Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pre svega momci hvala na odgovoru . Mogu da idem negde do 1500-1600 e .

Malo me zeza sto su modeli koji me interesuju uglavnom iz Subotice ili Novog Sada .

Treba i to ukalkulisati , s obzirom da sam vec bio kod dvojice iz Bg od kojih se jedan zaklinjao u

stanje a ispostavilo se da je plastika u losem stanju i jos neke stvari .Tako da mi se ne seta nesto mnogo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

A odakle si ti? :)

Ima dosta drugara koji su voljni pomoci,pogledati neki skuter ako je u blizini.

Subotica je jaka sto se tice uvoza,ali licno kad sam trazio,nisam nasao nista valjano.(moje iskustvo) Sa druge strane,dosta njih je naslo vrhunske skutere.

 

Moja preporuka x9 250 evo model... za te pare ,pravi izbor. Ako te zanima madison, salji broj na pp..pa da napravimo neku cenu. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

U subotici ima sada na polovnim automo.... X8 u sivoj boji 2007 . Lepo izgleda . Pricao sam sa vlasnikom ,kaze da je u

dobrom stanju . Ako je neko vec video taj motor i zna kakav je, bio bih zahvalan da mi javi njegove utiske .

Sto se tice moje lokacije , ja sam iz Kraljeva . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Beverly 250

U Bgd-u decko prodaje plavog kako je on napisao exciting-a, dosta je spustio cenu,   vec sam postavio pitanje da li je neko upoznat sa tim motorom?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Razgovarao sam sa njim. Ima dosta ogrebotina, bio zapusten kada ga je kupio, inace kaze da je ispravan i da predpostavlja da

nije havarisan. drugi je vlasnik. Videcu, mozda skocim da ga pogledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Samo da kazem da sam uzeo Kymca Exciting 500 , ali ujedno sam se i pokajao . Poznajem lika od kojeg sam kupio pa sam zbog toga

i stanja u kakvom je i kupio 500 cc . Posto sam vec rekao da me interesuje samo 250 cc sada sam i siguran u to . Motor je u extra stanju

izgleda i ide odlicno , kao i to da nemam nista da pipnem oko motora ( provereno kod majstora Suse iz Kraljeva ). 

Moj razlog toga sto sam se pokajao je to sto je motor pretezak za mene ( barem nisam to ocekivao ) , velikih je dimenzija pa nemam ni gde 

da drzim )) . Jednostavno sam doneo brzoplet potez . Sada je sta je tu je . Pokusacu da nadjem nekoga kome treba 500 a prelazi sa slabije kubikaze ili ako neko naidje pa uzme za kes . Nadam se da cu u skorije vreme moci da ispunim sebi zelju koju sam imao od pocetka .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

I ja sam se tako zaleteo, pa tražeći Beverly-ja 500, završio sa Xcitingom 300RI :)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Lep recnik,nema sta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ne zuri sa prodajom, ja se zeznuo pa uzeo 180,a 500 je prava mera. Ne znam koliko je taj od 250 gabaritno manji od 500ke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala na ohrabrenjima , samo iskreno mislim da sam prenaglio . Trebao mi je 

okretan , laksi skuter za po gradu i po bar jedanput do dvapu mesecno da odem

do nekog blizeg grada,malo u obilazak i voznju  . Mislim da mi je za to bio bolji izbor 250 cc .

Svideo mi se i onda znate kako je ne razmisljate mnogo o posledicama . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Nisam baš detaljno guglao ali razlika u kilaži je oko 30 kg...i mene je u početku (kada sam prelazio sa 200cc na 500) plašila ta razlika,

ali brzo ćeš se navići, kao što rekoše kolege. 
 

Gledaj ovako :

              250            vs.             500

malo manje troši                    malo više troši     
malo manje ulja                     malo više ulja

lošije koči                               bolje koči
lošije ubrzanje u preticanju    bolje ubrzanje u peticanju

cool je al može i brže             cool je al uvek može i 750cc, 1000cc 

 

A i gabaritno je mala razlika, više je to psihološki uticaj zbog duplo više cc

 

Uzdravlje ga ti nama vozio. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala na ohrabrenjima , samo iskreno mislim da sam prenaglio . Trebao mi je

okretan , laksi skuter za po gradu i po bar jedanput do dvapu mesecno da odem

do nekog blizeg grada,malo u obilazak i voznju . Mislim da mi je za to bio bolji izbor 250 cc .

Svideo mi se i onda znate kako je ne razmisljate mnogo o posledicama .

Kolega nek je sa srecom . E sad kad sam ja kupovao motor prvo sam hteo iskljucivo Xciting 500,zbog duzih putovanja u dvoje. Posle saveta nekih prijatelja i kolega ipak sam se odlucio za 250 i nisam se pokajao. 250ca mi je posle mog skutercica od 50cc bila kao ladja ali sam se navikao. Ipak pocesto pozelim da sam odmah uzeo 500ccm,upravo zbog tih preticanja. U sustini zelim.ti puno bezbednih km i da se brzo naviknes na novu masinu. Maxi pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala svima. Evo danas sam malo vise vremena izdvojio za motor i moram da priznam da sam zadovoljan.

Mozda bude to sve ok. Ostavicu malo vremena kao rezervu da se to sve slegne, pa cu onda i da iznesem krajnju odluku.

U svakom slucaju jos jednom hvala na podrsci i nadam se da cemo se sresti na nekom od skupova ili voznji pa da se o svemu

malo bolje ispricamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Ovo mi je treca sezona druzenja sa mojim skuterom Sy, Joyride 125cc. Stvarno sam se fino navozao, najvise po Bgd, malo sam isao i okolo i sto se mene tice ko kaze da sem japanaca i talijana ostalo nicemu ne valja, nije u pravu. SYM i Kymco ne bih nikad izbegavao pri kupovini...

O cemu se radi - pa ko sto su mi svi govorili, 125cc je malo i slabo, nakon nekog vremena cu traziti bar 250cc. Tacno je tako i bilo :) sledeca ideja je da zamenim moj skuter s nekim 250cc. Nije da ne razmisljam i o 500cc, ali mislim da necu uskoro imati potrebe za tim. Naravno ako bi bio neki 250cc koji ima recimo 25ks ili vise to bi bilo super, ali koliko sam gledao i pratio, svi su cca 20ks na toj kubikazi.

Ono sto se meni svidja (nisam nista od toga vozio, kazem onako po izgledu):

 

Piaggio X8,X9

Malaguti Madison

Kymco Exciting

Aprilia Atlantic

Sym GTS

Yamaha X-Max (ovaj mi se najvise svidja ali preskup je)

 

Budzet ce biti cca 1500 EUR (ukljucujuci ovaj moj skuter). Koriscenje najvise grad, poneki izlet do 200-250km jednom mesecno, vecina solo, ponekad sa devojkom. Napomenucu da imam 193cm i oko 100kg, i da volim komforniju voznju.

Probao sam Burgman i Beverli i ta 2 ne uzimam u obzir, Burgman mi je nekako prenizak i zavaljen, a Beverli mi je neudobno sediste nekako, stalni klizim napred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Ja mogu da ti kazem iz licnog iskustva , sto se tice Malagutija '' Mede '' da sam proverio Beograd 1550e na Polov.Autom.... i Pozarevac 1400e na MojA...

Ovaj iz Bg-a - Zemuna tacno nece da spusta cenu ispod 1500e a od mana ima sledece : Retrovizori mu nisu namesteni jel je navoj unisten , nema ukrasnu masku

na deklu , pukao drzac za vratanca od rezervoara ,zadnji deo ceo je vezan zicom jer su mu pukle zabice inace ostalo je ok ( agregat, boja ... )

Ovaj iz Pozarevca je kompletan sto se plastike tice , spolja je na dosta mesta izgrebana farba ( ne prevelike ogrebotine) ,sastavljana je plastika na dva tri mesta ,

nema korpu za razliku od iz Bg , agregat mi se cini da je nesto u losijem stanju od skutera iz Bg , prilikom voznje je slabije ubrzavao sto ne mora da znaci da je do agregata .... Ako te interesuje nesto vise sini poruku na PM . 

Ja sam sada uzeo Kymco Xciting i barem ovo do sada sto sam imao vremena da ga izvozam , mogu da ti kazem da je veoma udoban i prilicno veliki motor . Ja sam inace takodje visok 192 cm i mogu da ti kazem da za nasu visinu bi ti vise odgovarao ,a mozda i najvise od tvog izbora Kymco Xciting zbog dimenzija .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Jes da svaki ciga svoga konja hvali ali zaista sa Xcitingom ne mozes pogresiti. O svakom o ovih motora imas podforum,procitaj o manama i prednostima,uporedi sta ti odgovara i sta zelis od motora i lagano donesi odluku. Kad sam.ja uzimao motor Xciting je bio prvi i jedini izbor i nisam se pokajao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Beverly 250

Ja sam pazario  beverly 250 verzija  sa karburatorom i nisam se pokajao.  Oterao ga dok sam cekao tablice da bih ga doterao na tockovima kod majstora, rekao menjaj sta ti mislis da treba,  covek ispao ok, kaze  samo ulje i filter, poslo mi je slike  da videm da je ostalo ok... Prijatno iznenadjenje....

54241B5D-BC08-664F-89DA-141E9B3D5A44_thu
 
273771B7-22A0-4D42-BC7F-6F931E159CF8_thu
 
(Powered by frubar.net)
3A4CC0A9-EBC2-3A44-BB25-1F465984976F_thu
 
C4B6D7F3-6576-0043-A3A9-6783474CB617_thu
 
A461E8BA-6C06-F543-807E-F9F2696DEFE5_thu
 
A634DA3E-B44B-364D-B15F-65A9B8E0EF86_thu
 
19323268-7D61-C24A-A4D2-1AE7B345DF62_thu
 
(Powered by frubar.net)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Beverly 250

Naravno  stavio sam odmah nove Dunlop gume, iako zadnja nije bila za menjanje, ali sto je sigurno sigurno je....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: verovatno Kymco

Pozzz... svim skuterasima & motorasima ;) .

Imam dilemu kao sto pise u naslovu :) pa se nadam da cu ovde dobiti adekvatnu i strucnu pomoc.

Elem dvoumim se oko dva modela skutra koji da uzmem naravno radi se o polovnjacima jer budzet nedozvoljava novo jel ;) a to su :

1-Aprilia atlantic 250cc

2-Kymco xciting 250cc

Elem para se nema mnogo ali bih voleo jedan od ova dva za malo duza putovanja po balkanu a mozda i sire sa jednim pozadi a mozda i sam pa me zanima

Ako neko iz iskustva moze da mi objasni malo neke tehnicke stvari tipa:

1 od ova dva koja im je max brzina sa 1 ili 2 + malo prtljaga(50tak kg max)

2 koji je pouzdaniji na putu tipa:

koliko su izdrzljivi(da li ima zamora pri usponima ili pravcu)?

Koliko se koji od njih kvari tacnije koji se cesce kvari?

3 Potrosnja odoka(a moze i precizno ako neko zna) za jedan i drugi pod tezinom max i kad nisu optereceni ?

4 Udobnost sa 1nim ili 2ve odrasle osobe ?Mada to kontam da su tu negde al ajde i to da pitam :) ?

5 Da li je 250cc dovoljno za magistralu i uzbrdicu ili da uzmem neki od 300cc i koliko su oni agilniji od ovih od 250cc preko nebih isao zbog registracije(jer u tom slucaju ondak bolje kola da kupim sobzirom da su skupe registracije)

 

I to bi bilo to otprilike budzet koji sam spreman da dam je oko 1200€-1300€ nije bog zna sta ali vidim po oglasima ih ima kao šaše :)

Posto bi mi to bio prvi malo jaci skuter molio bih nekog iz iskustva da mi odgovori i da koliko toliko tacne odgovore mnogo ce mi to pomoci a ko zna mozda se s nekim i sretnem pa castim pivo :lol: !

Unapred hvala svima na svakoj pomoci :) a, adminima se izvinjavam ako sam slucajno omasio temu mada dilema je dilema ;) zaboravih reci da nezurim sa kupovinom ako ga uzmem i za sledecu godinu/sezonu opet dobro za ovu sam malo zakasnio ali ajde da nemalerisem nadam se da cu dobiti dobre odgovore sto je i najbitnije :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

@KingSRB

Ako u cifru od 1300 evra treba da uđe motor, neki servis i registracija onda treba dobro da razmisliš o planovima ''za malo duža putovanja po balkanu a možda i šire...'' , biće tu svakako dosta avanture, problemčića i kvarova. U tom slučaju neće ti biti toliko važni detalji o količini prtljaga, potrošnji isl. E da, dobro bi bilo da ti ili eventualni saputnik budetete vješti sa alatom i mehanikom.

U svakom slučaju srećno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: verovatno Kymco

Guliver@

Kao sto sam i naveo nezurim se nije vazno dal ce biti ove godine il sledece tako da bi se motor max utegao sa dodatnim sredstvima na onu cifru a samim tim znaci bitne su mi sve one stavke da bar kad uzimam uzmem nesto adekvatno i da izdrzi uz minimalna ulaganja kao i sto sam pitao gore koji je za odrzavanje isplativiji :) . Al u svakom slucaju hvala i na ovom odgovoru ali pitanje moje iz posta gore i dalje stoji cekam i dalje adekvatan odgovor i pomoc B)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Pazi nije da te sputavam,znam da su tesak vremena ali ja s tolikim budzetom tesko da bi smeo da krenem negde na ozbiljniji put :D onda bolje sacekaj do godine dodaj jos love pa uzmi nesto mladje i pouzdanije...inace sto se tice 250 ccm i suvozaca ni ta prica bas na ozbiljniji put po meni ne pije vodu,msm moze naravno ali motor trpi veliko opterecenje naravno ako ga neces voziti 80 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja