Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Cvrsto sam bio resen da predjem na menjac, posle skoro 10 godina voznje raznoraznih skutera, sto maxi sto mini, palo mi je na pamet da predjem u enduro bandu, zasvideo mi se stil voznje, robusne masine, voznja van asvalta..

Gledao sam normalno motor u skladu sa mogucnostima, da kazem nemogucnostima, u cenovnom rangu do 1500e, izbor bi bili kle 500, dominator, transalp i takvi vec dobro poznati modeli. Kako se nekako novcana situacija pogorsala rekoh ajde za pocetak nekog kineza, tipa pulser apolo, sasvim slucajno pre desetak dana izadje enduro u oglasima, kinez 125cc, kao nov i odoh da pogledam, sve bilo ok i kupim.

Posle par dana voznje vise nije interesantan. Nemam gde mobilni da stavim, jaknu i kocigu tek. Na najmanju baricu uprlja nogavicu.Menjac, saltaj saltaj, taman dodjem do pete brzine neko stane pa aj nazad na dole. Za sumu je zanimljiv, za blagi off, ako zaglavim negde tezak je pa umrem dok ga izvucem, da sam sve novce dao za nekog kle-a pojeo bih se.

Ovako ovaj ide na prodaju, uz malo srece malo cu i da zaradim. Definitivno mi maxi skuter najbolje lezi, i tako po ko zna koji put sve ponovo, ako zna neko nekog da prodaje dobar maxi tu do 1300/1400e nek javi, ne bih ispod 250cc.

I tu imam malu dilemu o kojoj je razglabano milion puta ovde, 250 ili 500cc, radim kao kurir u bolnici, terenska (grdska) voznja od desetak km je svakodnevna, pa bi mi ta masina sluzila i za to. Vozio bih i neke jace ture do 1000km, znam da bi tu 500cc bas napravio razliku. Probao sam jednog bugija od 400cc k3, 1300e, cena bas povoljno, ali motor los u svakom smislu tako da za sada nista jos. Ova aprilija mi je interesantna, 250cc, nekako mi kao zlatna sredina, a voleo bih da motor ne menjam neko vreme, sramota da kazem ali ovaj kros mi je 16-ti motor do sada, da ne pisem zabrojao bih se :staa2: :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Prodavac kaze da je karburator,

2006 god, kaze zadnja serija sa karbom...

Nekako sam hteo i.e. ali videcu..

 

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ispazaren Meda 2003 S200

Lepo izgleda, super ide, ima da se sredjuje svasta nesto ali bice..

Za pocetak gume, prednja je 2003 godiste hehehhe

 

Na zadnjoj slici Max i Maxi skuter :)

post-22142-0-58452300-1462477003.jpg

post-22142-0-15561900-1462477005.jpg

post-22142-0-15290400-1462477188.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Moje postovanje  svima  nadam se  da  ce te imati dobre volje za  malu pomoc pri kupovini i odabiru , vec duze vreme razmisljam o kupovini  maxi skutera nekako najvise  mi  se dopadose suzuki burgman 650*  i honda silverwing600* ( jako su mi se dopali)    pa  bih vas zamolio  za pomoc  uopstenu,dal neko ima iskustva u voznji sa njima kakvi su,koliko su podlzoni kvarenju , delovi,servisiranja..  problemi,koji je bolji ,uopste..hvala unapred..  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Dobra dilema kolega ;) sta god da odaberes neces pogresiti...Kolege koje imaju vise iskustva sa datim modelima ce se svakako ukljuciti a nesto informacija imas i u temama o tim modelima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

pozdrav  Grofu ,reci mi jel ima negde posebna tema o ova dva modela nesto listam ne mogu da nadjem po forumu,ali bez obzira voleo bih da malo prodiskutujem sa ostalim clanovima koji imaju iskustva sa  ta  dva modela ..veliki pozdrav od srca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па имаш део овог подфорума технички кутак,па овим моделима има више.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/26354-suzuki-burgman-250400650/

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/45778-silver-wing-600/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 ABS

Cvrsto sam bio resen da predjem na menjac, posle skoro 10 godina voznje raznoraznih skutera, sto maxi sto mini, palo mi je na pamet da predjem u enduro bandu, zasvideo mi se stil voznje, robusne masine, voznja van asvalta..

Gledao sam normalno motor u skladu sa mogucnostima, da kazem nemogucnostima, u cenovnom rangu do 1500e, izbor bi bili kle 500, dominator, transalp i takvi vec dobro poznati modeli. Kako se nekako novcana situacija pogorsala rekoh ajde za pocetak nekog kineza, tipa pulser apolo, sasvim slucajno pre desetak dana izadje enduro u oglasima, kinez 125cc, kao nov i odoh da pogledam, sve bilo ok i kupim.

Posle par dana voznje vise nije interesantan. Nemam gde mobilni da stavim, jaknu i kocigu tek. Na najmanju baricu uprlja nogavicu.Menjac, saltaj saltaj, taman dodjem do pete brzine neko stane pa aj nazad na dole. Za sumu je zanimljiv, za blagi off, ako zaglavim negde tezak je pa umrem dok ga izvucem, da sam sve novce dao za nekog kle-a pojeo bih se.

Ovako ovaj ide na prodaju, uz malo srece malo cu i da zaradim. Definitivno mi maxi skuter najbolje lezi, i tako po ko zna koji put sve ponovo, ako zna neko nekog da prodaje dobar maxi tu do 1300/1400e nek javi, ne bih ispod 250cc.

I tu imam malu dilemu o kojoj je razglabano milion puta ovde, 250 ili 500cc, radim kao kurir u bolnici, terenska (grdska) voznja od desetak km je svakodnevna, pa bi mi ta masina sluzila i za to. Vozio bih i neke jace ture do 1000km, znam da bi tu 500cc bas napravio razliku. Probao sam jednog bugija od 400cc k3, 1300e, cena bas povoljno, ali motor los u svakom smislu tako da za sada nista jos. Ova aprilija mi je interesantna, 250cc, nekako mi kao zlatna sredina, a voleo bih da motor ne menjam neko vreme, sramota da kazem ali ovaj kros mi je 16-ti motor do sada, da ne pisem zabrojao bih se :staa2: :staa2:

Ja sam takođe imao namjeru vratiti se na mjenjač iako povremeno posudim i "prave" motore, sa parama u džepu krenuo sam kupiti Suzuki Vstrom 1000 i na putu do trgovca (30km) odlučio sam da nema smisla jer 90% vremena se motam po gradu i okolici. Kad sam dosao u trgovinu, jedan do drugog stoje Vstrom i Burgman, i dalje znate. Odvagnuo sam prednosti i mane prave mašine s mjenjačem i kupio maksi skuter. Inače sam skoro 2m visok a na Burgmanu se osjećam odlično.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ljudi, jel zna neko da se prodaje neki Atlantic ili Xciting 500 da je u dobrom stanju, da ne lutam po oglasima, vise bih voleo da kupim nesto koliko toliko provereno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5705 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Čuj se sa Gavrom iz Subotice, reci mu šta te zanima i on te cimne kad bude nešto interesantno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250

 

Cvrsto sam bio resen da predjem na menjac, posle skoro 10 godina voznje raznoraznih skutera, sto maxi sto mini, palo mi je na pamet da predjem u enduro bandu, zasvideo mi se stil voznje, robusne masine, voznja van asvalta..

Gledao sam normalno motor u skladu sa mogucnostima, da kazem nemogucnostima, u cenovnom rangu do 1500e, izbor bi bili kle 500, dominator, transalp i takvi vec dobro poznati modeli. Kako se nekako novcana situacija pogorsala rekoh ajde za pocetak nekog kineza, tipa pulser apolo, sasvim slucajno pre desetak dana izadje enduro u oglasima, kinez 125cc, kao nov i odoh da pogledam, sve bilo ok i kupim.

Posle par dana voznje vise nije interesantan. Nemam gde mobilni da stavim, jaknu i kocigu tek. Na najmanju baricu uprlja nogavicu.Menjac, saltaj saltaj, taman dodjem do pete brzine neko stane pa aj nazad na dole. Za sumu je zanimljiv, za blagi off, ako zaglavim negde tezak je pa umrem dok ga izvucem, da sam sve novce dao za nekog kle-a pojeo bih se.

Ovako ovaj ide na prodaju, uz malo srece malo cu i da zaradim. Definitivno mi maxi skuter najbolje lezi, i tako po ko zna koji put sve ponovo, ako zna neko nekog da prodaje dobar maxi tu do 1300/1400e nek javi, ne bih ispod 250cc.

I tu imam malu dilemu o kojoj je razglabano milion puta ovde, 250 ili 500cc, radim kao kurir u bolnici, terenska (grdska) voznja od desetak km je svakodnevna, pa bi mi ta masina sluzila i za to. Vozio bih i neke jace ture do 1000km, znam da bi tu 500cc bas napravio razliku. Probao sam jednog bugija od 400cc k3, 1300e, cena bas povoljno, ali motor los u svakom smislu tako da za sada nista jos. Ova aprilija mi je interesantna, 250cc, nekako mi kao zlatna sredina, a voleo bih da motor ne menjam neko vreme, sramota da kazem ali ovaj kros mi je 16-ti motor do sada, da ne pisem zabrojao bih se :staa2: :staa2:

Ja sam takođe imao namjeru vratiti se na mjenjač iako povremeno posudim i "prave" motore, sa parama u džepu krenuo sam kupiti Suzuki Vstrom 1000 i na putu do trgovca (30km) odlučio sam da nema smisla jer 90% vremena se motam po gradu i okolici. Kad sam dosao u trgovinu, jedan do drugog stoje Vstrom i Burgman, i dalje znate. Odvagnuo sam prednosti i mane prave mašine s mjenjačem i kupio maksi skuter. Inače sam skoro 2m visok a na Burgmanu se osjećam odlično.

 

 

 

Ja sam imao slicnu dilemu 2009. Tada sam imao 125cc skuter i zeleo sam nesto da mogu za zenom da se vozim malo dalje od grada. Prvo sam otisao (sa novcem u dzepu) do Yamahinog salona da uzmem T-max. Ali kad sam ga video uzivo shvatio sam da to niti je za grad niti je za putovanje. Ustvari jeste i za jedno i za drugo ali nije stvarno dobar ni u cemu - niti je mali i lagan za grad, niti je za ozbiljan touring. Umesto toga na licu mesta uzmem x-city 250 i posle nedelju dana uradim prvi servis i  naravno odmah odem sa njim na more :). Negde pred kraj sezone shvatim da mi ipak treba i motor i dodam jos malo i uzmem i novog Vstroma 650A. Oba skuter i motor sam platio ne puno vise nego samo da sam uzeo T-max. Posle toga sam menjao motor ali skuter je i dalje tu. Skuter je prakticniji za grad tu nema dileme. X-city ima tockove od 16 cola napred i 15 nazad i stvarno je dobar za ono za sta je napravljen, a moze i malo vise od toga. Naravno mozes da obuces odelo, kosulju i nove cipele i da odes na posao sa njim, za razliku od motora. Ali mi nikako ne odgovara polozaj sedenja na skuteruza duze relacije - nabija kicmu jer sedis kao na stolici. Motor je tu kad hoces da putujes i kad hoces da osetis ubrzanja i andrenalin. Tako da je resenje, skuter za grad, touring motor za putovanja. Skuter je ionako mnogo manji trosak za odrzavanje i registraciju pa nije toliki problem imati ga u garazi. Sta je poenta, za cenu nekog (precenjenog) maksi skutera od 500+cc mozes da imas 250cc skuter i 650cc motor. Posle malo po malo mozes da motor menjas u vece i bolje a, skuter ti je uvek tu za grad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5705 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Za cenu T-Max-a, Burgmana 650 i BMW-a C600/650 još i može (jedva) da se pazari skuter 250 ccm i motor 650 ccm, ali... Uvek ima ali ;), tu se javlja problem registracije i održavanja dva motora kao i smeštaja u gradovima. Slažem se da ljubav nema cenu ali (opet ali) U masi slučajeva jedan maxi može da odradi većinu potreba prosečnog korisnika: da podnese gradsku gužvu, obavi par dužih putovanja od par hiljada km, ponese dosta tereta (i volumenski i težinski), zaštiti od lošeg vremena svojim gabaritima (kiša, prljavština od drugih učesnika u saobraćaju, hladnoća, česti i insekti kojekakvi). Poenta ovog posta je da maxiji od 400 do 500 ccm itekako imaju svoju upotrebnu vrednost.

 

Sa druge strane ne mogu da ne priznam da je idealno imati jednog za grad i trčkaranje a drugog za ozbiljan touring  :takoje:  Ko može da priušti sebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250

Za cenu T-Max-a, Burgmana 650 i BMW-a C600/650 još i može (jedva) da se pazari skuter 250 ccm i motor 650 ccm, ali... Uvek ima ali ;), tu se javlja problem registracije i održavanja dva motora kao i smeštaja u gradovima. Slažem se da ljubav nema cenu ali (opet ali) U masi slučajeva jedan maxi može da odradi većinu potreba prosečnog korisnika: da podnese gradsku gužvu, obavi par dužih putovanja od par hiljada km, ponese dosta tereta (i volumenski i težinski), zaštiti od lošeg vremena svojim gabaritima (kiša, prljavština od drugih učesnika u saobraćaju, hladnoća, česti i insekti kojekakvi). Poenta ovog posta je da maxiji od 400 do 500 ccm itekako imaju svoju upotrebnu vrednost.

 

Sa druge strane ne mogu da ne priznam da je idealno imati jednog za grad i trčkaranje a drugog za ozbiljan touring  :takoje:  Ko može da priušti sebi...

 

 

Noge ostanu suve i na x-city. Tu je svaki skuter bolji od motora. Ne moras da navlacis nazuvke za kisu svaki put kad su bare na putu. Ili da dizes noge da se ne bi pokvasio.

Registracija 250cc stvarno nije velika. Na primer 250cc + 650cc je verovatno manje nego sto sad placam za 1050cc (32.000din). 

Na skuteru promenis to malo ulja (nema ni filter) na 3000km i cepaj. Gume su 2x jeftinije, nema podmazivanja lanca sa sprejom od 15E + sprej za pranje lanca (??E) po boci sto ti traje 1500km. X-city recimo trosi 3 l/100km i to kako god da ga vozis. 

Skuter 250cc je po mom osecaju 3x - 4x manji trosak od 1050cc turing motora. Verovatno 2X manji trosak od 650cc.

 

Ali mnogi bajkeri ne voze skutere (mada bi povremeno i voleli) zbog drugih razloga, ne zbog novca. Na miseluku gore imam poznanike koji imaju i po 4 motora u garazi (R1, naked, turing, cross recimo) ali nikako skuter. Mislim da je stvar u omalovazavanju. Kad vozim skuter niko od bajkera mi se ne javi rukom kad prolazi, ja se namerno javim, hehe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Slazem se, mnogima je "ispod casti" da voze skuter. Meni su to malogradjanske gluposti. Meni veliki motor ich ne treba. Vozim iskljucivo po gradu, uglavnom po spicu i stalno gledam ljude na velikim motorima kako se nerviraju kada ne mogu da se provuku tamo gde ja mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5705 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Čitavi tomovi se mogu napisati (i pisani su) o temi skuter vs motocikl, e sad tu je maxiskuter malo "izuzet" iz te "netrpeljivosti" jer ne spada ni u jednu grupu a sa obe deli mnogo toga zajedničkog ;) Vozim i po gradovima i van asvalta i na duže ture i po autoputu i "šibam" po krivinama (kol'ko umem ;) ), pređem i preko 700 km u danu i briga me ko me smatra bajkerom a ko skuterašom. X puta se dešavalo da vidim nevericu na licima ljudi koji voze ozbiljne motore kad im kažem da je moje sokoćalo prešlo 90 000 km i obišlo 11 zemalja Evrope. O čemu dalje da raspravljam  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

Evo ja kao novajlija mogu da primetim da mi se iako vozim skuter od 250ccm od prosle godine,na voznjama od skromnih 100-150 km uglavnom u okolini Bg-a ,velika vecina vozaca javila i pozdravila na putu bez obzira na zapreminu i velicinu motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja