Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova

Danas sam, samo igrom slučaja, na kratko bio u mogućnosti da probam T-MAX 500 2010g.

Pa ljuuuuudi moji šta je ono?  :staa2:  :staa2:  :staa2:  Nikada, ali nikada nisam mogao da sanjam da se skuter vozi tako, da leži tako, da ide tako...  :staa2: 

Jedno 20-ak minuta vremena sam samo imao da se družimo, uspio sam da pređem skoro 20 kilometara sa njime... hahaha
Ide k'o kuga. Krivine hvata u kojem god poželiš nagibu i brzini i imam razloga da vjerujem da sam se beskrajno, beznadežno, zaljubio u njegovo veličanstvo, T-MAX.

Odmah sam izlistao cijene po oglasima, još su baaaaaaaaš skupi... čini se da bi se uz malo truda, rada i štednje moglo nahvatati novaca da se na proljeće kupi... ako bi naravno sve išlo po planu...  :) 


Ostaviću nekoliko dana da mi se slegnu utisci pa da nastavim razmišljati o slijedu djelovanja, ne smijem na prvu ništa, pokajaću se...  :lol3: 


P.S. Kada mi buduća gospođa ovo čuje  >:(  >:(  >:(  :jok:  :jok:  :jok:  :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Ova tema je ponekad prava smejurija.Dodje neko i zamoli kolege da mu predloze najbolji maxi do 3500 evra, svako iznese svoje misljenje i opise skuter koji vozi ili koji je vozio u detalje.Onda taj isti lik kaze kako je probao t-max od 6000 evra i kako je on super i najbolji i kako ce kupiti njega.OMG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nije to samo ovde slučaj, bilo je toga gomila svuda po Forumu  :)

 

Nije to tako strašno - sve su to iskustva korisnika koja mogu koristiti nekom drugom. Jbg svi mi znamo šta je dobro ako se ima kinte  ;)

 

Ajmo dalje...  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Covek je napisao sa koliko para sada raspolaze pa posle kada je probao t max da ce pokusati da skupi pare u budcnosti i da pokusa njega da kupi nevidim zasto bi nekome smetalo svako iznese svoje misljenje ako nekome koristi super a da odmogne neverujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja nisam kriv što određeni ljudi ne čitaju dovoljno pažljivo pa se malo zabudale u pretpostavkama koje su iznjeli na osnovu stvari koje su umislili da su pročitali...

Dakle, skuter od 3500€ može da se kupi ovoga ljeta, toliko novaca je izdvojeno i stoji spremno za tu namjenu. Jedini razlog što skuter još nije kupljen je taj što se nema vremena da se vozi sada, jer da se imalo/ima vremena, ne bi se imalo novca... (sistem koliko para toliko muzike/koliko radiš toliko imaš)...


Probao T-MAX, vidio/osjetio šta je i zaljubio se. Realno, ko ne bi???  :stabre: 

Već danas mi dolazi do glave da se ne mogu sjetiti da je bio posebno udoban, niti da sam sjedio baš nešto posebno lijepo... hmm...
Uglavnom, znam u kojem salonu mogu da zakažem test-day pa lagano... da vidimo je li to zaista to ili me je ponjelo trenutno oduševljenje...



Da dodam, u oglasniku sam našao 2005. godinu za 4000€.
( http://www.olx.ba/artikal/11350511/yamaha-t-max/ )
stoji malo više ali zvao sam, za novac je toliko...

Dakle, generalno je puno grešaka zaključeno na osnovu nepostojećih izjava. Molio sam za savjet i iskustva, ne pod*ebavanje...  :jok: 


Svako dobro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Skupi lovu i uzmi maxa, neš falit, samo izbjegavaj starije modele na karburator.

Moj je 2009g i napravija san 64000km, i prezadovoljan sam.

 

using Tapatalk

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Beverly 250

isao sam jutros do Kruševca i pogledao ovaj motor http://www.moto-berza.com/polovni-motori/piaggio-beverly-250-oglas-108091/ prodavač ga je od sivog ofabao u belu stavio nalepnice stvarno ga je picnuo. Ne vuče u stranu super je na uzbrdici' nisam našao zazamerke, 2004 od i original 2004 god gume na njemu, sto je prosto neverovatno.

Popodne sam isaod o Kragujevca gledao http://www.polovniautomobili.com/motori/6425218/sym-gts-125-evo. iako sam laik primetio da je farban' polomljene plastike ' nema 2 poklopca od plastike' ali lepo vuče iako je 125 isto po velikoj uzbrdici nas dvojica izlazi samo tako.Definitivno je padano'ali ne mogu primetiti defekt mašine osim vizuelnog djela šminkanja i farbanja.. Sta raditi, kako provjeriti da nije ozbiljnije oštećen motor ili se kloniti oba motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Meni se Bev ne svidja, uopšte, nije nikada ni dolazio u nikakav izbor ali u ovom slučaju, 250 vs 125ccm je jednostavan izbor ukoliko želiš da skuter voziš dalje od 100 kilometara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

"kako provjeriti da nije ozbiljnije oštećen motor ili se kloniti oba motora?" 

 

pod ovo 2 sam mislio da se ispravim samo  :stabre:  :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

250 vs 125ccm je jednostavan izbor ukoliko želiš da skuter voziš dalje od 100 kilometara

Не знам нашта си ово мислио, али мислим да је пар нас направило озбиљне километраже са моторима од 125/150 кубика. Наравно да је боље да узме 250 али ни ови нису за бацање.

Притом нисам нигде прочитао(извињавам се ако сам негде прескочио) да се колега изјаснио, дал је само град или има и међуградске вожње или је само за пут.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Beverly 250

Postujem i cesto pratim teme na forumu, voleo bih i mastao da putujem sa Vama, ali  u sadasnjoj situaciji je motor samo za grad, i to kratke gradske relacije, ono za svakodnevnicu  voznje ne duze od 10 min...  Kad se bude promenilo oko posla, dece, i ostalog, naravno da razmisljam i ja i mastam o vecoj masini i pravac put pod noge. 

Elem, lik za Sym me je ponovo zvao, cak je dosta spustio cenu, ali opet se vracam na pocetak, kako da budem siguran da nista drugo nije osteceno osim plastike?  Vozio ga uzbrdo lepo vuce, sa drugom nas dvojica preko 210 kg  ne oseca se toliko da je trom,  pustio korman nema da vuce u stranu, na nozicama kad je podignut i drug povukao zadnji docak, ne daje lose znake,  nema tragova istrosenosti niti bilo kojih za lose amortizere, gume ok, pali odlicno... Ali crv sumnje i dalje radi i sve mi se cini da prodavac zeli da se otkaci od njega, posto je uvoznik auta i  preprodavac iz France!!!

Uvezao ga je  jos pre  uredbe o homolagaciji i ispitivanju, tako da mu to ne treba pri registraciji.... Jedan od znakova sumnje.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

"Macka u dzaku..." tako se zove kupovina polovnog vozila/motora. Povedi nekog ko se razume,neka ga malo osluhne. Mada, proveri dobro dal mozes da registrujes,otidji do agencije pa se raspitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Iskren da buddem u danaslje vreme,ima svakavih prodavaca svega. Igrom slicaja i ja sam bio dosta puta prodavac u zivotu...Kazem coveku iskrenu pa oce ,oce on najbolje zna sta je dobro za njega. E sada druga strana te price je da postoje i svakakvi kupci. Jednom sam prodavao coveku motor koji je 3 pouta vadio pare iz dzepa i takodje ih vracao nazad :neznam:  te vidi tacku,te vidi crtu...Reko druze slusaj ja da ti iskreno kazem nije ovaj motor za tebe ajde druze da podelimo mi put odakle si ti dosao pa ti lepo trazi nekog koga ces da j....E to nmg da shvatim i nikaqda mi nije bilo jasno...Kada ja kupujem nesto ako se zapalim i ako vidim da je to to sto sam trazio ne postoji pitanje a zasto je ovaj sraf beo a ovaj crn!Dajem pare resavam i kraj price... Sta da radim to je polovna stvar ljudi ne postoje dzabe radnje gde se prodaju nove stvari,izvadis butkicu majstor ti nakaci table i teras. Bar ja tako na to gledam pazarim ako ocenim da je otprilike to to ee sad sta cu da mu radim za mesec dana ili do kraja sezone ee pa na taj korak sam se upravo odlucio kada sam resio da kupim polovnu stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Evo mojih trenutnih slucajeva,jer kupujem auto za sebe.

Generalno slike jedno-uzivo drugo. Ogrebotine i ulubljenja slikaju i sto slikaju jako dobro sakriju. Gume na svima dot xx08 . Juce odem da pogledam,pre toga nazovem,pitam jel ima vidljivih ostecenja?! Covek tvrdi sve ok,gume kao nove (2 prednje iste,zadnje razlicite i stare),atest za plin do 2016.,kad pise da je istekao pre godinu dana. Vozio 90km i okrenem se i odem. Produzim sledeceg sa vidim,jos 50 km ,na oglasu BG table,u stvarnosti druge,ratkapne jedne na slikama,uzivo druge. Odem dalje,auto na slikama ,ma spakovao bi motor u gepek i odvezao se zadovoljan kupovinom..kad ono,zali boze bacenih para na gorivo. Znaci,vecina hoce da "uvali" ,malo je postenih prodavaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

U svakom slucaju treba biti obazriv,ali ni ti tamo be ides vezanih ociju da kupujes...logicno je ako te je prevario za sitnicu znaci da je i nesto vece u pitanju verovatno...ee sad sto se tice i da je na oko sve ok mozda zvekne motor pre od obog sto je u gorem stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Beverly 250

Vodio sam majstora, jer mi je novi sym  joymax 125 bas zapao za oko. I tacno ono o cemu ste pricali, sta sam ja prevideo iskusno oko nije.  Prednji amortizeri otisli, trebalo bi da se napune, Procureo semenink na zadnjem tocku,  srafljene plastike  obicnim srafovima , nema zabica, nema plastike koja drzi tablicu (a tako su to lepo i vesto sakrili)...  Ostalo je ok. Vlasnik je izasao u sustret, spustio na 1200 e. ali dzaba ti kupovina ako moram ici po majstorima od samog starta i pitanje je pri rasturanju sta ce se sve jos pronaci...  Najvazniji argument  majstoru je bio  BEZI OD SYM,  mada na forumu  dosta ga ljudi hvale.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Cao , nov sam ovde i imam zelju da se ponovim sa jednim od maxi skutera .

Naime , do sada sam vozio Kymco Agility 50cc , a sada sam sveo izbor ako se

to moze tako reci na sledece modele : Kymco Xciting , Malaguti Madison , Piaggio X8 ili Aprilia Atlantic .

Iskljucivo me zanima skuter do 250 cc , pa mi treba neka preporuka . 

Gledao sam dva Malagutija 2004- 2005 g. ali su oba bila u losem stanju . 

Ako imate neki da mi preporucite od gore pomenutih bio bih vam zahvalan . 

Inace cim budem kupio skuter bice i promena logo slike : ))

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako uzimas 250cc, gledaj da bude ubrizgavanje IE, odnosno od 2006-te god. Sve ispod tog god. je sa karbom.

 

Ne mislim da je karb los ali sa IE bolje ubrzava sa nesto nizom potrosnjom goriva ( oko 3L IE - 3.2/3.5/4L karb ), pritom skoro da nema odrzavanja ( ocisti se klapna gasa jednom u 15-20K ) dok kod karba ima ciscenje, pukla membrana, rastelovan, ne radi el saug i td.

 

Dobro otvori oci, usi...ukljuci sva cula jer ovo do sada, polovno iz uvoza.....sacuvaj Boze sto se stanja tice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

U pravu je kolega Satelis st se tiče saveta 100%, em je i pri tome majstor. :takoje:  Treba imati i to u vidu.

Iz mog ličnog iskustva to mogu i da potvrdim. Vozio sam Xciting 250 sa karb i potrošnja je bila sasvim zadovoljavajuća (oko 3,2 pri brzini oko 90 km/h). Prešao sam na Apriliu, iste kubikaže, ali sa IE, i odmah sam primetio da je bolji odziv na gas i naravno ubrzanje, a što je najupečatljivije pri istom režimu vožnje "manje pije" za oko 0,5 lit / 100km. :jee:  I to je nešto na i ovako štedljivih oko 3 lit na 100 km.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja