Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2034 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Majesty 150 возио 2 сезоне и презадовољан.Са скутером сам обишао пола Србије и никад није штуцнуо,наравно редовно одржавање,контрола уља(оће да попије мало),и само терај.Тај агрегат са нормалним одржавањем прелази колико оћеш.

Одржавање; Уље 10-40 1,3 лит,нема филтер уља,пере се мрежица,точак 12(највећа мана) ал зато цена гума смешна испод 100 еврића,кочнице озбиљне,после преласка на Х9 кукао сам за Јамахиним кочницама,лаган, има места испод седишто доста,више него неки већи скутери,има више места него старија сестра од 250цц.

Али ни то није макси скутер,јесте да има места за ноге више него неки већи модели и да потеже као блесава(код мене је догурала до 130 без проблема),мали потрошач иако има карб,ако потроши више од 4л по граду нешто озбиљно није у реду,моја препорука у сваком случају за град и ближа путовања до 200км у дану.

Надам се да сам ти бар мало помогао,ако имаш још неко питање у вези овог скутера слободно на ПП да несмарамо колеге.

Макси поздрав  :zdravo:

П.С.

Мала је разлика између 125-150-180 неприметна

Promenio član bracabgd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Atlantic je, po meni, lepsi i veci i deluje ozbiljnije. Udoban, ja zamalo da kupim jedan pre koji mesec, probao sam ga i ostavio mi je bas lep utisak, kako vizualno tako i u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Uzmi u izbor i dostupnost rezervnih delova. Razlika izmedju 150-180-200 ,kao sto Braca kaze,mala je,skor je nema.. 250 se vec oseti. Uzmi i ozbir prodavaniji model,da ga lakse prodas nagodinu. Vodi racuna i sta kupujes,nemoj na svoju ruku. Pitaj sve sta te zanima i maxi drugari su tu da pomognu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

2011. Kymco 49 - Madison 150

2012. Madison 150 - Piaggio x9 250

2013. Piaggio x9 250 i pezo 206 cc :)

2014. Atlantic 500 - Beverly 500

2015. Beverly 500 - Madison s250 

2016. Cipiripiiiii :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja kad bi barem znao zasto menjam non stop... Ili mi se ne svidja nesto ili trebaju pare ili imam nesto da doplatim za bolje i sve u krug

Od 2010 ako ne zaboravim nesto

 

Madison 150

Madison rs250

Burgman 400 k4

Madison 150

Sprint Track 125

Piaggio x9 200

Suzuki Tsx 125 cross

Jonway Astro 150

Madison 150

Ovaj mali sprint od 50cc da ne racunam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Madison, od kad sam ga prvi put kupio nekako mi ostao kao nesto sto je neka sigurica, i stalno mi se nekako namestao da kupim i eto...  :)

U oglasima ga cenim prilicno sada heheh, ali zato sto mi i nije za prodaju pa sam mu nalepio cenu, ali nisam ja ni nerealan ni slicno, ako resim da kupim drugi skut ili motor ode meda za 600/700e relativno brzo... Ne stoje meni u oglasima motori dugo kad resim da prodam, ali kad ne znam sta hocu, a nemam puno kesa, onda nabudzim cenu pa neka stoji mozda ispadne nesto... malo bih probao enduro neki to me bas vuce sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: beograd

Pozdrav svima,

 

U dilemi sam šta od ova dva modela pre uzeti?

Govorim o polovnom motoru kojeg bih pazario, vidim po našim oglasima da je Beverly povoljniji za kupovinu.

Kakva su vaša iskustva oko održavanja tj. cene servisa onih obaveznih a i onih vanrednih  koje mogu da te snađu.

 

Potrošnja mi je jako bitna a opet Yamaha ima taj prostor ispod sedišta što mi  je takođe jako bitno i dobro...

 

 

Ne znam....

 

Hvala unapred na svakom odgovoru.

 

pozzzz.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Zašto je Yamaha skuplja ???

Zato što je mnoooogo bolja !!!

 

Ne znam koje godište gledaš ali ...

x-max ima više mesta ispod sedišta, bolje se vozi (u smislu pri idealnoj brzini ''pliva'' ko riba u vodi), potrošnja 3 i kusurčić na otvorenom do 4 u gradu, kvalitet neuporediv ...

 

Jedino ulje menjaš na svakih 3000 km ali Yamaha nema filter nego mrežicu koju ispereš, sipaš 1,2l ulja i ''pun gaaaaas'', a na piaggio motorima, ako ne troškare ulje ume to da potraje i celu sezonu ali mene ovo često (na 3000km) menjanje ulja ne muči uopšte. 

 

Uvek Yamaha !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Prostor ispod sedista,yamaha u velikoj prednosti. Sa druge strane 16 tocak daje prednost beverly sto voze tice. Estetika ide na stranu yamahe(sto se mene licno tice),ali dostupnost delova na stranu beva i mnogo su povoljni.

 

Sto se tice polozaja sedenja? Skoro je isto,noge ni na jednom ne mozes opruziti.

 

Toliko od mene. Srecno sa kupovinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Pare sam pripremio ( dobro ne baš pare nego evre ) i imam ih sasvim dovoljno ... kad malo otopli idem do Delte da probam CTX700 ili NC750XA ( NC750SA ) ... ukoliko mi nijedan iz bilo kog razloga ne bude odgovarao ostavio sam opciju da uzmem NSS 300 Forza skuter. Naravno sa kupovinom čekam do sajma ( valjda će opet biti neki popust ) . Mislim da sam dobro osmislio ali moguće da sam i nešto propustio ... šta bi mi još preporučili da pogledam ( prvenstveno novo ali može i polovno do godinu dve ...)

p.s. menjač mora da bude automatski ... prednost ima honda ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uhhhh Matori, nekako po mom ukusu msm da bi ti legla neka coperica, recimo Harley, koji je preskup ali zato CTX mi je u slicnom fazonu, prave krstarice.

Forza mi deluje malena za tvoje gabarite ali svakako vidi/probaj pa ces i sam videti ili neki Bugisa recimo......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

ctx700 je i moj favorit, sto kazu - ljubav na prvi pogled :) ...ne znam kakvih si "gabarita" ali ako ti odgovara taj zavaljeni, skuteraski nacin sedenja onda ce ti to verovatno biti jedini izbor... nc750 i integra su, barem meni, bili jako neudobni za voznju a ctx mi lego ko pravljen...ono sto je kod ovog motora veliki propust su bocni koferi koji dolaze kao standardna oprema...male su litraze i prilicno neprakticni (ne mozes kacigu da smestis unutra) a originalni hondin zadnji sa nosacem je oko 700 evra!...inace, bije ga glas da je jako ruzan ali "lepota je u oku posmatraca" a eto ovde nas ima bar dvojica od ukusa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Uhhhh Matori, nekako po mom ukusu msm da bi ti legla neka coperica, recimo Harley, koji je preskup ali zato CTX mi je u slicnom fazonu, prave krstarice.

Forza mi deluje malena za tvoje gabarite ali svakako vidi/probaj pa ces i sam videti ili neki Bugisa recimo......

CTX je moj favorit ... i prvenstveno na njega ciljam ... ali razmišljam malo o zajahivanju i silaženju ipak to nije kao na skuteru ... mislim naravno da ja to mogu ali kad moraš svaki put ... a moram i da probam koliko je udoban na malkice duže nego samo da sednem na njega ... tako da čim se vreme prolepša još malo odoh do Delte da im tražim test vožnju ... a razmišljao sam i o Bugiju 650 no preskup mi je za to što daje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2034 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

ctx700 .ono sto je kod ovog motora veliki propust su bocni koferi koji dolaze kao standardna oprema...male su litraze i prilicno neprakticni (ne mozes kacigu da smestis unutra) a originalni hondin zadnji sa nosacem je oko 700 evra!...inace, bije ga glas da je jako ruzan ali "lepota je u oku posmatraca" a eto ovde nas ima bar dvojica od ukusa :)

 

Ово је једини који сам нашао са задњим кофером и капирам да није оригинал али изгледа много лепше него оригинални (бочни),а и цена је прихватљива.

https://www.google.rs/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwikiMysrcfKAhUD7xQKHekdB_cQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.motomachines.com%2FHepco-Becker-Lock-it-Side-Carrier--Honda-CTX700_p_4769.html&psig=AFQjCNEUXMxKxvSnKaHwB82QC0pi0lfZ2A&ust=1453893350061488

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

 

Uhhhh Matori, nekako po mom ukusu msm da bi ti legla neka coperica, recimo Harley, koji je preskup ali zato CTX mi je u slicnom fazonu, prave krstarice.

Forza mi deluje malena za tvoje gabarite ali svakako vidi/probaj pa ces i sam videti ili neki Bugisa recimo......

CTX je moj favorit ... i prvenstveno na njega ciljam ... ali razmišljam malo o zajahivanju i silaženju ipak to nije kao na skuteru ... mislim naravno da ja to mogu ali kad moraš svaki put ... a moram i da probam koliko je udoban na malkice duže nego samo da sednem na njega ... tako da čim se vreme prolepša još malo odoh do Delte da im tražim test vožnju ... a razmišljao sam i o Bugiju 650 no preskup mi je za to što daje ...

 

 

 

CTX je super motor, video sam ga uzivo, ako planiras neke dalje voznje i putovanja moj glas ide za CTX. Bio sam u Hondi proslo leto i testirao NSS300 perfektan skuter, odlicno povlaci, okretan, stabilan, jako udoban, veliki prostor ispod sedista, instrument tabla kao kod nekog automobila! Ali mislim da je ona vise za grad i neke krace voznjice po Srbiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja