star recimo 15 godina presao 30 do 40 000km, 20 000km je tek smesno.

 

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Slažem se ali i tu ima izuzetaka, ako kupiš od prvog vlasnika koji ga je kupio novog. Eto recimo, moj kum je prodao, doduše moped, Kymco Super 8, kupio novog, prešao 5000 km za 6 godina a od toga ga zadnje 3 nije ni vozio, stajao mu u garaži ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
57 minutes ago, king_julien said:

U komšiluku imam beva 500 '08 godište(skoro 10 godina) sa 6k km na satu.. Prvi vlasnik je, kupio ga je novog i nije ga baš vozio što se po km vidi.

Javi mi ako reši da prodaje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ljudi nemoj da se svađate... Da vas pripremim, Silver je na prodaju...

 

600 ccm - Švicarski dokumenti, svakodnevno vozilo, prošao tehnički.

x916.jpg x918.jpg  x920.jpg

 

 x939.jpg  DSC_1078dfg.jpg  gps.jpg

Trenutno 18k na satu, servis skoro urađen (sve tekućine i filteri, zamjenjena sajla ručne), guma zadnja nova,

visoki Givi vizir, zimska Tucano deka, pokrivač, kofer Givi Simply, GPS!

 


Sve za sitnih 2k evropskih, fiksno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova
7 hours ago, Singularitet said:

Javi mi ako reši da prodaje ;)

To i ja cekam kao lesinar plen :D

Svaki put kada ga vidim dobacim nesto, u smislu: sta ce ti kosmo to vise, uzmi neki manji motor, taj zauzima veliki prostor :lol: ali se ne da :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, Darko SB je napisao:

Licno znam za jednog Burgmana 650 iz 2009 godine koji je kod nas stigao sa zimskim gumama razvaljenim plastikama i 105 000 na satu, covek sredio plastike vratio na 18000 i tako prodao. Izgledao je kao nov, isao je odlicno, posle remonta prenosa koji je bio ako se dobro secam oko 600e. To je bilo pre jedno 3 godina, znaci motor star 5 godina sa 105000km.
................

Manje kubikaze su u jos vecem problemu jer generalno vrte u vecem obrtaju konstantno, a u inostranstvu ih uglavnom koriste za medjugradske relacije, pa sad zamislite 200km auto puta na 120km i tako svaki dan.

Tesko da je za te novce mogao uraditi (kako dolikuje) remont prenosa jer za taj posao samo rad kosta izmedju 250/300e + kais 450/500e i td....

 

Manje kubikaze tipa 200ccm, onako, polu raspad, kako koji ali u glavnom su losi.

Kod 250/300ccm IE slika je skroz drugacija, i te kako se moze naci dobar at :aha:

 

Pre 9 sati, king_julien je napisao:

Kolega darkosb, slažem sa tvojim postom, ali ne u potpunosti. U komšiluku imam beva 500 '08 godište(skoro 10 godina) sa 6k km na satu.. Prvi vlasnik je, kupio ga je novog i nije ga baš vozio što se po km vidi.

 Naravno održavan u ovlašćenom servisu sve po pravilu. Tako da može i to da se nađe, teško mnogo, ali može da ispadne. A ovo što kažeš uvezeno , o tome nećemo ni da pričamo :D

To sto je motor odrzavan u ovlascenom servisu nista ne garantuje da je sve po pravilu.....da pojasnim.

 

Imao sam prilike videti nekoliko ovlascenih servisa, njihove radionice, stanje istih, majstore i mogu reci da mi se ni malo nije dopala slika. Ne volim da vidim razbacane delove, prljav alat kojekude, to je samo ogledalo (aljkavog) majstora.

 

Takodje sam imao prilike dugo godina raditi sa aljkavim majstorom kolegom, oko njegove dizalice (pored gore navedenog) mozes videti benzin, antifriz, ulje....ugvackan onako, ali nema veze, njemu ne smeta a ja ne mogu da ga gledam takvog.

Pritom nema pranja, odmascivanja, smirglanja, lickanja, trljkanja.....samo se odvije, dune vazduh, ubaci nove delove, ako se seti i ako ga ne mrzi turi malo masti, zavrne i vozi misko.

Pa ti onako srecan, uradjen servis u ovlasenom servisu, tu je datum, km i pecat u knjizici ma kez oko usiju, milina a u stvari pojma nemas sta je i kako odradjeno.

 

Ima slucaj (ne bi da imenujem, ovlasceni servis u BG-u) gde su coveku na Nexus500ccm zamenili (stavili neispravne delove) klapnu gasa i kais na redovnom servisu na 7.5 ili 10K predjena, ne mogu se tacno setiti. To je uradjeno jer je motor bio u garanciji pa sta god da se desi i ako se musterija zali, resice se u garantnom roku.......sto znaci da je majstor odradio neku svoju kombinaciju ili kombinaciju firme za motor koji nije u garanciji a deo nemaju na stanju + problematicna musterija tj stranka......van svake pameti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Ljudi nemoj da se svađate... Da vas pripremim, Silver je na prodaju...
 
600 ccm - Švicarski dokumenti, svakodnevno vozilo, prošao tehnički.

x916.jpg x918.jpg  x920.jpg
 
 x939.jpg  DSC_1078dfg.jpg  gps.jpg

Trenutno 18k na satu, servis skoro urađen (sve tekućine i filteri, zamjenjena sajla ručne), guma zadnja nova,
visoki Givi vizir, zimska Tucano deka, pokrivač, kofer Givi Simply, GPS!
 

Sve za sitnih 2k evropskih, fiksno.
Koje godište taj Silver?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Дал је могуће да још верујете у то да мотор 9 година стар има пређених 9К км?

Moj 17 godina 11000

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja