Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Cena u odnosu na ostale jefitnija poodosta... 

26 dana nije otisao, za mene veoma popularan i lep maxi skuter. Ako nemas iskustva, nek se javi neko od BG MSC drugara, da ode sa tobom da oslusne i proba skuterce. Slike su jedno, LIVE je drugo !  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

Treba za sat-dva da idem da ga pogledam, a ja nisam bas nesto potkovan (citaj nemam pojma sta da gledam). Zato se i raspitujem jer su ostale gilere 500 tog godista od 2000e pa nagore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Beverly 250

Pozdrav drugari od novog clana.. Uredno sam  se predstavio u delu za to,  pa zelim na pocetku da iskoristim priliku i dobijem podrsku od Vas   iskusnijih oko moje dileme. Naime rasmisljam se izmedju 3 modela  x 9 evolution  250,   Beverly 250  ili Aprilia Atlantic   250...  Meni  motor najvise ce koristiiti za grad bas retko za izlete van njega, ali korisno je cuti savete  o svakom pojedinacno...

Citao sam dosta na forumu detaljno, ali ipak me zanima sledece:

- Znam da nose iste agregate, ali kako osim oznake IE prepoznati  koji ima karburator a koji ne????  (u slucaju da prodavac i sam ne zna )

- Koji ima najbolji  polozaj  p ovama za sedenje vozaca i suvozaca?

- Dosta me ubedjuju za beverly i jedna od stavki predanosti je  laksi za provlacenje po gradskoj guzvi.. Sta je sa ostalim, da li je Velicina toliko izrazenija??

- Da li je udobnost i voznja sa suvozacem znacajnija kod X 9  i AA u odnosu na  bev.??

_ i na kraju  mane  X9  sto sam saznao  elektroika i instrum. tabla, beverly-a  pumpe kineske proizvodnje, a  neka konkretna kod Atlantika???

 

Hvala unapred svima.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Posedovao sam sva tri modela u razlicitim kubikazama.

 

Ukratko o svakom mom maxi skuteru 

 

x9 250 evo. Odlican maxi skuter, za grad i ali i za dalje relacije. Velik prtljazni prostor, udobno sediste i polozaj za sedenje. Odlicna zastita od vetra. Evo modeli imaju vizir koji se posesava po visini i retrovizore koji se sklapaju plus bela poziciona svetla. Potrosnja odlicna, do 3.5 l. 

atlantic 500 (classis ) , sprint se radi u varijanti od 125 do 500, classic samo 500. 

Vreme na njemu kratko provedeno, ali i to kratko dovoljno je da uvidim da je odlican maxi skuter za SVE. Posto te 500 ne zanima, necu puno od njemu. 

Poslednji, beverly 500 , opet ne bih puno, jer 500 ne trazis, ali cu ti reci da je slaba zastita od vetra, prostor za noge ogranicen, kao i prostor ispod sica. Bocni koferi resavaju dobar deo posla, ali opet si sirok sa njima. 

 

U sustini, ne znam kakvih si gabarita, ali x9 radi posao. Udoban maxi skuter, za grad,ali i za dalje ture. Sad mozda nemas potrebe, ali kad osetis njegove mogucnosti, vucice te sve vise da vozas. Pretrazi malo ovde voznje maxi ekipe, jos kad nas upoznas, pa neces preskakati voznje. Npr. Juce se vozila Rumunija, preko 500km u danu je nista za maxi zveri. 

 

P.S. Prilikom KUPOVINE NE ZURI, kao ja npr. Raspitaj se dobro, na papir stavi sve, pa polako. Pomoc od nas imas,tako da srecno! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

i? jesi bio?

Bio. Izlupan ko kanta. Kriva viljuska, zanosi na desno... uzas. Nije bez veze toliko para. Idemo dalje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Beverly 250

hvala na informacijama... Mene i sad vuce i itekako cenim svaki veci scooter burgman, nexus, t9, nije mi ni cena problem, ali sagledavanje realnog stanja oko posla, troje male dece, nedostatak vremena jeproblem iza lov ni za dzipijade a kamoli za voznje po srbiji... Voleo bih i te kako ali...

Zato se i konsultujem sa iskusnijima,jer glupo je uzimati recimo masinu od 400 500 kubika, a voziti ga po malom gradu gde necu imati gde ljudskii ni da razvijem 100 km/ h. a ici van. mozda jednom mesecno ili redje...

A iskustva sa Satelis voleo bih da mi napise dr. za skotere SATELIS ako procita ovo posto vozi prelep od 250 ako se ne varam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ljudi, kolege, nemojmo se zavaravati, sve sto je dobro i kvalitetno ima svoju cenu. Onom kome bas basbasss gori pod nogama, dobar motor dace za manje para.

 

Do sada, iskustvo je pokazalo da onaj ko kupi za manje para i misli da je prosao jeftinije, ustvari ispadne skroz suprotno.... kostao ga je vise od onog koji je bio nesto skuplji.

Polovnjaci iz uvoza, od 100% mozda je svega 5-10% sa pravim kilometrazama, svi ostali x2 pa cak i x3.

 

@skut

da se ja pitam, od pomenutih modela, gledao bi AA.

EFI modeli krecu od 2006god. sto znaci, ako je ispod tog godista ondak je sigurno karb. Najjednostavnije pridjes sa desne strane motora, cucnes kod izduvne grane i pogledas ka termo grupi ( usis ), ako nema karb jelte, log. je da je ubrizgavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@CedaVelja to je ono o cemu sam ti pricao... polako samo. Sto Dare Satelis kaze ,mislis da si prosao jeftino posle te izadje i skuplje. Ali dobro je sto si podelio utisak ovde,pa da drugi znaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Pogledaj kod nas u Maxi scooter berzi,kolega Shipi je postavio oglas za motor koji vredi svaki evro koji trazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

@Skut, da probam da ti malo olakšam, ovako ja gledam na tvoju dilemu :

 

Meni lično je vizuelno X9 nezgrapan i ne volim ga, AA mi je mali i nekako zdepast, Bevkica mi je tamanica.

E sad...X9 ima najviše prostora ispod sedišta i najbogatiju instrument tablu, AA je ni tamo ni vamo, nekako je prejednostavan u svim pogledima, a vrloverovatno je i najlakši od sva tri modela, a možda i grešim.

Bevkica je meni u toj klasi najlepša, al opet to je samo moje viđenje stvari.
Jeste da bi zbog guma od 16" teoretski najlakše peo to motorče na trotoare ali nemoj preterano da se zavaravaš oko provlačenja...razlika je u najviše 7-8cm.

I ja sam se isto "tripovao" kada sam sa 250 prelazio na 500 i samo je pitanje navike, što bi rekle devojčice : "veličina nije bitna"  :Sloper:

Ja spadam u vozače kojima je verzija skutera sa sedenjem sa isruženim nogama favorit e sad to ne mora da bude slučaj sa tobom.
Računaj da su gume za Beverlyja malo skuplje od 14"-ca koje idu na X9 ili 14" i 13" koje idu na AA, ali to je razlika od 20€.
Moj savet ti je da odmah kupiš nove gume ako su na skuteru stare gume, a vrlo verovatno je da će tako i biti.
Što bi rekli u kvizu :
"Razmisli i odluči, izbor je samo tvoj"...
Ako te još nešto zanima pitaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

A silver 400? Ima ih par na oglasima... :):P

Na kojim oglasima buraz, sve sam pregledao. Samo par 600tki i jedna 400 u delovima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Beverly 250

Hvala svima na info..  Naravno da i planiram po kupovini odmah odraditi servis kais, rolnice, ulje i sve sto iide uz to, gume nove, akumulator ako je slab...

Sto se tice Beverly-ja i meni je nekako najprivlacniji, stim sto ga kude oko zastite vetra...  Razmisljao sam i o  bugiju 400, ali za moj pojam i  voznju koju cu ja imati stvarno je glomazan.  Da sam u Beogradu, Novom Sadu ili drugom vecem gradu pa razumem, daljina do posla, veliki bulevari i ne smeta  velicina pa i tezina motora,  zamislite da vozite tog tipa motor svakodnevno po jednom kvartu ili 10-20 ulica.. Neko ce pitiati nece ti valjda samo za to sluziti motor, vozices ga kad tad vani  u prirodu i uzivanje, ali verujte,  za sada  sam suzen zbog vremena i decurlije, ako neko ima 3 komada i svi ispod 4 godine razumece, pa jos uz to  privatnu ugotiteljsku formu firmu  posao preko glave od 7-1 nocu   svakog dana  sem nedelje...

 Zato sam skrojio 250 ticu neku dobru i  pici svakodnevno po gradu snjom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

hvala na informacijama... Mene i sad vuce i itekako cenim svaki veci scooter burgman, nexus, t9, nije mi ni cena problem, ali sagledavanje realnog stanja oko posla, troje male dece, nedostatak vremena jeproblem iza lov ni za dzipijade a kamoli za voznje po srbiji... Voleo bih i te kako ali...

Zato se i konsultujem sa iskusnijima,jer glupo je uzimati recimo masinu od 400 500 kubika, a voziti ga po malom gradu gde necu imati gde ljudskii ni da razvijem 100 km/ h. a ici van. mozda jednom mesecno ili redje...

A iskustva sa Satelis voleo bih da mi napise dr. za skotere SATELIS ako procita ovo posto vozi prelep od 250 ako se ne varam!

Ja se vozikam sa Bugijem svaki dan po Beceju( malo vece selce) sve super, jeste glomazan al se jednostavno naviknes(nabildujes) sad mi je ko tomos :-) Da li ces ici van, a znas da mozes, veruj, hoces. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Po meni dobar nexus bez 2000e tesko...A ovaj bi ga dao za 1500e e sad mozda ja gresim..drugar prosle godine 2300e takav platio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

E pa ljudi, najzad sam i ja stao na dva tocka :)

 

U pitanju je Malaguti Madison 3 velvet black 250 i.e 2009 godiste

 

11348762_10207071918101622_107749016_n.j

 

Vise slika za koji dan. Danas me je uhvatilo ono nevreme i iskisli smo ko pacovi, jedva se sklonismo malaguti i ja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja