Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Pa Kymco je maxi bar po udobnosti i gabaritu.

Drugar zavisi sta ti treba brzina ili udobnost, ja imam indetican grand, mogu da ti kazem sve preporuke, neverovatno kvalitetni skuteri, ja sam moj malo pojacao sad ima bolje ubrzanje i neku vecu brzinu mozda za 10km.Redovne sam ture pravio s njim 100-150 km, najduze mi je bilo 180 km u jednom pravcu-naravno 2/3 gasa.Mislim da je malo jaca cena, jer moj je bio 750 evra 5 god star, malo losije plastike sa 7000 km na satu, sad ti probaj neki dogovor, ako se odlucis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Kymco je verovatno bolji, veći i udobniji, ali nije maksi ni po jednoj definiciji. Wikipedia recimo:

 

Maxi-scooter

 

Honda CN250 Helix

A maxi-scooter[49] or touring scooter[50] is a large scooter, with engines ranging in size from 250 to 850 cc (15 to 52 cu in), and using larger frames than normal scooters.

 

The trend toward maxi-scooters began in 1986 when Honda introduced the CN250 Helix / Fusion / Spazio.[citation needed] Many years later, Suzuki launched the Burgman 400 and 650 models.[51] Honda (600 cc or 37 cu in), Aprilia/Gilera (839 cc or 51.2 cu in), Yamaha (530 cc or 32 cu in), Kymco (700 cc or 43 cu in) and others have also introduced scooters with engine displacements ranging from 400 to 850 cc (24 to 52 cu in). Honda's PS250 (also known as Big Ruckus) features a motorcycle-like exoskeleton instead of bodywork.

 

A new direction in maxi-scooters has the engine fixed to the frame. This arrangement improves handling by allowing bigger wheels and less unsprung weight, also tending to move the centre of gravity forwards. The trend toward larger, more powerful scooters with fully automatic transmissions converges with an emerging trend in motorcycle design that foreshadows automatic transmission motorcycles with on-board storage. Examples include the Aprilia Mana 850 automatic-transmission motorcycle and the Honda NC700D Integra, which is a scooter built on a motorcycle platform.

 

I dalje mislim da bi dečko bolje savete dobio u adekvatnom podforumu, a mi odosmo u debeo off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Zavisi kako ko gleda. Po nekom uopstenom misljenju, maxi je sve preko 125cc. Neki pak kazu sve od 250cc. Mada, maxi definicija bi trebalo da je vise orjentisana prema spoljnim gabaritima skutera. Dakle svaki skuter preko 125 na kome dvoje moze opustenije da se vozi a da pritom nije stiskavac.

Eto sada pitanja, da li je Vespa GT/GTS skuter ili maxi skuter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Jest, ali je GT/GTS najveca Vespa do sad pa da li ulazi u maxi definiciju? Da me ne shvatite pogresno, boli me uvo da li ili ne. Postavljam pitanje vise diskusije radi posto je po dimenzijama a i kubikazi usla u maxi definiciju ali je po nasledju "pramajka svih skutera".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

I Grande Punto je najveći Punto do sada pa je ipak auto za najduži put od 200 kilometara... (ako se u njemu vozi "predviđenih" 5 osoba)

 

Mislim ne shvati me pogrešno ja gotivim Vespe do bola ali za mene je maksi skuter na koji može dvoje da komotno/udobno sjedne i bez gasa zavrnutog do jaja da se na otvorenom vozi 80-90 na sat...

To ne može ni jedna 125ccm mašina...

Osim toga, maksi je svašta nešto drugo, i gabariti, i ciklistika, i udobnost... bla bla bla...

 

Zato kažem... imah skuter od 250ccm koji nisam smatrao maksijem. Zašto? Bio je premalen da bi se na njemu vozilo dvoje duže od 60-70 kilometara... o udobnosti da ne pričam... Bože me sačuvaj... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ne shvatam te pogresno, rekoh da me boli uvo da li je Vespa maxi ili ne, ja je gotivim sta god da je, nego je pitanje vise bilo usmereno na filozofsku stranu ;)

Aj da preformulisem pitanje, kad skuter prestaje da bude skuter a postaje maxi. Koja je tacna definicija maxi skutera jer mi se cini da postoji mnogo masina koje su u poprilicno sivoj zoni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ja se slažem da Beverly nije Maxi u smislu u kome to jesu Nexus, T-max, X9 ili Burgman. Ipak to što misliš niko referentan ne navodi kao definiciju.

Bev definitivno nije osmišljen kao touring sokoćalo, za razliku od većine drugih Maxi-ja. Ipak...

 

Btw. iako teram duplo veći auto ne bih se libio da odvezem Grande Punto na more sa svojom 5-očlanom familijom. Msm, ako ćemo o udobnosti onda ni jedan motor nije za preko 200km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Po meni Maxi se odnosi po najvise na velicinu, gabarite skutera, udobnom sedenju, mesta za dvoje, dobrom zastitom od vetra, vizir u sklopu maske napred a ne na guvernalu itd.. Imate Grand Dink 5o, Elyseo 50, Elystar 50, skuteri Maxi izgleda i gabarita a nedovoljne snage... Vise mi je Grand Dink 50 Maxi nego nego recimo Leonardo 250... Sam taj osecaj velikog i udobnog sedista, visoke i siroke maske napred, velikog gepeka i uopste velikog skutera za mene predstavlja pojam Maxi skutera, opet to je individualno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Asto je to bitno dali je maxi... koliko sam upucen...napravljen je za svaki dan da bude jednostavan za kooriscenje i onima koji nemaju znanja oko menjaca kvacila  itd...a prvenstveno za zene da sa suknjom lakse sednu i odu do prodavnice ili pijace... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Asto je to bitno dali je maxi... koliko sam upucen...napravljen je za svaki dan da bude jednostavan za kooriscenje i onima koji nemaju znanja oko menjaca kvacila  itd...a prvenstveno za zene da sa suknjom lakse sednu i odu do prodavnice ili pijace... :)

To sa suknjom je zajebano,ako je lepo vreme i polako se vozi dobija se efekat luftiranja,ali ako snajka uzjase nesto jace i da mu ga po gasu moze da nazebe

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Po meni Maxi se odnosi po najvise na velicinu, gabarite skutera, udobnom sedenju, mesta za dvoje, dobrom zastitom od vetra, vizir u sklopu maske napred a ne na guvernalu itd.. Imate Grand Dink 5o, Elyseo 50, Elystar 50, skuteri Maxi izgleda i gabarita a nedovoljne snage... Vise mi je Grand Dink 50 Maxi nego nego recimo Leonardo 250...

A šta je sa onima koji imaju vizir i na guvernalu i još jedan koji nije na guvernalu kao Bev? :P:)

Što reče neko ovde,briga me šta je moje magare,maxi ili ne,kad me usrećuje. Ja neću zaštitu od vjetra jer je za mene vjetar bitan element ugođaja na motoru,na svakom sjedištu sa mojom visinom i težinom utrne guzica,između velikog gepeka i većeg točka biram točak...zato i vozim to što vozim,ne zbog toga što je maxi ili nije.Kolega je samo mogao dobiti bolji i konkretniji odgovor na pitanje da ga postavio u odgovarajuću temu za navedene skutere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Msm da ti je ovo pametniji izbor od te X8-ce, uzevsi u obzir tvoje potrebe...... Kymco People125 + ostaje ti nesto para + od kolege sa foruma, e sad sto pametnije? 

Zato sto, budzetom kojim raspolazes je mali da bi nasao nesto valjano, koji god uzeo tu oko 1-1.3Ke racunaj jos koju 100-ku za izdatak....vidi, razmisli sta ti je ciniti.

 

Samo da znas da sam poslušao savet i pazario Kymco pre neki dan! Sasvim pristojan skuter, taman za moje potrebe. Imao sam i sreće da naletim na dobrog prodavca koga i ovde pozdravljam. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

E a sada kada si pazario, sipaj gorivo i ne silazi sa njega

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: verovatno Kymco

Pozz momci moze jedno strucno blic pitanje pri tome molio bih sve prisutne koji se nerazumeju i nemaju iskustva u dato pitanje da nepisu(bez uvrede bilo kome) neke odgovore jer je svrha pitanja kao i odgovor koji dobijem da sto tacnije ustanovim sta treba da kupim ako bog da ove sezone nadam se....!

Elem zanima me sledece

Od kog godista(naravno za NOV se nema para ) pa nadalje je najbolje uzeti sledece skutere

1- Aprilia Atlantic sprint?(naprimer dati mode lupam od 2000 do 2003g)

2- kymco exciting?

3- Paggio x9?

Svi 400+++cc

e sad zasto uzeti od nekog godista nebih se bunio kad bi neko kratko u dve tri crte napiso razlog bilo bi korisno i drugima koji citaju jel... !

Pozz svima i hvala unapred na kvalitetnim odgovorima

 

Sent from SRB using TT by Galaxy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Godište može oređivat je li karburator ili ubrizgavanje, a može ukazivat na neka poboljšanja ili dječije bolesti.

 

using tapatapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

И нагласи које кубикаже тих набројаних скутера гледаш.

У принципу све одговоре имаш у темама о њима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: verovatno Kymco

Godište može oređivat je li karburator ili ubrizgavanje, a može ukazivat na neka poboljšanja ili dječije bolesti.

 

using tapatapa

Pa svejedno je dok god neko ima iskustva pa napise od kog su godista ili koje je godiste bolje da kaze a decije bolesti imaju svi znaci u globalu se gleda od....tog i tog godista kao sto sam dao primer

И нагласи које кубикаже тих набројаних скутера гледаш.

У принципу све одговоре имаш у темама о њима.

Pa pise 400+ kubikaza znaci nista ispod. U principu cito sam teme al tamo nemogu odredjeno tj niko se jos nije slozio od kog su godista pa nagore bolji pa ja reko da pitam ovdi !

Ajmo momci , drugari, kolege motoristi dajte nesto konkretno ! Hvala

 

Sent from SRB using TT by Galaxy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja