Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Ok, tako sam menje vise gledao do sad, nego reko samo da se fokusiram na rad agregata. Poznajem motor kao motor vozio sam 250cu 3 godine, ali mi je masina nepoznanica. Ako je sve manje vise OK jel to ta cena? Jos bi morao transport da platim ili probnu tablicu ako mogu uopste da dobijem

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Transport je 30€,isplati se.Cimanje je za tablicu,a i nije jeftino

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Transport je 30€,isplati se.Cimanje je za tablicu,a i nije jeftino

 

Tablica je 2000 i nesto din s tim da moras sa overenim kupoprodajnim ugovorom i svojom licnom otici u SUP, cimanje hebi ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Samo da se zahvalim svima, pala je kupovina motora, danas registrovan deluje za sad da je dobar izbor pao. Oslusnulo ga je strucno lice kaze da je dobar..dalje ce vreme pokazati. Samo glupo sediste nece da se zatvori, sajla je ocajna pa drzi nategnutu bravicu. Verovatno sad ceka raskupusavanje svih plastika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Super. Neka te služi kako si zamislio.

A što se te bravice tiče, ako su je rešili kao kod moje Gilere bivše, onda zaista mora da padne raskupusavanje....ali ide zima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Samo da se zahvalim svima, pala je kupovina motora, danas registrovan deluje za sad da je dobar izbor pao. Oslusnulo ga je strucno lice kaze da je dobar..dalje ce vreme pokazati. Samo glupo sediste nece da se zatvori, sajla je ocajna pa drzi nategnutu bravicu. Verovatno sad ceka raskupusavanje svih plastika

Ukljestila je neka plastika, nista strasno...mozes i da napravis sajlu ako ta ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Uspeo sam, Gavra ispostovao dogovor, posao mi novu bravicu motoric i sajlu pa sam prepakovao. Malo su sajle bile zaribale i ona polugica koju povlaci motoric je zaglavljivala. Sad sve sljaka savrseno, cak sam slucajno stiso zuto dugme i probudio se i motor za stender i podigao ga (mislio sam da ne radi),. Malo nece pa oce, negde je nesto u prekidu, al funkcionise..videcu zimus i to da nemstim i  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo primera koji ce jednog dana zavrsiti na stranicama oglasa kao "skuter u odlicnom stanju, redovno odrzavan i td" 

 

u pitanju je Aprilia Atlantic 250cc 2006 (nije to godiste, starije je)

IMG_20161004_125617.jpg
 
uvoz iz IT
IMG_20161004_125652.jpg
 
sa celih 23.029km predjena
IMG_20161004_125707.jpg
 
Kaze vlasnik da zeza pri paljenju, hoce nece al vise nece nego sto hoce i sad nece uopste da upali.
Tako krenema da cackam, iscackam svasta nesto, pored zamene potrosnog materijala/delova i motor je prolupao.
 
Ali to nema veze, nesto drugo sam hteo reci.....pa da pocnemo
pocecemo od servisne knjige
IMG_20161004_125819.jpg
 
08.06.2006. uradjen je prvi servis na 1.000km
05.10.2006. uradjen je servis na 6.000km

 

07.06.2007. uradjen je servis na 12.000km

image.jpg
 
04.09.2009. uradjen je servis na 27.000km
image.jpg
 
26.11.2011. uradjen je servis na 38.259km
image.jpg
 
19.03.2014. radjen je servis gde nema podatka o kilometrazi, kostao je 350e 
prepostavljam 38K + 15K sto mu dodje oko 53.000 (gledajuci gornji tempo radnji)
moguce da je 57.565km (cifre u donjem levom uglu)
image.jpg
 
da se vratimo na trenutnu kilometrazu sata jos jedared
IMG_20161004_125707.jpg
 
sta se desilo od 2014 do danas dani i koliko je zaista presao.....ko ce ga znati
zato nam na satu stoji proverenih i sigurnih.....tu nema dileme
IMG_20161004_125707.jpg
 
Motor od 250cc koji je prevrteo dosta kilometara, uglavnom vozen po gradu....... pitam se koliko su tek presle 400 i 500-ke gde pored grada, izleteti na izlet od 2,3,5Kkm bez problema, pritom se vecina vrti oko 30K na oglasu  <_<
 
Ovo je samo jedan od primera, ne vazi za sve maxie iz uvoza ali nazalost retki su oni koji su u dobrom stanju.
Ako kupujete, prvo gledajte da nije iz uvoza vec da je kupljen kod nas....ako se pak odlucite za ata iz uvoza.....srecno, sta drugo reci :goodluck:  
 
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Auh, šta reći  :neznam:

 

Ovde je barem lako utvrditi. Ali većina tih maksi skutera iz uvoza NEMA servisnu knjižicu, ili za 10Eur ima neku lažnu. A naš narod voli da ga lažu  :) pa toliko lepo sebe ubedi da je skuter prešao 22.956km i puca od sreće  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Najbolji drugar ima užasno loša iskustva sa autom uvezenim iz Italije a ja sa skuterom, tako da. To je za nas gotova priča...

Italija je smeće država za kupiti bilo šta kod njih... (ako nisi preprodavac)...
 

 

Samo iz Švice ili eventualno Njemačke (izbjegavati Arape, Turke, Šiptare), malo skuplje, puno bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ja sam 2012. iz Italije, uvezao x9 amalfi 182 ccm sa 22 500km, koji je placen 400 evra. Skuter je na sebi imao gume michelin gold standard iz 2007. prednja na 50%, zadnja skroz potrosena. Odoka sam procenio da skuter ima vise od 40 000, a mozda i preko 50 000 predjenih km. U motor sipam motul scooter power 5w 40 full sintetiku i za 3000 potrosi par kapi ili ni toliko. Pre nego sto sam ga prodao bratu (koji ga svakodnevno vozi na posao), presao sam s njim 11 000 km, imao je 1 kvar u bgu mi je nekada glavio plovak na karbu, kad sam se vratio kuci u kg, zamenio sam mu plasticnu iglu na karbu i jednu osovinu, cca trosak 20 evra. Kada platis nesto toliko, koliko sam ja platio i koliko bi mnogi drugi da plate, ne mozes da ocekujes nesto sto je novo kostalo cca 7k evra. Ne treba lagati sam sebe i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Pa mislim da samo treba ici nekim zdravim razumom, npr meni pise 21000 a motor star 12 god. Taj motor kad je bio nov kostao je dosta (nasumicno bi lupio 5-6K). Ko bi dao te pare i prelazio 1000-2000 km godisnje? Pa ja ga posedujem nedelju dana, i testiracujuci sam nabio vec neki 700km i pored kise i hladnog vremena. Nesto je mnogo "popularna" ta kilometraza oko 21000 pri uvozu. ta to je ona stara "auto ko nov, vozio moj deda, ima desnu kracu nogu nikad pun gas" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

.

 

 

Samo iz Švice ili eventualno Njemačke (izbjegavati Arape, Turke, Šiptare), malo skuplje, puno bolje...

Kako ih izbjeći kad uglavnom oni drže te 'placeve'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Kilometraža od 21-25 000 km za skuter iz uvoza star 8-10 godina je isto kao i kilometraza od 150-170 000 km za auto iz uvoza star 8-10 godina, lažna!

 

Ja sam kupio Atlantica iz 2003 od vlasnika iz NS-a, registrovan, kao odrzavan, kao 35000 na satu ali uvezen iz Italije 2011... Koliko je prešao, ko zna, šta je sve na njemu radjeno, ko zna...

Nje ni bio cilj da kupim motorče u odlicnom stanju jer mi je ovo prvi motor, cilj je da se ispraksam u "jahanju" a i kupio sam ga povoljno

 

Za ova dva meseca sam prešao 1200km. Neke stvari, koje je bivsi vlasnik rekao, ispostavile su se tačne (gume, menjao ulje, filter).

Na sreću, mašina je izgleda stvarno održavana i radi super, sve na njemu radi... Promenio sam kaiševe i rolnice, ocistio karb radi preventive, ulaganja ima još.

Ostalo će se pokazati ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

 

.Samo iz Švice ili eventualno Njemačke (izbjegavati Arape, Turke, Šiptare), malo skuplje, puno bolje...

Kako ih izbjeći kad uglavnom oni drže te 'placeve'.

 

 

 

U Švicarskoj autosalone možeš da nađeš da ih drže Turci (normalna auta) ili Arapi (krševi i kombiji)... Šiptari uvijek drže neke kao servise pa imaju par auta koje prodaju...odeš na www.motoscout24.ch, odmah imaš imena ljudi i/ili firmi koje ih prodaju, tu već sve postaje jasno kao dan.

Plus, opet se ponavljam, kažne za vraćanje kilometar sata SU (da množina): 1) Paušalna kazna 2) Oduzimanje licence za držanje firme 3) 1 franak po vraćenom kilometru (ove tri UVIJEK idu zajedno) 4) Zatvor (potencijalno, najpoznatiji slučaj je sadržavao i ovu kaznu.) Niko to ne rizikuje a takođe dosadašnja iskustva ljudi su pokazala da najbolja auta dolaze iz CH.

 

U Njemačkoj je stanje malo drugačije, tamo ima puno Turaka i oni prodaju svašta jer se može malo "namaći"...

Provjeravaju po projevima šasije kada je vozilo (auto/motor) bilo u ovlaštenom servisu i onda falsifikuju servisne knjige i slično...

Svako ko na "placu" ima do 20 auta od kojih su to uglavnom auta do 4k€ nije vrijedan desnog (ili lijevog) žmigavca da se skrene, 90% Turčin.

Naravno, situacija se drastično mjenja ako auto kupuješ od privatnog ponuđača ili ozbiljne firme... 

 

 

E sada, zašto znam sve ovo... Znam jer kupujem auta prijatelju koji ih kod nas razvaljuje u dijelove, a i sam živim u zemlji čokolade.

Da naglasim, ako se kupuje mozgom a ne željom da se kupi, sve je daleeeeko lakše. 

 

 

 

Kilometraža od 21-25 000 km za skuter iz uvoza star 8-10 godina je isto kao i kilometraza od 150-170 000 km za auto iz uvoza star 8-10 godina, lažna!

 

 

Ovo nije tačno...

 

Oba vozila sa fotografija je uvezao moj pokojni djed iz Njemačke kao vozila stara do 2 godine.

Već dugo godina se voze samo po selu, nekada do grada koji je 30 kilometara daleko.

Tehnički ispravna, održavana, pouzdana auta, oba 1995. godište.

 

20160129_131120.jpg

 

Imam i trećeg (Nissan Terrano '96 - 80.000km prešao) od kojeg nemam fotografija na žalost.

 

Auta nisu na prodaju, pa nemam razloga da palamudim bezveze, moja su i tako će da ostane još dugo vremena.

Ovim drugim dijelom sam samo htio reći da kada tražiš na pravom mjestu, možeš da nađeš tačno ono šta želiš.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Ovo nije tačno...

 

Oba vozila sa fotografija je uvezao moj pokojni djed iz Njemačke kao vozila stara do 2 godine.

 

 

Hehe, pa na placevima nema dede koji ide u Nemacku i kupuje auto, na placevima se doteruju da se zaradi a ne za sebe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Živa istina, ali je istina da su ovo 21 godinu stara auta koja nemaju ni 100.000 kilometara...

I onda sutra, kada bi se prodavao ovakav auto došao bi neki pametnjaković da priča kako to nije moguće...

Ja sam potpuno siguran da po inostranstvu ima vozila u ovakvim ili sličnim stanjima.
Jasno mi je da se ovakvi više ne mogu uvesti ali recimo, ja sam prije neki dan gledao Golfa 5, 1.4 benz, 2004 godinšte prešao 86.000.
Kao što rekoh, samo treba znati gdje tražiti i sve se nađe... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam ko ima, al znam ko nema dilemu ;-)

4cd8befe70a9be57b4867e60e144c6d2.jpg

 

Neko treba da časti

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ne znam ko ima, al znam ko nema dilemu ;-)

 

 

Neko treba da časti

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

 

 

... nikad ne bih vozio Hondu ..sa tako ružnom šarom na gumama  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

T max 2008 god ili Gp800 isto god!? Planiram jednog od ove dve zveri ali ne mogu da donesem odluku koji je bolji izbor, Tmax malo lepsi,verovatno i udobniji za duze voznje, Gilera robusniji, jaci... Moze neka sugestija, sta su + i - za oba modela samo ne tipa ovaj je skup ili odrzavanje je preskupo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja